کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم، تنها راه حفظ برجام، اجرای آن توسط همه طرف‌ها، تشریح برنامه های بسیج دانشجویی در ماه رمضان، گفت وگوی برجامی ظریف با همتای ژاپنی اش از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت است

به گزارش خبرگزاری شبستان، کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم، تنها راه حفظ برجام، اجرای آن توسط همه طرف‌ها، تشریح برنامه های بسیج دانشجویی در ماه رمضان، گفت وگوی برجامی ظریف با همتای ژاپنی اش از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم است/ با ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالفم

«حسن غفوری فرد» در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان  در مورد کوپنی شدن ارزاق گفت: کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم باید باشد اگر مردم برای تهیه حداقل معیشت در  سختی قرار دارند کوپنی شدن ارزاق باید به عنوان آخرین قدم در این امر برداشته شود.

 

رئیس هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: هر جا کوپنی شدن ارزاق مطرح بوده است معمولا  فساد و دلال بازی نیز همراه است البته ممکن است با امکاناتی که الان در اختیار داریم شاید بهتر و ساده تر از اول انقلاب بتوانیم این موضوع را اجرا کنیم.

 

دبیرکل جامعه اسلامی ورزشکاران تصریح کرد: یکی از دلایلی که کوپنی شدن بنزین رد شد این بود که معمولا کوپنی شدن با فساد و دلال بازی همراه است بنابراین اگر به نتیجه ای نرسیدیم به عنوان آخرین قدم از آن باید استفاده کنیم.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در مورد احیای کارت سوخت نیز اظهار کرد: احیای کارت سوخت ملازم با کوپنی شدن ارزاق نیست و احیای کارت سوخت یکی از ضروریات است.

 

اجرای گام دوم تعلیق برخی تعهدات برجامی در صورت عدم اقدام عملی اروپا

«علی نجفی خوشرودی» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به اولین اقدام ایران در برجام مبنی بر فرصت 60 روزه به اتحادیه اروپا گفت: ما امیدواریم که اروپاییها گامهای عملی را در برجام بردارند. اگرچه تلاشهای را انجام داده اند و شاید در آینده نیز این تلاش ها را  ادامه دهند و تمایل و اراده شان با این کار باشد ولی اینکه واقعا بتوانند این کاررا انجام دهند برای ما محل تردید است.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نظرم اراده اروپایی ها این است که تعهداتشان در برجام راعملیاتی کنند و تلاش شان نیزاین است ولی اینکه در عمل بخواهند و توانایی داشته باشند که این کار را انجام دهند برمی گردد به عوامل مختلفی که وجود دارد.

 

وی ادامه داد: اروپایی ها ملاحظات روابط شان با آمریکا را می کنند چرا که آمریکایی در سطح بین المللی ابزارها و اهرمهای دارند که به وسیله آنها به سایر کشورها فشار وارد می کنند ضمن اینکه خیلی از این تعهدات که باید اجرایی شود متوجه شرکت ها است که  این شرکت ها شاید خیلی از دولت ها حرف شنوی نداشته باشند و کار خودشان را انجام دهند.

 

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما امیدواریم اروپا همه ظرفیتهایش را بسیج کند که خاصیت و چارچوب برجام حفظ شود.

 

گفت وگوی برجامی ظریف با همتای ژاپنی اش

حمد جواد ظریف که به دعوت همتای ژاپنی خود  تارو کونو  به توکیو سفر کرده است صبح پنجشنبه به وقت ژاپن با وی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار طرفین با اشاره به روابط تاریخی ایران و ژاپن بر لزوم توسعه و تعمیق آن و تداوم رایزنی‌های سیاسی میان مقامات دو کشور تاکید کردند.

 

آخرین تحولات برجام و اقدام قانونی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با بد عهدی و قانون شکنی دولت آمریکا و عدم اقدام قابل قبول اروپایی‌ها در اجرای برجام از محورهای اصلی گفتگوهای دو وزیر بود که طی آن وزیر امور خارجه کشورمان مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه به تفصیل تشریح کرد.

 

برگزاری مراسم اعتکاف قرآنی بسیج دانشجویی

«سید ابوالقاسم فضایلی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان در مورد برگزاری مراسم اعتکاف قرآنی در ماه مبارک رمضان گفت: اعتکاف قرآنی در سه روز پایانی ماه رمضان در دانشگاههای سراسر کشور برگزار می شود و ثبت نام برای این اعتکاف در غرفه سازمان بسیج دانشجویی و دانشگاههای کشور انجام می شود.

