ساعت24 -معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه با بیان اینکه آمریکا جز به نابودی ما و اسلام ناب علوی راضی نیست، گفت: ما نمی‌توانیم با کسی که مخالف اسلام و مسلمین است به مذاکره بنشینیم.

محسنی اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران که در ساری برگزار شد با بیان اینکه مذاکره با آمریکا غلط و جزو حرف‌های شیطانی است، اظهار کرد: خناس‌ها در تلاش هستند تا تصمیم گیران را به تصمیم غلط بکشانند.

وی تصریح کرد: دو سال ما را معطل برجام و وابسته به خارج کردند تا از این طریق مشکلات را حل کنند در حالی که رهبر انقلاب، عنوان کرده بودند که نباید به شیطان اعتماد کرد زیرا شیطان دوست ما نیست و امتحان خود را پس داده است.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه آمریکا جز به نابودی ما و اسلام ناب علوی راضی نیست، خاطرنشان کرد: وضعیت مصر، لیبی، سوریه، عراق و یمن حاکی از روحیه استکباری آمریکاست، راضی نیستیم هیچ کشور اسلامی از بین رود؛ ما نمی‌توانیم با کسی که مخالف اسلام و مسلمین است به مذاکره بنشینیم و چیزی به نفع اسلام و مسلمین از آن استخراج کنیم.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه با گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در اول ماه رمضان از خداوند خواستیم که صفات بد مانند حسد، کینه، جهل و غیره را به نیکی‌ها مبدل کند، باید از ماه شریف و پر خیر و برکت رمضان بهره گرفت.

وی تصریح کرد: اگر ماه رمضان بگذرد و تحولی در ما ایجاد نشود، دچار خسران بزرگی خواهیم شد، باید از فضیلت این ماه بهره بگیریم.

محسنی اژه‌ای با عنوان اینکه شیطان برای گمراه کردن انسان سوگند یادکرده است، گفت: نفس انسانی نیز مکرر انسان را به سمت غیر خدا می‌کشاند و شیطان صفت‌ها و ابلیس نیز دست به دست هم داده‌اند تا ما را از توسل به حبل الله بازدارند.

وی در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه بیشتر مسئولان قوه قضائیه تکلیف مدار هستند، خاطر نشان کرد: ورودی پرونده‌ها به دادگستری‌ها زیاد است و باید با بهره گیری از همه ظرفیت‌های استان مانند بسیج، مساجد، استانداری برای کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضائی تلاش کرد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: بسیاری از پرونده‌ها مربوط به نزاع‌های خانوادگی، نزاع و توهین است در حالی که می‌توان با بهره گیری از ظرفیت‌های مختلف این پرونده‌ها را کاهش داد و باید شوراهای حل اختلاف را در راستای صلح و سازش فعال کرد.

محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود در مورد شوراهای حل اختلاف با بیان اینکه صلح و سازش کار اصلی این نهاد است، تصریح کرد: قرار نیست شورای حل اختلاف قضاوت کند بلکه باید نسبت به تقویت قضاوت‌ها اقدام کند.

وی در ادامه یکی از مسائل مهم در مازندران را بحث حریم‌ها عنوان کرد و گفت: باید حریم رودخانه، دریا، شهر و غیره از سوی دولت و دستگاه‌های مرتبط مشخص شود.

این مسئول با تأکید بر اینکه جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز باید گرفت، خاطر نشان کرد: این امر به معضلی بزرگ در مازندران تبدیل شده که دستگاه‌های مسئول مانند منابع طبیعی و دستگاه‌های دیگر باید جلوی این تخلفات را بگیرند.

محسنی اژه‌ای با تاکید بر اجرای مجازات‌های جایگزین حبس اظهار کرد: مجازت‌های جایگزین نباید موجب تجری شده و هرنوع احکام بازدارنده باید به موقع اجرا شود و تا ۱۰ خردادماه دلایل عدم اجرای تمام احکام مدنی و کیفری که تاکنون صادر شده اما اجرایی نشده باید به قوه قضائیه اعلام شود.

