خرداد؛ هشتگی در توییتر با موضوع ایران داغ شده که بر خلاف هشتگ‌هایی با موضوع مشابه محتوای فارسی زبان در آن به چشم نمی‌خورد.
 هشتگ «نه به جنگ با ایران» با هدف تقبیح اقدامات و اظهارات جنگ طلبانه اخیر آمریکا علیه ایران در توییتر با اقبال قابل توجهی همراه شده است.  کانون استفاده از این هشتگ، آمریکا بوده است. با وجود این که تیم امنیت ملی دولت آمریکا در هفته‌های اخیر روز به روز به هدف غایی خود یعنی افزایش احتمال درگیری نظامی با ایران نزدیک‌تر شده، اما ترند شدن این هشتگ نشان می‌دهد آمریکایی‌ها خواستار یک جنگ خونین دیگر در خاورمیانه نیستند.
بسیاری از کاربران با بازنشر یکی از توییت‌های قدیمی ترامپ در سال ۲۰۱۱ به استراتژی‌های جنگ طلبانه مقام‌های آمریکایی در آستانه انتخابات‌ها اشاره کرده‌اند. ترامپ در نوامبر ۲۰۱۱ در توییتر خود نوشته بود: اوباما حاضر است برای انتخاب مجدد یک جنگ با ایران به راه بیندازد.


این ادعای ترامپ در آستانه انتخابات دور دوم ریاست جمهوری اوباما نشانگر نحوه تفکر او درباره جنگ‌افروزی است. به گمان ترامپ به راه انداختن یک جنگ نظیر جنگ با ایران می‌تواند محبوبیت کاندیدا‌ها را در انتخابات بالا برده و شانس او را برای انتخاب شدن افزایش دهد.
بسیاری از کاربران توییتر این طرز تفکر ترامپ در سال ۲۰۱۱ را به اقدامات اخیر او در آخرین سال ریاست جمهوری‌اش نسبت داده و گفته‌اند او امروز درست همان طوری فکر می‌کند که هشت سال پیش فکر می‌کرد.
اکانت پایگاه خبری «ریل نیوز» نیز با استفاده از این هشتگ به تحلیل اقدامات جان بولتون برای تحریک ایران پرداخته و نوشت: جان بولتون می‌خواهد ایران را تحریک کرده و جنگی را راه بیاندازد که ۲۰ سال آرزویش را داشت.
یکی از توییت‌هایی که مورد توجه قرار گرفته توییت ویل بانچ، ستون نویس نشریه فیلی در آمریکاست. او گفته هرکسی که تاریخ جنگ خلیج تانکین در سال ۱۹۶۴ و تشدید درگیری‌های آمریکا با ویتنام را بداند حتما شوکه شده و نسبت به اتفاقاتی که در خلیج فارس در حال رخ دادن است هشیار خواهد شد.
او گفته در دو سال اخیر به تیم ترامپ ثابت شده که آمریکایی‌ها شکایتی نسبت به اعزام ۱۲۰ هزار نیروی آمریکایی به خلیج فارس ندارند. اقدامی که فاجعه‌ای شبیه به ویتتام را رقم خواهد زد. ما باید ثابت کنیم که تیم ترامپ در اشتباه است.
او از هشتگ «نه به جنگ» استفاده کرده و دیگران را تشویق کرده که با این هشتگ به تیم ترامپ نشان دهند خواستارورود به یک جنگ فاجعه بار دیگر مشابه ویتنام نیستند.
توییت‌های سناتور رو خانا، نماینده ایالت سیلیکون، ولی آمریکا در کنگره نیز با هشتگ «نه به جنگ» با ایران بار‌ها بازنشر شده است.
او در یک رشته توییت توضیح داده که اوباما سرمایه‌های سیاسی زیادی را برای جلوگیری از یک جنگ با ایران هزینه کرد و به ما نشان داد چطور با جهان با سیاست خارجی مثبت تعامل داشته باشیم. تیم اوباما از جمله وندی شرمن، جان کری، جک سولیوان و بن رودز با تسلط کامل مذاکرات برجام را پیش بردند تا از عدم دستیابی ایران به بمب اتم اطمینان حاصل کنند. پس از توافق ایران به این توافق پایبند بود همان قدر که اروپایی‌ها پایبند بودند و جهان به جایی امن‌تر با ایران فاقد سلاح هسته‌ای تبدیل شده بود. امادر ماه می ۲۰۱۸ ترامپ از این توافق خارج شد.
او در ادامه گفته حسن روحانی رییس جمهور ایران باید تندرو‌های حکومت را راضی کند که با آمریکا وارد مذاکره شوند. ایران توافق را قبول کرده و به مفاد آن پایبند بوده و خواستار مذاکره برای جلوگیری از جنگ است.
رو خانا با اشاره به سه اقدام کلیدی دولت ترامپ علیه ایران از جمله قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی، تحریم‌های نفتی و اعزام ناوگروه به خلیج فارس گفته همه این‌ها اقدامات خطرناکی بوده که ما را به سمت جنگ با ایران سوق می‌دهد. کنگره باید برای ترامپ روشن کند که هر گونه تامین مالی برای جنگ علیه ایران را مسدود خواهد کرد.
پایگاه خبری «ریل نیوز» در گزارشی که با هشتگ «نه به جنگ با ایران» منتشر کرده با لری ویلکرسون سرهنگ نیروی دریایی آمریکا گفت‌وگو کرده است. ویلکرسون گفته جنگ با ایران باور جان بولتون و مایک پمپئو است. اگر ترامپ با این ایده همراهی کند به یک احمق تبدیل خواهد شد.
بسیاری از کاربران آمریکایی ویدئوی تشابه اظهارات تیم جرج بوش در زمان حمله به عراق و اظهارات مقامات دولت ترامپ را که چندی پیش «مو آن» منتشر کرده بود را این بار با هشتگ «نه به جنگ با ایران» بازنشر کرده‌اند. برچسب ها: نه به جنگ با ایران ، هشتگ