 

مسئول مرکز قرآن و عترت سازمان بسیج دانشجویی کشور افزود: اعتکاف قرآنی با رویکرد علمی است که در ایام تعطیلات قبل از امتحانات دانشگاه برگزار می شود و دانشجویان به همراه اعتکاف قرانی جلسات و مطالعات دروس خود را در قالب گروه های علمی برگزار می کنند.

 

فضایلی با بیان اینکه این اعتکاف به همان شیوه اعتکاف رجبیه برگزار می شود، اظهار کرد: در کنار اعتکاف قرآنی؛ حلقه های قرآنی نیز برگزار می شود که مانند همان حلقه های صالحین در بسیج دانشجویی است و حلقه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیز همگی ذیل حلقه های قرآنی برگزار می شود.

 

برنامه های بسیج دانشجویی در ماه رمضان تشریح شد

«سید ابوالقاسم فضایلی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد فعالیت های قرآنی بسیج دانشجویی در ماه مبارک رمضان و نمایشگاه قرآن گفت: در نمایشگاه قرآن بسیج دانشجویی در سه بخش مشاوره قرآنی در حفظ قرآن، مسائل اعتقادی و روابط اجتماعی، ثبت نام حلقه های قرآنی و اعتکاف قرآنی فعالیت می کند. این برنامه ها از جمله برنامه های شاخص بسیج دانشجویی در ماه رمضان است که آغاز این طرح ها در ماه مبارک و پس از پایان این ماه نیز ادامه می یابد.

 

مسئول مرکز قرآن عترت بسیج دانشجویی کشور افزود: حلقه های قرآنی در ماه رمضان آغاز و بعد از آن نیز ادامه دارد و تا جشنواره قرآن و عترت در پاییز ادامه می یابد که ثبت نام این حلقه ها در نمایشگاه قرآن است.

 

مسئول مرکز قرآن عترت بسیج دانشجویی کشور در مورد برنامه های دیگر بسیج دانشجویی در نمایشگاه قرآن اظهار کرد: نمایش مصور سوره مبارک فجر در غرفه بسیج دانشجویی از دیگر برنامه  بسیج دانشجویی در نمایشگاه قرآن است.

 

وی افزود: در روز پنجشنبه نیز نشست با عنوان چالش های فرهنگی و قرآنی در جامعه ایران اسلامی در غرفه ایکنا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه برگزار می شود.

 

ارایه محتوای اسلام ناب محمدی راه مقابله با مسحیت تبشیری است

«حجت الاسلام سید رضا اکرمی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد تبلیغات مسحیت تبشیری در کشور گفت: موضوع تبلیغ مسحیت برای امسال یا سال گذشته نیست. مسحیت در کل جهان و از جمله ایران تبلیغ دارد اما به برکت جمهوری اسلامی ایران و پیروزی انقلاب مسحیت نیز دچار تحولاتی شد و این امر موجب تغییر تفکر برخی اندیشمندان غربی شده تا جایی که قبل از این می گفتند که مذهب مواد مخدر و خیال بافی است و به آن بهاء نمی دادند اما بعد از پیروزی انقلاب مذهب به میدان آمد و دین جایگاه رفیعی پیدا کرد و و مسحیت نیز فعال شد.

 

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به سفرهای پاپ به کشورهای دنیا برای تبلیغ مسحیت اظهار کرد: سفرهای پاپ در گذشته به این مقدار و وسعت نبود اما امروز می بینیم که رویکرد آنها نسبت به مسیحیت و ترویج آن متفاوت از گذشته است.

 

مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت ادامه داد: باید اصل موضوع را بپذیریم اما از سوی دیگر اگر کسی به مسحیت روی می آرود از طرفی بسیاری از مسحیان به اسلام روی می آورند که موجب شگفتی غرب شده است و گفته می شود که سال 2050 دوران پیروزی اسلام در کل جهان است و همین امر موجب هراس آنها شده است این گرایش به دلیل واقعیت و حقیقت اسلام ناب محمدی است.

 

رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور اظهار کرد: کتاب تورات و انجیل به هیچ وجه قابل مقایسه با قرآن نیست آنها به کتاب شان می گویند کتاب مقدس اما مسلمانان به قرآن می گویند قران آسمانی و این واقعیت اسلام است که با رشد و پیشرفتی که بعد از انقلاب داشته و پیروزی انقلاب در این امر قطعا موثر بوده است.

