خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها؛ امشب بعد از ۳۰ هفته جدال ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر بالاخره تیم قهرمان، تیم‌ها آسیایی و تیم دوم سقوط کننده مشخص می‌شود.

امشب قهرمان هجدهمین دوره لیگ برتر همانند لیگ هفتم از بین سپاهان و پرسپولیس مشخص می‌شود ولی در عین حال دیگر بازی‌ها نیز برای مشخص شدن تیم‌های آسیایی و تیم سقوط کننده از حساسیت‌های ویژه ای برخوردار است.

در یکی از دیدارها همزمان با سایر بازی‌ها و از ساعت ۲۱:۳۰ امشب ماشین سازی تبریز برابر پدیده شهر خودرو در ورزشگاه بنیان دیزل صف آرایی می‌کند.

ماشین سازی که هفته گذشته توانست با توقف پرسپولیس گرفت مانع از قهرمانی زودهنگام سرخپوشان شد این هفته نیز در مقابل پدیده شهر خودرو که شانس سهمیه و حتی نایب قهرمانی دارد قرار می‌گیرد این بازی برای تبریزی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

این دیدار از این جهت برای تبریزی‌ها مهم است که اگر ماشین سازی بتواند پدیده را در تبریز متوقف کند و تراکتورسازی نیز در بازی همزمان در اهواز موفق شود فولاد خوزستان را شکست دهد در این صورت تراکتورسازی موفق به کسب سهمیه آسیایی شود.

برنامه ویژه هواداران تراکتور برای دیدار ماشین سازی با پدیده

هواداران تراکتور برای دیدار ماشین سازی با پدیده برنامه ویژه ای دارند و می‌خواهند با حضور پرتعداد و پرشور خود در ورزشگاه از ماشین سازی حمایت کنند و مقدمات آسیایی شدن تراکتور را فراهم سازند.

سایت‌ها و کانال‌های مختلف هواداران تراکتورسازی امروز از هواداران خواسته‌اند که با حضور پرشور خود ورزشگاه بنیان دیزل تبریز را برای تیم پدیده به جهنم تبدیل کنند و امیدوارند در اهواز تیم محبوبشان برابر فولاد به برتری برسد.

در آن سوی میدان آرزوی مشهدی‌ها برای برآورده شدن تنها به یک بازی و ۳ امتیاز بستگی دارد تا بالاخره رؤیای آسیایی شدن فوتبال مشهد به واقعیت تبدیل شود.

پدیده ۵۳ امتیازی، ۲ امتیاز بیشتر از تراکتور رده پنجمی دارد و به دلیل تفاضل گل پایین‌تر نسبت به تراکتورسازی، باید ۳ امتیاز را از چنگ تیم دوم تبریزی‌ها بیرون بکشد، اگر می‌خواهد آسیایی شود.

ولی با تمام این اوصاف هر دو نماینده فوتبال تبریز در ایستگاه پایانی لیگ هجدهم برای فرجامی خوش که هدف آن سهمیه آسیایی تراکتور خواهد بود، به میدان می‌روند.

تراکتور زنوزی با ماشینش آسیایی می‌شود

تراکتورسازی هنوز در کورس کسب سهمیه آسیایی قرار دارد و شاگردان جرج لیکنز هیچ چاره‌ای جز پیروزی در دیدار با فولاد ندارند و از آنجا که آخرین بازی فصل است با تمام قوا به مصاف حریف خود خواهند رفت.

با توجه به هزینه هنگفتی که زنوزی برای تراکتورسازی متقبل شده است عدم کسب سهمیه به لحاظ روحی برای مردم تبریز و آذربایجان ناگوار خواهد بود.

تراکتورسازی اکنون با ۱۴ پیروزی، ۹ تساوی و ۶ شکست در رتبه پنجم جدول قرار دارند و دو امتیاز با تیم بالادستی خود پدیده فاصله دارند.

تراکتوری‌ها ۵ بازی آخر خود را نبرده‌اند و حسرت پیروزی را دارند. جلوگیری از جریمه ۲۵ درصدی و گرفتن سهمیه آسیا انگیزه‌های اصلی تبریزی‌ها برای گرفتن انتقام بازی رفت در ورزشگاه فولاد است اما تیم قطبی نشان داده به راحتی در خانه امتیاز نمی‌دهد.

سرخ‌های تبریزی که تا همین ۵ هفته پیش یکی از دو مدعی اصلی قهرمانی بودند، حالا هم باید فولاد را ببرند و هم منتظر امتیاز از دست دادن پدیده باشند تا بتوانند پس از چند سال غیبت دوباره در آسیا حاضر شوند.

تراکتوری‌ها امیدوارند تا ماشین سازی بتواند در خانه و با حمایت هواداران پدیده را متوقف کرده و آنها با پیروزی برابر فولاد زمینه آسیایی شدن خودشان را فراهم کنند.

