حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، در حاشیه آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران در گفتگو با خبرنگار با بیان اینکه یکی از وظایف مهم دستگاه ها، بانک‌ها و قوه قضاییه حمایت از فعالان اقتصادی و افرادی است که در تولید داخلی نقش دارند، گفت: از طرف بانک مرکزی و دولت تلاش‌هایی در حال انجام است که اصلاحات کلی در سیستم بانکی کشور به وجود بیاید.
وی افزود: بانک‌ها در قبال دریافت معوقات خود از افرادی که به هر دلیلی نتوانستند قسط خود را پرداخت کنند بنگاه‌های تولیدی یا کارخانه‌های آنان را تملک می‌کند که برای اصلاح این مورد در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مباحثی در جریان است.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: برای حل این مشکل شورای عالی نیز در ماه‌های اخیر تشکیل شده است.
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه بانک مرکزی نیز در این خصوص دستورالعمل‌هایی دارد، اما همه بانک‌ها رعایت نمی‌کنند، افزود: دادستان کل کشور در حال پیگیری است که همه بانک‌ها مطابق با دستورات و مقررات بانک مرکزی عمل کنند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: به بدهکاران بانکی و بازاریانی که به دلیل مسائل بازار و تحریم‌های ظالمانه با مشکل مواجه شدند مساعدت می‌شود.
انتهای پیام/ س  
حمایت همه جانبه از فعالان اقتصادی بدهکار

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند بالا دستی آستان قدس رضوی است/از همه می‌خواهیم برای تحقق شعار سال طرح ارائه کنند

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در اجلاس مدیران آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به تلاش‌‎های صورت گرفته در دوران تولیت آیت‌الله واعظ طبسی گفت: ۳۷ سال مدیریت قوی، مثال زدنی، با اخلاص و خدمات خالصانه و ماندگار آیت‌الله واعظ طبسی مورد قبول حضرت ثامن الحجج (ع) قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: از تلاش‌ها و زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی که البته دوره تولیت ایشان کوتاه بود، اما کار‌های ارزشمند، ماندگار و بسیار خوبی انجام دادند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه بنای ما بر استفاده از تمام ظرفیت‌های این آستان ملکوتی است گفت: همه با دلگرمی و اتکال به خداوند مشغول به‌کار باشند تا لحظه‌ای که هستیم موظفیم کارمان را به خوبی انجام دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه همه ما باید کارمان را با قوت، اعتماد به نفس، روحیه بالا و در خدمت به حضرت رضا (ع) انجام دهیم افزود: سند بالادستی ما فرمایشات امام خمینی (ره) و رهنمود‌های نورانی رهبر معظم انقلاب در ۲ حکمی که در این چند سال برای تولیت آستان قدس رضوی مرقوم فرمودند و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: 70 سال تجربه مدیریتی و مبارزاتی مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب اسلامی جلوه کرد و ایشان وقت بسیار زیادی برای آن صرف کردند، اما آن گونه که شایسته این بیانیه بود اقدامی صورت نگرفت، ولی ما در آستان قدس رضوی با تمام توان به این بیانیه خواهیم پرداخت.

تولیت آستان قدس رضوی  با اشاره به نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامیگفت: انقلاب اسلامی با جوانان آغاز شد و مدیریت انقلاب هم با همین جوانان بود، پس امروز جوان‌گرایی موضوع جدیدی نیست بلکه رهبر معظم انقلاب آن را احیا کردند، باید میدان را برای نیروهای جوان و کادرسازی جوانان آماده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: این موضوع به معنای بی‌توجهی به پیشکسوتان و صاحبان تجربه نیست، آن‌ها سرمایه‌های این نظام هستند و باید با تکریم و تجلیل از آن‌ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه استفاده و بهره‌گیری از تجربیات دیگران وظیفه ماست تصریح کرد: پیشرفت هر جامعه‌ای این است که تجربیات نسل قبل به نسل بعد منتقل شود تا جامعه رشد کند، این یک زنجیره متصل به هم است و اگر آن را از هم جدا کنیم، عقب گرد خواهیم کرد.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: در این 40 سال عمر انقلاب اسلامی چون رویکرد انقلابی داشتیم در برابر تمام فشارها پیروز شدیم، هر جا رویکرد انقلابی وجود داشت ما موفق بودیم و هرجا از این رویکرد عبور کردیم زمین‌گیر شدیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: 8 سال جنگ تحمیلی، جنگ با کل دنیا بود، اما جوان گرایی و رویکرد انقلابی ما را پیروز کرد، در 200 سال اخیر غیر از انقلاب اسلامی، هر گاه در این کشور جنگ شده، ما عقب‌گرد کردیم و بخشی از خاک خود را از دست دادیم اما در جنگ 8 ساله حتی یک وجب از این خاک را از دست ندادیم، جنگی که فقط با یک کشور نبود بلکه کل جهان در مقابل ما قرار گرفت.

