به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، جواد زنجانی، فرماندار اردبیل در جلسه شورای اداری شهرستان اردبیل گفت: سالجاری ما شاهد تلاش مذبوحانه دشمن و استکبار جهانی در فشار اقتصادی به کشور هستیم که در مقابل رویکرد نظام و دولت حرکت‌های خودجوش و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و در راستای رونق تولید است.
وی بیان کرد: هر چند امسال سال انتخابات بوده و فضای کشور وجهه سیاسی به خود خواهد گرفت، اما با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در جامه عمل پوشاندن به شعار سال رونق تولید و شکوفایی اقتصادی تلاش گسترده‌ای انجام خواهد شد.
رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل اظهار کرد: هرچند رویه دشمن ایجاد تفرقه در بین مردم با ابزار قرار دادن طیف‌ها و جناح‌های سیاسی است، اما ما این بار نیز در فضای انتخابات نشان خواهیم داد که به دور از سوءاستفاده از منابع دولتی یک انتخابات آزاد، سالم و مشروع را برگزار می‌کنیم.
زنجانی به جلسات ستاد تنظیم بازار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: هر چند در سال ۹۷ شاهد نابسامانی‌های گسترده در بازار با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بودیم، اما امسال با درایت مسئولان شاهد روند نزولی قیمت‌های اقلام پرمصرف به ویژه مواد پروتئینی از جمله گوشت و مرغ در استان هستیم.
وی به ساماندهی بازار عرضه شکر در اردبیل اشاره کرد و افزود: در مقدار و نحوه توزیع شکر در اردبیل هیچ مشکلی وجود ندارد و تا زمان به تعادل رسیدن قیمت‌ها عرضه شکر و برنج به نرخ دولتی در سطح استان ادامه خواهد داشت.
فرماندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان به تلاش گسترده مسئولان استان به ویژه دستگاه قضا در حمایت از سرمایه‌گذاران اشاره کرد و تصریح کرد: در سایه حمایت‌های مجموعه قضایی اردبیل و با راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی حمایت از سرمایه‌گذاری و شورای گفتوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل فعالان اقتصادی و صاحبان واحد‌های تولیدی با فراغ بال در اردبیل فعالیت می‌کنند و در کنار آن نظارت دستگاه قضائی سبب شده تا ما در سطح اردبیل کمتر با پدیده احتکار و انبار ارزاق عمومی مردم مواجه شویم.
زنجانی از ایجاد ۱۹ هزار شغل در سال گذشته در اردبیل خبر داد و اظهار کرد: این آمار مورد تائید اداره کار و سازمان‌ها مرتبط است و امسال نیز با تاکید مقام عالی استان سعی داریم تا سقف اشتغال سال گذشته را در اردبیل محقق کنیم.
وی ادامه داد: این میزان اشتغال در اردبیل توسط بخش خصوصی ایجاد شده و هدفگذاری ما نیز روی کار آوردن این بخش با تمام توان تولیدی و اقتصادی است.
فرماندار اردبیل با بیان اینکه سال گذشته همچنین ۱۰۱ پروژه راکد در اردبیل فعال شده که از این طریق اشتغال قابل قبولی را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: امسال نیز ۴۶۷ واکد تولیدی راکد در اردبیل در شهرک‌های صنعتی شماره یک و دو اردبیل، بخش کشاورزی، صنعت و تجارت شناسایی شده در نظر داریم که با احیای مجدد آن‌ها زمینه اشتغال پایدار را در اردبیل به وجود آوریم.
زنجانی از سفر رئیس جمهور در تیرماه سالجاری به اردبیل خبر داد و بیان کرد: در تمام بخش‌های اشتغال و رونق تولید در اردبیل ۲۲ طرح مهم اقتصادی با ۸۸۸ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که نمونه این طرح‌ها فاز دوم آرتاویل تایر با ظرفیت ۲۰۰ نفر اشتغال است.
وی همچنین یادآور شد: در شهرستان اردبیل نیز ۵ طرح با ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با ظرفیت اشتغال ۶۰۰ نفر ایجاد خواهد شد و در کنار آن ما شاهد افتتاح و بهره‌برداری از چهار طرح و پروژه مهم از جمله بیمارستان ترومای اردبیل با ۱۲۵ تخت، سالن فرودگاه امام، پل معلق هیر و ... خواهیم بود.
انتهای پیام/ح

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

در ضیافت افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی چه گذشت؟

یحیی آل اسحاق در تشریح جزئیات جلسه افطاری چهارشنبه شب فعالان اقتصادی با رئیس جمهور اظهار کرد: برگزاری این جلسه اتفاق خوبی بود که باعث شد گفت‌وگوی رودرو بین رئیس جمهور و فعالان اقتصادی شکل بگیرد و با توجه به اینکه هم فعالان اقتصادی، دغدغه‌های خود و مشکلاتشان را به اطلاع رئیس جمهور رساندند، آقای روحانی هم توانست به این مشکلات پاسخ دهد و هم نظر خودش را نسبت به موضوعات مختلف اقتصادی و وضعیت فعلی کشور ابراز کند.