آغاز بلیت فروشی بازی ماشین‌سازی با پدیده از ساعت ۲۰:۳۰

براساس تصمیم اتخاذ شده در جلسه هماهنگی قبل از بازی ماشین سازی و پدیده، زمان آغاز بلیت فروشی و باز شدن درب‌های استادیوم اختصاصی بنیان دیزل برای حضور هواداران، ساعت ۲۰:۳۰ تعیین شد.

امشب ماشین سازی با لباس یک دست سفید و پدیده با پیراهن و شورت قرمز به میدان می‌روند. محمدرضا اکبریان داور وسط این بازی است و آرمان اسعدی و تورج عیوض محمدی وی را در امر قضاوت یاری می‌کنند.

تمام دیدارهای هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال، ساعت ۲۱:۳۰ پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت برگزار می‌شود.

ماشین‌سازی با ۲۸ امتیاز و پدیده با ۵۳ امتیاز به ترتیب با حضور در رده‌های سیزدهم و چهارم جدول به مصاف هم خواهند رفت. بازی رفت دو تیم به میزبانی تیم مشهدی جایی که حواشی زیادی هم داشت به تساوی ۲ بر ۲ انجامید.

بازی امشب برای فوتبال آذربایجان خیلی مهم است

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز با اشاره به اهمیت بازی تیمش با پدیده گفت: بازی با پدیده برای فوتبال آذربایجان خیلی مهم است و باید ما این بازی را پیروز شویم.

محمدرضا مهاجری در این خصوص ادامه داد: بازی مهمی داریم و از تمام هواداران می‌خواهم که به ورزشگاه بیایند چراکه این دیدار برای فوتبال تبریز و آذربایجان اهمیت بالایی دارد.

مهاجری با اشاره به اینکه پدیده تیم شایسته ای است گفت: کمتر در فضای فوتبال مشهد تیمی به این خوبی و هماهنگی دیده می‌شود. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم نتیجه خوبی بگیریم.

وی گفت: باید امشب با تمام تمرکز مقابل تیم شایسته‌ای به نام پدیده به میدان برویم و تنها چیزی که می‌گویم این است که با تمام توان و تمرکز از حق خودمان دفاع می‌کنیم.

سرمربی ماشین سازی با اشاره به اینکه سال‌ها در فوتبال مشهد بودم و در ابومسلم بازی کردم و در پدیده مربی بودم اما تمام هوش و حواسم مربوط به ماشین‌سازی است، افزود: می‌خواهم از اعتبار فوتبال شهرمان دفاع کنم. ما زمان زیادی برای انجام کارهای فنی نداشتیم. فقط دو جلسه تمرین مفید داشتیم.

وی سپس ادامه داد: پدیده از تیم‌های خوب لیگ‌برتر است و اگر از نظر روانی خوب باشیم موفق می‌شویم و پیروز خواهیم شد.

مهاجری ادامه داد: امشب آخرین بازی فصل ماست و امیدوارم از میزبانی‌مان استفاده کرده و ضمن ارائه بازی خوب، سه امتیاز را بگیریم.

ماشین سازی با انگیزه آسیایی شدن تراکتور بازی می‌کند

سرمربی تیم فوتبال پدیده با اشاره به حساسیت بازی تیمش با ماشین سازی گفت: امشب یک بازی حیاتی در تبریز داریم.

یحیی گل محمدی با اشاره به عملکرد خوب بازیکنانش در لیگ برتر امسال گفت: بازیکنان من قهرمان واقعی لیگ برتر هستند.

وی با اشاره به اینکه این بازی برای ما خیلی حیاتی و حساس شده است، گفت: می‌دانیم که بازی راحتی نداریم. عملکرد خوبی که بازیکنان من در طی فصل داشتند به نقطه‌ای رسیدیم که پیروزی در بازی امشب می‌تواند برای ما حائز اهمیت باشد.

گل محمدی با تاکید بر اینکه برای گرفتن سه امتیاز و کسب پیروزی به میدان خواهیم رفت، ادامه داد: مقابل تیمی بازی می‌کنیم که کیفیت خوبی دارد و از بازیکنان سرعتی خوبی در حمله و بازیکنانی بهره می‌برد که دوندگی خوبی دارند.

وی با بیان اینکه تیمش روز سختی خواهد داشت، افزود: مقابل تیمی بازی می‌کنیم که با دو انگیزه به میدان می‌رود یک انگیزه برای خودش، ماشین‌سازی و انگیزه دیگر برای تراکتورسازی است و همین موضوع می‌تواند باعث شود که روز سختی در پیش داشته باشیم.

سرمربی پدیده با بیان اینکه برای رسیدن به این نقطه تلاش کردیم و به راحتی پا پس نمی‌کشیم، گفت: فکر می‌کنم امسال عملکرد خوبی داشتیم. از نظر فنی و فوتبالی یکی از بهترین تیم‌هایی بودیم که عملکرد خوبی داشتیم و در بحث نتیجه‌گیری خوب عمل کردیم.

