به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر از بی‌حوصلگی‌های همسرتان گله دارید و نگرانید که این بی‌حوصله بودن دلیل بر سرد شدن از رابطه و دوست نداشتن شما باشد، باید بگوییم دلایلی بسیاری می‌تواند سبب بی‌حوصله بودن همسرتان باشد.

بیشتربخوانید : رعایت این نکات در انتخاب همسر الزامی است!

اما در این میان یکی از زوجین خود باعث ازبین رفتن امید در زندگی مشترک می‌شود.

به گونه‌ای که به عنوان مثال دختر یا پسری که با هزار امید و آرزو وارد زندگی مشترک می‌شوند و با خیال خودشان می‌خواهند زندگی شاد را داشته باشند با کمحالی، بی حوصلگی و یا کم حرفی همسر خود مواجه شده و تمام انگیزه‌های آنان برای زندگی از بین می‌رود.

بسیاری از خانم‌هایی که به مراکز مشاوره ازدواج مراجعه کرده از این موضوع که همسرانشان بسیار خسته، بیحال و کم حرف هستند و به گفته‌های آنان به بهانه‌هایی همچون خستگی گوش نکرده و یا از زیر کمک کردن و گوش دادن به درد و دل‌های همسرشان شونه خالی می‌کنند.

همسر بی‌حوصله

کسی را می‌شناسید که در زندگی اش لحظات بی حوصلگی و ناراحتی نداشته باشد؟ ، خود شما تا به حال نشده که احساس کنید از زمین و زمان شاکی هستید. ، یا دلتان بادلیل و حتی بی دلیل گرفته باشد و حوصله کسی را نداشته باشید؟

این احساس‌ها و رفتار‌هایی مشابه این حالات، در زندگی روزمره خیلی‌ها اتفاق می‌افتد. وقتی زیر یک سقف زندگی می‌کنید، داشتن حال خوب و حال بد انگار جنبه مسری پیدا می‌کند پس باید «حال» همدیگر برای تان مهم باشد.

مهم‌ترین نکته در این شرایط بین شما و همسرتان این است که نسبت به بی حوصلگی یکدیگر بی توجه نباشید و از خودتان واکنش درست و سازنده‌ای نشان بدهید. با صبوری کنارش بمانید تا دوباره همه چیز مثل قبل و حتی بهتر از قبل شود.

اگر با بی حوصلگی همسرتان مواجه هستید دانستن چند نکته الزامی است. اول اینکه نوع رفتار و بازخورد شما در رابطه با همسرتان بسیار اهمیت دارد و دوم اینکه باید به دنبال یافتن دلیل این ناامیدی و بی حوصلگی باشید.

یادمان نرود که ازدواج کرده ایم تا با همسرانمان در همه موارد شریک بوده و همپای آنان باشیم بنابراین باید همواره در کنار آنان باشیم و به حرف‌های آنان گوش بدهیم پس شرایطی را فراهم بیارید که این کسالت‌ها رفع شود.

البته ممکن است نشانه‌هایی که شما دلیل بر بی حوصلگی می‌داید ویژگی شخصیتی همسرتان باشد یعنی به طور کل همسر شما از ابتدا فرد درون گرایی بوده است که اگر چنین باشد این یک مساله جداست.

بی حوصلگی همسرتان می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که حتی مربوط به خود شما شود. اما اگر نحوه‌ی رفتار خود را مورد بررسی‌های صحیح قرار دادید و سببی در زندگی مشترکتان برای این بی‌حوصلگی نیافتید باید علت را در حفره‌های شخصیتی او بیابید.

در مباحث روان شناسی، زخم روحی این افراد، حس رها شدگی است. خواه این حس واضح و آشکار باشد مانند از دست دادن یکی از والدین در دوران کودکی و یا ناآشکار به طوری که کودک از لحاظ عاطفی حس می‌کند رها شده و به او توجهی نمی‌شود و در اکثر موارد باز هم والدین مسبب این امرند.

