وزیر ورزش و جوانان گفت: پیرو تاکیداتی که سال قبل برای صرفه جویی در همه زمینه ها داشتم الان هم بر استمرار این صرفه جویی ها تاکید می کنم. بر اساس مصوبه دولت سفر های خارجی را باید کاهش دهیم.به گزارش بلاغ،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در جلسه مشترک روسای فدراسیون ها گفت: باید در این جلسات طوری برنامه ریزی کنیم تا روسای فدراسیون هایی که در تورنمنت های مهم حضور داشتند، گزارش عملکرد خود را ارائه کنند. ملاک و ارزیابی ما هم نتیجه گرفتن یا نگرفتن در یک مسابقه نیست بلکه مجموعه اقدامات یک فدراسیون است.

وزیر ورزش و جوانان در بخش اول صحبت های خود به حضور وزارت ورزش و جوانان در مسئله سیل اخیر کشور و امدادرسانی به هموطنان سیل زده و آسیب دیده پرداخت و گفت: مجموعه وزارت ورزش و جوانان از همان روزهای اول سال ۹۸ و واقعه سیل وارد صحنه شدند و اقدامات خود را ابتدا در مازندران و گلستان و بعد در استان های فارس، لرستان، خوزستان... آغاز کردند.

وی ادامه داد: در کنار ادارات کل ورزش و جوانان استان ها برخی فدراسیون‌های ما مثل فدراسیون های قایقرانی، اتومبیلرانی، پزشکی ورزشی، کوهنوردی و ... وارد صحنه شدند و امدادرسانی خود را آغاز کردند که بسیاری از امداد رسانی ها با خودروهای آفرود صورت گرفت و بسیاری از کارها و دسترسی ها را راحت کرد.

سلطانی فر با بیان اینکه ۱۱۰۰ مکان ورزشی در اختیار ستاد بحران کشور قرار گرفت، افزود: 700 سالن ورزشی ما در این اتفاقات استفاده شده اند و هنوز هم مردم در برخی از مکان های ورزشی اسکان دارند.

وی با بیان اینکه مردم رضایت زیادی از مکانهای ورزشی برای اسکان خود داشتند، افزود: پاکیزه بودن، داشتن سرویس بهداشتی و امکانات سرمایشی و گرمایشی و امنیت مکان های ورزشی باعث شد مردم تمایل زیادی به اسکان در این مکان‌ها داشته باشند. در بازدید هایی هم که در سفرهای استانی داشتم مردم تقاضا داشتند تا زمانی که وضعیت مسکن و اسکان آنها مشخص نشده بتوانند در سالن های ورزشی اسکان یابند که در همان جا دستور دادم تا زمانی که خود مردم تمایل به ترک سالن های ورزشی نداشتند می توانند از آن سالن ها استفاده کنند و ما عجله ای برای خروج مردم نداریم.

سلطانی فر ادامه داد: ۳۰۰ مراسم گلریزان و بیش از ۵۰ محموله کمک‌های غیر نقدی توسط جامعه ورزش و جوانان به مناطق سیل زده اعزام شده است، همچنین ۲۵۰۰ سازمان مردم نهاد جوانان به صحنه آمدند و به صورت گسترده و در عرصه های مختلف به آسیب دیدگان کمک کردند که به نوبه خود از همه عزیزان تشکر می‌کنم و امیدواریم این تلاش ها و اقدامات باقیات الصالحات همه ما شود.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شرایط روز کشور پرداخت و گفت: بعد از یک سال از خروج آمریکا از برجام، تهدیدها و محدودیتها روز به روز بیشتر شد. در حالی که آمریکا و عربستان انتظار داشتند که با خروج آمریکا از برجام ما هم از برجام خارج شویم و سفره برجام برچیده شود، با درایت مسئولان کشور در برجام باقی ماندیم و با کشورهای اروپایی به مذاکره پرداختیم، هرچند که کشورهای اروپایی در حرف وعده‌هایی دادند اما در عمل نتوانستند به آن ها جامه عمل بپوشانند و در نتیجه مسئولان کشور تصمیم گرفتند واکنشی به این اقدامات انجام دهند.

