خبرگزاري آريا - آبادان - ايرنا - مدير عامل سازمان بنادر و دريانوردي کشور با اشاره به عزم جدي همه دستگاه هاي اجرايي براي رفع مشکلات و موانع ترخيص کالاهاي اساسي گفت: به منظور تامين نياز داخل کشور روند تخليه و ترخيص کالاهاي اساسي در بندر امام خميني (ره) شتاب مي گيرد.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني سازمان بنادر و دريانوردي کشور حميد راستاد در نشست مشترک با برخي از معاونان وزارتخانه هاي جهاد کشاورزي ، راه و شهرسازي و نيز گمرک افزود: اتخاذ تمهيدات مناسب براي ارتقاي بهره وري در زنجيره جابجايي کالا به منظور جلوگيري از توقف کشتي ها و انباشت کالا در بنادر ضرورت دارد.
وي خاطر نشان کرد: بسيج امکانات در حوزه هاي مختلف ناوگان ريلي و جاده اي از ديگر عوامل ضروري براي تسريع در انتقال کالا از بنادر و رسيدن آن به مبادي مصرف است و در اين ميان تشريک مساعي همه جانبه ارگان هاي ذيربط اهميت بسزايي دارد.
راستاد همچنين در حاشيه بازديد نمايندگان اين وزارتخانه ها از بندر امام خميني گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون ميزان تخليه کالاي اساسي در بندر امام خميني به بيش از 2،5 ميليون تن به رشدي معادل 70 درصد رسيده لذا ضرورت دارد فرآيند ورود، تخليه و خروج کالاي اساسي در اين مجامع بندري تسريع شود تا شاهد افزايش بهره وري عمليات در اين مجتمع بندري باشيم.
وي افزود: در اين فرآيند مسائلي وجود دارد که در نشست مشترک با نمايندگان وزارتخانه هاي اقتصادي به خوبي شناسايي و تصميم لازم اتخاذ شد.
راستاد اذعان داشت: با احصاء مشکلات و راهکارهاي که استخراج شده است مي توان روند تخليه و ترخيص کالاهاي اساسي را سرعت داد.
وي اظهار اميدواري کرد: با هم افزايي و هماهنگي بين دستگاه هاي اجرايي مي توان شاهد تسريع روند خروج کالاهاي اساسي از مجتمع بندري امام بود.
هيات اقتصادي متشکل از معاونين وزاري راه و شهرسازي، جهاد کشاورزي و گمرک از انبارهاي نگهداري کالاهاي اساسي در اراضي پشتيباني، انبار نگهداري نهاده هاي کشاورزي، پايانه ريلي و انبارهاي نگهداري چند منظوره مجتمع بندري امام خميني بازديد کردند.
فراهم کردن امکان تنظيم برنامه سفارش و خريد کالا و اطلاع رساني به مبادي ورودي دريايي کشور، تسريع در خروج کالا توسط بخش دولتي با بهبود فرآيند اپراتوري و تامين کاميون، صدور مجوز انجام نمونه گيري قرنطيه در شب، امکان بهره مندي از روش حمل ريلي، تسريع در تامين و توزيع کاميون، صدور مجوز بهره برداري از انبارهاي خارج بندر توسط گمرک و همکاري گمرک براي اتصال مراکز توزين به وسيله تخصيص IP از جمله موضوعات پيشنهادي بود که به دنبال ارائه گزارش کارشناسي مديران اين مجتمع بندري در حوزه هاي دريايي و بندري مطرح شد.
به گزارش ايرنا مجتمع بندري امام خميني (ره) يکي از بنادر مهم کشور است که در جنوب استان خوزستان واقع است. اين بندر با 38 اسکله فعال به طول هفت کيلومتر بزرگترين بندر فعال ايران است. اداره کل بنادر و دريانوردي استان خوزستان در بندر امام خميني (ره) مستقر است.
بندرامام خميني (ره) در اواسط نهمين دهه از آغاز فعاليتش، اکنون به عنوان يکي از مهم ترين قطب هاي حمل و نقل منطقه اي به ايفاي نقش مي پردازد؛ اين بندر در سال 1390 پس از تغيير رژيم حقوقي خود از يک بندر عادي به منطقه ويژه اقتصادي و الحاق زمين هاي مجاور، هم اکنون با 11 هزار هکتار مساحت و 11 پست اسکله فعال، بزرگترين منطقه ويژه اقتصادي کشور محسوب مي شود.
6068/7104
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کار اجرا یک کار تخصصی است / سلبریتی‌ها تخصص دیگری دارند / تلویزیون دچار تصمیمات شتاب‌زده است

محمد نظری مجری تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: به عنوان یک مجری که حدود 24 سال است در این حرفه مشغول به کار هستم با تمام احترامی که به سلبریتی‌ها قائلم باید پذیرفت که آن‌ها جایگاه خود را دارند و تخصصشان به حرفه دیگری مربوط می‌شود و کار اجرا در تلویزیون یک حرفه تخصصی است که هر کسی به دلیل محبوبیت در حوزه‌ای دیگر نباید در جایگاه یک مجری قرار بگیرد.

نظری خاطرنشان کرد: بارها شاهد بودیم که در یک برنامه زنده مسائلی مطرح می‌شود که مربوط به خط قرمزها است و اتفاقی که می‌تواند منجر به یک اتفاق ناگوار شود با درایت و تبحر یک مجری مدیریت شده و اتفاقی رخ نداده اما بارها شاهد بودیم یک مجری ناتوان در یک بحث حساس کار را به جایی رسانده که برنامه به طور کامل تعطیل شده است.

