استک اورفلو بر اساس این پاسخ‌ها، ۲۵ نفر از افرادی را که در سال ۲۰۱۹، بیشترین تاثیر را در حوزه فناوری داشته‌اند، معرفی کرد. این بررسی معمولا با تحلیل مواردی مانند جمعیت‌شناسی، نوع کاری که افراد موردنظر انجام داده‌اند، فناوری‌های مورد استفاده آنها و نکاتی از این دست صورت می‌گیرد، اما امسال استک‌اورفلو تصمیم گرفت به دیگران نیز اجازه دهد در مورد انتخاب تاثیرگذارترین شخص نظر بدهند.

این ۲۵ نفر که براساس نظر حدود ۳۰ هزار کاربر انتخاب شده‌اند، مدیران و بنیان‌گذاران بزرگ حوزه فناوری و حتی سیاستمداران را شامل می‌شود. در این فهرست، ابتدا نام «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا، سپس نام «جف بزوس» مدیرعامل آمازون و «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت به‌چشم می‌خورد.

۱- ایلان ماسک: ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، بنیان‌گذاری شرکت‌های اسپیس‌ایکس، بورینگ، نورالینک، اوپن ای‌ال و پی‌پال را نیز در کارنامه خود دارد. وی توانست ۲/ ۳۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد و برنده این نظرسنجی شود.

۲- جف بزوس: بزوس، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت آمازون، بزرگ‌ترین شرکت خرده‌فروشی آنلاین در جهان است. وی با بنیان‌گذاری این شرکت توانست تا حد زیادی به پیشرفت تجارت الکترونیک کمک کند. ۲/ ۷ درصد شرکت‌کنندگان این نظرسنجی، به جف بزوس رای داده‌اند.

۳- ساتیا نادلا: نادلا، از سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را در مایکروسافت آغاز کرد و در سال ۲۰۱۴ توانست به سمت مدیرعامل این شرکت برسد. از زمان انتصاب نادلا به این سمت، مایکروسافت رقابت تنگاتنگی با اپل و آمازون در کسب عنوان ارزشمندترین شرکت جهان داشته است. نادلا در این نظرسنجی، ۴/ ۴ درصد آرا را کسب کرده است.

۴- خودم(!): دو درصد از شرکت‌کنندگان، خود را به‌عنوان تاثیرگذارترین شخص حوزه فناوری در سال جاری معرفی کرده‌اند.

۵- دونالد ترامپ: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، دستوری اجرایی مبنی بر پیشرفت در زمینه هوش مصنوعی صادر کرده و دستور خود را بسیار جدی تلقی کرده است. ترامپ در راستای این تصمیم خود، شرکت‌های فعال در حوزه فناوری از جمله آمازون، فیس‌بوک و گوگل را به پژوهش در زمینه هوش مصنوعی فراخوانده است. وی در این نظرسنجی توانست ۲/ ۲ درصد آرا را کسب کند.

۶- ساندار پیچای: پیچای، مهندس هندی‌تبار فناوری اطلاعات، در سال ۲۰۰۴ به گوگل ملحق شد و توانست در سال ۲۰۱۵ به سمت مدیرعامل اجرایی برسد. وی در این نظرسنجی، ۹/ ۱ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

۷- مارک زاکربرگ: زاکربرگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار فیس‌بوک است که روزانه بیش از ۵/ ۱ میلیارد کاربر فعال دارد. وی در این نظرسنجی، به ۷/ ۱ درصد آرا دست یافته است.

۸- تیم کوک: کوک در سال ۱۹۹۸ به اپل پیوست و در سال ۲۰۱۱ به سمت مدیرعامل اجرایی این شرکت رسید. وی در این نظرسنجی، ۳/ ۱ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

۹- لینوس توروالدز: توروالدز، یک مهندس نرم‌افزار فنلاندی- آمریکایی است که در سال ۱۹۹۱، پروژه «هسته لینوکس» (Linux kernel) را ایجاد کرد و سپس آن را با کمک افراد دیگری توسعه داد. وی همچنین یک نرم‌افزار کنترل نسخه موسوم به «گیت» (git) را ارائه داد که از نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز برای بازنگری کد منبع توزیع شده و مدیریت منبع کد به‌شمار می‌رود. توروالدز در این بررسی، ۱/ ۱ درصد آرا را به خود اختصاص داد و به این ترتیب یکی از معدود افرادی به‌شمار می‌رود که درصدی بیش از یک به خود اختصاص داده‌اند.

