به گفته حراجی «ساتبیز» این نقاشی رنگ روغن که «کومه‌های علف خشک» نام دارد و در سال ۱۸۹۰ توسط «مونه» خلق شد، اولین تابلوی نقاشی سبک امپرسیونیسم است که به قیمتی بیش از ۱۰۰ میلیون دلارفروخته شده است. این تابلو گران‌قیمت‌ترین نقاشی فروخته شده «‌کلود مونه» در حراجی ساتبیز نیز محسوب می‌شود. تابلوی کومه‌های علف خشک تنها یکی از ۲۵ تابلوی نقاشی این هنرمند است که پشته‌های علف همسایه «‌مونه» را در فضایی باز به تصویر می‌کشد. این مجموعه تابلوها همواره به دلیل نحوه به تصویر کشیدن تابش نور و تاثیرگذاری در جنبش هنری امپرسیونیسم مورد تحسین قرار گرفته‌اند. اما این همه ماجرا نیست و حراج کریستیز نیز رکوردهای قابل‌توجهی برای فروش آثار امپرسیونیستی ارائه کرده است.

حراج کریستیز

فروش آثار ارائه شده حراج آثار امپرسیونیستی و مدرن کریستیز نیویورک که با ارائه ۵۴ اثر از هنرمندان برجسته اروپایی کلید خورده، اما داستان دیگری دارد. این حراج در مجموع فروش خود، رقم ۳۹۹میلیون دلار را تجربه کرده است. در این رویداد ۹ اثر بالای ۱۰ میلیون دلار فروش رفته و یکی از کم‌سابقه‌ترین شب‌های یک حراج در دنیا را رقم زده است.  اتفاقی که این دوره از حراج ساتبیز را در تاریخ ماندگار کرد. در این حراج که به گفته کارشناسان هنری از تمامی هنرمندان برجسته هنر مدرن اروپا، آثاری درخشان ارائه شده بود اثر «پارچ و میوه‌ها» پل سزان با فروش ۵۹ میلیون و ۲۹۵ هزار دلار رکورددار این حراج شد. اما در جایگاه دوم گران‌قیمت‌ترین آثار این دوره حراج برخلاف پیش‌‌بینی‌های قبلی که شانس رکوردداری این حراج را اثر «درختان در باغ پناهندگی» ونسان ونگوگ می‌دانستند؛ این اثر به قیمت ۴۰ میلیون دلار به فروش رسید و در جایگاه دوم ایستاد. اما آثار دیگر هنرمندی که در این دوره حراج کریستیز درخشان ظاهر شد دو اثر از مودیلیانی بود که جایگاه سوم و چهارم حراج را به خود اختصاص دادند.  مجسمه «سر» از آمادئو مودیلیانی ۳۴میلیون و ۳۲۵ هزار دلار و نقاشی «لونیا چکوشکا (زنی در لباس سیاه)» به مبلغ ۲۵میلیون و ۲۴۵ هزار دلار چکش خوردند.

در جایگاه بعدی تابلوی «نامه (پاسخ)» پابلو پیکاسو ۲۵میلیون و ۲۴۵ هزار دلار، تابلوی «مرداب با نیلوفرهای آبی» کلود مونه ۲۱میلیون و ۸۴۰هزار دلار، تابلو «تراس» پیر برنارد ۱۹میلیون و ۵۷۰هزار دلار، اثر «تریس روی نیمکت» بالتازار کلوسوفسکی (بالتیوس) ۱۹میلیون و ۲هزار و ۵۰۰ دلار و اثر «پل ژاپنی» کلود مونه ۱۲میلیون و ۷۶۰هزار دلار چکش خوردند. در این حراج آثاری از ادوارد ویلارد، مارک شاگال، آندره دراین، هنری ماتیس، کامیل پیسارو، خوآن میرو، آلبرتو جاکومتی، پل سیگیک، ژان آرپ، ادگار دگا، فرنارد لگر، هنری مور، ژان دوبوفه، رنه مگریت، سالوادور دالی، پل کله، جورجیو مرندی، آلفرد سیسیلی، نیکلاس د استئل، ویلهلم همرشی، پیر آگوست رنوار، لوسیو فونتانا، ارنست لودویگ کرشنر، پیر برنارد و ماکس بکمان چکش خوردند.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حفظ معماری قرون وسطایی در توریستی‌ترین شهرهای اروپا

شهرهای زیادی در اروپا، به خاطر داشتن سازه‌های قرن وسطایی، هر سال میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، قرون وسطی یکی از مهم‌ترین دوره‌های زمانی در تاریخ اروپا به شمار می‌رود. در این دوره، سازه‌ها به سبک گوتیک، نوعی سبک هنری در قرون وسطی، ساخته می‌شد اما متأسفانه بسیاری از این سازه‌ها و آثار تاریخی در دوران جنگ و در نتیجه زمین لرزه‌ها و بی توجهی مسئولان به ویرانه‌ تبدیل شد. با این حال، بسیاری از آثار تاریخی، به طور کامل در بعضی از شهرهای اروپایی حفظ شده‌اند و هرسال تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کنند.

