رئیس دانشگاه ملی ملایر با اشاره به فعالیت‌ها و دستاورد‌های این دانشگاه بیان کرد: امسال پیگیر ایجاد و راه اندازی رشته‌های تحصیلی جدید هستیم. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، خسرو سایوند رییس دانشگاه ملی ملایر بیان کرد: این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه بزرگ استان همدان، از ابتدای تأسیس تاکنون در مسیر توسعه از نظر کمی و کیفی گام برداشته و متوقف نشده است.   سایوند به فعالیت ۱۷۰ عضو هیأت علمی، هفت دانشکده و تحصیل پنج هزار و ۲۷۹ دانشجو در این دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر ۲۷ رشته کارشناسی، ۳۱ رشته ارشد و ۱۴ رشته دکترا در دانشگاه ملایر وجود دارد. امسال به دنبال اخذ رشته‌هایی مانند نانوشیمی، نانو مواد، دکترای علوم کامپیوتر، مدیریت و برنامه‌ریزی آموزش عالی، مشاوره و مدیریت و تربیت بدنی هستیم.

رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه ملایر، دانشگاه را یک محیط مولد و مهد علم و دانش دانست و اظهار کرد: زیربنای توسعه و پیشرفت هر کشور دانشگاه آن کشور از نظر کمی و کیفی است.
وی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی دانشگاه ملایر در حال تکمیل است، خاطرنشان کرد: پروژه کتابخانه دانشگاه از سال ۸۸ شروع شده و به خاطر مشکلاتی که وجود داشته هنوز به اتمام نرسیده است.

سایوند پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۸۰ درصد اعلام و اظهار کرد: سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۶۰۰ نفر در حال احداث است و ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تا کنون برای آن شش میلیارد تومان هزینه شده و تا تکمیل نهایی ۳ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

سایوند پژوهشکده انگور و کشمش با ۳ هزار و ۵۰۰ متر را یکی از مهمترین دستاورد‌های دانشگاه ملایر طی سال‌های اخیر برشمرد و افزود: ایجاد این پژوهشکده در واقع کمک به بخش کشاورزی منطقه، کشور و کمک به اقتصاد و سبک و سیاق زندگی مردم با هدف استفاده از علم روز است.

وی با بیان اینکه پژوهشکده انگور ملایر آماده افتتاح است، گفت: با توجه به ثبت جهانی ملایر، نقش کلیدی دانشگاه را نباید در این موفقیت فراموش کرد و باید از همه ظرفیت‌های علمی این دانشگاه استفاده کرد و خوشبختانه با مجوز جدیدی که صادر شده هفت رشته جدید به رشته‌های این پژوهشکده افزوده می‌شود.

سایوند افزود: مهمانسرای دانشگاه با ۷۳۰ متر و ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، محوطه سازی با پنج هزار متر مربع، دانشکده فنی و مندسی با هفت هزار و ۵۰۰ متر، مرحله دوم تصفیه خانه پساب و احداث مسجد و … از پروژه‌های در حال انجام در دانشگاه ملی ملایر به شمار می‌رود.

وی ارتقای فضای سبز دانشگاه ملایر را از برنامه‌های در دست اقدام برشمرد و گفت: پنج هزار اصله نهال در دو ماه گذشته در فضای سبز دانشگاه کاشته شده است.

رئیس دانشگاه ملایر با بیان اینکه بودجه دانشگاه ملایر ۲۵ درصد افزایش داشته است، افزود: سال گذشته بودجه این دانشگاه ۴۵ میلیارد تومان بوده و امسال این رقم افزایش داشته است.

سایوند با اشاره به موفقیت‌های حوزه فرهنگی، اظهار کرد: در حال حاضر تشکل‌ها، حوزه قرآن و عترت، انجمن‌های علمی و فرهنگی، گروه‌های تخصصی دانشگاه ملایر و … موفقیت‌های خوبی را در سال‌های اخیر در سطح کشور کسب کرده و خوش درخشیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امید به عنوان بازوی قوی دانشگاه است که اگر در کنار علم قرار گیرد فرصت پیشرفت را به دانشجو می‌دهد، گفت: دانشگاه یافته‌های علمی خود را باید در اختیار کشاورزان و باغداران قرار دهد تا به باغداران کمک کرده و آگاهی ببخشد.

سایوند با بیان اینکه بسیاری از بخش‌های دانشگاه با مشارکت و همکاری دانشجویان اداره می‌شود افزود: خروجی علمی درخشان موید این مطلب است. باید از مشارکت و استعداد دانشجویان بهره گرفت چرا که هر جا به جوانان و دانشجویان اعتماد کردیم، نتیجه خوبی دیدیم.

رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه در بخش مدیریت بین‌الملل نیز دانشگاه ملایر موفقیت‌های خوبی کسب کرده است و در زمینه‌های مختلف با دانشگاه‌های کشور‌های دیگر ارتباطات خوبی حاصل شده، گفت: در حال حاضر ۱۶ دانشجوی خارجی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.  

