وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نقدینگی و تأمین سرمایه در گردش وظیفه ذاتی بانک‌هاست گفت: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹ استانها استان تهران نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبر گزاری تسنیم از پاکدشت، رضا رحمانی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان پاکدشت با بیان اینکه سال 98 سال متفاوتی از جهات مختلف است اظهار داشت: باید تغییری در نگاه خود ایجاد کنیم تا با اراده محکم در جنگ اقتصادی ورود پیدا کنیم و با بسیج مردمی همراه با مسئولان رفتارها را متناسب با این موضوعات هماهنگ کنیم.

وی با اشاره به وجود برخی شایعات رسانه‌ای بیان کرد: فضای مجازی، شایعات و اخبار نادرست سبب جلوگیری از پیگیری‌ها می‌شود که نباید به این موضوع زیاد دامن بزنید، چون مشکلات زیاد هستند و وقت اندکی در تسهیل امور اجرایی وجود دارد و باید تمامی وقت ما برای خدمت‌رسانی صیانت شود.

ضرب‌الاجل وزیر صنعت در تأمین برق شهرک‌های صنعتی پاکدشت

وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس با اشاره به موضوع کمبود برق واحدهای صنعتی شهرستان پاکدشت افزود: باید از فردا این موضوع اجرایی شود و شرکت توزیع برق باید خود را بیشتر از اداره صنعت و معدن موظف به پیگیری بدانند و موضوعات را رصد کند.

نقدینگی و تأمین سرمایه در گردش وظیفه ذاتی بانک‌هاست

 رحمانی در ادامه با تأکید اینکه نقدینگی و تأمین سرمایه در گردش وظیفه ذاتی بانک با همراهی ما است بیان کرد: نظام بانکی باید مانع ورود نقدینگی به حوزه مسکن، خودرو و سکه طلا شود و راهکارها را مدنظر قرار دهد که اگر این چنین تمامی نهادها و ارگان‌ها با یک هم‌افزایی پیش روند قطعاً به اهداف سازمانی خود سریع‌تر دست پیدا می‌کنیم.

نظام بانکی و مالیاتی برسر راه تحقق رونق تولید مانع نباشندتعلل بی‌توجیه در اصلاح نظام بانکیتصمیم مجلس برای تغییر 70 درصدی نظام بانکی کشور

در سال 97  واردات 22 درصد کاهش پیدا کرد

وی ادامه داد: مشاغل فعال به هر دلیلی حتی با اعلان اجرایی بانک‌ها نباید تعطیل شوند، چون این نهاد می‌تواند جایگزین برای افراد تعیین کند که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری نباید اجازه دهیم هیچ واحدی تعطیل و هیچ کارگری بیکار شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالایی که امکان ساخت آن در داخل کشور وجود دارد نباید اجازه واردات پیدا کند و در سال 97 میانگین 22 درصد کاهش واردات داشتیم و امسال نیز 142 قلم کالا را مجدداً منع واردات کردیم.

به هیچ عنوان اجازه واردات پوشاک و لوازم خانگی داده نشده است

رحمانی همچنین با بیان اینکه صنعت پوشاک قابلیت توسعه دارد خاطرنشان کرد: امسال به هیچ عنوان اجازه واردات پوشاک و لوازم خانگی داده نشده است و از کسانی که در صنعت پوشاک و تأسیس شهرک تخصصی فعالیت می‌کنند به صورت همه‌جانبه حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/ ت

R7840/P1336/S6,60/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ابلاغ مغایرت‌های طرح جامع شهر پاکدشت به استاندار تهران

به گزارش ایلنا، فرزانه صادق‌مالواجرد دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه ای به محسنی بندپی استاندار و رییس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران، مصوبه شورا را در خصوص مغایرت‌های اساسی طرح جامع شهر پاکدشت ابلاغ کرد.

در این مصوبه آمده است: شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۳۰ اردیبهشت ۹۸ خود، مغایرت‌های اساسی طرح جامع پاکدشت مربوط به الحاق اراضی به محدوده شهر را که به واسطه کاهش حریم ایمنی تاسیسات نظامی پارچین از سوی مراجع ذیر صلاح در جلسه هشتم تیرماه ۹۶ شورای برنامه‌ریزی و توسعه مورد تصویب قرار گرفته بود را با توجه به صورتجلسه مورخ ۹ دیماه ۹۷ کمیته فنی شماره یک مورد بررسی قرار داد و به شرح زیر تصمیم‌گیری کرد:

۱. با الحاق بافت موجود شهری واقع در بخش شرقی حصار امیر، به مساحت حدود ۶۱ هکتار (موضع شماره ۱ نقشه پیوست) به محدوده شهر با توجه به وقوع در محدوده طرح هادی قبلی شهر و حذف محدودیت ناشی از حریم ایمنی پارچین، با رعایت شرایط ذیل موافقت می‌شود:

۱.۱. طرح تفصیلی محدوده الحاقی با تامین سرانه‌های خدماتی عمومی، حداقل معادل سایر بخش‌های شهر به تایید کمیسیون ماده پنج برسد.

