نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در جلساتی که با مدیران ارشد استانی برگزار می‌شود مدیران کل در رابطه با وضعیت ادارات تحت مسئولیت خود اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و هر موضوعی را منوط به برآورد می‌کنند اصلاً پذیرفته نیست. ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، احمد امیرآبادی فراهانی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای معادن استان قم که در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه تعدادی از رودخانه‌های استان قم هرسال فعال بوده‌اند، اظهار داشت: مسئولان استان تنها به رودخانه‌هایی اشاره می‌کنند که در سال‌های گذشته با خشکی مواجه بوده‌اند و آورده‌ای نداشته‌اند.

 عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم ساماندهی رودخانه‌های فعال استان قم، افزود: رودخانه روستای امامزاده اسماعیل در سال‌های گذشته معمولاً  فعال بوده است و مردمی هم که در حریم آن قرار دارند از وضعیت این رودخانه اذیت می‌شوند.

وی رودخانه قاهان را هم یکی دیگر از رودخانه‌های نیازمند ساماندهی برشمرد و از نبود یک پل برای عبور و مرور اهالی در سیلاب‌های اخیر انتقاد کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از سرباززدن شرکت آب منطقه‌ای برای ساماندهی این رودخانه‌ها به بهانه نبود اعتبار هم انتقاد و تصریح کرد: از محل درآمد رودخانه‌ها و آورد مصالح پس از سیلاب می‌توان خود رودخانه را ساماندهی کرد و این بهترین فرصت است که از این ظرفیت استفاده شود.

‌کمبود روحیه مطالبه‌گری برخی مدیران قم ‌جذب سرمایه‌گذار همت مدیران قمی را می‌طلبد

وی افزود: بعضی از رودخانه‌های استان قم این امکان را دارند که حداقل درآمدی برای ساماندهی خود رودخانه‌ها داشته باشند.

امیرآبادی با انتقاد از بی‌اطلاعی برخی از مدیران استان از وضعیت ادارات تحت مسئولیت خود اظهار داشت: اینکه در جلساتی که با مدیران ارشد استانی برگزار می‌شود مدیران کل در رابطه با وضعیت ادارات تحت مسئولیت خود اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و هر موضوعی را منوط به برآورد می‌کنند اصلاً پذیرفته نیست.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی برخی از مسئولان استان را به فرار از مسئولیت متهم کرد و افزود: در این جلسات برخی از مدیران بدون بررسی دقیق‌تر مسائل مطرح‌شده و صرفاً به دلیل فرار از مسئولیت با اجرای طرح مخالفت می‌کنند.

انتهای پیام/ش

R7854/P/S6,62/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اجرای طرح ساماندهی صنعت خودرو در شرایط جنگ اقتصادی چگونه امکان‌پذیر است؟

یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس امکان اجرای کامل طرح ساماندهی صنعت خودرو را به دلیل قرار داشتن کشور در وضعیت جنگ اقتصادی رد کرد.

عبدالله رضیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس، گفت: طرح ساماندهی صنعت خودرو چهار ماه قبل در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار گرفت و به دلیل اختلافات فراوان بین طراحان و کمیسیون، جرح و تعدیل زیادی در آن انجام شد.

وی ادامه داد: با وجود تصویب فوریت طرح اما به دلیل همین اختلافات، طرح چند بار بین کمیسیون و صحن علنی مجلس رفت و برگشت کرد.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس با بیان اینکه طرح مذکور با توجه به شرایط اقتصادی فعلی نمی‌تواند تغییرات محسوسی در وضعیت صنعت خودرو کشور به وجود آورد، گفت: طرح ساماندهی صنعت خودرو به دلیل ممنوع شدن واردات خودروهای خارجی توسط شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا نمی‌تواند تغییرات قابل توجهی در بازار خودروهای برقی و هیبریدی و فناوری‌های تولید خودرو در کشور به وجود آورد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس مواد ۴ و ۵ و تبصره  ۳ ماده 6 طرح ساماندهی صنعت خودرو را به صورت مستقیم و سایر مواد و تبصره‌های طرح مذکور را به صورت غیرمستقیم مشمول توضیحات فوق دانست.

رضیان ادامه داد: برخی مواد طرح ساماندهی صنعت خودرو به ویژه مواد ۴ و ۵ که به شکلی درصدد است بین صنعت خودروسازی کشور و فناوری‌های به کار رفته در آن با خودروسازان خارجی پیوند ایجاد کند به دلیل قرار داشتن کشورمان در شرایط اقتصادی و تشدید تحریم‌های آمریکا بر ضد صنعت خودروسازی کشورمان و بی‌رغبتی برندهای خودروسازی خارجی، امکان اجرا ندارد.