معاون اول قوه قضائیه تکریم ارباب رجوع و مجموعه دستگاه قضائی را مهم دانست و گفت: مردم به دستگاه قضائی اعتماد دارند بنابراین باید برای ارتقای این وضعیت تلاش شود.

در ادامه این آئین آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه خدمت برای نظام در هر سمتی مهم است، اظهار کرد: برخی مدیریت‌ها ثابت بوده و در برخی از ارگان‌ها و نهادها تغییر مدیریتی به صورت هر چند سال یک‌بار انجام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم در هر سمت و مقامی که هستیم به نحو احسن انجام وظیفه کنیم و در این راستا خدمت درست و صادقانه برای نظام بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه فلسفه وجود دستگاه قضا اجرای عدالت است، تصریح کرد: در این دستگاه قاضی باید عادل، حکیم و بدون حب و بغض قضاوت و داوری کند و این یک وظیفه بسیار مهم است.

طبرسی با بیان اینکه شغل قضاوت، سنگین و پرمسئولیت است، یادآور شد: باید برای دین اسلام تبلیغ و ارشاد کرد و در این راستا، قضات مسئولیت خطیر و سنگینی دارند.

وی با اشاره به فعالیت ۶۰۰ قاضی و وجود بیش از ۳۰ شعبه قضائی در استان، خواستار توجه به قضات در استان شد و وحدت و همدلی بین قضات را امری مهم دانست.

به گزارش ایسنا مازندران، در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش‌های حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد، حجت الاسلام محمدصادق اکبری به عنوان رئیس کل جدید دادگستری مازندران معرفی شد.

منبع: ایسنا

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تقویت مسیر پروازی مازندران به تبریز پس از ماه رمضان/در حال مذاکره پروازی با کشورهای CIS هستیم

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال افزایش سفرهای داخلی از مازندران به سایر استان‌های دیگر کشور هستید یا خیر، گفت: تبریز یکی از مقاصد پروازی هدف ما بود که البته دو پرواز آزمایشی نیز انجام شد و امیدواریم پرواز هوایی از مازندران به تبریز مجددا پس از ماه مبارک رمضان، احیا شود. سعدالله وطن‌خواه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار بلاغ، با خبرنگار ما در خصوص برخی اخبار مبنی بر تجهیز و نوسازی ناوگان تاکسی فرودگاهی در فرودگاه‌های مازندران، اظهار کرد: تاکسی فرودگاه زیر نظر تاکسیرانی است و دست ما در این خصوص باز نیست.

وی افزود: البته ما در این خصوص پیشنهاداتی داده‌ایم که در مرحله مذاکره قرار دارد و از آن‌جا که به قطعیت نرسیده است، لذا اطلاع‌رسانی آن مطلوب نیست و پس از موافقت، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران در پاسخ به این سوال که در حال حاضر پرواز هوایی از مازندران به چه استان‌ها و مقاصد داخلی در کشور در حال انجام است؛ خاطرنشان کرد: هم اکنون سفرهای داخلی از مازندران به مقاصد هرمزگان، فارس، عسلویه، بوشهر، کیش، تهران و مشهد در حال انجام است.

وطن‌خواه در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال افزایش سفرهای داخلی از مازندران به سایر استان‌های دیگر کشور هستید یا خیر، عنوان کرد: تبریز یکی از مقاصد پروازی هدف ما بود که البته دو پرواز آزمایشی نیز انجام شد و امیدواریم پرواز هوایی از مازندران به تبریز مجددا پس از ماه مبارک رمضان، احیا شود.

وی اضافه کرد: البته راه‌اندازی خطوط پروازی از مازندران به اصفهان نیز در الویت بعدی ما قرار است که پیشنهاد آن را داده‌ایم و منتظر پاسخ و انجام امور ابتدایی لازمه هستیم.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران در پاسخ به این سوال که آیا طی سال‌جاری برنامه‌ای برای افزایش پروازهای هوایی خارجی از مازندران به سایر کشورهای دیگر دارید یا خیر، عنوان کرد: بله، بدنبال رایزنی با برخی از کشورهای حوزه cis هستیم که پیشنهاداتی مطرح شده که باید ببینیم پاسخ چه خواهد بود و بلافاصله پس از موافقت، کشورهای مقصد اعلام خواهد شد.

