مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: از ۷ هزار کیلومتر شبکه برق استان مرکزی، ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن تبدیل به کابل خودنگه‌دار شده، سایر موارد نیز سیمی بوده که دنبال آن هستیم تا آنها را نیز تعویض کنیم و موارد خطر را کاهش دهیم. ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴ استانها مرکزی نظرات - اخبار استانها -

محمد اله‌داد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به مطالبات سازمانی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اظهار داشت: امسال مطالبات سازمانی توزیع برق 155 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: پست و تاسیسات اکثر پاساژها بهینه‌سازی شده و درحال حاضر بازار اراک دغدغه اصلی ما بوده که در این مورد درحال کانال‌زنی هستیم و برای پیشرفت سریع کار باید اعتبار گرفته شود. تقریبا 200 متر کانال زیر بازار به ارتفاع 2 متر و  70 و به عرض یک متر و 60 زده شده است که در کشور چنین موردی را نداریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: هم‌اکنون در بازار درحال زمینی کردن همه تجهیزات آب، برق و مخابرات هستیم و بعد از اتمام مطالعات طرح میراث فرهنگی، طرح را شروع می‌کنیم.

جزئیات تغییر تعرفه برق از ابتدای اردیبهشت / مطالبات کنتورسازان پرداخت شدجزئیات اصلاح مدل مصرف برق با ابلاغ تعرفه سال 98/ چگونه هزینه برق را کاهش دهیم؟اولویت برق کشور عبور از پیک تابستان سال 98 است

اله‌داد ادامه داد: از 7 هزار کیلومتر شبکه برق استان مرکزی، 2 هزار و 500 کیلومتر آن تبدیل به کابل خودنگه‌دار شده، سایر موارد نیز سیمی بوده که دنبال آن هستیم تا آنها را نیز تعویض کنیم و موارد خطر را کاهش دهیم.

وی عنوان کرد: 50 درصد کنتورهای استان مرکزی قدیمی و 50 درصد آنها دیجیتال شده است و برنامه‌ای برای تعویض همه آنها نداریم زیرا در حالت عادی  اگر دستکاری انجام نگیرد و بار سنگینی به کنتور آویزان نکنند عدم تعویض آنها هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد. امسال حدود 300 چراغ برق در استان نصب شده و هنوز کار عمده‌ای در این مورد انجام نشده است.

انتهای پیام/ ت

R41371/P/S6,73/CT1

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

افزایش ۱۶ درصدی تعرفه برق مشترکان پرمصرف

خبرگزاری تسنیم: محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت: سال گذشته به دلیل محدویت‌های تولید در نیروگاه‌های برق آبی، مجبور به اعمال خاموشی‌هایی شدیم، ولی خوشبختانه با همکاری مردم از آن مقطع عبور کردیم.

متولی زاده درخصوص تغییر تعرفه‌های برق گفت: تعرفه‌های برق در پاسخ به مطالبه عموم مردم مبنی بر افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف و با هدف اصلاح الگوی مصرف مشترکان توسط دولت تصویب شده است.

مدیرعامل توانیر با اشاره به این که از امروز تعرفه برق مشترکان پرمصرف تا ۱۶ درصد افزایش خواهد داشت، تاکید کرد: مصرف برق اکثریت مردم در حد الگو‌های تعیین شده است، اما تعداد اندکی از مشترکان هم هستند که مصرف بالایی دارند.

متولی زاده با اشاره به این که ۱۰ درصد از مشترکان جزو پرمصرف‌ها هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به این که برای تولید برق باید سوخت گاز مصرف شود، این گروه از مشترکان با مصرف بیشتربرق، نه تنها باعث آلودگی بیشتر محیط زیست می‌شوند بلکه یارانه بیشتری را هم به خود اختصاص می‌دهند.

وی همچنین با ذکر مثالی در این خصوص گفت: یک درصد از مشترکان برق که در بالاترین رده مصرفی قرار دارند، به اندازه ۱۰ درصد مشترکان کم مصرف کشور برق مصرف می‌کنند.

متولی زاده درپاسخ به این پرسش که مشترکان چگونه می‌توانند از قرار گرفتن در سطوح پرمصرف یا خوش مصرف آگاه شوند، گفت: برای آگاهی مردم، از این پس در قبوض برق برحسب میزان مصرف مشترکان، پرمصرف یا کم مصرف بودن آن‌ها درج خواهد شد.