وی یادآور شد: مواد ۴ و ۵ طرح مذکور که درباره واردات خودروهای سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آنها در داخل و فراهم کردن بسترهای لازم در افق سند چشم انداز ۲۰ ساله برای ورود فناوری‌های جدید و مستقل تولید خودرو با همکاری شرکت‌های معتبر خودروساز جهان و یا به صورت سرمایه گذاری مشترک با شرکت‌های فعال در این زمینه است به دلیل تحمیل شرایط جنگ اقتصادی از سوی آمریکا و همکاری نکردن برندهای خودروسازی بین‌المللی از یک سو و سیاستهای انقباضی ارزی و اقتصادی کشور در شرایط فعلی قابل اجرا نیست.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس با اشاره به مصوبه مجلس در تبصره ۳ ماده ۶ طرح ساماندهی بازار خودرو، گفت: این تبصره به پیشنهاد و اصرار یکی از طراحان طرح به تصویب مجلس رسید. براساس تبصره پیشنهادی «شرکت‌های خودروساز پس از تایید این طرح توسط شورای نگهبان موظف خواهند بود در هنگام فروش خودرو، قیمت تمام شده و درصد سود و قیمت قطعی خودرو را محاسبه و به شورای عالی رقابت اعلام کنند».  تصویب این پیشنهاد در حالی انجام شد که شورای رقابت بنا بر تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از شهریور ۱۳۹۷ تاکنون از گردونه قیمت‌گذاری خودرو کنار گذاشته شد و فقط در نقش پیشنهاد دهنده ایفای نقش می‌کند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: از آن زمان تاکنون نیز ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده، قیمت‌گذار و ابلاغ کننده قیمت خودرو و سایر کالاها هستند. البته با تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت‌گذاری خودرو پنج درصد حاشیه بازار انجام می‌شود و عملاً ستاد تنظیم بازار هم نقشی در قیمت‌گذاری خودرو ندارد در حالی که تا پیش از این، شورای رقابت قیمت‌گذار خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان بود.

رضیان تاثیرگذاری طرح ساماندهی صنعت خودرو را مشروط به خروج کشور از شرایط غیرعادی و جنگ اقتصادی کشور دانست و افزود: تاکید می‌کنم با توجه به قرار داشتن کشور در شرایط اقتصادی فعلی و مرجعیت موقت شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در سیاستگذاری‌های اقتصادی، اجرای کامل طرح ساماندهی صنعت خودرو در این شرایط امکان‌پذیر نبوده بلکه مشروط به عادی شدن شرایط اقتصادی است.

وی تاکید کرد: اجرای کامل طرح ساماندهی صنعت خودرو موقتاً موکول است به خروج کشور از وضعیت جنگ اقتصادی و عادی شدن شرایط اقتصادی.

انتهای پیام

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۹۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حکم بیرانوند غیررسمی است/ بی اطلاعی عضو کمیته اخلاق از محرومیت دروازه بان پرسپولیس
 • دانشجویان در دیدار با رهبر انقلاب چه گفتند؟
 • غرب‌زدگان ما را از آن طرف مرزها نترسانند/ استانی شدن انتخابات عدالت انتخاباتی را زیر سوال می‌برد/آرایش جنگی دولتمردان متناسب با جنگ اقتصادی نیست/ جوانی ما در دوره مدیریت کسانی سپری شد که استادتمام فرصت‌سوزی هستند/ صداوسیما منبع درآمد ستاره، مربع‌ها و سلبر
 • غرب‌زدگان ما را از آن طرف مرزها نترسانند/ استانی شدن انتخابات عدالت انتخاباتی را زیر سوال می‌برد/آرایش جنگی دولتمردان متناسب با جنگ اقتصادی نیست/ جوانی ما در دوره مدیریت کسانی سپری شد که استادتمام فرصت‌سوزی هستند/
 • دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب چه گذشت؟
 • بی اطلاعی پرسپولیس از محرومیت بیرانوند
 • جدیدترین جداول به روز شده کارگروه ساماندهی کاغذ در هفته جاری منتشر شد
 • بانک مرکزی در برخورد با متخلفین جدی و مصمم است/ اطلاعی از مکاتبات حوزه نظارت با دادستانی نداشتم
 • ساماندهی سگ‌های ولگرد همدان؛ شاید سال دیگر/شهروندان معترض هستند
 • جزئیات طرح ساماندهی صنعت خودرو از زبان ملکی
 • اجرای طرح ساماندهی مطبق رودخانه‌ای در مشهد
 • همتی: هیچ اطلاعی از مکاتبات حوزه نظارت با دادستانی نداشتم
 • اما و اگرهای طرح ساماندهی صنعت خودرو از زبان ملکی
 • منافع فردی مانع ساماندهی صدا و سیما است
 • حکم محکومیت حسین هدایتی صادر شد /آخرین وضعیت پرونده عراقچی و آقاخان /آخرین وضعیت پرونده رئیس سازمان خصوصی‌سازی
 • بی‌اطلاعی وزیر رفاه از اتمام زمان حکم سرپرست سازمان تامین اجتماعی
 • وضعیت تردد شهروندان از روی پل تخریب شده رودخانه کن + فیلم
 • اجرای طرح ساماندهی صنعت خودرو چگونه امکان‌پذیر است؟
 • طرح ساماندهی مطبق رودخانه ای در مشهد اجرا شد