 

تنها راه حفظ برجام، اجرای آن توسط همه طرف‌های آن است

«سید عباس موسوی»، سخنگوی وزارت خارجه که در جریان سفر ظریف به ژاپن او را همراهی می کند با انتشار عکسی از دیدار امروز صبح وزیر امور خارجه با نخست وزیر ژاپن در صفحه توییتر خود نوشت :‏ «ظریف در توکیو: نمی شود یک توافق چند جانبه را یک جانبه اجرا کرد. تنها راه حفظ برجام اجرای آن توسط همه طرف های آن است.»/

 

 

پایان پیام/50

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انتشار 7500 مقاله در مجلات قرآنی حدیثی بعد از انقلاب

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی فرهمندیان، استاد و دبیر انجمن حدیث حوزه، 25 خردادماه در نشست علمی «رشد پژوهشی دانش حدیث در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی» در قم، گفت: پیش از انقلاب اسلامی، پژوهش‏‌های حدیثی بیشتر به ‏صورت فردی و یا گروهی، غیررسمی و مقطعی بوده است؛ آثار برخی از علماء در زمینه دانش حدیث مانند معجم رجال الحدیث مرحوم خویی از این دست از فعالیت‌‏هاست.   تاسیس 50 واحد پژوهشی رسمی علوم اسلامی   وی افزود: سال 1343 اولین مؤسسه رسمی از سوی جمعی از علما در راستای پاسخگویی به شبهات و مبارزه با افکار التقاطی و مسموم، به نام موسسه در راه حق تأسیس می‌‏شود، ولی اکنون بیش از 50 واحد پژوهشی رسمی علوم اسلامی در کشور تأسیس شده است.    وی با برشماری مراکز تأسیس شده بعد از انقلاب گفت: بنیاد بین‌المللی نهج البلاغه، مؤسّسه آلُ البَیْت لاِحیاءِ التُّراث، گروه حدیث‌پژوهی بنیاد پژوهش‏‌های اسلامی آستان قدس رضوی، پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) و مؤسسه پیام امام هادی علیه السلام از جمله مراکزی است که در این راستا تاسیس شده است. مؤسسه علمی - فرهنگی دارالحدیث (پژوهشگاه قرآن و حدیث) یکی دیگر از این موسسات است که به‏ عنوان نخستین مجموعه مستقل حدیث پژوهی در جهان تشیع، درباره حدیث و مسائل مربوط به آن فعالیت می‏‌کند.    سهم 16 درصدی واحدهای حدیثی   وی با بیان اینکه از مجموع بیش از 50 مرکز تحقیقاتی علوم اسلامی، سهم واحدهای پژوهشی علوم و معارف حدیث 16 درصد است، افزود: پس از تأسیس بنیاد نهج البلاغه در اول انقلاب، تا سال1362 شاهد راه‏‌اندازی واحد پژوهشی حدیثی نیستیم؛ اما بعد از آن تا سال 1374 سال‏‌های رونق و شکل‏‌گیری مراکز و گروه‏‌های حدیث پژوهی است.   عضو گروه علمی مجله دانش‌ها و آموزه‌های قرآن و حدیث با اشاره به مجلات حدیثی ادامه داد: اولین نشریه رسمی با گرایش علوم اسلامی دو مجله‏‌ای است که همزمان در سال 1337 تأسیس شده‌‏اند؛ مجله «درس‌‏هایی از مکتب اسلام» و مجله «مقالات و بررسی‏‌ها» از سوی دانشکده علوم معقول و منقول دانشگاه تهران تأسیس شد و تا سال 1388 این مجله با 89 شماره با همین نام توسط دانشکده الهیات و معارف اسلامی منتشر می‏‌شد، اما از سال 88 تا کنون با تغییر گرایش و نشرتخصصی مقالات و تغییر نام مجله به «پژوهش‌‏های قرآن و حدیث» به فعالیت خود ادامه می‏‌دهد.    دبیر انجمن حدیث حوزه افزود: قبل از انقلاب اسلامی به ‏جز دو مجله مزبور که در زمینه کلی علوم اسلامی بود، نشریه دیگری به ‏صورت رسمی منتشر نشده است؛ اما با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مجلات علوم اسلامی یکی پس از دیگری با  گرایش‏ های مختلف تأسیس و انتشار یافت؛ اولین مجله با گرایش قرآن و حدیث همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 در دانشگاه فردوسی مشهد، راه‏‌اندازی شده است؛ در سه ساله اول انقلاب، تنها مجله منتشرشده با رویکرد قرآنی و حدیثی، مجله مزبور است و بعد از آن تا اوائل دهه 60 نشریه دیگری تأسیس نشد.   