مراسم رسمی افتتاح پروژه‌ «مدارس درخشان» منطقه‌ دشتیاری چابهار در محل اداره آموزش و پرورش شهر نگور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ایرانسل، پروژه «مدارس درخشان» پروژه‌ای در حوزه مسئولیت اجتماعی در منطقه دشتیاری چابهار است که با هدف افزایش کیفیت آموزش از طریق تجهیزات دیجیتال و خدمات مخابراتی از ماه رمضان سال گذشته آغاز شد و پس از انجام بررسی‌های صورت گرفته، با تجهیز مدارس به تجهیزات دیجیتال و خدمات مخابراتی مناسب ادامه پیدا کرد و چهارشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۸ به بهره‌برداری رسید. در افتتاح این پروژه فرماندار چابهار و معاون استاندار سیستان و بلوچستان، امام جمعه اهل سنت شهر نگور، جمعی از مقامات ارشد محلی و مدیرعامل ایرانسل حضور داشتند.

در این مراسم لطیف بادپا، مدیر آموزش و پرورش منطقه دشتیاری ضمن برشمردن نکات مثبت پروژه «مدارس درخشان» در بالا بردن کیفیت آموزش در مدارس و هنرستان‌های منطقه، از ایرانسل و انجمن حامی تشکر کرد.

در ادامه مولانا عارفی امام جمعه اهل سنت شهر نگور گفت: «اقدام در راه آموزش باقیات صالحات است.»

وی همچنین برکات اقدامات این چنین را در ماه مبارک رمضان دوچندان دانست و از ایرانسل خواست تا در مناطق محروم بیشتر حضور داشته باشد.

همچنین امین سرتیپی، مدیر سرمایه‌گذاری اجتماعی ایرانسل با ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه و کمپین #نزدیکترشیم در ماه مبارک رمضان سال ۹۷ بر استفاده از محصولات، خدمات، تخصص و تجربه شرکت ایرانسل و کارکنان آن در اجرای پروژه‌های مسئولیت اجتماعی تاکید کرد.

رحمدل بامری، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه چابهار نیز در سخنانی گفت: «وقتی انسان می‌بیند با وجود تمام مشکلات و سختی راه و گرفتاری‌های جاری، شرکت بزرگی مثل ایرانسل در سطح مدیریت عالی، برای خدمت به مردم مناطق محروم و فرزندان با استعداد این استان، قدم برمی‌دارد بسیار خوشحال می‌شود.»

وی افزود: «ایرانسل از این فرصت برای اقدام در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکتی، به زیبایی استفاده کرده و قطعاً این اقدامات هزینه نیستند و سرمایه‌گذاری حسنه برای شرکت محسوب می‌شود.»

عباسی آرند: آموزش ابزار اصلی توسعه نیروی انسانی است

در ادامه بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل ضمن اشاره به نقش ایرانسل در تحول صنعت موبایل و بازار مخابرات کشور، ظرفیت عظیم خدمات این شرکت را در راه خدمت‌رسانی به مردم ایران دانست و گفت: «پایه توسعه در کشور توسعه نیروی انسانی است و آموزش ابزار اصلی توسعه این نیرو است.»

وی با قدردانی از معلمان ادامه داد: «ما باید قدردان معلمان و فرهنگیان کشور باشیم که با شرایط دشوار کار می‌کنند به خصوص در مناطق محروم و ما وظیفه داریم در این موضوع مهم کمک‌های بیشتری کنیم. با توجه به کمبودهای بخش آموزش، شرکت ایرانسل تمرکز خود را روی موضوع آموزش دیجیتال و آنلاین قرار داده است.»

عباسی آرند همچنین گفت: «پروژه‌ای که امروز افتتاح می‌شود هم در همین راستا است و امیدواریم ظرفیت و امکاناتی که در اختیار آموزش و پرورش منطقه قرار گرفته، منجر به توسعه بیشتر سطح آموزش دانش‌آموزان و ارتقای سطح معلمان بشود تا ما با بتوانیم خروجی درخشان از پروژه «مدارس درخشان» را الگوی مناطق دیگر قرار دهیم.»

پس از این مراسم مدیرعامل ایرانسل به همراه مقامات و مدیران محلی از شش مدرسه منطقه دشتیاری دیدار کرد و با حضور جمعی از دبیران و دانش آموزان، اتاق‌های شبکه کامپیوتر مدارس را افتتاح کردند.