۱۰- بیل گیتس: بیل گیتس، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که بیشترین بخش شهرت او، به تاسیس شرکت «مایکروسافت» اختصاص دارد. گیتس در حال‌حاضر با تاسیس «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» (BMGF)، به همراه همسرش بر کارهای انسان‌دوستانه تمرکز کرده است.

۱۱- دن آبراموف: دن آبراموف، یک مهندس نرم‌افزار در گروه «ری‌اکت» (React) وابسته به فیس‌بوک است. ری‌اکت، یک کتابخانه مشهور جاوا اسکریپت است که فیس‌بوک آن را برای ایجاد رابط کاربری ارائه داده است.

۱۲- شی جین‌پینگ: شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین عالی‌رتبه‌ترین مقام جمهوری خلق چین به‌شمار می‌رود. جین‌پینگ، پروژه‌ای موسوم به «Made in China ۲۰۲۵»  را رهبری می‌کند که هدف از آن تبدیل چین به یک قطب فناوری و ابرقدرت سازندگی است. ایده اصلی ورای این پروژه، توقف تولید کالاهای ارزان و بی‌کیفیت و آغاز تولید کالاها و خدمات باارزش است.

۱۳- ایوان یو: یو، نرم‌افزاری موسوم به «ویو جی‌اس» (Vue.js) را ابداع کرده است. ویو جی‌اس، یک چارچوب متن باز است که برای نوشتن و آماده‌سازی رابط کاربری از آن استفاده می‌شود.

۱۴- اندرو ان‌جی: ان‌جی، یکی از مشهورترین دانشمندان هوش مصنوعی در جهان است. او یکی از پیشگامان آموزش مجازیآنلاین و از بنیان‌گذاران سایت «کورسرا» (Coursera) است. ان‌جی به‌عنوان استاد علوم رایانه در دانشگاه استنفورد نیز فعالیت می‌کند. یکی دیگر از اقدامات ان‌جی، پایه‌گذاری شرکت «لندینگ ای‌ال» (Landing AI) در سال ۲۰۱۷ است که به شرکت‌ها در به کار بردن هوش مصنوعی کمک می‌کند.

۱۵- ریچارد استالمن: استالمن، یک برنامه‌نویس رایانه طرفدار آزادی نرم‌افزار است. او جنبش آزادی نرم‌افزار را در سال ۱۹۸۳ آغاز کرد و توانست یک سیستم اجرایی آزاد موسوم به «گنو» (GNU) ابداع کند. استالمن دو سال بعد از ابداع این نرم‌افزار، بنیاد نرم‌افزار آزاد را تاسیس کرد.

۱۶- ویتالیک بوترین: بوترین در ۲۱ سالگی، پلت‌فرم عمومی متن‌باز و زنجیره بلوکی موسوم به «اتریم» (Ethereum) را ایجاد و منتشر کرد.

۱۷- لری پیج: پیج، از بنیان‌گذاران گوگل در سال ۱۹۹۸ است و اکنون مدیرعامل «آلفابت» (Alphabet)، شرکت مادر گوگل است.

۱۸- ریچ هیکی: هیکی، گویشی از زبان برنامه‌نویسی «لیسپ» موسوم به «کلوژر» (Clojure) و پایگاه داده موسوم به «دیتومیک» (Datomic) را ایجاد کرد. او در حال حاضر به‌عنوان مدیر ارشد فناوری در شرکت «کوگنیتکت» (Cognitect) فعالیت می‌کند که هر دو فناوری مذکور را در خود جای داده است.

۱۹- اجیت پای: پای، مدیر «کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا» (FCC) و از پایه‌گذاران اصل بی‌طرفی شبکه است. بی‌طرفی شبکه، اصلی است که نشان می‌دهد رفتار خدمت‌رسان‌های اینترنتی باید با همه داده‌ها در اینترنت یکسان باشد و هیچ تبعیضی بر اساس کاربر، محتوا، سایت، پلت‌فرم، اپلیکیشن، نوع ابزار یا نحوه مخابره قائل نشوند. پای اخیرا به خاطر حمایت‌های خود از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، به شهرت رسیده است.