جدول لیگ برتر تا پایان هفته ۲۹:

پرسپولیس ۵۸ امتیاز

سپاهان ۵۵ امتیاز

استقلال ۵۴ امتیاز

پدیده ۵۳ امتیاز

تراکتورسازی ۵۱ امتیاز

ذوب‌آهن ۳۹ امتیاز

سایپا ۳۸ امتیاز

فولاد ۳۷ امتیاز

پیکان ۳۵ امتیاز

صنعت نفت ۳۴ امتیاز

نساجی ۳۳ امتیاز

پارس جنوبی ۳۰ امتیاز

ماشین‌سازی ۲۹ امتیاز

نفت مسجدسلیمان ۲۱ امتیاز

سپیدرود ۲۰ امتیاز

استقلال خوزستان ۱۲ امتیاز

کد خبر 4618393

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آماده طراحی ماشین‌های الکترونیکی هستیم/ جهاد دانشگاهی دفتر طراحی صاحبان صنایع می‌شود

حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره طراحی ماشین‌های الکترونیکی بیان کرد: این کار موضوع جدیدی است که جهاد دانشگاهی در آن فعال شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: مجموعه جهاد دانشگاهی به طور عام اعلام آمادگی کرده است که می‌تواند در این حوزه جدید و طراحی ماشین‌های الکترونیکی وارد عمل شود و به دستگاه‌های مختلف کمک کند.

وی  با اشاره به صنعت حمل و نقل ریلی کشور گفت: صنعت حمل نقل ریلی شهری و بین شهری جهانی درحال توسعه است و ایران هم می‌خواهد پا به پای دیگر کشورها در این حوزه قدم بردارد.

فناوری هایتکی که مزیت کشور است

طیبی تصریح کرد: ماشین‌های الکترونیکی در دسته  فناوری‌های هایتک قرار می‌گیرند و ساخت آنها برای کشور مزیتی بزرگ به حساب می‌آید؛  طراحی و ساخت این ماشین‌ها مزیتی بزرگ است.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه می‌توانیم نیاز کشور در بخش ماشین‌های الکترونیکی را برطرف کنیم گفت: جهاد دانشگاهی توانایی طراحی و تولید این فناوری هایتک را دارد و می‌تواند نیاز صنعت به ماشین‌های الکترونیکی شهری و بین شهری را به راحتی برطرف سازد.

وی یادآوری کرد: هریک از صنایع بزرگ خودروسازی می‌توانند با جهاد دانشگاهی در راستای تولید ماشین‌های الکترونیکی وارد عمل شوند و ما از تمام صاحبان صنایع سفارش می‌گیریم و دفتر طراحی خود را در محل آنها مستقر می‌کنیم.

انتهای پیام/

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: ماشین سازی تبریز باشگاه تراکتورسازی تبریز تيم فوتبال پديده

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۷۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بهترین نتایج تراکتورسازی در لیگ هجدهم با سرمربی موقت/ افت محسوس لیکنز در هفته‌های پایانی+ جدول
 • مهری: نمی‌دانم ماشین‌سازی به اردبیل می رود یا نه!
 • بانوی تبریزی که هم دانشجو و هم استاد رشته معماری کامپیوتر است + فیلم
 • پشت‌پرده‌‌ ‌خصوصی‌سازی شرکت ماشین‌سازی تبریز‌؛ توجهی به اهلیت خریدار نشد
 • با خداحافظی ستاره ها، تراکتور کهکشانی شخم خورد
 • واکنش معاون استاندار مرکزی به ‌واردات ماشین‌آلات راهداری؛ هپکو نیاز کشور را تامین می‌کند
 • دومین بازیکن سرباز تراکتور هم خداحافظی کرد
 • مهدی مهدی پور از هواداران تراکتورسازی خداحافظی کرد (عکس)
 • هافبک تراکتورسازی از این تیم جدا شد +عکس
 • مهدی پور از تراکتورسازی تبریز جدا شد
 • ماشین شست و شوی بی‌سیم در راه بازار
 • واکنش مرتضی تبریزی به نحوه خوشحالی در دیدار مقابل العین: این حرکت در جواب بی احترامی هواداران حریف بود
 • تبریزی طرفدار پر و پا قرص سرمربی‌گری مجیدی!
 • مهاجری در انتظار تعیین وضعیت مالکیتی ماشین
 • تصمیم مهاجری در انتظار وضعیت مالکیتی ماشین
 • مخاطب شادی گل تبریزی چه کسی بود؟
 • مرتضی تبریزی: بازی سخت و دشواری مقابل العین انجام دادیم؛ خوشحالم که فصل را با پیروزی تمام کردیم
 • ماشین‌سازی تبریز، سلطان تساوی لیگ هجدهم
 • تبریزی: خوشحالم فصل با پیروزی به پایان رسید