منبع: خرداد

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

روزنامه آمریکایی با اشاره به قدرت نظامی ایران؛ جنگ با ایران مادر همه باتلاق هاست

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در یادداشتی به تحلیل و ارزیابی تنش های اخیر آمریکا با ایران و قدرت نظامی ایران برای رویارویی با آمریکا در صورت بروز جنگ پرداخته و با اشاره به توانایی های نظامی ایران به مقامات آمریکایی هشدار داده که از وارد شدند با جنگ ایران پرهیز کنند چرا که «جنگ با ایران مادر همه باتلاق هاست».

 

ترجمه این یادداشت را در ادامه بخوانید:

 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به طور موقت از تنش‌ها علیه ایران در روزهای گذشته کم کرده بود که در اقدامی، مجدداً با انتشار توییتی بر این تنش‌ها دامن زد. ترامپ روز یکشنبه هفته جاری، در یک پیام توییتری تهدیدآمیز نوشت: «اگر ایران خواستار جنگ باشد، پایان رسمی ایران خواهد بود. هرگز دیگر آمریکا را تهدید نکنید». طرفداران سیاست‌های ترامپ در قبال ایران، در پی انتشار این توییت تهدید‌‌آمیز، واکنش‌های هولناکی از خود نشان دادند به طوریکه سناتور مارکو روبیو از ایالت فلوریدا هشدار داد: «حمله = پاسخ قطعی» .تام کاتن سناتور جمهوری‌خواه که مواضع تندی در قبال ایران دارد نیز در پی پیام توییتری ترامپ تصریح کرد: «اگر ایران علیه آمریکا یا همپیمانان ما در منطقه اقدام نظامی انجام دهد، قطعاً انتظار یک واکنش مخرب علیه ایران را خواهم داشت». این رجزخوانی‌ها، تند و سخت از واقعیت به دور است.

 

بررسی قابلیت‌های ایران نشان می‌دهد که هیچ گزینه نظامی علیه ایران قاطعانه یا کم‌هزینه نخواهد بود بلکه جنگ با ایران، مادر تمام باتلاق‌ها خواهد بود. «(تقابل با ایران)، مادر همه باتلاق‌ها خواهد بود: تقابلی که جنگ عراق را به وجود آورد-و من در حال حاضر از حمایت از آن بسیار پشیمان هستم- در مقایسه (با تقابل احتمالی با ایران) هیچ است». 

 

ایران سامانه «اس‌-۳۰۰» یعنی پیشرفته‌ترین پدافندی که تاکنون جنگنده‌های آمریکایی با آن روبرو بوده‌اند را در اختیار دارد و تقابل با ایران اقدام ساده‌ای برای نیروی هوایی و دریایی آمریکا نخواهد بود و تعداد زیادی از خلبانان و هواپیماهای آمریکایی در این تقابل احتمالی از بین خواهند رفت. آمریکا شمال ویتنام، کامبوج و لائوس را برای سال‌ها بمباران کرد و سه برابر مجموع مهمات مورد استفاده کشورها در جنگ دوم جهانی را علیه این کشورها به کار برد، و با این وجود، در جنگ ویتنام شکست خورد. حملات هوایی در اغلب موارد، زمانی قاطعانه خواهد بود که همراه با حملات زمینی باشد که آمریکا فاقد یک گزینه زمینی واقع‌بینانه است. ایران در مقایسه با عراق هم از نظر وسعت و هم جمعیت بسیار از عراق بزرگ‌تر است.