وزیر اسبق بازرگانی و رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: در این جلسه، از سوی بخش خصوصی موضوعات متعددی از جمله مشکلات فضای کسب و کار، مشکلات بروکراسی ادرای، مسائل مالیاتی و بیمه‌ای و مسائل دیگری مطرح شد، ولی عمده موضوعات طرح شده از سوی بخش خصوصی، حول محور ارز، مشکلات صادرات، معیشت مردم و نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات بود.

به گفته وی، رئیس جمهور در این ضیافت افطاری، مروری بر تلاش دولت برای توسعه زیرساخت‌های اقتصادی داشت و بر ادامه دار بودن توسعه زیرساخت‌ها از جمله زیرساخت‌های صنعت و تولید تاکید داشته است.

آل اسحاق ادامه داد: یکی از موضوعات مهم مطرح شده در جلسه شب گذشته، بحث بازگشت ارز صادراتی به کشور بود که فعالان بخش خصوصی، انتقاداتی را نسبت به روش‌های بازگشت ارز حاصل از صادرات مطرح کردند و در مقابل، رئیس جمهور تاکید داشت که اولویت در این بخش، با بازگشت ارز صادراتی به شکل واردات در برابر صادرات به کشور است، اما با یک شرط.

وی گفت: در ادامه رئیس جمهور خاطرنشان کرد که واردات در مقابل صادرات می‌تواند یک اولویت برای بازگشت ارز صادراتی به کشور باشد با این شرط که واردات کالا به داخل به گونه‌ای نباشد که قیمت آن در بازار، مصرف‌کننده و مردم را تحت فشار قرار دهد؛ آقای روحانی در این بخش تاکید داشت که اگر واردات کالا به کشور به گونه‌ای صورت گیرد که قیمت آن برای عرضه در بازار معادل قیمت ارز نیمایی باشد، این روش مطلوبی برای بازگشت ارز صادراتی خواهد بود و هیچ مشکلی در این بخش وجود ندارد.

وزیر اسبق بازرگانی اضافه کرد: همچنین در مورد مباحث مطرح شده درخصوص قیمت ارز، رئیس جمهور تاکید داشتند که قیمت‌های فعلی ۱۳-۱۴ هزار تومان بازار آزاد را قبول ندارد و بر اساس کارشناسی‌های انجام شده دولت، نرخ واقعی دلار، کمتر از ۷ یا ۸ هزار تومان است، ولی متاسفانه جنگ روانی دشمن باعث شده تا قیمت دلار در بازار به رقم‌های بالاتر کشیده شود.

آل اسحاق با بیان اینکه یکی از موضوعات دیگر مطرح شده در ضیافت شب گذشته رئیس جمهور و فعالان بخش اقتصادی، مشکل معیشت مردم بود، گفت: در این جلسه عنوان شد که کاهش شدید قدرت خرید مردم و فشار به معیشت آن‌ها یکی از مشکلات امروز کشور است؛ این درحالی است که دولت و مجلس ۱۴ میلیارد دلار را برای کاهش این فشار تخصیص داده‌اند، ولی علی‌رغم این مبلغ، کالا‌های اساسی که هیچیک جزو کالا‌های تحریمی نیستند و حتی میزان ارز درنظر گرفته شده برای آن‌ها به مراتب بیش از مصرف کشور در سال‌های پیش است، کالا‌های اساسی به قیمتی معادل چند برابر قیمت ارز دولتی تخصیص داده شده، به دست مردم و مصرف‌کنندگان می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات در این بخش، نشان دهنده یک اشکال جدی در سیستم توزیع کالا در کشور است، گفت: بر همین اساس و با توجه به این فرض که کالا در کشور به میزان کافی وجود داشته باشد، ۲ پیشنهاد مطرح شد؛ اول؛ آزادسازی قیمت این کالا‌ها و پرداخت مابه‌التفاوت ارز ترجیحی و ارز نیمایی به مردم در قالب یارانه نقدی و پیشنهاد دوم؛ توزیع عادلانه کالا به مردم بر اساس سیستم طراحی شده‌ای که به امضای اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون رسیده است. روشی که اجرای آن نیازمند ساختار جدیدی است که بر این اساس یا باید وزارت بازرگانی احیاء شود، یا معاونت اقتصادی در ریاست جمهوری شکل بگیرد و یا قائم مقامی با اختیارات کامل در وزارت صمت، معرفی شود.

