عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه گفت: طبق فرمایش رهبر انقلاب برخورد امروز ما با امریکا برخورد اراده هاست؛ ما یک اراده ای داریم متصل به حق، آن ها هم نفسی دارند متصل به شهواتشان، بنابراین دو نوع اراده الان باهم تقابل دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا هادی گودرزی در گفت و گو با اروم نیوز، با اشاره به هدف آمریکا و ایادی آن از آغاز عملیات روانی علیه ایران و بزرگ کردن شبح جنگ، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران برای آمریکا و دنیای غرب یک مانع و سد محکمی است  که می خواهند این سد را به هرطریقی از بین ببرند، در گذشته با ابزار سخت و جنگ نظامی که به شکست آن ها انجامید و یک بار با هجمه نرم پای میز مذاکره و با سیاست لبخند و پیام تبریک نوروزی.

وی، افزود: برای مقابله با حربه های دشمن، کشور نیازمند انقلابی گری و حرکت های جهادی است و در این راستا مردم حرکت جهادگونه را تا به حال بارها و بارها انجام داده اند و مدیران نیز باید مدیریت جهادی کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه، تصریح کرد: در فرآیند پنچ گانه تحقق اهداف انقلاب اسلامی ما امروز در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم؛ دولت اسلامی باید مستقر شود و همه حرکت ها و اقدامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی وعلمی، با بینش انقلابی و با عمل جهادی همگام شوند.

وی، درباره عدم اعتماد به غرب  و ایادی آن ها ابراز داشت: جنس تفکر غربی ها و نگاه آنها به دنیا با ما فرق می کند و ما در آموزه های دینی مان هم می بینیم که به عدم اعتماد به یهود و نصارا اشاره کرده و سرپرستی آن ها را به عنوان والی و حاکم نفی می کند، بنابراین اینکه تصور کنیم ما می توانیم با آنها یکی شویم، نه با توجه به اموزه های دینی، نه به طور ذاتی و جوهری و نه به صورت فیزیکی، این یکی شدن بین ما و نگاه غربی سرمایه داری امکان پذیر نیست و هرکجا این فکر به ذهنمان خطور کند که با دوستی با غرب، باحرف زدن با آنها، با سر یک میز شام نشستن با آنها و با دست دادن با آنها، معادله به نفع ما تمام خواهد شد، مساوی با خسارت است.

گودرزی، انحراف در نوع نگاه را از عوامل دلبستگی به غرب دانست و گفت: فاصله گرفتن از مبانی در طرز نگاه و طرز اندیشیدن باعث می شود انسان به جای اینکه یک فرد نفس خودش، اراده خودش و بالاتر از این ها خدای خودش را بر تمام وجود خودش حاکم کند، غیر این ها را حاکم برخودش می کند که باعث نوعی فریفتگی و دلبستگی های پوچ و زودگذر ظاهری می شود، اینکه دنیای آنها پیشرفته و ازنظر تکنولوژی و رفاه و علم جلوتر از ما هست، جای بحث نیست، ما ضعف هایی در این زمینه در طول چندصد سال اخیر داشتیم، اما این بهتر بودن نباید منجر به شیفته شدن به آن ها شود.

وی، درباره سود بردن برخی جریاناتی که به جنگ روانی دشمن علیه کشورمان دامن می زنند بیان داشت: کسانی که خط غرب را  مشی و الگوی خود در نظر گرفتند و سعی می کنند مسیرشان را براساس خط غربی جهت دهی کنند، منافعی از این کار دارند، از جمله یا با این سیستم بزرگ شدند مثل بعضی آقازاده ها، بعضی از مدیران و سیاست مدارانی که عمری را در جامعه غربی سپری کردند و از آنها نفع بردند و الان دلبسته شدند، برخی هم نه زندگی کردند و نه دلبسته شدند ولی الان به نوعی منافع دنیایی شان از آنجا تامین می شود مثلا حساب ارزی درهر کدام از این کشورهای غربی یا آمریکا دارند، پس نفع می برند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه، افزود: در ابتدای انقلاب هم این دلبستگی های مادی و معنوی به غرب در میان برخی افراد بود، عده ای در همان دوران هم بودند که در غرب هم زندگی کرده بودند مانند ملی مذهبی ها و  امثال بازرگان، که به نوعی دلبسته یا وابسته غرب بودند، یا حتی کسانی که زندگی در غرب را تجربه نکرده بودند، با این حال نگاهی متفاوت از نگاه امام (ره) داشتند که حاکمیت اراده خدا بر اراده انسان و اراده انسان بر دنیا را به فراموشی سپرده و زود تسلیم می شدند و اعتقاد به مذاکره برای حل موانع و مشلات را داشتند.

وی، جریان خود باخته غربی در داخل را امتداد نگاه غرب گرایانه دوران جنگ هشت ساله دانست و عنوان کرد: در زمان جنگ هم چنین اراده هایی وجود داشتند و از ضعف نفسانی و ضعف ایمانی شان این نوع نگاه نشات می گرفت که زود تسلیم می شدند، ولی طبیعتا آن چیزی که باقیست و باقی می ماند اراده متکی به قدرت لایزال الهی است.