وی اظهار داشت: در همان سال روز خروج آمریکا از برجام، واکنش ایران اجرا شد که آن عدم محدودیت تولید آب سنگین و اورانیوم غنی شده بود و همچنین ۶۰ روز فرصت دادیم تا اروپا تعهدات خود را انجام دهد در غیر این صورت ما سقف غنی سازی را بر می داریم و همچنین بازسازی مجموعه آب سنگین اراک را هم آغاز خواهیم کرد. باید ببینیم روند تحولات منطقه چه خواهد شد.

سلطانی فر افزود: امیدواریم با درایت بتوانیم گلیم خود را از آب بیرون بکشیم و منافع کشور و مردم عزیزمان را تامین کنیم تا کشور به روزهای عادی خود بازگردد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در جنگ تحمیلی با اینکه کیلومترها مرزهای ما درگیر جنگ بود دچار محدودیت برای فروش نفت نشدیم و با فراز و نشیب نیازهای خود را تامین کردیم ولی الان شرایط خیلی سخت تر شده است اگرچه صادرات غیر نفتی را انجام می‌دهیم اما فشارها و محدودیت‌ها بیشتر می شود.

سلطانی فر افزود: پیرو تاکیداتی که سال قبل برای صرفه جویی در همه زمینه ها داشتم الان هم بر استمرار این صرفه جویی ها تاکید می کنم. بر اساس مصوبه دولت سفر های خارجی را باید کاهش دهیم ولی در کنار این نیاز داریم امید در دل مردم زنده شود و شادی و شعف و وحدت و غرور ملی را احیا کنیم که یکی از ابزارهای مهم برای دسترسی به این اهداف، ورزش و موفقیت های ورزشی است که قهرمانان ما به آن دست پیدا می کنند و موجب خوشحالی و شادی مردم می شوند.

وی با بیان این که وظیفه داریم به عنوان بخشی از دولت کمک کنیم این دوران سخت را مانند ۴۰ سال گذشته با سربلندی از پیش رو برداریم، تاکید کرد: انتظارم این است که روسای فدراسیون ها که هم با تجربه و با سابقه هستند با درک صحیح از شرایط کشور بتوانند با تلاش بیشتر، حفظ آرامش و نپرداختن به اختلافات شرایط مناسب اجتماعی را در کشور توسعه و تعمیم دهند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در مسابقات ورزشی همیشه یک نفر و یا یک تیم قهرمان می‌شود و یک نفر یا یک تیم بازنده و یا به دسته پایین تر سقوط می کند، گفت: این که هر کس شکست بخورد بخواهد همه چیز را زیر سوال ببرد عین بی انصافی و بی عدالتی است. در ورزش تمرینات منظم و فشرده، تمرکز و لحظات، تعیین کننده هستند.

سلطانی فر در پایان گفت: حتما ملت قهرمان ایران مثل ۴۰ سال گذشته در رویارویی با استکبار جهانی پیروز خواهند شد و این بار نیز هیچ کشوری نمی تواند در برابر همت و اراده ملت ایران ایستادگی کند.

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قاضی زاده هاشمی: تعداد امضا‌ها برای استیضاح وزیر ورزش افزایش یافته است

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رادیو در مورد موضوع استیضاح مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: استیضاح کنندگان وزیر ورزش از ۲ هفته قبل پیگیر موضوع استیضاح او بودند. سلطانی فر روز گذشته در کمیسیون فرهنگی مجلس حاضر شد و تعدادی از استیضاح کنندگان او در این جلسه حضور داشتند. استیضاح وزیر ورزش ۱۲ امضا داشت که تعدادی امضا به آن اضافه شده است و قرار شده است گزارش استیضاح او در صورت اصرار استیضاح کنندگان بر خواسته شان در صحن مجلس اعلام وصول شود و ظرف مدت قانونی وزیر باید در صحن مجلس برای اخذ رای اعتماد مجدد حضور پیدا کند.