داشتن پدری است که اکثر اوقات دور از خانواده است و یا مادری که خانه را ترک کرده. این موارد باعث ایجاد غمی احساس نشده اند. در دوران جوانی این افراد به خود جرأت نمی‌دهند که قدم در روندی احساسی بگذارند و دوباره حس رهاشدگی را بازسازی می‌کنند.

این کار را با نادیده گرفتن و رها کردن احساسات خود و یا احساسات شما، انجام می‌دهند. این کودکان وقتی بزرگ می‌شوند سعی می‌کنند تا تجربه تلخ رها شدگی از طرف والدین را به دیگران بچشانند؛ بنابراین برای آن‌ها فقط این ارزش دارد که بتوانند در کار‌ها و فعالیت‌های مختلف، موفق باشند وبرای احساس نکردن دردشان خود را با کار‌های دیگر سرگرم می‌کنند.

آیا از دنیای مرد‌ها شناخت درستی دارید

در مورد اینکه همسرتان بی‌حوصله و بی ذوق است باید بگویم این مسئله از جانب هر دوی شما باید بررسی شود. ممکن است مشکل از جانب همسرتان باشد و ممکن هم هست نگاه و انتظار شما چنین تفسیری را از او داشته باشد. نداشتن شناخت کامل از جنس مخالف از جانب شما و داشتن انتظارات غیر واقع بینانه می‌تواند علت چنین مشکلاتی باشد.

یکی از مشکلاتی که امروزه در بسیاری از روابط زوجین وجود دارد این است که نگاه دختر و پسر قبل از ازدواج و انتظاراتی که در ذهنشان از زندگیِ بعد از ازدواج دارند واقع بینانه نیست و در اثر رمان‌ها و فیلم‌ها و تخیلاتی که دارند زندگی‌ای را برای خود ترسیم می‌کنند که عملا در دنیای واقعی نیست و یا خیلی سخت پیدا می‌شود. نگاه‌های غیرواقعی و رویایی را از زندگی مشترکتان دور کنید و از زندگی واقعی‌تان لذت ببرید.

به یک مشاور مراجعه کنیند. مشاور به شما خواهد گفت که انتظارات شما تا چه حد بجاست و عکس العمل همسرتان را هم مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مشاور با متعادل کردن انتظارات شما و فعال کردن همسرتان نسبت به داشتن عکس العمل‌های مناسب مشکل را حل خواهد کرد.

نقاط مثبت رابطه‌تان را ببینید

سعی کنید به جای دیدن زندگی‌های غیرواقعی و یا ظاهر روابط دیگر زوجین و مقایسه باطن زندگی خود با آن‌ها به زیبایی‌ها و ارزش‌های که در روابطه با همسرتان حفظ شده تمرکز کنید. زندگی شما نقاط مثبت زیادی دارد که شاید آن‌ها را کاملا نادیده گرفته‌اید.

انتظاراتتان را با او درمیان بگذارید

در قبال چنین همسرانی می‌بایست با آنان صحبت کرده و بگوییم که چه انتظاری از آنان داریم و اگر با آنان سخن نگوییم مشکلات جدی‌تری پدید خواهد آمد که دیگر برای جبران بسیار دیر خواهد شد؛ بنابراین اگر شما پرشور بوده و همسرتان بی حوصله و کم حرف هست به گونه‌ای که به وی برنخورد بگوییم که چه انتطاری از وی داریم و همچنین می‌توانیم نحوه سخن گفتن با وی را تغییر دهیم به گونه‌ای که خودمان در آنان انگیزه داده تا با ما سخن بگوید.

زندگی مشترکتان را از یکنواختی خارج سازید

سعی کنیم برنامه‌های مفرح چیده و حتی با زور هم که شده همسرمان را مجبور به شرکت در این برنامه‌ها کنیم. شاید در ابتدا سخت باشد، ولی در ادامه بسیار آسان خواهد شد و زندگیمان همانی خواهد شد که می‌خواهیم. اگر سینما دوست دارد بلیت بگیرید و غافلگیرش کنید که باهم به سینما بروید. به خودتان برسید و سعی کنید سرحال و بانشاط باشید. غذا‌های مورد علاقه اش را درست کنید و در روز‌هایی که فکر می‌کنید دلگیر است.

