رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به هجمه‌های مختلف دشمن گفت: دشمن به دنبال ایجاد اختلال در حوزه امنیت غذایی و سلامت مردم است. ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰ استانها سمنان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا رفیعی پور ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس دامپزشکی استان سمنان که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد با بیان اینکه مقصد اصلی جنگ گسترده اقتصادی از سوی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حوزه جهاد کشاورزی و تأمین پروتئین گیاهی و جانوری است اظهار داشت: هدف آنان ایجاد اختلال در حوزه امنیت غذایی و سلامت مردم است.

وی با اشاره به اهمیت رونق تولید و اثرگذاری آن در سایر بخش‌ها به‌ویژه حوزه اقتصاد کشور اظهار داشت: تحقق رونق تولید مستلزم اجرای قوانین رفع موانع تولید است که نیاز است همه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بزرگ‌ترین خدمت به مردم را واگذاری امور به بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: با حضور بخش خصوصی گره بسیاری از مشکلات مردم باز می‌شود.

چگونه جنگ اقتصادی دشمن را متوقف کنیم؟

رفیعی پور با اشاره به انواع هجمه‌های دشمنان از پیروزی انقلاب تاکنون گفت: جنگ اقتصادی، جنگی است که امروز دشمنان علیه کشور به راه انداخته‌اند و به همین دلیل کشور در شرایطی خاص قرارگرفته است که نیاز است همبستگی و وحدت مردم بیش‌ازپیش شود.

وی راهکار پیشگیری، مراقبت و کنترل بیماری‌ها در حوزه دامپزشکی را همکاری‌های بین بخشی عنوان کرد و افزود: عملکرد اداره کل دامپزشکی استان سمنان در حوزه مراقبت و کنترل بیماری در دام، طیور و آبزیان به دلیل وجود همکاری بین بخشی تمامی دستگاه‌های خدماتی، حمایتی، بهداشتی و حکومتی مطلوب است.

به گزارش تسنیم در پایان از زحمات محمد سعیدی در پست مدیرکل دامپزشکی استان سمنان تقدیر و حمیدرضا حسینی به‌عنوان مدیرکل جدید دامپزشکی استان سمنان معرفی شد.

محمد سعیدی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از این سمت استعفا داده است.

حمیدرضا حسینی نیز پیش‌ازاین مدیرکل امور عشایری استان سمنان بوده است.

انتهای پیام/ش

R41366/P/S6,64/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

طرح ملی کنترل فشار خون در سمنان آغاز شد

سمنان- ایرنا - طرح ملی کنترل فشار خون بالا روز جمعه در همایشی با حضور احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سمنان و دیگر مسئولان در مرکز خدمات جامع سلامت شهری مهر سمنان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در این همایش گفت: آگاه سازی حدود 60 درصد مردم استان سمنان از بیماری فشارخون و نحوه درمان آن باید در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون مورد توجه قرار گیرد.
نوید دانایی افزود: آگاهی نداشتن مردم از بیماری فشار خون معضلی بزرگ است که باید همه تلاش کنند تا بسیج عمومی برای اجرای موفق طرح کنترل فشار خون در استان سمنان شکل بگیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، جمعیت هدف غربالگری فشار خون این استان را 240 هزار نفر دانست و گفت: افراد مستعد به این بیماری در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان 240 هزار نفر هستند که با همکاری دست اندرکاران، در تلاشیم تا در این طرح ملی، 100درصد این جمعیت از نظر فشار خون غربالگری شوند.
دانایی ادامه داد: امروز بیماری های غیرواگیر به ویژه بیماری های قلبی، عروقی و فشار خون، یکی از مهمترین دلایل مرگ و میر مردم ایران است.
وی با اعلام آغاز بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، بیان داشت: بعد از انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی در نظام سلامت داشته ایم که می توان به کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار اشاره کرد و علل آن نیز وجود ظرفیت ارزشمند شبکه بهداشت و درمان، افزایش پوشش واکسیناسیون، تقویت مراقبت از مادران باردار و کودکان و تروج تغذیه با شیرمادر بوده است.
دانایی با اشاره به وجود ظرفیت های دستگاههای اجرایی استان گفت: دانشگاه علوم پزشکی براساس اهداف بلندمدتی که در راستای کنترل و پیشگیری فشارخون در دستور کار دارد، در صدد است تا با استفاده از ظرفیت تمامی نهادها، مشارکت مردم و جامعه مدنی، بسیج ملی کنترل فشارخون را در سطح شهرستانهای تحت پوشش این دانشگاه برگزار کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از صدا و سیما و رسانه های استان خواست تا با استفاده از نقشی که رسانه در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم دارد، با روشنگری و تشکیل میزگردهای تخصصی با حضور پزشکان و کارشناسان استان سمنان در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا تاثیرگذار باشند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در آیین گفت: در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، وضعیت سلامت مردم به ویژه افراد بالای 30 سال، بیماران کلیوی و زنان باردار با کنترل رایگان فشارخون بررسی می گردد.
جعفر جندقی اظهار داشت: تمام مراکز خدمات سلامت، پایگاههای سلامت و خانه های بهداشت تحت پوشش این دانشگاه در سراسز استان، آماده اجرای این برنامه ملی هستند.