وی با بیان اینکه در سال‌‏های 1360 تا 1370 سه مجله در گرایش قرآن و حدیث تأسیس شده است که  شامل؛ مشکوة از بنیاد پژوهش‏‌های اسلامی، تراثنا موسسه آل‏البیت(ع) و مطالعات تاریخی قرآن و حدیث (صحیفه مبین) است که در این بین، مجله «مشکوة» بیشتر با رویکرد علوم و معارف حدیثی منتشر شده است و مجله «صحیفه مبین» که ابتدا با گرایش کلی قرآن و حدیث منتشره می‏‌شد و بعد با تغییر رویکرد و تخصصی‌‏تر‏کردن اهداف مجله، با اسم «مطالعات تاریخی قرآن و حدیث» به فعالیت خود ادامه می‌‏دهد.   فرهمندیان به نشریات دهه 70 اشاره کرد و گفت: پس از سال 1366 به مدت 9 سال شاهد تأسیس مجله در این حوزه نیستیم؛ تا اینکه در سال 1375 با راه اندازی سه مجله از یک مجموعه، آن هم با گرایش مستقل حدیث‌‏پژوهی رونق دیگری به فعالیت‌‏های حدیثی کشور داده می‏‌شود. مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با راه‌‏اندازی سه مجله شامل؛ علوم حدیث موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث؛ علوم الحدیث و میراث حدیث درصدر قرار دارد همچنین بعد از سال 77 به مدت چهار سال از تأسیس مجله در گرایش قرآن و حدیث دیده نمی‏‌شود، در سال 81،  باز از سوی موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث مجله دیگری با رویکرد صرفا‏ حدیثی رونمایی می‏‌گردد. این دهه با 13 نشریه دهه شکوفایی مجلات قرآنی و حدیثی است.   دبیر انجمن حدیث حوزه با اشاره به نشریات سال‏‌های 90 تا 97 بیان کرد: هفت ‏ساله 90 تا 97 نیز پررنگ تر از سال‏ های قبل با  تأسیس 16 مجله به تولید مقالات قرآنی و حدیثی پرداخته شد که نشریاتِ با رویکرد حدیثی در این سال‌‏ها بیشتر به ‏چشم می‌‏خورد که از جمله؛ احسن الحدیث دانشگاه علوم قرآنی خوی؛ مطالعات تطبیقی قرآن و حدیث جامعة المصطفی العالمیه؛ کتاب و سنت دانشگاه قرآن و حدیث و تفسیر اهل بیت ع پژوهشگاه قرآن و حدیث و آموزه های قرآن و حدیث از جمله آن‌ها است. بنابر آنچه گذشت، 35 مجله با گرایش قرآن و حدیث در ایران پس از انقلاب اسلامی راه‌اندازی و منتشر شده است.    دهه 80 و 90؛ دهه اوج ظهور مجلات قرآنی و حدیثی   وی تاکید کرد: دهه 80 و هفت سال از دهه 90 سال‏‌های اوج ظهور مجلات قرآنی و حدیثی است. تأسیس و توسعه رشته‏‌های قرآنی و حدیثی در 17 ساله اخیر و تربیت نیروهای علمی به تعداد نسبتا خوبی در این سال‌‏ها توسط حوزه و دانشگاه، علت رونق این‏گونه از نشریات است.   فرهمندیان با اشاره به وضعیت کمی نشریات از جمله فراوانی نشریات بر اساس گرایش گفت: از مجموع 36 نشریه مزبور 20 مجله در گرایش مشترک قرآن و حدیث بوده و 16 نشریه مستقلا در زمینه حدیث‌‏پژوهی است؛ آمار 46درصدی مجلات مستقل حدیثی نشان از توجه نستا خوبی به این دانش است که همپای مجلات مستقل قرآنی و یا مشترک قرآن و حدیثی پیش می‌‏رود و با توجه به گستردگی احادیث و معارف آن پیش‌‏بینی می‌‏شود در سال‏‌های آینده نشر مجلات حدیثی نسبتا به نشریات علوم قرآنی مستقل بیشتر شود.    چاپ 7500 مقاله در مجلات قرآنی حدیثی بعد از انقلاب   استاد حوزه با اشاره به فراوانی نشریات بر اساس تعداد شمارگان تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی بیش از 1000شماره مجله توسط نشریات مزبور منتشر شده است که مجله «مشکاة» وابسته به بنیاد پژوهش‌‏های علوم اسلام رضوی، با 139شماره بیشترین شمارگان را بعد از انقلاب اسلامی داشته است و مجله تراثنا و رهیافت‏‌هایی در علوم قرآن و حدیث در رتبه دوم و سوم قرار دارند همچنین در مورد فراوانی نشریات بر اساس تعداد مقالات باید گفت که بعد از انقلاب اسلامی نزدیک به 7500 مقاله در موضوع علوم و معارف قرآن و حدیث در نشریات مزبور به چاپ رسیده است.    وی با بیان اینکه براساس آمار ارائه شده به ‏طور میانگین در طول چهل سال انقلاب اسلامی، در هر سال بیش از 185 مقاله علمی با گرایش قرآن و حدیث و یا صرف حدیثی تولید شده است که نشریات علمی پژوهشی بیش از 50 درصد آمار را به خود اختصاص داده است افزود: 36 مجله در زمینه علوم حدیث فعالیت می‏‌کنند که بیشتر آن در دهه 80 و 90 تأسیس شده‌‏اند؛ همچنین 54درصد از این نشریات از حیث گرایش مشترک بین قرآن و حدیث است و 46درصد به‏ صورت مستقل در زمینه حدیث‏‌پژوهی منتشر می‏‌شوند. مجلات مزبور تا کنون حدود 7500مقاله در بیش از 1000شماره به‏ چاپ رسانده‌‏اند.   