دغذغه‌ها و مسئولیت‌های سنگین همسرتان را در نظر بگیرید

از قدیم گفته اند: «مرد باید که در کشاکش دهر، سنگ زیرین آسیا باشد»، اما واقعیت این است که سنگ زیرین هم گاهی خسته می‌شود. در فرهنگ ما مسائل مهم مالی مثل تأمین مسکن و مایحتاج اصلی زندگی برعهده مردان است. اداره کردن یک زندگی کار ساده‌ای نیست؛ بالا و پایین زیاد دارد. مرد‌ها گاهی واقعا لباس رزم می‌پوشند و به جنگ مشکلات می‌روند.‌
نمی‌توانید توقع داشته باشید شوهرتان همیشه مردی سر حال و شاد و باروحیه باشد. او هم ممکن است دچار فرسودگی کاری شود، حس کند همه زندگی اش را وقف خانواده کرده است و خودش سهم کمی از آرامش و آسایش دارد و فکر‌های دیگری از این دست که هرچند شاید مقطعی باشد، اما هست و شما باید این خستگی و بی حوصلگی را به رسمیت بشناسید.

برای تنهایی او ارزش قائل شوید

هر کدام از شما اگر برای تنها بودن هم سهم معقولی قائل شوید، از کنار هم بودن لذت بیشتری خواهید برد. تشویقش کنید یک شب جمعه تن‌ها به منزل مادرش برود. اگر خواست با دوستانش به صورت مجردی تفریح کند، مخالفت و غرولند نکنید.

بحران‌های روحی یک مرد را درک کنید

گاهی در زندگی مرد خانه یک بحران به وجود می‌آید؛ مثلا از کار اخراجش می‌کنند، یکی از والدینش بیمار می‌شود یا سرمایه گذاری مالی اش با شکست روبه رو می‌شود و مواردی از این دست. در چنین شرایطی او هیچ چیز نمی‌خواهد جز زنی که آرام و محکم کنارش باشد و کم حرفی و بد خلقی اش را به پای دوست نداشتن او نگذارد و همه کار‌های حاشیه‌ای را سر و سامان دهد تا او از پس بحران ایجاد شده برآید. مرد‌ها دوست دارند این جمله را بشنوند: نگران نباش، باهم درستش می‌کنیم!

شوهر شما اگر بفهمد بحران‌ها شما را نمی‌ترساند و به توانایی او ایمان دارید احساس آرامش می‌کند. مرد‌ها برخلاف ظاهرشان روح بسیار حساسی دارند و اگر در کار و زندگی اجتماعی شان زمین بخورند حضور بی قید و شرط همسرشان می‌تواند کمک بزرگی باشد تا دوباره روی پای خود بایستند. وقتی در روز‌های دلگیری و بی حوصلگی و بدخلقی یکدیگر را دوست دارید و برای رفع «حال بد» هم کمک می‌کنید، یعنی بین شما حسی به زیبایی عشق ایجاد شده است.

پاپیچ همسرتان نشوید

اگر در صورت تقاضای شما برای صحبت کردن، همسرتان خواست این گفتگو را به زمان دیگری موکول کنید بدانید الان موقع‌اش نیست، پاپیچ او نشوید و او را تحت فشار قرار ندهید. به او اجازه دهید و بگویید هر موقع که آمادگی‌اش را داشت شما مشتاق شنیدن و گفتگو با او هستید.

منبع: زندگی آنلاین

انتهای پیام/

راه‌های برخورد با همسر بی حوصله و بد اخلاق

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: دانستنی ها خواندنی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۶۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

ویروس کرونا در ایران قربانی گرفت؛ فوت دو بیمار مبتلا به کرونا در قم

واکنش همتی به شایعه دلار ۲۰ هزارتومانی: آرزو بر جوانان عیب نیست| تورم سال ۹۸ به زیر ۲۰ درصد می‌رسد

نشست FATF در پاریس؛ ایران در چند قدمی لیست سیاه؟ تبعات آن چیست؟

FATF حل نشد، عراق ۵ میلیارد دلار ایران را بلوکه کرد

الهامی: علاقه من به فوتبال هجومی هستم/ از اینکه گل خوردیم ناراحتم

خبر بعدی:

