خبرگزاري آريا - شيراز-ايرنا- معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس، با اشاره به ميزان بيکاري هشت و 9 دهم درصدي اين استان گفت: برنامه ريزي و تلاش همه دستگاه ها بايد براي رساندن اين نرخ به پنج درصد باشد.

به گزارش ايرنا يدالله رحماني، پنجشنبه در حاشيه نشست شوراي راهبري اجراي برنامه اشتغال فراگير و روستايي استان فارس در گفت و گو با ايرنا افزود: تا قبل از روي کار آمدن دولت تدبير و اميد اين استان در بحث بيکاري در رتبه بيست و نهم کشور قرار داشت اما مجموعه اقدامات و برنامه ريزي هاي سال هاي اخير سبب شده که هم اينک فارس در رتبه هفتم کشور قرار گيرد.
او ادامه داد: اين در حالي است که استان فارس به دليل شرايط مناسب و مطلوب آب و هوايي و همچنين ظرفيت هاي خدمات رساني آن يک استان مهاجر پذير است.
وي بيان کرد: تلاش براي کاهش ميزان بيکاري در اين استان به ويژه در سالي که از سوي رهبر معظم انقلاب به نام سال رونق توليد نامگذاري شده بايد در دستور کار تمام مجموعه ها قرار گيرد چرا که اين نامگذاري مسئوليت همه ما را سنگين تر مي کند.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس، از دستگاه هاي اجرايي استان خواست که نسبت به شناسايي واحدهاي توليدي فعال، نيمه فعال و تعطيل اقدام کنند و برنامه ريزي هاي لازم را براي تقويت و فعال کردن مجدد واحدهاي نيمه تعطيل و تعطيل انجام دهند.
رحماني گفت: بي شک با توجه به اهميت موضوع، اين مساله به عنوان يکي از مهمترين ملاک هاي ارزيابي مديران مد نظر خواهد بود.
وي، در مورد عملکرد طرح هاي اشتغال پايدار و روستايي نيز اظهار داشت: در مجموع 27 هزار و 757 متقاضي براي بهره برداري از تسهيلات اين بخش در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس همچنين در باره طرح هاي اشتغال فراگير و روستايي مصوب کميته فني اين استان بيان کرد: تا کنون 2 هزار و 49 طرح اشتغال فراگير و 6 هزار و 324 طرح اشتغال روستايي در اين کميته بررسي شده که از اين تعداد در مجموع 6 هزار و 208 طرح به مبلغ چهار هزار و 329 ميليارد تومان به تصويب رسيده است.
رحماني ادامه داد: پيش بيني مي شود که با اجراي اين طرح ها، 45 هزار و 767 فرصت شغلي در روستاهاي استان ايجاد شود.
وي، در مورد طرح هاي اشتغال فراگير و روستايي و همچنين طرح هاي حمايتي معرفي شده به بانک ها نيز گفت: تا کنون 11 هزار و 475 طرح به مبلغ سه هزار و 959 ميليارد تومان و اشتغال پيش بيني شده 50 هزار و 303 نفر به بانک ها معرفي شده است.
او بيان داشت: از اين تعداد طرح هاي معرفي شده، چهار هزار و 423 طرح با 694ميليارد تومان تسهيلات و 19هزار و 464 نفر اشتغال توسط بانک ها به تصويب رسيده است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري فارس اضافه کرد: در مجموع تا کنون به سه هزار و 843 طرح اشتغال فراگير، روستايي و حمايتي با 17هزار و 683 فرصت شغلي از سوي بانک ها بيش از 458 ميليارد تومان تسهيلات پرداخت شده است.
رحماني بيان کرد: همچنين بر اساس آخرين گزارش عملکرد طرح اشتغال پايدار روستايي در کشور، استان فارس در بحث طرح هاي مصوب روستايي در کشور، رتبه دوم و در پرداخت تسهيلات اين طرح ها رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
6122 /6118
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اعتبارات عمرانی بوشهر ۱۶.۴ درصد افزایش یافت

رضا عوض‌پور در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: پارسال ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت که تا پایان سال، ۷۶ درصد منابع اعتبار عمرانی استانی نقد شد.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته افزون بر دو هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در هفته دولت، دهه فجر و دیگر مناسبت‌ها افتتاح شد که با این همه محدودیت‌های اعتباری، افتتاح این میزان طرح، موفقیت خوبی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر تصریح کرد: در طول سال، با اختصاص اعتباراتی از سفر رهبری، سفر رئیس جمهور، متمم اعتبارات نفت و گاز، اعتبارات استان به بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید در حالی که مبنا را برای قیاس سال ۹۸ همان ۷۹۰ میلیارد تومان در نظر می‌گیرند.

عوض پور با اشاره به اینکه استان بوشهر ز نظر رشد بودجه عمرانی نسبت به سال گذشته رتبه نخست را در کشور دارد، گفت: اعتبار عمرانی امسال استان نسبت به سال قبل ۱۶٫۴ درصد افزایش‌یافته است که در این زمینه ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استان بوشهر ابلاغ شد که هفته آینده در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی توزیع می‌شود.