وی با اشاره به پایان‌‏نامه‌‏های حدیثی بیان کرد: هرچند آمار دقیقی از ابتدای انقلاب تا نیمه دوم دهه 70 از پایانامه‏‌های علوم و معارف حدیثی و یا مرتبط با آن در دست نیست؛ اما بر اساس داده‏‌های پایگاه ایران‏داک تعداد پایان‏‌نامه‌‏ها از سال 1377 تا 1397 بیش از 2550 پایان‌‏نامه است که این پایان‏‌نامه‌‏ها توسط دانشگاه‌‏های کشور در این پایگاه ثبت شده است. براین اساس، از سال 1377 تا 1387 از رکود و کم‏بود پایان‏‌نامه‌‏ها خبر می ‏دهد اما بعد از آن تا سال 1394 دفاع از پایان‏‌نامه پررنگ می‏‌شود.   دفاع از 3300 پایان‌نامه حدیثی طی 20 سال اخیر   فرهمندیان با بیان اینکه از تعداد 2550 پایان نامه بیش از 2300 پایان‏ نامه در سطح کارشناسی ارشد و مابقی در سطح دکتری دفاع شده است اظهار کرد: در حوزه علمیه قم بیش از 14250 پایان‏‌نامه ثبت شده است که از این مجموع، بیش از 780 پایان‏‌نامه با محوریت علوم و معارف قرآن و حدیث است.  بنابراین با احتساب پایان‌‏نامه‌‏های حوزوی و دانشگاهی، بیش از 3300 موضوع مرتبط با حدیث در کشور ایران بعد از انقلاب اسلامی (از سال 77 تا 97) دفاع شده است. یعنی در هر سال حدود 165 پایان‏‌نامه و در هر ماه حدود 6 پایان‏‌نامه در موضوع علوم و معارف حدیث نوشته شده است.   دبیر انجمن حدیث حوزه با اشاره به انتشارات حدیثی بیان کرد: تعداد عنوان کتاب ثبت شده در کتابخانه ملی از ۱۳۱۶ تا ۱۳۵۷ در کل ۱۱ هزار عنوان با میانگین سالیانه ۲۷۵ عنوان کتاب بوده است که این آمار بعد از انقلاب از ۱۳۵۸ تا ۱۳۹۶ به میانگین سالیانه ۳۲.۰۴۹ عنوان کتاب و در کل ۱.۲۸۱.۹۹۶ عنوان کتاب رسیده است. این آمار نشان می‌‏دهد پس از انقلاب اسلامی نشر کتاب در ایران جهش ویژه و حدود 117 برابری داشته است.  ناشران کتب علوم اسلامی نیز قبل از پیروزی انقلاب بسیار کم بوده که معروفترین آنها، انتشارات دارالکتب الاسلامیه است که در سال 1317ش تأسیس شده و تا کنون نیز به فعالیت خود ادامه می‏‌دهد. بعد از انقلاب اسلامی مراکز نشر علوم اسلامی رونق خوبی داشته است به‏ گونه‏‌ای که امروزه هر پژوهشگاه و یا مرکز تحقیقاتی اسلامی خود دارای مجوز نشر است و هر کدام بیشتر در گرایش تخصصی خود اقدام به انتشار کتاب می‏‌کنند.   دبیر انجمن حدیث حوزه با اشاره به فعالیت انجمن‌‏های علمی گفت: بعد از انقلاب در رشته‏‌های علوم اسلامی نیز انجمن‏‌های مختلفی در ایران به ویژه در حوزه علمیه قم تأسیس شده است که مهمترین انجمن‌‏هایی که در رشته علوم و معارف حدیث فعالیت دارند شامل؛ انجمن علوم قرآن و حدیث ایران و انجمن علمی حدیث حوزه است.   فعالیت 78 کتابخانه تخصصی   فرهمندیان با اشاره به فعالیت کتابخانه‌‏ها اظهار کرد: قبل از انقلاب کتابخانه‏‌ها به صورت عمومی بوده و اما بعد از انقلاب برخی کتابخانه به ‏صورت تخصصی در رشته خاصی تأسیس شده است. در ایران بیش از 670 کتابخانه وجود دارد که حدود 78 کتابخانه، تخصصی است؛ در رشته علوم حدیث نیز کتابخانه تخصصی حدیث مؤسسه دارالحدیث، کتابخانه تخصصی علوم حدیث و کتابخانه‌‏های الکترونیکی و مجازی فعالیت دارند.   این محقق و استاد حوزه به علل رشد دانش حدیث پس از انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: حمایت نظام جمهوری اسلامی ایران، به وجود آمدن رشته‌های مختلف قرآنی  حدیثی در حوزه و دانشگاه،  فراگیرشدن معارف حدیث و در پی آن بوجودآمدن سوالات و شبهات از سوی اقشار علمی و مردمی و نیز از سوی مستشرقان و مذاهب دیگر اسلامی، نیازهای نظام و جامعه به الگوهای اسلامی از جمله عوامل این رشد بوده است.   فرهمندیان با اشاره به نیازهای پژوهشی آینده در حوزه دانش حدیث تاکید کرد: وضعیت‌سنجی جامع از دانش حدیث، جریان‌شناسی تفکرات علمی مختلف حدیثی، نیازسنجی مستمر موضوعات حدیثی و اولویت‌دهی به آن‌ها از جمله مهم‌ترین نیازهای پژوهشی آینده است.   انتهای پیام