وی افزود: شاید مردم ندانند که یک مجری نمی‌تواند از خودش روی آنتن حرفی بزند. ما همه حرف‌هایی که می‌زنیم در یک مسیر مشخص قرار دارند و پیش از اینکه آن‌ها را جلوی دوربین به زبان بیاوریم برای مطرح کردنشان مجوز گرفته‌ایم. هیچ جزوه یا کتابی وجود ندارد که به ما خط قرمزها را نشان بدهد، یک مجری براساس تجربه‌ای که دارد خط قرمزها را می‌شناسد و برنامه زنده را مدیریت می‌کند.

این مجری در ادامه اظهار داشت: سلبریتی‌ها برای مجری‌های تلویزیون مشکلی ایجاد نمی‌کنند ولی وقتی شخصی تخصص اجرا در تلویزیون را ندارد در این جایگاه قرار می‌گیرد می‌تواند هویت یک رسانه را از او بگیرد و وقتی این اتفاق رخ دهد تلویزیون باید خیلی هزینه کند تا بتواند هویتی که از دست داده را دوباره بدست آورد. زمانی که در سال 73 یا 74 برای شروع فعالیتم در حرفه اجرا اقدام کردم، افرادی که باید توانایی ما را تأیید می‌کردند با سختگیری بسیاری از افراد را به خاطر بلد نبودن زبان معیار کنار می‌گذاشتند اما امروز سلبریتی ما که برنامه‌ای پر مخاطب را اجرا می‌کند می‌داند زبان معیار چیست؟

مجری برنامه «به خانه برمی‌گردیم» گفت: امروز در انتخاب مجری‌ها شتاب‌زده عمل می‌شود. در برنامه‌های تولیدی که می‌بینید توانایی یک مجری به طول کامل مشخص نمی‌شود. در واقع در برنامه‌های تولیدی وقتی اجرای مجری که معمولاً یک سلبریتی است را می‌بینید، هر صحنه شاید چندین بار ضبط شده تا به کیفیت مورد نظر رسیده، تأیید شده و حال روی آنتن تلویزیون است و با توجه به این مسائل مشخص است که هر شخص تا حدی می‌تواند اجرایی قابل تحمل داشته باشد و نمی‌توان اساس و معیار یک فرد در هنر اجرا را با برنامه‌های تولیدی سنجید.

نظری در ادامه اظهار داشت: در تلویزیون بارها شاهد تصمیمات شتاب‌زده بودیم، حضور سلبریتی‌ها در جایگاه مجری تصمیمی شتاب‌زده بود که حال به همان اندازه شتاب‌زده قصد دارند سلبریتی‌ها را حذف کنند. علاوه بر حضور سلبریتی در جایگاه مجری سوالات بسیاری در برنامه برنامه‌های تلویزیون و مجری‌هایشان وجود دارد. مثلا یکی از سوال‌های مهم این است که آیا درست بود بنیامین بهادری با توجه به جایگاه هنری که دارد در یک برنامه معنوی قبل از افطار حاضر باشد؟

وی افزود: متأسفانه همیشه شاهد تصمیمات شتاب‌زده از سوی مسئولان بوده‌ایم و همچنان این تصمیمات وجود دارد. من موافق حضور افراد در جایگاه واقعی‌شان هستم و به نظر من اگر هر کس در جایگاه خود قرار بگیرد شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی!

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۳۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کالاهای اساسی در مسیر سبز
 • تست شتاب صفر تا 200 تویوتا سوپرای جدید (+تصاویر و فیلم)
 • خوزستان| نخستین محموله ترانزیتی ریلی از آسیای میانه وارد بندر امام خمینی(ره) شد
 • کدام بندر ایران بالاترین ترافیک و حجم تخلیه و بارگیری را دارد؟
 • بنادر پرترافیک با وجود تحریم‌ها / رشد بی‌سابقه تخلیه و بارگیری در بندر امام(ره)
 • رشد بی‌سابقه تخلیه و بارگیری در بندر امام
 • برخی اقلام یک روزه از بنادر ترخیص می‌شوند/ مشکلی در زمینه ترخیص کاغذ وجود ندارد
 • ترخیص یک روزه برخی کالا ها از گمرک
 • آخرین وضعیت دپوی کالاها در بنادر و مناطق ویژه اقتصادی
 • ترخیص یک روزه برخی از کالا‌ها از گمرک
 • برخی اقلام یک روزه از بنادر ترخیص می‌شوند
 • ترخیص محموله ۲۷ هزار تنی شکر از بندر چابهار
 • وجود 3.8 دهم میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور/ رشد 50 درصدی بندر چابهار در سال گذشته/ رشد 40درصدی در بندر امیرآباد
 • محموله شکر خام به وزن ۲۷ هزار و ۵۰۰ تن وارد بندر چابهار شد/ دو محموله بزرگ دیگر در راه است
 • افزایش ۳۲ درصدی قیمت خدمات بندری در سال ۹۸ / بنادر کشور پرترافیک هستند
 • ترخیص محموله ۲۷هزار تنی شکر از بندر چابهار/ ۲ محموله بزرگ دیگر در راه است
 • نخستین محموله سال ۹۸ مجتمع بندری کاسپین گیلان به کشور آذربایجان صادر شد
 • کالاهای اساسی در مسیر سبز/ ترخیص یکساعته گوشت از گمرک
 • زمزمه تغییر مدیرکل بنادر استان هرمزگان/ احتمال استعفای ۲ مدیر سازمان بنادر