وزیر اسبق بازرگانی گفت: در این بخش، آقای رئیس جمهور به صراحت اعلام کرد که هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد و کالا‌های اساسی به میزان کافی در کشور وجود دارد؛ آقای روحانی همچنین قبول داشتند که مشکلاتی در سیستم توزیع فعلی وجود دارد و بر همین اساس پیشنهاد احیاء وزارت بازرگانی یا معاون اقتصادی رئیس جمهوری را ارائه کرده است. همچنین در این جلسه تصریح شد که اولاً برای جلوگیری از فساد رانت ۱۴ میلیارد دلاری و در ثانی برای حل و فصل سریعتر مشکل معیشت طبقات مختلف جامعه، هرچه سریعتر برای انتخاب یکی از این شیوه‌ها برنامه‌ریزی و اقدام شود و در کوتاهترین زمان ممکن، اقداماتی برای توجه بیشتر به معیشت مردم آغاز شود.

آل اسحاق با بیان اینکه رئیس جمهور بر تسریع در سامان دادن به این وضعیت تاکید کرد، گفت: آقای روحانی به سوابق ۴ دهه گذشته خود در سمَت‌های مختلف اشاره کرد و تاکید داشت که در طول تاریخ بعد از انقلاب، هیچ وقت فشار بر کشور به اندازه فشاری که امروز به ایران وارد می‌شود نبوده و بخش عمده این فشار هم اقتصاد و البته معیشت مردم را هدف قرار داده است.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

عذرخواهی شبکه 5 از پخش جملات اهانت آمیز یک مداح

کلیدواژه: اقتصادی سرمایه گذاری

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۴۲۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اختلاف ارزی رئیس جمهور و فعالان اقتصادی حل نشد
 • دولت در هفته گذشته| از ضیافت‌های روحانی تا سفر به ماکو
 • ۲۱ طرح آموزشی و فرهنگی در اندیمشک با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد
 • تخصیص ۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار به استان‌ها
 • تکمیل اردوگاه یانس آباد قزوین ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
 • 180 هزار میلیارد ریال صرف اشتغال زایی در مناطق محروم کشور می شود
 • واکنش زاکانی به طرح گفتگوی ملی اصلاح‌طلبان/سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند/پشت پرده سفر مقامات کشور‌های منطقه به تهران/برخی معتقدند در کره زمین کسی تأثیرگذاری حزب اعتدال و توسعه را ندارد!
 • نکته‌ای که عراقچی به مقام آلمانی یادآور شد/واکنش زاکانی به طرح گفتگوی ملی اصلاح‌طلبان/سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند/پشت پرده سفر مقامات کشور‌های منطقه به تهران/برخی معتقدند در کره زمین کسی تأثیرگذاری حزب اعتدال و توسعه را ندارد!
 • ۳۰۰ میلیارد ریال برای تولید و اشتغال در حوزه دانش‌بنیان استان مرکزی در نظر گرفته شد
 • ۵۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی جذب شد
 • تخصیص اعتبار ۱۲۳ میلیارد تومانی به طرح‌های اشتغالزا نهادهای حمایتی گیلان
 • جزئیات افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی
 • تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان بوشهر نیازمند تامین ۱۲۰۰ میلیارد تومان است
 • تبدیل روستاهای استان مرکزی به کانون اشتغال ضروری است
 • فعالیت ۱۱۷ طرح تولیدی راکد در بخش کشاورزی استان اردبیل
 • گام بلند در حوزه زیرساختی خراسان جنوبی
 • رئیس جمهور به تبریز سفر میکند
 • رئیس جمهور: هدف تحریم‌های دشمن معیشت مردم است/ رقابت بخش دولتی با بخش خصوصی اشتباه است
 • استاندار اردبیل: پست‌بانک‌ایران عامل مهمی برای رونق اقتصادی مناطق روستائی کشور است