وی یاداور شد: الگوی مصرف برق در مناطق گرمسیر یا عادی متفاوت است و بستگی به نوع آب و هوای مناطق مختلف، این الگو‌ها تعیین شده است.

متولی زاده درخصوص راهکار‌های مشترکان برای قرارنگرفتن در گروه پرمصرف‌ها گفت: با توجه به این که در تابستان وسایل سرمایشی بیشترین میزان مصرف برق را به خود اختصاص می‌دهند، مشترکان در صورت توجه و دقت درچگونگی استفاده از وسایل سرمایشی، می‌توانند به میزان زیادی از مصرف برق خود را کاهش دهند.

وی درباره سهم وسایل سرمایشی از مجموع برق مصرفی کشور در تابستان اظهار داشت: در این فصل حدود ۲۲ هزار مگاوات یا معادل ۴۰ درصد از مصرف برق کشور، به وسایل سرمایشی اختصاص دارد.

متولی زاده درخصوص هزینه‌های تولید برق نیز گفت: برق به معنی واقعی از تولید به مصرف است یعنی با زدن یک کلید، برق باید در صد‌ها کیلومتر دورتر تولید و از طریق تاسیسات و شبکه‌های انتقال و توزیع، با سرعت نور منتقل و روشنایی مورد نیازمردم تامین شود.

وی اضافه کرد: به ازای هر یک کیلووات برق باید ۲۰ میلیون تومان برای احداث این زنجیره تولید، انتقال و توزیع سرمایه گذاری شود تا برق مورد نیاز مردم تامین و به خانه‌های آنان برسد.

وی افزود: قیمت تمام شده برق به ازای یک کیلووات ساعت بیش از ۱۲۰ تومان، بدون احتساب هزینه سوخت است، اما مشترکان به ازای هر کیلووات ساعت ۷۰ تومان پرداخت می‌کنند که دولت مابقی را به عنوان سوبسید یا همان یارانه پرداخت می‌کند.

متولی زاده درخصوص راهکار برقراری عدالت در پرداخت یارانه برق مصرفی به مشترکان اظهار داشت: هدف گذاری مصوبه دولت برای جبران فاصله مشترکان پرمصرف و کم مصرف است که البته این فاصله را نمی‌توان به یکباره از بین برد چرا که این کار نیاز به زمان دارد.

وی با بیان اینکه تعرفه‌های قبلی برق به صورت پلکانی بود، به طوری که مشترکانی که برق بیشتری مصرف می‌کردند اندکی بیشتر از کم مصرف‌ها پول برق پرداخت می‌کردند و در عین حال از یارانه بیشتری هم بهره مند می‌شدند، افزود: با این مصوبه جدید هزینه برق مشترکان پرمصرف اندکی واقعی‌تر می‌شود و این گروه افزایش ۱۶ درصدی تعرفه در قبوض برق را نیز شاهد خواهند بود که امیدواریم با این روند، مصرف برق خود را کاهش دهند.

متولی زاده همچنین از برنامه صنعت برق برای ایجاد ارتباط دوسویه با مردم خبرداد: در همین راستا، قبوض کاغذی برق به تدریج حذف خواهد شد و به همین دلیل امیدواریم مشترکان برق نیز در سراسر کشور با همکاری در این برنامه، شماره‌های همراه خود را در اختیار شرکت‌های توزیع برق قرار دهند تا بتوانیم ضمن حذف قبوض کاغذی برق، ارتباط دوسویه‌ای با آن‌ها برقرار کنیم.

وی ادامه داد: در قالب این برنامه، با حذف قبوض کاغذی برق که باعث صرفه جویی اقتصادی خواهد شد، امکان ارسال پیام‌های لازم، اطلاع رسانی از ساعت‌های پیک و ارائه مکانیزم‌ها و راهکار‌های کاهش مصرف برق به مشترکان به ویژه در بخش خانگی فراهم خواهد شد.

وی افزود: کاهش مصرف به ویژه در بخش خانگی بسیار ساده است به طوری که براساس مطالعات انجام شده، بدون اینکه سطح رفاه خانوار کاهش پیدا کند مردم می‌توانند تا ۳۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند.

متولی زاده همچنین با اشاره به این که از ۸ هزار و ۷۶۰ ساعت در سال، در حدود ۵۰۰ ساعت با مشکل افزایش شدید مصرف برق مواجه هستیم که با کاهش مصرف برق وسایل سرمایشی، به راحتی قابل تامین است.