او در مورد دلیل استیضاح وزیر ورزش گفت: موارد متعددی مطرح شده بود. موضوع وضعیت نا بهنجار در استادیوم‌های ورزشی و اتفاقاتی که در چند وقت اخیر در لیگ برتر فوتبال کشورمان رخ داده است. موضوع عدالت بین امکانات متعدد ورزشی و استفاده و بهره مندی از امکانات ورزشی در تمام نقاط کشور، رفع تبعیض و بی عدالتی و همچنین موضوع ساماندهی امور فدراسیون‌های ورزشی. بعضی از فدراسیون‌های ورزشی با سرپرست اداره می‌شوند همچنین وضعیت حوزه ورزش در فدراسیون‌ها جزو موضوعات استیضاح بوده است.

قاضی زده هاشمی گفت: اگر تا پایان وقت امروز تعداد ۲۲ امضایی که وجود دارد به زیر ۱۰ امضا نرسد، یعنی ۱۰ نماینده کماکان بر خواسته استیضاح اصرار داشته باشند باید در صحن مجلس اعلام وصول شود و وزیر نیز باید در موعد مقرر در مجلس حضور پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

اظهارات نمایندگان مجلس در خصوص استیضاح سلطانی فر

سلطانی فر:انتظار ۴۰ ساله ورزش ایران با افتتاح موزه تحقق پیدا می‌کند

سلطانی فر: ایران با برنامه‌ریزی دقیق قدرتمند در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ حاضر می‌شود

انتهای پیام/

صحبت های قاضی زاده در مورد استیضاح وزیر ورزش و جوانان

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی!

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۶۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دموکراسی انتخابات در زمان سلطانی‌‌فر اجرایی شد/ در سه سال گذشته شاهد بهره‌برداری پروژه‌های نیمه‌کاره بودیم/ پیشرفت ورزش با همه محدودیت‌ها چشم‌گیر بود
 • مخالف موضوع استیضاح هستم/ سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان تلاش خوبی داشته است
 • وزیر ورزش و جوانان: امسال 700 طرح ورزشی درکشور به بهره برداری می رسد
 • سلطانی فر:تلاش ما آغاز و اتمام پروژه‌های ورزشی مورد نیاز جوانان این منطقه است
 • افتتاح مجموعه ورزشی چند منظوره شمس شهر فیرورق با حضور وزیر ورزش و جوانان
 • حسن‌نژاد: طرح استیضاح سلطانی‌فر اعلام وصل نشد/ عذرخواهی بابت قصور در عملکرد وزیران باید علنی باشد نه زبانی/ سرمان برود امضایمان را پس نمی‌گیریم
 • بسیاری از موارد استیضاح به سایر دستگاه‌ها مربوط است/ باید اجازه بدهیم تمرکز اصلی سلطانی‌فر روی موارد اصلی ورزش کشور باشد
 • واکنش تند حاجی بابایی به بی‌عدالتی در افزایش حقوق فرهنگیان
 • به هیچ عنوان موافق استیضاح وزیر ورزش و جوانان نیستم/ سلطانی فر در وزارت ورزش و جوانان موفق عمل کرده
 • عملکرد سلطانی فر قابل دفاع است/موافق استیضاح نیستم
 • سلطانی‌فر: هماهنگی عمیقی در ورزش وجود دارد/ اشتباه فردی نبود فوتبال فینالیست جام ملت‌ها می‌شد
 • حاشیه‌های افتتاحیه فاز اول موزه ملی ورزش/ از حضور جهانگیری تا درخواست جالب سلطانی‌فر از حاضران+ عکس
 • سلطانی‌فر: افتتاح موزه مطالبه ۴۰ ساله بود/ ورزش کشور در سال ۹۷ سال خوبی را پشت سر گذاشت
 • در جلسه بررسی استیضاح سلطانی‌فر چه گذشت؟
 • استیضاح سلطانی فرد به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد
 • استیضاح سلطانی‌فر به صحن علنی مجلس رفت
 • استیضاح سلطانی‌فر به هیئت‌رئیسه مجلس ارجاع شد
 • ورزش و جوانان دو مقوله مهم در جامعه هستند/ سلطانی‌فر عملکرد مثبتی داشته است/ وزیر ورزش بار سنگینی بر دوش دارد
 • دانشجویان رمضان ۹۷ محضر رهبر انقلاب چه گفتند؟