رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سریالی ۹ جاعل حرفه‌ای چک، اسناد بانکی و مهرهای دولتی خبر داد.

به گزارش ایسنا سردار علیرضا لطفی‌ درباره جزئیات دستگیری این جاعلان گفت: در اردیبهشت ماه سال ۹۷، سه نفر به نام‌های هادی، پژمان و نادر، با در دست داشتن یک چک و ضمانت نامه بانکی، به یکی از شعب بانکی در خیابان آفریقا مراجعه کرده و درخواست کردند تا چکی به مبلغ ۶۸ میلیارد تومان را نقد کنند و از آنجایی که مبلغ چک بالا بود، از شعبه‌ای دیگر واقع در یافت آباد ضمانت نامه‌ای به بانک ارائه دادند و برای نقد شدن چک به انتظار نشستند اما زمانی که متصدی بانک چک و ضمانت نامه این افراد را بررسی کرد متوجه جعلی بودن آن شد و از همین جهت به سرعت این موضوع را به رئیس شعبه خبر داد.

سردار لطفی ادامه داد:‌ از همین جهت قرار شد تا متصدی بانک این سه مراجعه کننده را به بهانه تهیه مبلغ چک، معطل کرده و طی این مدت رئیس شعبه طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت.

وی با اشاره به حضور ماموران در بانک اظهار کرد: با حضور ماموران در محل سه نفر به اتهام جعل چک و ضمانت نامه بانکی، بازداشت و برای تحقیقات به کلانتری محل منتقل شدند. با حضور متهمان در کلانتری و تشکیل پرونده مقدماتی، این سه نفر مدعی شدند که جاعل نیستند و چک مذکور و ضمانت نامه بانکی را از فردی به نام محمد دریافت کرده‌اند و از جعلی بودن چک خبر ندارند که با توجه به اظهارات سه متهم، پرونده برای رسیدگی دقیق و تخصصی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد و کارآگاهان این اداره بررسی موضوع و تحقیقات در خصوص اظهارات متهمان را  در دستور کار خود قرار دادند.

سردار لطفی افزود: در تحقیقات انجام شده از سوی کارآگاهان مشخص شد که این سه متهم دستگیر شده از اعضای یک باند جعل و کلاهبرداری هستند که با جعل چک و ضمانت نامه‌های بانکی اقدام به کلاهبرداری می کنند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، در ادامه با بیان اینکه بر اساس‌ اطلاعات بدست آمده از سوی این سه متهم دستگیر شده، کارآگاهان مخفیگاه محمد، را در محدوده نواب شناسایی کردند گفت:  دستگیری این فرد نیز در دستور کار قرار گرفت و ماموران در یک عملیات ضربتی وی و یکی از همدستانش را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها تعدادی دستگاه چاپ و پرینتر، مهر و اسناد بانکی، کشف کردند. در ادامه این دو متهم نیز به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و در تحقیقات انجام شده به جرم خود مبنی بر همدستی با سه متهم دستگیر شده و در بانک و همچنین جعل چک و اسناد بانکی، اعتراف کردند اما در جریان تحقیقات به یک نام جاعل دیگر به نام حمید اشاره کردند و اظهار داشتند که چک ۶۸ میلیاردی و ضمانت نامه جعلی را از او گرفته‌اند.

سردار لطفی، با اشاره به اینکه این اظهارات از سوی متهمان، سرنخ های جدیدی را در اختیار کارآگاهان قرار داد گفت: ماموران با هماهنگی با مرجع قضائی به دنبال شناسایی و دستگیری حمید، به محل مشخصی اعزام شدند و در نهایت این متهم در یک بنگاه واقع در محله رسالت تهران، شناسایی و در عملیات ضربتی دستگیر شد. این متهم نیز به اداره سیزدهم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد و در تحقیقات انجام شده اظهار داشت که چک و ضمانت نامه بانکی را از فردی به نام مرتضی دریافت کرده است.

وی در ادامه گفت: مرتضی نیز با هماهنگی های انجام شده در محله رودکی تهران شناسایی شده و در یک عملیات ضربتی دستگیر و برای تحقیقات به اداره سیزدهم پلیس آگاهی منتقل شد که او نیز در اظهارات خود به همدستی با فردی به نام پیام در محله ستارخان اعتراف و اظهار داشت که با همدستی هم اقدام به جعل چک و ضمانت نامه‌های بانکی می کنند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به انجام عملیات دیگری برای دستگیری این جاعلان گفت: در این عملیات متهم و یکی از همدستانش دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهشان چهار دستگاه پرینتر، سیستم رایانه‌ای جعل اسناد بانکی، دستگاه مهر ساز فاقد مجوز و... کشف که ضمیمه پرونده شد.