نوردلینگن، آلمان

نوردلینگن یکی از مشهورترین شهرهای قدیمی کشور آلمان است که در ایالت باوریای آلمان واقع شده‌است. این شهر در سال ۸۹۸ میلادی برای اولین بار محل سکونت مردم قرار گرفت و اکنون بیش از هزار سال از عمر آن می‌گذرد. در نوردلینگن سازه‌های زیادی وجود دارد که به طور کامل و به مدت چند قرن ظاهر خود را حفظ کرده‌اند. یکی از این سازه‌ها، ساختمان شهرداری است که در قرن سیزدهم ساخته شد. نوردلینگن یکی از سه شهر آلمان است که دیوار شهری به جا مانده از قرون وسطی دارد.

کارکاسون، فرانسه

کارکاسون، شهر کوچکی با جمعیتی حدود ۴۸ هزار نفر در ناحیه اکسیتنی فرانسه قرار گرفته ‌است. این شهر به علت اینکه هنوز چهره دست نخورده قدیمی خود را حفظ کرده است، یکی از معروف‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. کارکاسون که در دوران نوسنگی (عصرحجر) به وجود آمد، به خاطر داشتن سازه‌های قرون وسطایی نظیر Cite de Caracassonne، قلعه‌ای که توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی شناخته شد، در جهان معروف است. هر سال هزاران گردشگر از کارکاسون دیدن می‌کنند تا با معماری قرون وسطی در این شهر آشنا شوند. از دیگر جاذبه‌های شهر کارکاسون می‌توان به کلیسای Basilica of Saints Nazariusa and Celsus، که در قرن دوازدهم ساخته شد، و کلیسای کارکاسون متعلق به قرن سیزدهم، اشاره کرد.

ترونی، لهستان

ترونی، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای شمالی کشور لهستان است که در قرن سیزدهم میلادی تأسیس شد. بخش قدیمی این شهر در سال ۱۹۹۷ توسط سازمان یونسکو به عنوان  میراث فرهنگی جهانی ثبت و در شانزدهم سپتامبر ۱۹۹۴ به عنوان یکی از آثار تاریخی ملی لهستان شناخته شد. ترونی یکی از جاذبه‌های مشهوری به شمار می‌رود که به گردشگران امکان می‌دهد روش زندگی در قرون وسطی را تجربه کنند. از جمله معروف‌ترین جاذبه‌های این شهر می‌توان به ساختمان قدیمی شهرداری، کاخ ترونی و کلیسای جامع شهر اشاره کرد.

دوبروونیک، کرواسی

دوبروونیک شهری در کشور کرواسی، که در ساحل دریای آدریاتیک و نزدیک به تنگه دوبروونیک واقع شده‌است. این شهر با وجود جمعیت بسیار کم، یعنی ۴۲ هزار و ۶۱۵ نفر، یکی از معروف‌ترین شهرهای جهان برای گردشگران در منطقه مدیترانه به شمار می‌رود. دوبروونیک برای اولین بار در سال ۱۱۸۹ به عنوان شهر مستقل ثبت شد و در قرن شانزدهم، یعنی زمانی که به مرکز جمهوری راگوسا در کرواسی تبدیل شد، شهرت بالایی به دست آورد. سازه‌ها و آثار تاریخی زیادی از این دوره در شهر دوبروونیک به جا مانده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان از فواره بزرگ Onofrio و هم چنین قدیمی‌ترین باغ رنسانسی جهان با نام Arboretum Tresteno نام برد.

اوهرید، مقدونیه

اوهرید هشتمین شهر بزرگ مقدونیه، با جمعیتی بیش از ۴۲ هزار نفر است که در نزدیکی دریاچه "اوهرید" قرار دارد. این شهر به خاطرداشتن آثار تاریخی زیاد، نظیر قدیمی‌ترین دانشگاه در نیم‌کره غربی و کلیساهای متعدد، به بهشت گردشگران معروف ‌است. اوهرید یکی از مراکز مذهبی قدیم مقدونیه، با افسانه‌هایی مبنی بر وجود ۳۶۵ کلیسا در شهر، که هرکدام مخصوص یک روز سال بودند ، شناخته می‌شود.