وی همچنین درآمد مصوب استانی را در سال گذشته، دو هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد که از این میزان درآمد مصوب استان بوشهر، دو هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان آن وصول شد.

چیزی از درآمد شرکت‌های پارس جنوبی عاید بوشهر نمی‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: شرکت‌های مستقر در عسلویه با توجه به برخی قوانین و تسری برخی از آن‌ها به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، معافیت‌های مالیاتی فراوانی می‌گیرند و چیزی از درآمد آن‌ها عاید استان نمی‌شود.

عوض پور یادآور شد: اگر درآمد‌هایی از این محل به استان بوشهر تخصیص داده می‌شد سهم استان از محل درآمد‌های پارس جنوبی چشمگیر بود و وضعیت استان در حوزه زیرساخت‌ها و به خصوص مبلمان شهری ارتقاء وسیعی می‌یافت و درآمد‌های دهیاری‌ها و شهرداری‌ها افزایش قابل‌توجهی داشت.

وی بیان کرد: بالای هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی شامل شرکت‌ها و صنایع پارس جنوبی می‌شود.

نرخ بیکاری در ۱۸ سال گذشته بالای ۹ درصد بوده است

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان بوشهر گفت: امسال ۲۳ طرح ملی با ۷۴ هزار میلیارد تومان اعتبار و ۱۶ طرح استانی ویژه با ۱۰۲ میلیارد تومان اعتبار در کانون توجه قرار دارد.

عوض پور افزود: به‌طور متوسط پارسال حدود ۳۰ درصد اعتبارات طرح‌های ملی تخصیص‌یافت.

وی اشاره کرد: پارسال اعتبارات هزینه‌ای استان بوشهر ۲۴۳ میلیارد تومان بود که امسال با افزایش ۱۹٫۶ درصدی به ۲۹۲ میلیارد تومان رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اینکه از سال ۸۰ تاکنون نرخ بیکاری استان بوشهر ۹ درصد و بالاتر بوده است، تصریح کرد: بیشترین نرخی که از آن زمان تا کنون داشته‌ایم مربوط به سال ۸۹ با میزان ۱۳٫۳ درصد بوده است، سال‌های ۸۱، ۹۲ و ۹۳، نرخ بیکاری ۹ درصد ثبت شده و پارسال ۱۰٫۵ درصد.

وجود ۷۲۰طرح نیمه‌تمام در استان بوشهر

عوض پور افزود: حدود ۷۲۰طرح نیمه‌تمام داریم که هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارند. همچنین ۶۸۶ طرح داریم که به پایان رسیده، اما مطالبات آن‌ها که ۲۰۵ میلیارد تومان است باید پرداخت شود و انتظار داریم که از ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار امسال، هزار و ۴۰۵ میلیارد تومان بدهی را پرداخت کنیم.

وی تاکید کرد: با این شرایط به دنبال شروع طرح‌های جدید نیستیم مگر اینکه ناچار باشیم مثل پارسال که ۱۸ طرح را آغاز کردیم، طرح‌های جدیدی را آغاز کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: دو هزار و ۵۳ میلیارد تومان مجموع اعتبارات سفر سال گذشته رئیس به استان بوشهر، در قالب ۶۰ طرح کلی توزیع می‌شود که از این میزان هزار و ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ و بقیه در سال ۹۹ تخصیص و توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ک

به دنبال اجرای طرح عمرانی جدید نیستیم

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

عذرخواهی شبکه 5 از پخش جملات اهانت آمیز یک مداح

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۴۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نرخ بیکاری مردان سوئدی از زنان این کشور جلو زد!
 • تشديد بحران بيکاري در ايتاليا
 • برایان هوک: ایران درحال برنامه‌ریزی برای حمله به منافع آمریکا بود
 • ثبت نام ۷۵درصدی لیسانسه ها برای طرح کارورزی
 • استاندار: کندی شهرستان ها در جذب اعتبارات خسارت بار است
 • دانشجویان یاسوجی معاون استاندار و مدیرکل مدیریت بحران را احضار کردند+عکس
 • تخصیص ۲۸۰۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به استان مرکزی
 • عملکرد ضعیف برخی دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات اشتغال روستایی
 • ۵۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی جذب شد
 • وقتی که بیکاری هم دیگر عار نیست!
 • شرحی مستند بر راهبری یکساله منابع و برنامه توسعه ایلام
 • تبدیل روستاهای استان مرکزی به کانون اشتغال ضروری است
 • روند صعودی نرخ تورم/شکر ارزان می شود
 • واگذاری پنج هزار و ۷۶۹ انشعاب رایگان گاز در فارس
 • تحقق دستور وزیر کشور در انتصاب بانوان به سمت معاون استاندار
 • کمترین نرخ بیکاری استان در نطنز
 • تکمیل ظرفیت صنایع فعال مهمترین برنامه تحقق سند اشتغال است
 • طرح اشتغال روستایی چند نفر را سرکار گذاشت؟
 • معاون سازمان مدیریت: 44 شهر استان تهران طرح جامع شهرسازی ندارند