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: ماه رمضان حضرت خدیجه س ماه مبارک رمضان روزنامه آمریکا سبک زندگی اسلامی روزنامه ها خبرگزاری شبستان مصلی قرآن کریم سیاسی خبرگزاری شبستان اخبار

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۸۸۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هسته‌های علمی برای حل مسائل کشور در سازمان بسیج دانشجویی تشکیل شده است / فعالیت ۱۶۰۰ گروه جهادی در کشور
 • سازمان بسیج دانشجویی از ایده‌های برتر در حوزه خام‌فروشی حمایت می‌کند
 • دولت یا کالاهای را کوپنی کند یا ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان یارانه به هر ایرانی پرداخت کند
 • دعوت بسیج دانشجویی از بطحایی برای حضور در دانشگاه فرهنگیان
 • مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران معرفی شد
 • نام نویسی دوره‌ی تخصصی حفظ شبانه روزی قرآن کریم در همدان
 • مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران منصوب شد
 • فعالیت 23 هزار مرکز آموزش قرآن در اندونزی/ حمایت شهرداری‌ها
 • ممانعت برخی مدارس از ورود دانش‌آموزان قرآنی به کلاس
 • آغاز رقابت چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن در خراسان‌شمالی
 • آغاز رقابت مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در خراسان‌شمالی
 • برگزاری نشست اجرای برنامه های قرآنی در پایگاه های بسیج مساجد شاهرود
 • حفظ و قرائت قرآن دروازه و مقدمه ورود به قرآن است
 • کدام یک از وعده های روحانی محقق شد؟!
 • مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم در آذربایجان شرقی آغاز شد
 • اردو‌های جهادی دانشجویی واحد کرمانشاه به صورت متمرکز و نیمه متمرکز برگزار می‌شود
 • بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان خواستار برخورد قاطع با عوامل ریزش معدن در منطقه طزره شد
 • مدیریت برنامه‌های قرآنی در کشور منسجم نیست/ مردمی‌کردن تلاوت قرآن
 • رئیس جمهور برای حل موانع و مشکلات عدیده دانشگاه فرهنگیان قدم بردارد/ کمبود شدید فضای آموزشی و خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان فارس