وطن‌خواه در پاسخ به این سوال که آیا طی سال‌جاری برنامه‌ای برای افتتاح یا کلنگ‌زنی فرودگاه جدیدی در استان دارید یا خیر، اعلام کرد: نه برنامه‌ای برای افزایش تعداد فرودگاه‌های استان نداریم و بدنبال ارتقای سطوح گوناگون خدمات پروازی در فرودگاه‌های سه گانه استان هستیم.

وی در خصوص شرکت‌های هوایی فعال بومی در استان متذکر شد: تنها شرکت بومی استان شرکت وارش است که در حال فعالیت و افزایش خدمات پروازی است.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران یادآور شد: طی سال‌جاری، پیگیری رفع موانع پروازی رامسر یکی از برنامه‌های در دستور کار ما است که اعتبارات اجرای این طرح در دست بررسی است.

این مسئول ادامه داد: با برطرف شدن موانع پروازی امكان نشست و برخواست هواپيماهای با بدنه متوسط در فرودگاه رامسر فراهم خواهد شد.

وطن‌خواه در پایان یکی دیگر از برنامه‌های در دست اجرا را متوجه فرودگاه ساری دانست و گفت: طی سال‌جاری هم حصار کشی و هم زه کشی محوطه فرودگاه در دست اجرا قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

عذرخواهی شبکه 5 از پخش جملات اهانت آمیز یک مداح

کلیدواژه: احمدی نژاد

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۴۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فتح خرمشهر، فتح قلوب رحمانی بر نفوس شیطانی
 • پشت‌پرده حرف‌های بی‌شرمانه دختر پورشه‌سوار/ چرخ‌های ارابه اشرافیت چگونه از روی یک جوان عبور کرد؟
 • حرف‌های بیشرمانه دختر پورشه سوار از کجا نشات می گیرد؟/ جان یک جوان فدای لذت جویی اشرافیت خیابانی
 • عده‌ای رسماً قانون‌شکنی می‌کنند/ همه مجازات‌ها نباید زندان و اعدام باشد
 • بد است برای ملت ایران و به خصوص اصفهان که عده‌ای دهن‌کجی و هنجارشکنی کنند/ نباید در حالت انفعال قرار بگیریم، عده‌ای رسماً قانون‌شکنی و پلیس ما را تهدید می‌کنند
 • عده‌ای ارز ۴۲۰۰تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند/ نباید اجازه دهیم دشمن جسور شود
 • محسنی اژه ای: عده‌ای ارز 4200 تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند
 • اژه‌ای: عده‌ای چوب لای چرخ اقتصاد می‌گذارند و مردم را ناراضی‌تر می‌کنند
 • اژه‌ای: عده‌ای ارز ۴۲۰۰تومانی تومانی می‌گیرند، اما چیزی وارد نمی‌کنند
 • اژه‌ای: نباید اجازه دهیم دشمن جسور شود
 • اژه‌ای: عده‌ای ارز ۴۲۰۰تومانی تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند/ نباید اجازه دهیم دشمن جسور شود
 • عده‌ای رسماً قانون‌شکنی و پلیس ما را تهدید می‌کنند/ در برابر دهن کجی به مقدسات نباید منفعل باشیم
 • برخی از ناهنجاری‌ها دهن کجی به زحمات جانبازان و شهدا و آرمان‌های انقلاب است
 • باید از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کنیم
 • تقویت مسیر پروازی مازندران به تبریز پس از ماه رمضان/مذاکره پروازی با کشورهای CIS
 • انتقاد یک حقوقدان از سخنان اخیر محسنی اژه‌ای؛ و لاتجسسوا
 • انتقاد یک حقوقدان از سخنان اخیر محسنی اژه ای
 • چرا شاه داماد وزیر با لباس شخصی در دادگاه حاضر می‌شود؟
 • چرا متهم پرونده اقتصادی با کت و شلوار در دادگاه حاضر می‌شود؟