در این پروژه، از سال قبل ابتدا پوشش اینترنت پر سرعت مناطق روستایی تأمین شد و پس از آن تجهیزات مورد نیاز آموزش دیجیتال شامل رایانه، تلویزیون‌های LED، مودم‌های اینترنت پرسرعت به همراه اینترنت رایگان، اتاق شبکه کامپیوتر در اختیار ۱۵ مدرسه منطقه دشتیاری چابهار قرار گرفت.

سالانه بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز می‌توانند از تجهیزات ارائه شده در پروژه «مدارس درخشان» بهره بگیرند.

ایرانسل با توجه به فعالیت‌های خود در حوزه آموزش از طریق نرم‌افزارهای کاربردی نظیر «لنز»، «دانا» و «چارخونه» همواره به کیفیت محتواهای آموزشی توجه داشته و در همین راستا با توجه به موضوع آموزش دیجیتال چندرسانه‌ای و آموزش از راه دور به عنوان یکی از عوامل تقویت کیفیت آموزش در این منطقه فعالیت خود را گسترش داده است.

انتهای رپرتاژ خبری

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

از اعمال افزایش حقوق ۴۴۰ هزار تومانی دانشجومعلمان تا لغو امتحانات در شب‌های قدر

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری چون قطعی شدن افزایش ۴۴۰ هزار تومانی حقوق دانشجو معلمان،‌ رسیدگی به شکایات از مدارس غیردولتی تا ۱۰ روز و تعیین نرخ شهریه مدارس غیردولتی تهران و البرز سپری شد.

افزایش ۴۴۰ هزار تومانی حقوق دانشجو معلمان قطعی شد

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس درباره بحث‌های متعددی که در مدت اخیر درباره افزایش حقوق دانشجو ‌معلمان مطرح شده بود، اظهار کرد: در جلسه امروز فراکسیون ولایی که با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی برگزار شد، پرداخت۴۴۰ هزار تومان افزایش حقوق دانشجو معلمان قطعی شد.

وی ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات قانونی، آموزش و پرورشی ها نسبت به اعمال این افزایش حقوق متقاعد شدند و مقرر شد پس از انجام مراحل اداری این افزایش هر چه زودتر لحاظ شود.

نرخ شهریه مدارس غیردولتی تهران و البرز اعلام شد/ سقف شهریه با نرخ تورم رسمی مطابقت دارد

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی اظهار کرد: میزان شهریه مدارس غیردولتی استان‌های تهران و البرز از امروز در سامانه مشارکت‌ها قابل مشاهده بوده و حداکثر شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف در دوره ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰، در متوسطه اول ۱۱ و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش شهریه مدرسه به مدرسه و منطقه به منطقه متفاوت و متناسب با الگو‌های شهریه که سرفصل‌های ماده ۱۶ قانون بوده است، ادامه داد: میزان افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده از حدود ۶ درصد تا میزان نرخ رسمی تورم که توسط بانک مرکزی اعلام می‌شود، نوسان دارد و بیش از این مبلغ افزایشی نداریم.

برگزاری هر گونه آزمون در لیالی قدر غیرمجاز است/ امتحانات ۴ و ۸ خردادماه لغو می‌شود

محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران درباره برگزاری امتحانات دانش آموزان در ایام شب‌های قدر اظهار کرد: باتوجه به تغییر زمان شروع ماه مبارک رمضان امتحانات پایه دوازدهم که از پیش تعیین شده بود به مناسبت شب‌های قدر تغییر پیدا کرد.

وی ادامه داد: درباره برگزاری امتحانات داخلی و هماهنگ هم طبق ماده ۱۰۰ آیین نامه اجرایی مدارس برگزاری هرگونه آزمون غیرمجاز خواهد بود و این موضوع پیش از آغاز امتحانات به مدارس اعلام شده بود.

واکنش آموزش و پرورش به ممنوعیت ورود معلمان مرد در مدارس استعداد‌های درخشان دخترانه

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان درباره بخشنامه ممنوعیت حضور معلمان مرد در مدارس استعداد‌های درخشان دخترانه که با گلایه دانش‌آموزان این مدارس همراه شده است، اظهار کرد: بخشنامه‌ای از سوی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ممنوعیت حضور معلمان مرد در تمام مدارس دخترانه ابلاغ شده است که مدارس استعداد‌های درخشان هم از این قاعده مستثنی نیستند.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز‌های علمی که این مدارس دارند و درخواست والدین مبنی بر حضور معلمان مرد در این مدارس به دنبال راهکاری برای ایجاد یک تبصره در این قانون هستیم.