بر اساس گفته‌های رئیس پلیس آگاهی تهران، متهمان در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود مبنی بر همدستی با هم در جعل اسناد و مهرهای بانکی اعتراف کرده‌اند و در پرونده هر 9 متهم سوابق جعل و کلاهبرداری وجود دارد. همچنین این افراد پس از تکمیل پرونده در اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، برای تحقیقات به شعبه نهم بازپرسی ناحیه ۳۶ تهران منتقل شدند.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت، در پایان با اشاره به این که متهمان این پرونده برای تحقیقات بیشتر پیرامون شناسایی همدستان دیگرشان در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند، گفت: تحقیقات برای مشخص شد سایر جرایم متهمان و شناسایی همدستانشان ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کهگیلویه و بویراحمد| هدف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون رسیدن به آگاهی حداکثری مردم است

اهداف بسیارمهم طرح بسیج ملی کنترل فشارخون رسیدن به حداکثر آگاهی جهت رسیدن به این پدیده‌ی خاموش است. ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، 40 درصد افراد مبتلا به بیماری فشار خون بالا از بیماری خود اطلاعی ندارند به گونه‌ای که سال گذشته 105 نفر به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

دولت یازدهم و دوازدهم از ابتدا تمام هم و غم خود را برای درمان گذاشت در حالی پیشگیری بر درمان مقدم بوده و در این صورت نیازی به هزینه‌های سرسام آور برای دولت و حتی فرد نیست و ضرورت این مهم در ماه‌های اخیر سبب شده تا وزارت بهداشت تغییر سیاست بده و به سمت پیشگیری حرکت کند.

وزارت بهداشت در این راستا طرح‌های مهمی از جمله «بسیج ملی کنترل فشارخون» با هدف  افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به پرفشاری خون در کشور، شروع مراقبت فشارخون در افراد با فشارخون بالا و همچنین افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشارخون بالا طرح بسیج ملی فشار خون بالا را در دستور کار قرار داده است.

زمان اطلاع رسانی این طرح بزرگ ملی از 27 اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 تیر ادامه دارد و شروع غربالگری از 17 خرداد تا 15 تیر است و البته از امروز در صورت مراجعه به مراکز ثابت کار غربالگری انجام می‌گیرد ولی فعالیت پایگاه‌های سیار از 17 خرداد است.

تهران| کمپین «کنترل فشار خون » در سراسر کشور اجرایی می‌شودطرح غربالگری فشار خون در تمام مراکز درمانی لرستان انجام می‌شود40 درصد مردم یزد از فشارخون بالای خود باخبر نیستند

یکی از اهداف بسیارمهم طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در سطح شهرستان کهگیلویه رسیدن به حداکثر آگاهی برای رسیدن به این پدیده‌ خاموش است.

سالیانه حدود 56 میلیون نفر در جهان ازبین می‌روند که از این میزان حدود 38 میلیون نفر قریب به 70 درصد از آنها ناشی از بیماری‌های غیرواگیردار است و از این تعداد حدود 10 میلیون نفر معادل 20 درصد از آنها ناشی از بیماری فشارخون است.

نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کهگیلویه ظهر امروز با حضور معاون‌فرماندار، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مدیران ستادی در سالن شهید زکی‌زاده فرمانداری دهدشت برگزار شد.

ابراهیم خنجری با اشاره به طرح بسیج ملی کنترل فشارخون به عنوان محوری ترین موضوع جلسه اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بعداز انقلاب در کشور ما دستاوردهای حوزه سلامت است و یقینأ اگر جامعه‌ سلامت و ایمن نباشد دچار مشکل است.

وی با اشاره به دغدغه جامعه در بحث سلامتی تصریح کرد: گاهی اوقات بیماری‌های واگیردار دغدغه‌ی مردم و جامعه است و اینگونه بیماری‌ها به جامعه آسیب می‌رساند اما در نتیجه عکس امروز شاهد هستیم بیماری‌های غیرواگیردار جامعه را درگیر کرده که یکی از مهمترین این بیماری‌ها بیماری فشارخون است.

خنجری بیان کرد: در بیشتر اوقات خیلی از سکته‌های مغزی، قلبی و بیماری‌های مزمن کلیوی خطرات بسیار زیادی برای اجتماع دارد که می‌توانیم با پیشگیری و غربالگری و کترل این بیماری از بروز دیگر بیماری‌ها جلوگیری کنیم و جامعه‌ای فعال‌تر و پویاتر داشته باشیم.

وی افزود: مجموعه بهداشت‌و‌درمان شهرستان در راستای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون دو مبحث پیشگیری و آموزش را برعهده دارد.

معاون فرماندار کهگیلویه با مهم خواندن این دو مبحث عنوان کرد: اگر در بحث آموزش و پیشگیری بتوانیم جامعه را به سوی یک خودآگاهی برسانیم آن وقت است که می‌توانیم انتظار داشته باشیم هر فرد می‌تواند بیماری خود را کنترل کند.