گودرزی، رمز پیروزی در این جنگ را در عمل مسئولین به فرمایشات رهبر معظم انقلاب برشمرد و اذعان کرد:  مردم در این راه اراده خود را نشان دادند، هرکجا اراده مسئولین ما محکم بود، در مسیر اراده رهبر معظم انقلاب بود، ما پیروزی های بزرگی بدست اوردیم، هر کجا که مسئولین ما چه در دوران جنگ تحمیلی، چه در دوران سازندگی و بعد از آن اراده شان برمبنای اراده رهبری و به تبع آن اراده خداوند نبود، با شکست مواجه شدیم.

وی، خاطرنشان کرد: در برهه ای اراده برخی از مدیران ما از آن مسیری که باید، منحرف شد و باعث شد به کشور و ملتمان اسیب برسد که از جمله می توان به ماجرای بنی صدر اشاره کرد یا دوران سازندگی که یک اراده لیبرالیستی مطلق بر بخشی از کشور حاکم شد و اوایل ده هفتاد این نگاه وابسته به غرب شروع شد و باعث آسیب شد؛ همچنین در فتنه ۸۸ که کشور را طبق تعبیر رهبر معظم انقلاب به لبه پرتگاه برد و صدماتی به کشور وارد کرد که البته در نهایت اراده انقلابی پیروز شد.

انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رسانه‌های انقلابی سنگ زیرین آسیاب نظام هستند

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: رسانه‌های انقلابی همواره سنگ زیرین آسیاب نظام اسلامی هستند. ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲ استانها کرمانشاه نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله علما ظهر امروز در جمع مدیران رسانه‌های انقلابی کرمانشاه اظهار داشت: پختگی و صبر و تحمل در انتشار مطالب از سوی مدیران رسانه‌ها امری ضروری است زیرا این صبر و تحمل در تمام امور به نفع انسان است.

وی با بیان اینکه ممکن است تهاجمات و فشارهایی در این زمینه به رسانه‌ها وارد شود اما جنبه عقلانیت کار در رسانه باید سرلوحه کار مدیران رسانه‌ها قرار بگیرد، بیان کرد: زمانی که پختگی، سنجیده بودن و عقلانیت در انتشار مطالب لحاظ شود هیچگاه پشیمانی برای مدیران رسانه‌ها به بار نمی‌آورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مدیران رسانه‌ها باید جوانب مختلف کار را در نظر بگیرند و آنگاه دست به قلم ببرند، عنوان کرد: به طور مثال مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات خود این پختگی، سنجیده بودن حرف و عقلانیت را رعایت نموده است و لذا خدشهای به کلام ایشان وارد نمی‌شود و همواره سخنرانی ایشان برای تمام اقشار و حوزه‌ها تازگی دارد.

مدیران رسانه‌ها با سپاس از مواضع انقلابی آیت‌الله علما در خصوص کاستی‌ها و مشکلات استان از منش مردم مدارانه ایشان تقدیر کردند.

انتهای پیام/ ز

R41380/P/S6,68/CT11

پوتین: در صورت خروج تهران از برجام تمام کشورها ایران را مقصر می‌دانند| کاری از دست اروپایی‌ها برای نجات برجام برنمی‎آید| از ایران خواستیم که علی‌رغم اقدامات آمریکا در برجام بماند| روسیه آمده میانجی‌گری است| روسیه آتش‌نشانی نیست

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

عوارض رابطه جنسی زیاد

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۸۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرمانده کل سپاه پاسداران: امروز سپاه در پیشانی تقابل با دشمن قرار دارد/ به دنبال جنگ نیستیم/ دشمنان ما هم اراده جنگ ندارند، اما تفاوت ما با آنها این است که آنها از جنگ می ترسند و خط حد آنها جایی است که جانشان به خطر بیافتد
 • شناخت دشمن یکی از شاخصه های انقلابی گری است
 • مدیریت جهادی؛ مهم‌ترین سبک مدیریت صحیح انقلابی ‌
 • ضرورت حفظ روحیه انقلابی و جهادی توسط دانشجویان در عرصه‌های مختلف
 • هیچ ایرانی غیرتمند و با‌شعوری نمی‌رود راجع ‌به نقاط قوّت خودش با طرف مقابل معامله کند
 • حل مشکلات کشور نیازمند حرکت جهادی مسئولین است
 • تقابل استکبار با انقلاب حساس تر از هر زمانی است
 • درخواست ترامپ از رئیس‌جمهور سوئیس برای میانجی‌گری بین تهران و واشنگتن
 • بیانیه گام دوم سند جامع بازآفرینی چرخه حیات شجره طیبه انقلاب
 • دقیقاً اختیار چه چیز را می‌خواستید که ندارید؟/ فصلی نوین در جنگ یمن
 • به عربده‌های آمریکا عادت کرده‌ایم
 • غرب به سمت فاشیسم سوق پیدا می‌کند
 • مذاکره با آدم‌هایی که زیر حرفشان می‌زنند، تعهّدشان را به هم می‌زنند و پابند به هیچ چیز نیستند، مسخره است
 • امامان جمعه امروز چه گفتند؟
 • نقش ویژه جوانان انقلابی در حل مشکلات اقتصادی
 • جنگ امروز، جنگ اراده‌هاست
 • خط تفکر انقلابی طوفان و معجزه می‌کند/ نابودی داشته‌های ملت توسط خط سازش با آمریکا
 • مسئولین با اراده جهادی مشکلات اقتصادی کشور را رفع کنند
 • جنگ امروز، جنگ اراده ها است