مهاجرانی تصریح کرد: برای تعدیل این قانون مقرر شده است تا کارگروهی در حوزه پرورشی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شود تا نگرانی خانواده‌ها و دانش آموزان مدارس استعداد‌های درخشان هم در این زمینه کاهش یابد.

هدف گذاری برای پوشش تحصیلی ۵۰۰ هزار دانش آموز اتباع در مدارس کشور

غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور درباره چگونگی ثبت‌نام دانش‎‌آموزان اتباع خارجی برای سال تحصیلی آینده اظهار کرد: در حال آماده سازی بخشنامه ثبت نام برای سال تحصیلی آینده هستیم که به زودی به مدارس سراسر کشور ابلاغ خواهد شد و امسال هم مانند سال‌های گذشته طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبه هیئت وزیران تحصیل تمام اتباع خارجی در سن تحصیل ( لازم‌التعلیم) در کشور مانعی ندارد.

وی ادامه داد: اتباع خارجی که پیش از این هم در مدارس کشور تحصیل کرده بودند می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین مدرسه محل زندگی برای ثبت‌نام اقدام کنند و سعی می‌کنیم زمان نام نویسی را تقریبا با دانش‌آموزان داخلی هماهنگ کنیم تا مشکلی از نظر ثبت نام پیش نیاید.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر هدف گذاری پوشش تحصیلی اتباع خارجی برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: امسال ۴۷۸ هزار دانش آموز اتباع را تحت پوشش داشتیم و در نظر داریم تا در سال تحصیلی آینده جمعیتی ۵۰۰ هزار نفری را تحت پوشش قرار دهیم.

رسیدگی به شکایات از مدارس غیردولتی تا ۱۰ روز

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر کارکرد دقیق سامانه‌های به کار گرفته شده، گفت: شهریه تعیین شده برای مدارس غیردولتی حتما باید از طریق این پرتال‌ها اطلاع رسانی دقیق شود تا اولیا از میزان شهریه مصوب مطلع شوند، همچنین مدارس موظف هستند پوستر شهریه را در معرض دید خانواده‌ها قرار دهند و ناظران حتما باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

بطحایی تصریح کرد: امیدوارم موسسان مدارس غیردولتی با درک شرایط اقتصادی همراهی کنند و از اخذ وجوه اضافی تحت هر عنوانی خودداری کنند، به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست که حتی با دلایل موجه از اولیا هزینه اضافی دریافت شود.

وی ادامه داد: تیم‌هایی که با اطلاع قبلی یا بدون اطلاع قبلی از مدارس غیردولتی بازدید می‌کنند حتما موارد مذکور را مورد توجه قرار دهند تا مردم از مدارس ناراضی نباشند و احساس نکنند در حق آن‌ها اجحاف شده است.

انتهای پیام/

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

عذرخواهی شبکه 5 از پخش جملات اهانت آمیز یک مداح

کلیدواژه: ايرانسل سيستان و بلوچستان

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۴۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خرید گندم در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۵۰۰۰ تن گذشت
 • 460 کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد
 • تمام مدارس اردبیل تا دو سال آینده به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می‌شوند
 • گزارش تصویری/ صبحگاه مشترک نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان به مناسبت سالروز حماسه خرمشهر
 • بیش از 24 هزار یتیم تحت حمایت کمیته امداد سیستان و بلوچستان هستند
 • بیش از 300 عضو هیات علمی در دانشگاه آزادسیستان و بلوچستان فعالیت می کنند
 • ۱۷۰ هزار کارت سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان باطل شده است
 • 170هزار کارت سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان باطل شده است
 • رگبار باران و رعد و برق تا اواخر امروز در سیستان و بلوچستان/شرایط دریای عمان برای فعالیت‌های صیادی مناسب نیست
 • اجرای 20برنامه محوری در سیستان و بلوچستان/ سوم خرداد تا ابد در تاریخ ماندگار است
 • بنیاد برکت 208 میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان هزینه کرد
 • مربی بوکس سیستان و بلوچستان برای رقابت های جهانی انتخاب شد
 • قاچاق سوخت توسط 30 هزار خودرو در سیستان و بلوچستان
 • تمدید مهلت ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعداد‌های درخشان
 • شناورهای صیادی سیستان و بلوچستان از ورود به دریا خودداری کنند
 • بیش از 558 هزار لیتر سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان کشف شد
 • هزار و 105 فرهنگی سیستان و بلوچستان جابجا می شوند
 • انهدام باند کلان قاچاق مواد مخدر در منطقه سیستان و بلوچستان
 • سیستان و بلوچستان امروز بارانی است/ هوای تهران آفتابی است