برخورد قاطع با تخلفات/مردم حضور پررنگ در انتخابات داشته باشند

محمد صادق شجاعی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در بین قوای سه گانه کشور قوه مقننه از اهمیت ویژه و خاصی برخوردار است. در قانون اساسی اختیارات بسیار بالایی به این قوه داده شده است که حق تحقیق و تفحص در تمامی امور کشور، استیضاح رئیس جمهور و وزرا و نظارت بر قوه قضائیه از جمله این اختیارات است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت خاص قوه مقننه به عنوان یکی از قوای اصلی مملکت طبیعی است که قانون گذار باید مراقب این موضوع باشد که فرآیند صحیح و سالمی برای انتخاب نمایندگان مجلس شکل گیرد تا افراد واجد شرایط وارد مجلس شوند. تصمیمات نمایندگان مجلس سرنوشت کشور و مردم در آینده را رقم می‌زند به همین دلیل انتخابات پیش رو بسیار مهم بوده و برخورد ویژه و مناسبی با تخلفات احتمالی انجام می‌شود.

شجاعی در خصوص تخلفات انتخاباتی در روز رأی گیری گفت: قانون گذار در ماده ۶۶ قانون انتخابات ۱۸ مورد به عنوان جرایم و تخلفات انتخاباتی برشمرده است.

وی بیان کرد: خرید و فروش رأی، رأی گرفتن با شناسنامه فردی که حضور ندارد، تهدید یا تطمیع در امر انتخابات، رأی دادن با شناسنامه جعلی یا شناسنامه دیگری، رأی دادن بیش از یک بار، توصیه به نوشتن اسم کاندیدای معین، اخلال در امر انتخابات، کم و زیاد کردن آرا یا تعرفه‌ها، تقلب و تزویر در اوراق تعرفه یا برگ رأی یا صورتجلسات، توصیه به نوشتن اسم کاندیدای معین در برگ رأی از طرف اعضای شعبه، تغییر و تبدیل یا جعل و یا ربودن و یا معدوم کردن اوراق و اسناد انتخاباتی، ایجاد رعب و وحشت برای رأی دهندگان یا اعضای شعب ثبت رأی از جمله این موارد است.

مشاور حقوقی استاندار کرمان گفت: همچنین دخالت در امر انتخابات با سند مجهول یا به هر نحو، انجام یا عدم انجام هر گونه عملی که باعث مخدوش شدن رأی مردم از ناحیه اعضای شعبه اخذ رأی شود، انتقال صندوق اخذ رأی به جایی غیر محلی که قبلاً پیش بینی شده است هم جرایم انتخاباتی به شمار می آیند که شدید و خارج از نوبت با آنها برخورد می‌شود.

شجاعی بیان کرد: اعضای شورای نگهبان، اعضای هیئت اجرایی و در شرایط خاصی نماینده کاندیداها می‌توانند پای صندوق‌های رأی حضور داشته باشند که هیچکدام از افراد حق دخالت یا توصیه به درج اسم کاندیدای خاص در برگ رأی را ندارند.

نحوه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی

وی در خصوص شکایت و نحوه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در روز برگزاری انتخابات اظهار کرد: افراد می‌توانند شکایتشان در خصوص تقلب، تهدید و تطمیع را از روز تشکیل هیئت اجرایی تا دو روز بعد از اعلام نتیجه اخذ رأی انتخابات به هیئت‌های اجرایی ارائه کنند و آنها هم موظف هستند نتیجه رسیدگی را ظرف حداکثر هفت روز اعلام کنند.

مشاور حقوقی استاندار کرمان بیان کرد: همچنین افراد می‌توانند شکایت مستند خود از نحوه برگزاری انتخابات را با مراجعه به هیئت‌های نظارت که وابسته به شورای نگهبان هستند؛ ظرف مدت هفت روز از تاریخ اخذ رأی به دبیرخانه شورای نگهبان تحویل دهند.

