به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رفیع‌پور در دیدار با استاندار سمنان از کنترل آنفلوآنزای حاد پرندگان به عنوان مهمترین مأموریت این سازمان در یک سال گذشته نام برد و اظهار کرد: کنترل این بیماری مشترک انسان و دام، نه تنها مانع از واردات تخم‌مرغ شد بلکه کنترل این بیماری به حوزه اقتصادی ما کمک کرد که نه تنها واردکننده این کالای پرمصرف نباشیم بلکه دو ماه است که در حال صادرات تخم مرغ نیز هستیم.

وی اضافه کرد: در صورت عدم کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، کشورمان در سال‌جاری نیازمند واردات ۹۰۰ هزار تنی تخم‌مرغ بود که با توجه به شرایط فعلی و مشکلات این بخش، تأمین این میزان تخم مرغ به هیچ وجه امکان‌پذیر نبود، اما خوشبختانه با تلاش همکاران پر تلاش ما و همکاری مردم، این مشکل برطرف شد.

وی از تهدید امنیت غذایی، به عنوان مهمترین اولویت دشمنان در جنگ نرم یاد کرد و افزود: مسئولیت تأمین اقتصادی در حوزه دامی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به تلاش این سازمان برای برون‌سپاری بخشی از وظایف خود، به توانمندی نیروی انسانی این بخش در سطح کشور پرداخت و گفت: دانش، جوانگرایی و واگذاری امور به بخش خصوصی سه شاخصه بسیار مهم در حوزه سازمان دامپزشکی کشور است.

آشناگر - استاندار سمنان - نیز در این دیدار با تقدیر از مدیران دامپزشکی استان اظهار کرد: دامپزشکی، در تأمین سلامت غذا و مقابله با بیماری‌های مشترک انسان و دام مسئولیت مستقیم و مهمی دارد و هرگونه غفلت در این بخش می‌تواند به ایجاد مشکلات جدی بی‌انجامد.

وی دامپزشکی را کاری سخت و مخاطره‌آمیز دانست و افزود: اگرچه آنفولانزای حاد پرندگان در سال‌های گذشته خساراتی را به بار آورد اما خوشبختانه با همت سازمان دامپزشکی کنترل شد.

استاندار سمنان با بیان این‌که دامپزشکی سازمانی قدرتمند، مهم و حساس است گفت: ارتباط مستقیم سازمان دامپزشکی و استانداری‌ها اگر مستمر و به موقع باشد، این همراهی می‌تواند به پیشبرد اهداف کمک بیشتری کند.

آشناگر بر ضرورت برنامه‌ریزی درباره تأمین گوشت و مرغ مورد نیاز مردم تاکید کرد و افزود: نباید اجازه دهیم که کمبودها در این بخش به مردم آسیب وارد کند.

وی با اشاره به جمعیت بالای عشایری در استان گفت: استان سمنان با توجه به وجود ایل‌ها و طوایف عشایری مختلف، دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه تولید گوشت قرمز است.


انتهای پیام/

منبع: اتاق خبر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برنامه ریزی برای واردات ۱۰ هزار نفر شتر

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم، علیرضا رفیعی‌پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در نشست خبری اظهار کرد: وضعیت فعلی ما در کشور شرایط جنگی است و دشمن تولید و اقتصاد ما را هدف گرفته است و هر روز با یک ترفند وارد می‌شود. در این شرایط خاص باید همه به کمک تولیدکنندگان بیاییم.

وی افزود: 10 میلیون تن شیر خام در ایران تولید می‌شود و این محصول در مراکز صنعتی به صدها محصول سالم و باکیفیت تبدیل می‌شود که علاوه بر بازار داخلی به بازار کشورهای مختلفی صادر می‌شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: ما وظیفه داریم که رونق کسب و کار ایجاد کرده و موانع تولید را رفع کنیم. همچنین فعالیت‌های خود را در حوزه دامپزشکی به بخش خصوصی واگذار کنیم.