۲۰- جف دین: دین در سال ۱۹۹۹ به گوگل ملحق شد و در حال حاضر، سرپرستی گروه پژوهش هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را در این شرکت بر عهده دارد. بیشتر شهرت دین چه در گوگل و چه بیرون از این شرکت، به خاطر تخصص‌های فنی اوست.

۲۱- لیزا سو: سو در اکتبر سال ۲۰۱۴، به سمت مدیرعامل شرکت آمریکایی «ای‌ام‌دی» (AMD) رسید که در حوزه ساخت پردازنده‌ها فعالیت دارد. او پیش از رسیدن به این سمت، در شرکت‌های «فری‌اسکیل»، «آی‌بی‌ام» و «تگزاس اینسترومنتس» کار کرده بود.

۲۲- جان اسکیت: اسکیت، یکی از مهندسان نرم‌افزار گوگل است، اما به خاطر فعالیت گسترده خود در وب‌سایت استک اورفلو شناخته می‌شود.

۲۳- دمیس هاسابیس: هاسابیس، مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت هوش مصنوعی «دیپ‌مایند» (DeepMind) است که در سال ۲۰۱۴ توسط گوگل خریداری شد.

۲۵- جک ما: جک ما، کارآفرین، صنعتگر و مدیر ارشد اجرایی چینی و همچنین بنیان‌گذار و مدیر شرکت بزرگ تجارتالکترونیک چینی «علی بابا» (Alibaba) است.

۲۵- ورنر وگلز: وگلز، مدیر ارشد فناوری شرکت آمازون است. او پیش از ورود به آمازون، در «دانشگاه کرنل» آمریکا، به پژوهش در مورد سیستم‌های محاسباتی سرمایه‌گذاری مشغول بود.

      

منبع: اکوفارس

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۶۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دعوای تقلب بین اصولگرایان بر سر انتخاباتِ بدون حضور اکثریت مردم

فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم| نماینده مجلس: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ | روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند| اولین نفر در ۲۴ بهمن فوت شده| قرنطینه صد‌ها نفر در قم| حرم باید تعطیل شود

ایران در لیست سیاه FATF؛ تشخیص‌دهندگان مصلحت نظام در دسترس نیستند

پایین‌ترین میزان مشارکت انتخاباتی مردم در تاریخ انقلاب اسلامی؛ ۴۲ درصد در سراسر کشور، ۲۶ درصد در تهران| تاثیر کرونا، حوادث آبان و هواپیمای اوکراینی بر میزان مشارکت

گردوخاک پس از باران مهمان خوزستان می‌شود

خبر بعدی:

دانلود Screen Recorder - Free No Ads v1.2.2.6 – برنامه فیلم‌برداری از صفحه نمایش برای اندروید

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از قابلیت‌هایی که شاید خیلی جدی گرفته نشود اما در مواقعی بسیار حیاتی خواهد بود، فیلم گرفتن از صفحه تلفن هوشمند است. فرض کنید یکی از دوستانتان  با تلفن خود به مشکلی برخورده و قادر به حل آن نیست، او با شما تماس می‌گیرد و در خواست کمک می‌کند، در این حال شما می‌توانید ضبط ویدئو از نمایشگر گوشی خود را روشن کنید و با دادن توضیحاتی بر روی فیلم مراحل رفع آن مشکل را به صورت عملی پیاده کنید، در نهایت با ارسال آن ویدئو برای دوستتان، به طور جامع روش حل مشکل را برای او توضیح داده‌اید.

قابلیت ضبط فیلم صفحه نمایش در اکثر گوشی‌های بازار به طور پیش‌فرض در دسترس نیست و باید با نصب نرم افزار‌هایی که به همین منظور تولید شده، این قابلیت را به گوشی اضافه کرد. نرم افزار Screen Recorder همین کار را انجام می‌دهد، این برنامه توسط گروه توسعه دهنده Kimcy929 تولید شده که شعارشان "کمک به استفاده آسان‌تر از تلفن هوشمند" است. کار برنامه Screen Recorder نیز بر طبق شعار این گروه است، با این نرم افزار در خیلی از مواقعی که نیاز تهیه فیلم از صفحه نمایش خود دارید به راحت‌ترین روش ممکن و لمس یک دکمه، به هدف خود خواهد رسید. ابن برنامه با استفاده از میکروفن گوشی صدای محیط را نیز ذخیره می‌کند، به این ترتیب می‌توانید بر روی فیلم ذخیره شده صحبت کنید و نکاتی که می‌خواهید را توضیح دهید.