وی خاطرنشان کرد: اهداف بسیارمهم طرح بسیج ملی کنترل فشارخون رسیدن به حداکثر آگاهی جهت رسیدن به این پدیده‌ی خاموش است.

رئیس شبکه‌ بهداشت‌و‌درمان شهرستان کهگیلویه با اشاره به میزان بروز بیماری فشارخون در سطح شهرستان اظهار داشت: هم اکنون حدود 11.5 درصد از جمعیت شهری و در حدود 19 درصد از جمعیت روستایی بالای 30 سال شهرستان کهگیلویه دارای بیماری فشارخون است.

کورش داوری افزود: در سطح شهرستان کهگیلویه حدود 3 هزار و 95 نفر از جمعیت شهری و حدود 5 هزار و 285 نفر از جمعیت روستایی دارای بیماری فشارخون هستند.

وی افزود: در سطح شهرستان کهگیلویه در دو بخش شهری و روستایی تعداد 12 هزار و 742 نفر در انتظار بیماری فشار خون هستند که از این تعداد حدود 8 هزار و 380 نفر از آنها شناسایی شده و از این تعداد تنها حدود 6 هزار نفر از آنها در سامانه یکپارچه بهداشت(سیب) ثبت شده هستند.

داوری عنوان کرد: امیدواریم با اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در سطح شهرستان بتوانیم تعداد بیشتری از بیماران فشارخونی را شناسایی کرده و با ثبت آنها در سامانه سیب، اقدامات آموزشی و مراقبتی لازم را انجام دهیم.

در ادامه سید‌محمد حکیمیان با اشاره به هدف از اجرای طرح ملی بسیج کنترل فشارخون اظهارداشت: هدف از اجرای این طرح، کنترل فشارخون سه گروه از جامعه ازجمله افراد بالای 30 سال، زنان باردار بالای 18 سال و افراد دچار نارسایی کلیوی بالای 18 سال در سطح استان است.

ناظر استانی طرح ملی بسیج کنترل فشارخون تصریح کرد: اهداف بسیار مهم ما در این طرح شامل افزایش نسبت شناسائی و شروع مراقبت و درمان در بیماران مبتلا به فشارخون بالا در سطح استان، افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زود رس و کنترل فشارخون بالا و نیز اندازه گیری فشارخون افراد 30 سال و بالاتر به میزان 50 درصد جمعیت است.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده 50 درصد افرادی که به پرفشاری خون مبتلا هستند از بیماری خود اطلاع ندارند و پس از مدتی با عوارضی همچون سکته های قلبی و مغزی، عارضه های کلیوی و قلبی به پزشک مراجعه می کنند.
 
 حکیمیان بیان داشت: در اجرای این طرح، فشار خون افراد اندازه گیری شده و در سامانه کشوری ثبت می شود و افرادی که حداکثر و حداقل فشار خون آنان به ترتیب از 140 و 990 0 بیشتر باشد، مبتلا به پرفشاری خون تشخیص داده شده و تحت کنترل و مراقبت قرار می گیرند.

انتهای پیام/ن

R41452/P/S6,69/CT12

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

کلیدواژه: تهران جاعل چک جاعل حرفه ای دستگيري

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۴۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • انهدام باند جعل درگاه بانکی در مازندران
 • انهدام باند جعل درگاه بانکی در مازندران/ دسترسی متهمان به حساب بانکی 682 شهروند/ برداشت 200 میلیون تومان
 • ابلاغ تسهیلات ۱۸گانه گمرک برای فعالان مجاز اقتصادی
 • صدور انواع ضمانت‌نامه‌های بانکی، جهت تسهیل مبادلات اقتصادی و تجاری در بانک‌پاسارگاد
 • سرقت اینترنتی از 682 نفر در مازندران
 • صدور انواع ضمانت‌نامه‌های بانکی برای تسهیل مبادلات اقتصادی و تجاری در بانک‌پاسارگاد
 • حمله سارقان اینترنتی به حساب بانکی شهروندان/ سرقت از 682 نفر
 • تشویق‌های گمرک برای صادرات غیرنفتی
 • ابلاغ تسهیلات 18 گانه گمرک برای فعالان مجاز اقتصادی
 • تسهیلات 18 گانه گمرک برای فعالان مجاز اقتصادی ابلاغ شد
 • مفقود شدن پسربچه ۷ ساله در یکی از روستاهای شازند/ آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس
 • گوش بر‌های تهران دستگیر شدند
 • اجاره املاک مسکونی با اسناد جعلی
 • انهدام باند جعل درگاه بانکی و سرقت اینترنتی در مازندران
 • دستگیری کلاهبردارشبکه‌های مجازی
 • جعل اسناد زمین‌های دولتی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در بوشهر کشف شد
 • اجاره دادن املاک مسکونی با اسناد جعلی
 • افغان‌های گوش بر دستگیر شدند
 • اتاق بازرگانی تهران: ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف و یارانه نقدی بدهید