** طرح تحول سلامت دستاورد مهم دولت است
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح تحول سلامت در دولت یازدهم و دوازدهم به عنوان دستاورد مهم در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت است.
احمد همتی ادامه داد: اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون بالا یک اقدام بسیار ارزشمند از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است که اجرای این بسیج ملی با حمایت همه جانبه دولت در سراسر کشور آغاز شده است.
وی افزود: اجرای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون می تواند با اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم نسبت به موضوع مهم کنترل فشار خون به حفظ سلامت جامعه کمک کند.

** همه دستگاه های اجرایی در خدمت طرح ملی کنترل فشار خون هستند
فرماندار سمنان در این آیین با تشکر از دست اندرکاران حوزه سلامت به ویژه افرادی که اجرای این طرح را برعهده دارند، بیان داشت: همه دستگاه ها وظیفه دارند در اجرای این طرح بزرگ ملی، دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان را یاری نمایند.
دانایی افزود: همکاری دستگاههای اجرای با این دانشگاه در واقع کمک به سلامت جامعه است.
به گزارش ایرنا، بسیج ملی کنترل فشارخون بالا همزمان با سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با سنجش فشارخون دکتر همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و دکتر دانایی فرماندار سمنان توسط دکتر دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان آغاز شد.
طرح ملی بسیج ملی کنترل فشار خون از بیست و هفت اردیبهشت تا هفته دوم خرداد ماه 98 با اطلاع رسانی و آگاه‌سازی مردم جامعه انجام خواهد شد و از نیمه دوم خرداد ماه 98، عملیات اجرایی سنجش فشار خون شروع می‌شود و تا پایان هفته دوم تیر ماه ادامه خواهد یافت.
این برنامه به مدت 45 روز ادامه دارد و نتایج آن همزمان با روزجهانی قلب در هفته اول مهر ماه اعلام می‌شود.
9856/7408

پوتین: در صورت خروج تهران از برجام تمام کشورها ایران را مقصر می‌دانند| کاری از دست اروپایی‌ها برای نجات برجام برنمی‎آید| از ایران خواستیم که علی‌رغم اقدامات آمریکا در برجام بماند| روسیه آمده میانجی‌گری است| روسیه آتش‌نشانی نیست

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

عوارض رابطه جنسی زیاد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۸۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افراد دارای اختلال شخصیت وابسته چه خصوصیاتی دارند؟
 • دستگاه‌های اجرایی استان سمنان ایجاد بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی را تعهد کردند
 • تشخیص ۱۹ مورد اختلال هویت جنسیتی در سال ۹۷
 • تشخیص ۱۹ مورد اختلال جنسیتی در سال ۹۷
 • عوارض مصرف زیاد نمک بر سلامت ایرانی ها
 • بیمه‌ها عمل جراحی‌ مبتلایان اختلال هویت جنسیتی را «زیبایی» محسوب می‌کنند!
 • دامپزشکی بویین زهرا نسبت به بیماری تب برفکی هشدار داد
 • دست یافته ای مبنی بر افسرده بودن یزدی‌ها حاصل نشده/ اختلال‌های روانی رتبه دوم بار بیماری‌ها را در کشور دارد
 • هشدار دامپزشکی بویین زهرا در‌باره بیماری تب برفکی
 • منشاء اختلال خودشیفتگی والدین سرد و بی عاطفه هستند
 • دامپزشکی 2 واحد قصابی را در کرمانشاه پلمب کرد
 • جولان آلاینده‌ها در مواد غذایی
 • سرباز لنگ تیرخورده! / تصمیم امروز بر مبنای تجربه دیروز/ دولت فعّال یا قوّال
 • دقیقاً اختیار چه چیز را می‌خواستید که ندارید؟/ فصلی نوین در جنگ یمن
 • نظارت مستمر دامپزشکی قزوین بر بهداشت و سلامت شیر خام
 • به عربده‌های آمریکا عادت کرده‌ایم
 • امامان جمعه امروز چه گفتند؟
 • بررسی بازار کار و آینده شغلی رشته دامپزشکی در ایران و خارج از کشور
 • کشتی برجام به گل نشسته اما برخی از آن پیاده نمی‌شوند/ ما با دشمن بدعهد مذاکره نخواهیم کرد/ مردم منتظر نظارت دولت بر بازار می باشند