نرم افزار Screen Recorder کمک می‌کند تا بدون مشکل از تمامی بخش‌های گوشی مانند منو‌ها، برنامه‌ها و حتی در هنگام انجام بازی فیلم تهیه کنید و بادیگران به اشتراک بگذارد. البته برای استفاده آسان از این برنامه دانستن چند نکته ضروری است، ابتدا آن که برنامه قادر به ضبط صدا‌هایی در فضای اینترنت پخش می‌شود نیست، به طور مثال اگر ویدئوی که در یک وب‌سایت در حال پخش است فیلم تهیه کنید، در فیلم ذخیره شده آن ویدئو بدون صدا خواهد بود، همچنین اگر می‌خواهید از برنامه‌ای مانند واتساپ یا بازی مانند پابجی فیلم تهیه کنید باید در تنظیمات برنامه، ضبط صدا را خاموش کنید، دلیل اینکار آن است که پیام رسانی مانند واتساپ یا برنامه‌های مشابه همانند Screen Recorder از ضبط صوت پشتیبانی می‌کند و اجرای دو برنامه با این قابلیت به صورت موازی ممکن نیست، زیرا میکروفن باید همزمان به هردو برنامه متصل باشد و این در اندروید ناشدنی است. این برنامه با قابیلی‌های خوبی که دارد بیش از 5 میلیون بار توسط کاربران گوگل‌پلی نصب شده است.

 برخی از ویژگی‌ها و امکانات نرم افزار Screen Recorder: پشتیبانی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ترکی، برزیلی، فارسی و ... قابلیت ضبط ویدئو بر روی کارت حافظه قابلیت گرفتن اسکرین‌شات پشتیبانی از facecam قابلیت متوقف کردن ضبط ویدئو و ادامه دادن آن پشتیبانی از نوشتن متن و کشیدن نقاشی در هنگام ضبط ویرایش ویدئو و خروجی با فرمت معروف MP4 ضبط صدا پوسته‌های مختلف

برنامه Screen Recorder تا کنون امتیاز عالی 4.3 از 5.0 را از کاربران گوگل پلی استور دریافت کرده است.

تصاویری از محیط نرم افزار Screen Recorder:          
 

 

 • دانلود و مشخصات فایل

      
حجم: 4 مگابايت
نسخه: v1.2.2.6
نوع فایل: apk برای آندروید
اندروید مورد نیاز : 5 و بالاتر
    انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • ویدیو؛ تاثیرگذارترین بازیکنان منچستریونایتد مقابل واتفورد (لیگ برتر انگلیس-2019/20)
 • تصویر خود را با این نرم‌افزار از فیلم‌ها حذف کنید| حفظ حریم شخصی به کمک فناوری
 • رویای دست نیافتنی آمریکایی‌ها
 • نرم افزار Recuva و آموزش ریکاوری فایل ویندوز در لپ تاپ
 • رقم صادرات نرم افزار ۴۰۰ میلیون دلار اعلام شد
 • تاریخچه مارکت های اندروید بازار، مایکت و گوگل پلی
 • ◄ جابه‌جایی بیش از ۴۷ میلیون مسافر در فرودگاه‌های کشور در سال ۲۰۱۹
 • دانلود گوگل کیپ Google Keep 5.20.061.04 - برنامه یادداشت
 • بازدید مدیرعامل بانک صنعت و معدن و همراهان از مرکز فابا
 • بهترین راهکار برای ارتقاء نرم افزار‌های حسابداری در سازمان‌ها
 • معاملات ارزی فارکس
 • برگزاری جلسات آنلاین ویدیویی باکیفیت و سریع
 • معرفی سه مارکت مهم اندروید که زندگی را راحت تر می کند !
 • موهای زیبا با رژیم غذایی جالب
 • نرم‌افزار زیست‌دوست برای تفکیک زباله در اهواز راه‌اندازی شد
 • ثبت‌نام ۱۹ هزار نفر در آزمون دوره دکتری پزشکی
 • ضرر سنگین ۱۴ شرکت نفتی عربستان
 • بهترین روش تمیز کردن جرم کاشی و سرامیک
 • چهارمین واردکننده بزرگ نفت بزرگترین خریدار نفت آمریکا می‌شود
?>