رفیعی‌پور با اشاره به اقدامات پیشگیرانه سازمان دامپزشکی کشور برای مقابله با تحریم گفت: بر اساس لطف الهی و اقداماتی که قبل از آغاز تحریم‌ها انجام شد اکنون وضعیت تولید در شرایط مناسبی به سر می‌برد اما باید توجه داشت که همواره باید با خلاقیت و ایده‌پردازی‌های جدید حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: برای اولین بار در کشور مسئولی برای مواجهه با شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کردیم و موفقیت‌های خوبی را نیز در حوزه دانش‌بنیان، دامپزشکی به دست آوردیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: تولیدکننده باید نگرانی جز تولید نداشته باشد و در سال جاری ما به دنبال آن هستیم که تمام خدمات مورد نیاز تولیدکنندگان بدون حضور وی انجام شود و در صورت لزوم ما به محل تولید مراجعه خواهیم کرد.

رفیعی‌پور با بیان اینکه در سال 97 موفقیت‌های خوبی را در حوزه دامپزشکی به مرحله اجرا گذاشتیم گفت: تکنولوژی تولید واکسن تب برفکی روغنی در کشور آغاز شد و برای اولین بار شرکت‌های خصوصی واکسن‌سازی کشور از یک شرکت به 3 شرکت افزایش یافتند و در آینده نزدیک به 4 شرکت ارتقاء پیدا می‌کنند و در کنار موسسه سرم‌سازی رازی قرار می‌گیرند.

وی یادآور شد که بر اساس تفاهمنامه‌ای که با کشور همسایه ترکیه منعقد شده است انتقال تکنولوژی واکسن از این کشور به ایران منتقل شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سال‌ها بذر واکسن مورد نیاز خود را از کشورهای دیگر وارد می‌کردیم اما اکنون در موسسه سرم‌سازی رازی و شرکت پسوک و مرکز تشخیص دامپزشکی کشور اقدام به تولید بذر واکسن می‌کنیم.

رفیعی‌پور یادآور شد: شرکت دانش‌بنیانی نیز اعتباراتی دریافت کرده که بذر کلیه عوامل دامی طیور و آبزیان را در داخل تولید کند.

اولین کشتارگاه دام زنده با سطح بهداشتی بالا در کشور ایجاد شد

رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه اولین کشتارگاه با سطح بهداشتی بالا در کشور راه‌اندازی شد گفت: کشتارگاه مرزی خرمشهر برای واردات دام زنده از کشورهای با سطح بهداشتی بالا نظیر کشورهای استرالیا و اروپا فراهم شده است و در این کشتارگاه‌ها رفاه دام‌هایی که ذبح می‌شوند فراهم می‌شود.

10 هزار نفر شتر از قطر به ایران وارد می‌شود

وی گفت: برای اولین بار همچنین 500 نفر شتر از قطر به کشور وارد کردیم و برنامه‌ریزی شده است 10 هزار نفر دیگر از این کشور وارد کنیم.

رفیعی‌پور تصریح کرد: تا به امروز از صنعت شتر در کشور غفلت شده است گفت: همکاری مشترکی با قطر برای پرورش این محصول در کشور خواهیم داشت.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: امیدواریم در سال جاری با واردات دام زنده مولد به جای دام‌ زنده و گوشت قرمز خودمان بتوانیم کسری مورد نیاز گوشت قرمز را تامین و حتی صادرات داشته باشیم.

وی گفت: در سال جاری با وجود تحریم‌ها تفاهمنامه‌ای در زمینه صنعت اسب با اتحادیه اروپا منعقد شده که امیدواریم درآمدزایی مناسبی برای کشورمان داشته باشد.

رفیعی‌پور با اشاره به سیل‌های اخیر در مناطق مختلف کشور گفت: بر اساس اقداماتی که سازمان دامپزشکی انجام داد از اپیدمی بیماری‌های دامی در مناطق سیل‌زده جلوگیری به عمل آمد این در حالیست که امکان داشت خسارت زیادی در این بخش متوجه کشور شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: بر این اساس یک میلیون راس دام و 7 میلیون متر مکعب سطح سمپاشی صورت گرفت و عوامل بیماری‌زا خفه و جلوی اپیدمی بیماری‌ها گرفته شد.