وی  با تأکید بر اینکه در مسائل علمی، نظامی و هسته‌ای چون رویکرد انقلابی داشتیم، پیشرفت کردیم ادامه داد: نزدیک کردن آرمان‌ها با واقعیت‌ها، عملکرد مبتنی بر دغدغه و نگاه «ما می‌توانیم» نشانگر رویکرد انقلابی است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: عملکرد جهادی، تخصص‌گرایی و مدیریت کارآمد از دیگر موضوعاتی است که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است که باید مورد توجه همه ما قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مدیریت کارآمد، مدیریتی است که بر مبنای علم، دانش و تخصص، احساس مسئولیت و ایمان قوی باشد، اگر ایمان وجود نداشته باشد، هرچقدر هم در مسائل گوناگون رشد کنیم نشان دهنده کارآمدی نظام نیست؛ برای کارآمدی نظام باید تخصص در کنار ایمان باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: با بیان اینکه ما در آستان قدس رضوی در جایگاه وزارت علوم، ارشاد، کشاورزی، بازرگانی، کمیته امداد و غیره نیستیم اما کار همه آن‌ها را انجام می‌دهیم، گفت: امسال از طرف رهبر معظم انقلاب، سال رونق تولید نام گذاری شده است و ما باید تصور کنیم هیچ مرکز تولید و کارخانه‌ای وجود ندارد، خودمان را مخاطب رهنمودهای ایشان بدانیم و نگوییم دیگران باید این بیانات را انجام بدهند و ما نباید کاری انجام دهیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: از همه می‌خواهیم برای تحقق شعار سال طرح ارائه کنند، ما باید تا پایان سال برای تحقق این فرمایش رهبری گزارشی مورد قبول ارائه کنیم.

وی ادامه داد: باید امام رضا(ع) را در لحظه لحظه نیات، ایده‌پردازی و اجرای برنامه‌ها حاضر و ناظر ببینیم.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه باید از هرگونه شتابزدگی در کارها پرهیز شود گفت: ما کار با عجله انجام نمی‌دهیم و همه فعالیت‌ها باید با تأمل انجام شود، نباید بگذاریم زمان به راحتی از دست برود، زمان را فدای کیفیت و کیفیت را فدای زمان نمی‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: از ارائه آمارهای غیرواقعی، مبهم و دوپهلو اجتناب کنید، گزارش‌هایی که ارائه می‌کنیم باید شفاف و روشن باشد.

وی با بیان اینکه مردم باید از آستان قدس رضوی شفافیت، صداقت و پاکیزگی ببیند و دستگاه در محضر حضرت رضا(ع) باید در همه عرصه‌ها برای بقیه بخش‌های کشور الگو باشد تصریح کرد: گزارش‌هایی که از طرف مدیران آستان قدس ارائه می‌شود باید همراه با مبانی آن گزارش اعلام شود.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه از مسامحه‌کاری، عافیت طلبی و بی‌تفاوتی پرهیز کنید، همه باید برای دستگاه متعلق به حضرت رضا(ع) دلسوز باشیم اظهار داشت: نسبت به کارتان احساس مسئولیت داشته باشید، باید کاری کنیم که سال‌ها بعد از ما به نیکی یاد کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: همه برنامه‌ها باید پیوست علمی و هنری داشته باشند، رهبر معظم انقلاب بر فضای هنری و معماری حرم مطهر تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی جزیره جدا نیستند ادامه داد: باید همکاری و هماهنگی بین تمام بخش‌ها وجود داشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: برای ایجاد تحول به دنبال سند چشم‌انداز ۲۰ ساله هستیم و تلاش می‌کنیم با توجه به موارد ابلاغی در حکم رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، سند ۲۰ ساله‌ای را با همکاری بخش‌های مختلف ترسیم کنیم.

انتهای پیام// ز.م

 

سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در اجلاس مدیران آستان قدس رضوی

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

کلیدواژه: قوه قضاییه دادگستری

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۹۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برخورد جدی با زمین خواران / جلوی دشمنان فرهنگ بایستید
 • گسترش مفاهیم بیانیه گام دوم با تبیین قرآنی
 • بیانیه گام دوم زبان سیاسی دارد، اما مبتنی بر قرآن است
 • مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای قرآنی برگزار می‌شود
 • اصلاحات هنوز حرف اول را در جامعه می‌زند/ باید در محدودیت‌های ایجاد شده برای سرمایه‌های نظام، تجدیدنظر شود
 • جزئیات برنامه شب‌های قدر در حرم بانوی کرامت(س)
 • پرونده بودجه ایران-۹|برنامه شعاری آفت اصلاح ساختار بودجه‌/ کلی‌گویی دردی از انحرافات بودجه دوا نمی‌کند
 • برنامه سخنرانان مطرح و مناجات‌خوان‌های مشهور در شب‌های قدر
 • اعلام برنامه‌های تلویزیون برای شب‌های قدر
 • برنامه‌های تلویزیون در شب‌های احیاء
 • همراهی تلویزیون با شب زنده داران لیالی قدر/ پوشش مراسم احیا از اماکن مقدس و زیارتی
 • همراهی تلویزیون با شب زنده داران لیالی قدر
 • برنامه‌های تلویزیون برای شب‌های قدر
 • تقابل پارلمان اوکراین با رئیس‌جمهور : رای منفی به اصلاحات انتخاباتی زلنسکی
 • دستورالعمل ساماندهی اراضی روستای تاریخی تیس در منطقه آزاد چابهار تصویب شد
 • مساجد دانشگاه‌ها میزبان شب زنده داران ماه مهمانی خدا/ جرئیات مراسم شب‌های قدر دانشجویی
 • راهکار اجرائی برای کمک به ایجاد و توسعه اشتغال یادداشتی از مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون
 • چرا شاه داماد وزیر با لباس شخصی در دادگاه حاضر می‌شود؟
 • عملکرد اصلاحات فقط در انتخابات خلاصه نمی شود