پراگ، جمهوری چک

پراگ پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری چک، و چهاردهمین شهر بزرگ اروپا است. تاریخ غنی این شهر، آن را به یک مقصد مشهور برای گردشگران تبدیل کرده‌است به طوری که هرسال بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار توریست از این شهر دیدن می‌کنند. در بخش قدیمی پراگ، سازه‌ها و آثار تاریخی زیادی نظیر Staronova Synagoga، یک کنیسه قدیمی که در سال ۱۲۷۰ میلادی ساخته شد، Strahov Monasteryo، صومعه‌ای که در سال ۱۱۴۹ تأسیس شد و بزرگ‌ترین کاخ قدیمی جهان، یعنی کاخ پراگ وجود دارد که از قرن‌های مختلف به جا مانده‌اند. شهر قدیمی پراگ در سال ۱۹۹۲ توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی به ثبت رسید.

تالین، استونی

تالین پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور استونی، واقع در ساحل شمالی این کشور و در نزدیکی خلیج فنلاند است. این شهر با جذب هزاران گردشگر در سال، جزو پربازدیدترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. شهر قدیمی تالین، که در قرن سیزدهم میلادی تأسیس شد، دارای آثار تاریخی متعددی است که به خوبی از قرون وسطی حفظ شده‌اند. کلیسای سنت اولاف، قلعه تومپئا و کلیسای روح‌القدس از جمله مهم‌ترین آثار تاریخی در شهر تالین به شمار ‌می‌روند.

بروخه، بلژیک

بروخه، یکی از شهرهای کشور بلژیک و مرکز استان فلاندر غربی است. این شهر با جمعیتی بیش از ۱۲۰ هزار نفر، از تاریخی غنی برخوردار است که به خاطر آثار تاریخی بسیار، در سال ۲۰۰۰ توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی جهانی به رسمیت شناخته شد. از جمله مهم‌ترین سازه‌های این شهر می‌توان به کلیسای بانوی من و برج ناقوس کلیسا، که در قرن سیزدهم میلادی ساخته شد، اشاره کرد.

ترجمه از: زهرا عباسپور، خبرنگار ایمنا

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی!

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۷۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۱۰ کتاب کمیابی که میلیون‌ها دلار ارزش دارند
 • امر به معروف ضامن امنیت عمومی جامعه است
 • ایران درودی: به عشق موزه تهران منزل پاریس را فروختم
 • فروش ۵۰ میلیارد تومانی آثار کمدی در گیشه سینما/شکست سنگین ۸ فیلم اجتماعی در ۲ ماه اول سال
 • کپی در مسیر آموزش اتفاق می افتد نه خلق اثر
 • بیش از ۷۰۰۰ نفر از طلایه‌داران امر به معروف استان کرمانشاه ساماندهی شدند
 • کشف یک نقاشی در دل اثر نقاش هلندی
 • حقوق و امنیت عمومی با امر به معروف و نهی از منکر محقق می شود
 • راهکارهای عملیاتی شدن تفاهم نامه حوزه و ستاد امر به معروف قم بررسی شد
 • امر به معروف مسئولان توسط مردم باید با استفاده از رسانه‌ها انجام شود
 • رویکرد جدید ستاد امر به معروف کاری سخت اما گرانقدر است
 • قاطعانه از رویکرد امر به معروف مسئولان توسط مردم حمایت می کنیم
 • برگزاري نمايشگاه و کارگاه نقاشي کودکان در گالري موزه آيينه و روشنايي يزد
 • حجت الاسلام پژمانفر: مردم باید بدون ترس با آگاهی و آموزش تمام مسئولان را امر به معروف کنند
 • نشست بستر‌ها و موانع اجتماعی امر به معروف برگزار می‌شود
 • اصل اسلام بر امر به معروف و نهی از منکر بنا نهاده شده است
 • امر به معروف و نهی از منکر در پوشش نامناسب و موسیقی خلاصه نشود
 • رعایت فرایض امر به معروف و نهی از منکر موجب بقا و دوام جامعه می‌شود
 • کودک زنجانی دیپلم افتخار مسابقه نقاشی بلغارستان را کسب کرد