 

ریاضیات اقدام نظامی حاکی از آن است که آمریکا و همپیمانان این کشور به ۶۰۰ هزار نظامی در عراق نیاز داشتند که البته هرگز این هدف محقق نشد و آمریکا و همپیمانانش هرگز بیش از ۱۸۰ هزار نظامی در عراق نداشتند. طبق همین محاسبات، آمریکا به ۱.۶ میلیون نظامی برای اعزام به ایران نیاز دارد، در حالی که مجموع نیروهای ارتش و تفنگداران آمریکایی ۶۵۴۴۰۳ نفر، یعنی نصف مقدار مورد نیاز است.

 

طبق گزارش ۲۰۱۱ مرکز ارزیابی‌های راهبردی و بودجه آمریکا، ایران قادر است با تاکتیک‌های «نامتقارن»، پاسخ حملات هوایی آمریکا را بدهد. ایران قادر است از ترکیبی از موشک‌های ضدکشتی کروز، پهپادها، زیردریایی‌ها، کشتی‌های کوچک و مین برای «حمله» به ناوهای آمریکا در آبهای خلیج‌فارس استفاده کند. ایران قادر است پایگاه‌های آمریکا در منطقه را با زرادخانه‌های موشکی خود هدف قرار دهد و همچنین ایران قادر است شبکه‌های رایانه‌ای آمریکا را با حملات سایبری فلج کند

 

. واشنگتن در مقابل ایران چه خواهد کرد؟ تعدادی موشک کروز و تعدادی بمب پرتاب می‌کند؟ حتی تصور اینکه ترامپ یک هولوکاست هسته‌ای به راه بیاندازد تا به معنای واقعی کلمه به ایران «پایان» دهد نیز سخت است. ژنرال دیوید پترائوس از فرماندهان سابق ناتو در حین حمله ۲۰۰۳ به عراق گفت: «به من بگویید که چگونه (جنگ عراق) پایان می‌یابد». جورج بوش رئیس‌جمهور وقت آمریکا هیچ ایده‌ای درباره پایان جنگ عراق نداشت. به همین ترتیب، امروز نیز جنگ‌طلبان در داخل و خارج از دولت ترامپ، هیچ ایده‌ای درباره چگونگی پایان جنگ با ایران ندارند و بهتر است برای آغاز چنین جنگی با ایران ریسک نکنند.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: نه به جنگ با ایران هشتگ

منبع این خبر، وبسایت www.khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۳۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افشای باگ امنیتی گوگل که رمزعبور کاربران را ذخیره می‌کرد
 • پسورد برخی کاربران در گوگل ذخیره می شود
 • گوگل پسوردهای برخی کاربران را ذخیره کرد
 • اعتراف گوگل به یک اشتباه ۱۴ ساله ؛ ذخیره رمز عبور کاربران به شکل متن ساده
 • اشتباه ۱۴ ساله گوگل: ذخیره رمز عبور کاربران به شکل متن ساده
 • تعداد کاربران ایرانی تلگرام و پیام‌رسان‌های داخلی چقدر است
 • خاموشی موبایل جدید گوگل مشکل جدید کاربران
 • فیلتر صفحات مخالف ترامپ توسط اینستاگرام
 • خاموشی موبایل های جدید گوگل صدای کاربران را درآورد
 • مسدود شدن اکانت‌های ضدترامپ در اینستاگرام
 • گوشی‌های گوگل کاربران را ناامید کرد!
 • اینستاگرام حساب‌های ضد ترامپ را مسدود می‌کند
 • آیا وقت خداحافظی ایران با سیستم عامل‌های آمریکایی فرا نرسیده؟
 • ترفند جدید سامسونگ به نفع کاربران قدیمی
 • دریافت پول از کاربران سایت‌های همسریابی نوعی کلاهبرداری است/ آسیب‌دیدگان به دلیل مسائل اخلاقی و شرمساری شکایت نمی‌کنند/ بدون شاکی خصوصی امکان برخورد نداریم
 • واکنش گوگل نسبت به اعتراض کاربران محصولات هواوی
 • واکنش گوگل نسبتبه اعتراض کاربران محصولات هواوی
 • ﺧﺪﺍﯾﺎ؛ ﮔﻔﺘﻢ ﺩﺳﺖ ﺧﺎﻟﯽ ﺯﺷﺖ ﺍﺳﺖ/ با ﺩﺳﺘﯽ پر ﺍﺯ ﮔﻨﺎه و ﭼﺸﻤﯽ ﭘﺮ ﺍﺯ ﺍﻣﯿﺪ آمدم!
 • شرمن خطاب به ترامپ: ایرانی‌ها هرگز با «تو» ملاقات نمی‌کنند/ ظریف: اسکندر و چنگیز نتوانستند «تو» هم نمی‌توانی/ فرمانده سپاه: شکست‌دادن آمریکایی‌ها کار آسانی است/ مردم: گنده‌تر از دهانت حرف نزن!