شجاعی در خصوص شکایات قابل رسیدگی گفت: الزاماً باید مشخصات کامل شاکی زیر برگه شکایت موجود باشد، چنانچه شکایت غیرواقع باشد و عنوان افترا را به خودش بگیرد شخص شاکی به عنوان مفتری تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

بررسی محرمانه شکایت‌ها در هیئت نظارت

وی عنوان کرد: بررسی شکایت‌ها در هیئت نظارت به صورت محرمانه است و تا زمان مشخص شدن نتیجه انتشار پیدا نمی‌کند. شکایتی هم که در جریان انتخابات به هیئت اجرایی تحویل داده می‌شود مانع ادامه کار انتخابات نمی‌شود و هیئت اجرایی باید انتخابات را ادامه بدهند و شکایت در مهلت و طبق فرآیند قانونی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

شجاعی ادامه داد: هیئت اجرایی بعد از بررسی شکایت چنانچه تشخیص دهد امور انتخابات در یک یا چند شعبه از جریان عادی خارج شده است و طبق روال قانونی نیست، با تأیید هیئت نظارت انتخابات یک یا چند شعبه مزبور را در صورتی که در سرنوشت انتخابات مؤثر باشد باطل اعلام می‌کند.

وی گفت: هیئت‌های اجرایی و نظارت شماره‌هایی برای دریافت شکایات در محل شعب اخذ رأی در معرض دید مردم قرار می‌دهند. همچنین اعضای هیئت نظارت و اجرایی در پای صندوق‌ها حضور دارند و به محض دریافت شکایت یا گزارشی مراتب را به اطلاع مبادی ذیربط اعلام می‌کنند و در صورت نیاز به ممانعت از ادامه تخلف نیروهای انتظامی حاضر در محل اخذ رأی وظیفه قانونی خود در این زمینه را انجام داده و با افراد متخلف برخورد می‌کنند.

مشاور حقوقی استاندار کرمان با اشاره به حضور همیشگی و پرشور مردم در انتخابات‌های بعد از انقلاب افزود: ان شالله فردا هم شاهد حضور فعال و پررنگ مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهیم بود. با توجه به اینکه انتخابات مجلس بسیار سرنوشت ساز است حضور حداکثری مردم را در پای صندوق‌های رأی شاهد خواهیم بود.

کد خبر 4857975

دیگر خبرها

 • برخورد پلیس با عاملان بداخلاقی‌های انتخاباتی در فضای مجازی
 • دادگستری تهران در برخورد با تخلفات انتخاباتی بی‌طرف است
 • هشدار دادستانی قم: با تخلفات در عرضه ماسک برخورد می‌شود
 • قاطعانه با خرید و فروش آرا در انتخابات برخورد می شود
 • خواسته خانواده شهدا در روز‌های منتهی به انتخابات چیست؟
 • زنی که عروس قاتل شوهرش شد
 • اگر با همسرتان اختلاف دارید این مطلب را از دست ندهید
 • راهی برای آنکه از دخالت مادرشوهر در امان باشیم؟!
 • شوهر جدید شوهر سابق زن را کشت
 • گزارش| شهدا چگونه به تکلیف خود در انتخابات عمل می‌کردند؟ / اگر صحنه را خالی کنیم دشمن آن را پر می‌کند
 • مجازات مرگ برای شوهر صیغه ای/ او همسر سابق زنی را که به عقدموقت در آورد ،کشت
 • بیوگرافی شراره درشتی همسر رضا ژیان + عکس
 • مجازات مرگ برای شوهر صیغه‌ای
 • چرایی علت افسردگی در برخی کودکان
 • مجازات مرگ برای شوهر صیغه ای
 • تصویری دیده نشده از همسر و پسر بانمکِ «بنیامین»
 • وندا نارا: ایکاردی در یوونتوس؟ نمی‌دانم سال آینده در میلان زندگی خواهیم کرد یا پاریس و در فوتبال تو هیچوقت نمی‌دانی
 • این عروس جن زده‌ خون گریه می‌کند +عکس
 • واکنش واندا نارا به شایعه حضور ایکاردی در یوونتوس
?>