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امضاء تفاهم نامه محیط زیست و پژوهشکده دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، تورج همتی  مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در مراسم تبادل این تفاهم نامه گفت: به دلیل ضرورت برقراری ارتباط منظم، سازمان‌یافته و تعامل بیشتر نهاد‌های دانشگاهی و اجرایی این تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور تبدیل یافته‌های علمی و پژوهشی به راهبرد و ابزاری برای اجرا در حفاظت از محیط زیست، به امضاء رسید.
وی ضمن اشاره به اینکه خراسان رضوی با جغرافیای گسترده و تنوع اقلیمی، ژنتیکی، گیاهی و جانوری، نیازمند مطالعات بیشتر و جدی تری در حوزه‌های تخصصی محیط زیست است تصریح کرد:  این تفاهم نامه با هدف تبادل دانش، یافته‌های نوین علمی و تجربیات بین دانشگاه و این اداره کل و هدایت تولیدات علمی و تحقیقات در پژوهشکده علوم گیاهی و طرح‌های پژوهشی اعضای هیأت علمی و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی به سمت کاربرد در حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی به امضاء رسید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بستر‌سازی برای ایجاد و توسعه فناوری و تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی در حوزه حفاظت محیط زیست را از دیگر اهداف این تفاهم نامه همکاری است.   همتی افزود: هم پوشانی و هم افزایی طرفین در بهره مندی از توان فکری، تجربی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، ایستگاه‌های تحقیقاتی و امکانات مناطق چهارگانه، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی وداده‌های قابل استفاده در تحقیقات از خروجی‌های این همکاری مشترک خواهد بود.

وی  تصریح کرد: حمایت از ایده‌های نو، تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و تدوین دانش فنی در حوزه‌های تخصصی مرتبط و نیز توسعه روش‌ها، معیار‌های جدید و هدایت تلاش‌ها به سمت توسعه قابلیت‌ها و حل مسائل نوین مرتبط با محیط زیست و تنوع زیستی را در فهرست اولویت‌های اجرایی دوطرف می باشد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: همکاری در تعریف موضوع و اجرای طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی در حوزه پژوهش‌های بنیادی و کاربردی و فناوری در راستای شناخت تنوع زیستی گیاهی و حفاظت از محیط زیست طبیعی و انسانی به صورتی سازمان یافته با تعامل و همفکری محیط زیست و دانشگاه انجام خواهد شد.

همتی افزود: پژوهشکده دانشگاه فردوسی مشهد طی این تفاهم نامه، انجام مطالعات بنیادی و بوم شناختی بر روی گیاهان نادر و در خطر انقراض استان خراسان رضوی و تکثیر و اهلی‌سازی آن‌ها با روش‌های حفاظت در زیستگاه (in situ) و خارج از زیستگاه طبیعی (ex situ) با بهره گیری از فناوری‌های نوین را به سرانجام خواهد رساند و این اداره کل نیز از حضور دانشجویان برای کارآموزی و کارورزی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خدمات علمی و فناوری در یافته‌های پژوهشی در رابطه با نیاز‌ها و اولویت‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان حمایت خواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد:  به منظور تحقق اهداف تفاهم نامه و تسریع در تصمیم‌گیری‌ها، کارگروه مشترک چهار نفره شکل خواهد گرفت و در صورتیکه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک به دانش فنی یا اختراع منتهی شود، مالکیت معنوی آن به‌صورت مساوی به طرفین تعلق خواهد داشت.

انتهای پیام//ف.غ   توسعه فناوری و تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی از اهداف این تفاهم نامه است

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۹۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مهمترین راهبرد اصلاح‌طلبان حضور مردم در انتخابات است
 • شهر جهانی انگور آماده پذیرایی از مسافران تابستانی است
 • یخچال میرفتاح ملایر مرمت می‌شود
 • مخاطب تمام محصولات پژوهشکده امام‌رضا(ع)، در خارج از کشور هستند
 • خوراکی‌های خوشمزه استان مرکزی در ماه رمضان+ تصاویر
 • ◄ خواب آلودگی و خستگی مهمترین عامل حوادث جاده‌ای در یزد
 • مراسم احیای شب‌های قدر در ملایر
 • همدان| پیش بینی پرداخت ۸۰۰ میلیون تومان زکات فطریه در ملایر
 • مهمترین دستاورد روزه دار در ماه رمضان چیست؟ + فیلم
 • پیگیری ایجاد شعبات ویژه رسیدگی به پرونده‌های جرایم و تخلفات حوزه آب
 • فرماندار ملایر: عملکرد شفاف روابط عمومی ها به نفع مدیران است
 • بیش از ۲۰۰ نفر از جوانان ملایر در اعتکاف
 • راه اندازی اولین شرکت کشاورزی تخصصی انگور در خراسان رضوی
 • انگور یاقوتی کارآفرین تایبادی در بازار مشهد
 • انگور یاقوتی تایباد در بازار مشهد
 • درخشش دانشگاهیان ملایر در بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت
 • نقش مهم و محوری پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان در فعالیت های صید و صیادی
 • سرعت روند ثبت مبل و منبت ملایر برای جهانی شدن
 • برگزاری ۶۰ برنامه در سالروز آزاد سازی خرمشهر در ملایر