خبرگزاري آريا - تبريز - ايرنا - شهردار تبريز گفت: قابليت هاي سرمايه گذاري اين شهر براي جذب سرمايه گذاران در هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ ارايه مي شود.

به گزارش ايرنا، ايرج شهين باهر روز پنجشنبه در جلسه کميسيون سرمايه گذاري و بهبود فضاي کسب و کار شوراي اسلامي تبريز افزود: در زمان کنوني در همه شهرها و کشورها شرايط مشابهي براي سرمايه گذاري وجود دارد و همه تلاش دارند توجيه اقتصادي لازم را به سرمايه گذاران ارائه کنند.
وي اظهار داشت: در اين شرايط براي جذب سرمايه گذاران خارجي بايد روي مسائلي مانند محل تولد و زندگي گذشته افراد تکيه شود و تبريز ظرفيت بالايي در اين خصوص در شهرهاي آلمان به ويژه هامبورگ برخوردار است.
شهردار تبريز برگزاري هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ را اقدامي فرابخشي دانست و گفت: همه نهادها و سازمان ها، منطقه آزاد ارس و کارخانه هاي توليدي که دنبال سرمايه گذار هستند، بايد در اين برنامه نقش ايفا کرده و مشارکت کنند.
شهين باهر، ادامه داد: براي برگزاري مناسب هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ بايد از تمام ظرفيت هاي بخش هاي مختلف اقتصادي و فرهنگي شهر و استان استفاده کرد.
وي با اشاره به اينکه برگزاي چنين برنامه هايي تحول آفرين است، گفت: اين اقدام از ابعاد مختلف بايد بررسي و تمام پيش بيني هاي لازم براي برگزاري مناسب آن اتخاذ شود.
شهين باهر با بيان اينکه تشکيل شوراي سياست گذاري اولين اقدام در اين راستا است، افزود: با حضور نخبگان و متخصصان حوزه هاي مختلف و ايده پردازان داراي کارنامه موفق در چنين برنامه هايي بايد براي برگزاري اين مراسم برنامه ريزي هاي لازم انجام شود.
رئيس کميسيون سرمايه گذاري و بهبود فضاي کسب و کار شوراي اسلامي تبريز نيز در اين جلسه با بيان اينکه هدف از برگزاري هفته فرهنگي اين شهر در هامبورگ جذب سرمايه گذار براي کل استان است، گفت: جذب سرمايه گذار در تمامي حوزه ها از جمله حاشيه نشيني، سلامت، محيط زيست از برنامه هاي اين هفته فرهنگي است.
غلامحسين مسعودي ريحان، افزود: اين کميسيون براي هفته فرهنگي تبريز در هامبورگ کميته هاي اجرايي، گردشگري، بين المللي و ايراني هاي مقيم آلمان، علمي، فرهنگي و هنري و کميته مبادلات مالي و سرمايه گذاري را پيشنهاد مي کند.
عضو کميسيون سرمايه گذاري و بهبود فضاي کسب و کار شوراي اسلامي تبريز نيز گفت: نحوه برگزاري اين رويداد بسيار مهم است و مي توان در اين زمينه از مشاوران بين المللي استفاده کرد تا تصويري که از ايران و آذربايجان ارائه مي شود آبرومند باشد تا دلزدگي ايجاد نکند.
سونيا انديش افزود: بايد پتانسيل هاي تبريز شناسايي و فرصت هاي سرمايه گذاري در بسته ها آماده و تمامي مجوزهاي آن کامل باشد تا در زمان اجراي طرح توسط سرمايه گذار تجربه هاي تلخ گذشته تکرار نشود.
وي يادآوري کرد: از ظرفيت هاي مهم تبريز فرش دست بافت اين شهر است که ثبت جهاني شده يا خشکبار آذربايجان که در شرايط کنوني حتي به آمريکا صادر مي شود و همچنين مي توان از برند چرم تبريز نيز استفاده کرد.
عضو ديگر اين کميسيون با اشاره به نياز تبريز در حوزه سرمايه گذاري گفت: هر چند لاله پارک پروژه سرمايه گذاري خوبي بود ولي از نيازهاي تبريز نبود.
سعيد نيکوخصلت، افزود: نياز تبريز بازار است که شامل مسجد، حمام، سراي و تيمچه است و در کل دنيا نمونه ندارد و بايد کاري کرد که بازار تاريخي تبريز در جهان شناخته شود.
کلانشهر 1.8 ميليون نفري تبريز داراي 13 عضو شوراي اسلامي در دوره پنجم است.
8023/3071
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تاکید شهردار تهران بر ضرورت گسترش مسیرهای دوچرخه‌سواری

شهردار تهران از شهرداران مناطق و نواحی خواست تا موضوع رنگ آمیزی شهر را پیگیری کنند،مسیرهای دوچرخه را گسترش دهند و از مطالعات هلندی‌ها در این زمینه استفاده کنند.

به گزارش ایسنا پیروز حناچی در بیست و پنجمین جلسه شورای معاونین، مشاوران و شهرداران مناطق که عصر روز گذشته در ساختمان شهرداری منطقه ۴ برگزار شد، گفت: بحث‌های بسیاری در کمیسیون‌های مجلس درخصوص لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» مطرح شد و امیدواریم دستاورد این لایحه برای شهرداری‌ها بهتر از گذشته باشد.