وی خاطرنشان کرد: یک کیلووات برق معادل تزریق یک کیلوگرم دی اکسید کربن به جو است و با کاهش مصرف می‌توان در طول سال گاز co۲ کمتری وارد جو کرد.

متولی زاده درباره راهکار‌های صرفه جویی ۲۰ درصدی توسط مشترکان برق نیز گفت: منحنی ۲۴ ساعته بار نشانگر آن است که با مدیریت مصرف، می‌توان شبکه برق کشور را در ساعت‌های پیک مدیریت و از اعمال محدودیت جلوگیری کرد.

مدیرعامل توانیربا اشاره به دمای ۲۴ درجه به عنوان دمای آسایش ۲۴ یاداور شد: تنظیم درجه کولر گازی روی عدد ۲۴، به تنهایی می‌تواند ۲۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق را به دنبال داشته باشد. همچنین استفاده از سایه بان برای جلوگیری از تابش آفتاب روی کولر‌های آبی و تنظیم این نوع کولر‌ها روی دور کند، می‌تواند تا ۵۰ درصد صرفه جویی را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین اگر هر خانوار ایرانی تنها یک لامپ خود را در ساعت‌های پیک خاموش کند، یکهزار مگاوات (معادل نیروگاه اتمی بوشهر) از مصرف برق کشورک اهش خواهد یافت.

متولی زاده تصریح کرد: تعرفه‌های جدید طوری طراحی شده اند که اگر مشترکان ۱۰ درصد مصرف برق را کاهش دهند، شاهد کاهش ۲۰ درصدی صورتحساب برق مصرفی خود خواهند بود که رسیدن به این میزان با راهکار‌های بسیار ساده‌ای قابل دستیابی است.

مدیرعامل توانیر درباره برنامه‌های صنعت برق برای مدیریت پیک بار امسال نیز گفت: تلاش‌های بسیاری برای افزایش ظرفیت تولید برق صورت گرفته است، اما در کنار این برنامه‌هایی هم برای کنترل پیک بار برنامه ریزی شده است.

متولی زاده ادامه داد: در همین راستا تغییر ساعات کار ادارات به منظور کاهش پیک بارو اطلاع رسانی و آموزش به مشترکان به ویژه مشترکان پرمصرف برق برای کاهش مصارف از جمله برنامه‌های صنعت برق در تابستان امسال به شمار می‌رود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: برای نخستین بار مکانیزم‌هایی را طراحی کرده ایم تا با استفاده از ظرفیت استارت آپ‌ها و شرکت‌های خدمات انرژی (اسکو)، مشترکان بتوانند علاوه بر کاهش مصرف برق، جوایزی را نیز دریافت کنند.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

عذرخواهی شبکه 5 از پخش جملات اهانت آمیز یک مداح

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۴۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فیس بوک هم ارز دیجیتال منتشر می کند
 • رونمایی از کتابخانه دیجیتال دفاع‌مقدس ، ۱۴ عنوان کتاب صوتی و نمایشگاه عکس حماسه خدمت
 • مژده ای به مشترکان کم مصرف برق
 • تعرفه برق مشترکان پرمصرف افزایش یافت
 • کاهش 30 درصدی هزینه برق برای کم‌مصرف‌ها
 • هشدار به مشترکان پرمصرف برق/ افزایش تعرفه تا ۱۶ درصد
 • تعرفه برق مشترکان پرمصرف از امروز تا ۱۶ درصد افزایش می یابد
 • هر 10 درصد مصرف کمتر برق مساوی 30 درصد کاهش هزینه
 • تعرفه برق مشترکان پرمصرف تا ۱۶ درصد افزایش یافت/ نگاه تشویقی برای کاهش مصرف برق
 • علت ۹۰ درصد آتش‌سوزی‌های جنگل‌ها و مراتع ایلام عامل انسانی است
 • طرح تعویض قرآن های فرسوده با قرآن های جدید
 • تغییر نام در ثبت احوال رایگان است
 • 90 درصد موارد آسم درمان پذیر است
 • گرانی، نصب کنتورهای هوشمند آب در یزد را با مشکل مواجه کرد
 • مشترکان پرمصرف برق نقره داغ می شوند
 • برای تغییر نام نیازی به پرداخت پول نیست
 • برای تغییر نام چقدر باید بپردازید؟
 • برای تغییر نام نیازی به پرداخت پول نیست/ سازمان ثبت احوال برای انجام خدمات یک ریال از کسی پول نمی‌گیرد
 • چگونه در فصل گرما راحت رانندگی کنیم؟