وی ادامه داد: در این مناطق 8 هزار راس دام دفن شد و یک میلیون قطعه طیور دفن شد.

97 درصد بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مهار شد

رفیعی‌پور در ارتباط با وضعیت مهار بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: این بیماری در سال 95 منجر به از دست رفتن و معدوم‌سازی 10 میلیون و 500 هزار قطعه و در سال 96، 27 میلیون قطعه شد اما بر اساس اقداماتی که انجام شد این رقم در سال 97 به 2 میلیون قطعه کاهش یافت که بیشتر آن نیز مربوط به طیور خانگی بود و در مهار آنفلوانزای فوق حاد پردندگان 97 درصد موفقیت داشتیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد که در سال 97 علاوه بر تامین نیاز کشور به فرآورده‌های لبنی 3 هزار تن فرآورده لبنی از کشورمان صادر شد.

وی آماری نیز در ارتباط با واردات گوشت قرمز به کشور داد و گفت: ثبت سفارش برای واردات 375 هزار تن گوشت گرم و منجمد گوسفند و گوساله انجام شد که از این رقم 151 هزار تن آن به کشور وارد شد.

رفیعی‌پور افزود: همچنین برای یک میلیون و 3 هزار راس دام زنده مجوز صادر شد که 100 هزار راس آن به کشور آمد.

وی گفت: همچنین مجوز واردات 27 میلیون تن واردات نهاده‌های دامی به کشور صادر شد که از این رقم 11 میلیون تن آن به کشور آمد و در مجموع واردات بدون مشکلی داشتیم.

رئیس سازمان دامپزشکی در پایان صحبت‌های خود گفت: برای مقابله با تحریم مجوز واردات دام زنده از 42 کشور صادر شده است که این امر می‌تواند در شرایط خاص به کمک ما بیاید.

      

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: آنفولانزای فوق حاد پرندگان

منبع این خبر، وبسایت www.otaghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۳۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تب کریمه کنگو درکمین گوشت خورها /انتقال بیماری همراه باگوسفندهای افغانستانی/ دامپزشکی پول کافی برای سمپاشی ندارد
 • صادرات تخم‌مرغ آزاد شد
 • بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشد/ فعالیت 34 واحد صنعتی تخم گذار در استان سمنان
 • آذربایجان شرقی با تولید 90 هزار تن تخم مرغ رتبه سوم کشوری است
 • رئيس جهادکشاورزي سمنان: توزيع گوشت مرغ به 40 تن افزايش مي يابد
 • 40 درصد تخم چشم زده قزل آلا در کشور تولید می شود
 • احتمال انتقال آنفلوآنزای پرندگان در کرمان دور از انتظار نیست
 • هیچ گزارشی از شیوع آنفلوآنزای پرندگان در استان‌ها نداشتیم
 • کاهش یک تا ۳ میلیونی قیمت خودرو‌ در هر روز/ آمار تجارت خارجی ایران با کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس/ CNG از دیشب گران شد/ راه اندازی بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد/ کاهش ادامه دار قیمت مرغ و تخم‌مرغ
 • چه عواملی باعث نارسایی حاد کلیه می‌شوند؟
 • کاهش قیمت مرغ و تخم‌مرغ به پایین‌تر از نرخ مصوب
 • فروشنده پرندگان وحشی در لنگرود محکوم شد
 • قیمت گوشت قرمز طی روزهای آتی کاهش می یابد/ ورود دولت به بازار مرغ
 • کاهش قیمت مرغ و تخم‌مرغ
 • تالاب های نقده اکوسیستم کم نظیر برای پرندگان بومی و مهاجر
 • تعطیلی یک ورزشگاه به دلیل تخم گذاری یک پرنده! (+عکس)
 • مصرف روزانه یک تخم مرغ سکته مغزی را افزایش نمی دهد
 • جمع آوری تخم مرغ مازاد تا پایان هفته در سراسر کشور
 • شکارچی بازگیر نقره داغ شد/ پرندگان شکاری ایران در حال انقراض