وی با تاکید بر سیاست شهرداری تهران مبنی بر حمایت از استارت آپ‌ها اظهارکرد: در این باره لازم است سیاست روشنی داشته باشیم و این حمایت باید در قالب بخشنامه شکل بگیرد. مدیریت شهری از استارت آپ‌هایی که از معاونت فناوری ریاست جمهوری مجوز دارند، حمایت می‌کند و آن‌ها می‌توانند حداکثر از یک واحد مسکونی با متراژ کمتر از ۱۲۰ متر استفاده کنند.

وی به ملاقات‌های مردمی شهرداران مناطق نیز اشاره کرد و گفت: سنت ملاقات‌های عمومی، سنتی حسنه است که باید تداوم یابد.

شهردار تهران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مناسبت‌های پیش رو اظهارکرد: مراسمی همچون سالروز رحلت امام خمینی (ره)، روز قدس و سالروز فتح خرمشهر را پیش رو داریم که متناسب با آن‌ها باید چهره شهر تغییر کند.

حناچی به کمپین «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» نیز پرداخت و گفت: انتظار از مدیران شهری این است که در ماه رمضان روزهای سه‌شنبه با اتوبوس و مترو تردد کنند.

شهردار تهران همچنین بر ضرورت کاهش کارگاه‌های عمرانی غیرفعال در سطح شهر و عدم اشغال پیاده‌روها توسط این کارگاه‌ها تاکید و اظهارکرد: توسعه قلمروی عمومی دغدغه ماست و همچنان بر جمع‌آوری کارگاه‌ها و آزادسازی پیاده راه ها تاکید داریم. در این زمینه با افرادی که اقدامات لازم را انجام ندهند، برخورد خواهد شد.

وی با تقدیر از اقدامات شهرداری تهران در شب‌های ماه رمضان گفت: در این شب‌ها شهر زنده‌تر از قبل است و این روند باید ادامه یابد.

حناچی خطاب به مدیران خود با بیان اینکه تلاش برای تحقق بودجه نقد و غیرنقد را با وجود شرایط سخت اقتصادی ادامه دهید، خاطرنشان کرد: امیدوارم برای گذران امور شهر نیاز به صدور پروانه نداشته باشیم البته در کنار این موضوع باید کاهش هزینه‌ها را دنبال کنیم.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به هفته ارتباطات و روابط عمومی گفت: ارتباط ما با مردم و شکل‌ گیری افکار عمومی درباره وظایف شهرداری‌ها و توضیح اقدامات انجام شده توسط روابط عمومی‌ها انجام می شود. بسیاری از اقدامات توسط شهرداری انجام شده است که روابط عمومی باید به خوبی عمل کند و واقعیت‌ها را به اطلاع مردم برساند.

به گزارش شهرنوشت، شهردار تهران همچنین به دیدارهای هفته گذشته خود با رییس قوه قضائیه، دادستان کل کشور و رییس دیوان عدالت اداری پرداخت و اظهارکرد: در این جلسات درباره پرونده‌های ماده ۱۰۰ صحبت شد. اینکه در تهران ۷۰ هزار و در کل شهرها ۳۳۰ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ موجود است و یک راه کاهش تعداد پرونده ها، اصلاح قانون است. قرار شد در این زمینه اقدام کارشناسی انجام شود و با هماهنگی و همکاری سایر نهادها تعداد این پرونده‌ها را کاهش دهیم.

وی در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: انتخابات شورایاری‌ها مهم است و همه کمک کنند تا این کار بسیار دقیق، منظم و آبرومندانه انجام شود. هر چه افراد منتخب صالح‌تر باشند، بهتر و بیشتر می‌توانند به تحقق اهداف مدیریت شهری کمک کنند. در این زمینه معاونت اجتماعی گزارشی از روند برگزاری انتخابات آماده و ارائه کند.

انتهای پیام

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی!

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۶۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رکاب زدن شهردار منطقه 13 برای رصد مشکلات محلات+عکس
 • آیین عملیات احداث موزه "ایران درودی" با حضور شهردار تهران برگزار شد
 • ارایه تسهیلات به خریداران فرش دستباف برای تحریک تقاضا در بازار
 • ویرایش طرح آمایش سرزمینی امسال ارایه می‌شود
 • چرا تبلیغات گوگل را با نام جی ادز می‌شناسیم؟
 • استعفای شهردار نجف‌آباد پذیرفته شد
 • واکنش شهردار مشهد به واگذاری برخی زمین‌ها از سوی راه و شهرسازی
 • پيشنهاد تجديد نظر در ارائه ارز دولتي
 • ارایه کارت‌های «آی دی دار» به افراد بی بضاعت
 • شهردار فريدونکنار جايش را به سرپرست داد
 • مهدی مهدوی کیا و امتیاز 99 در بازی فیفا!
 • خداحافظی آرپ با هامبورگ و شروع ماجراجویی در بایرن مونیخ
 • ماجرای استیضاح شهردار اهواز چه بود؟
 • توسعه پایدار آبادان، مستلزم مطالعه تاریخ و شهرسازی عصر طلایی آن است
 • چگونگی ارایه خدمت بیمه سلامت به بیماران هموفیلی
 • بهترین سرور مجازی nvme بلوسرور
 • روبات هیبریدی با قابلیت تبدیل به پهپاد و خودرو
 • رباتی با قابلیت‌های پهپاد و خودرو+فیلم
 • خلاء قانونی و عدم نظارت؛ دو عامل جولان دهی سایت های خرید و فروش