۲.۱. کلیه اراضی خدماتی طرح هادی با همین کاربری در طرح تفصیلی تثبیت شود.

۳.۱. تراکم ساختمانی مسکونی در کل محدوده الحاقی ۱۲۰ درصد (۲ طبقه) تعیین می‌شود.

۴.۱. کلیه مطالبات قانونی در خصوص ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز اخذ شود.

۲. با الحاق ساخت و سازهای واقع در شمال حصار امیر به مساحت ۶.۵ هکتار به محدوده شهر (موضع شماره ۲ نقشه پیوست) با توجه به وقوع آنها در خارج از محدوده و حریم شهر پاکدشت (داخل منطقه حفاظت شده جاجرود) مخالفت می‌شود. تبعا هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص این اراضی و نیز سایر ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز واقع در غرب محله حصار امیر پاکدشت، موکول به رفع تداخل منطقه حفاظت شده و تعیین‌تکلیف به صورت یکپارچه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خواهد بود. با توجه به اینکه این اراضی عملا از حوزه مدیریت شهرداری خارج است، افزایش نظارت سازمان حفاظت محیط‌زیست در صیانت از عرصه‌های تحت مدیریت کاملا ضروری است.

۳. به اذعان نماینده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، احداث معبر جداکننده در حدفاصل دیوار صنایع نظامی پارچین و محدوده شهر به لحاظ اصول ایمنی ضروری بوده و جزو توافقات اولیه کاهش حریم نظامی است. با توجه به اینکه بخشی از معبر مذکور از اراضی الحاقی عبور می کند، با الحاق باقیمنده اراضی مربوط به تعاونی مسکن فرهنگیان کوثر به مساحت ۸ / ۲۳ هکتار (موضع شماره ۳ نقشه پیوست) منوط به اعلام نظر اداره کل راه و شهرسازی استان تهران مبنی بر عدم شمول قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی بر آنها، موافقت و مقرر شد طرح تفکیکی یکپارچه اراضی تعاونی مسکن فرهنگیان کوثر با رعایت کلیه حقوق قانونی موضوع تبسره ۴ ماده واحده قانون تعیین املاک واقع در طرح های دولتی و شهرداری ها و ماده ۱۰۱ اصلاحی قانون شهرداری ها به تایید کمیسیون ماده ۵ برسد. تبعا در صورت شمول قانون منع فروش بر اراضی الحاقی، صرفا تخصیص کاربری غیرمسکونی بر اراضی الحاقی مجاز خواهد بود.

۴. با الحاق اراضی بین حصار امیر و اراضی تعاونی مسکن فرهنگیان کوثر به مساحت ۸ / ۱۰ هکتار، (موضع شماره ۴ نقشه پیوست(اراضی به مساحت ۶۷۱۷ مترمربع در گوشه اراضی تعاونی مسکن فرهنگیان کوثر (موضع شماره ۵ نقشه پویست) اراضی جنوبی تعاونی مسکن فرهنگیان کوثر به مساحت ۹ / ۵ (موضع شماره ۶ نقشه پیوست) اراضی واقع در شمال شهرک شهیدنامجو به مساحت ۴ / ۲ هکتار (موضع شماره ۸ نقشه پیوست) به جهت حفظ خوانایی خط محدوده و جلوگیری از تضرس آن صرفا با حفظ کاربری وضع موجود (باغات و کشاورزی) و تثبیت به عنوان اساس طرح، موافقت می‌شود.

۵. با الحاق احداثات موجود موسوم به شهرک شهید نامجو به مساحت ۴۳ هکتار (موضع شماره ۷ نقشه پیوست)، به محدوده شهر منوط به اعلام نظر وزارت کشور مبنی بر عدم تداخل تقسیماتی بخش، موافقت می‌شود.

۶. با الحاق اراضی دولتی واقع در ضلع شرقی مسکن مهر امام رضا به مساحت ۵ / ۶ هکتار (موضع شماره ۹ نقشه پیوست) به جهت تامین خدمات موردنیاز سایت مسکن مهر صرفا با کاربری عمومی شامل فضای سبز، ورزشی و تجهیزات شهری موافقت می‌شود.

۷. با الحاق پلاک های ثبتی ۲۹ / ۴۰ و ۴۰۱ / ۴۰ واقع در جنوب شرقی مسکن مهر امام رضا متعلق به مالکین خصوصی به مساحت ۹۸ / ۳۵ (موضع شماره ۱۰ نقشه پیوست) با توجه به نوعیت زراعی اراضی، عدم وجود ضرورت فنی و فقدان هرگونه حقوق مکتسبه قانونی در آنها مخالفت می‌شود.

۸. سقف تراکم قابل احداث در کلیه اراضی واقع در حریم قبلی صنایع نظامی پارچین که به واسطه مفاد این مصوبه به محدوده شهر الحاق می شود با رعایت سایر شروط صدرالذکر حداکثر ۱۲۰ درصد (دو طبقه) تعیین می شود. بنابران کمیسیون ماده ۵ مجاز به صدور آرای منجر به افزایش طبقه در محدوده مذکور نبوده و لازم است کمیسیون ماده ۱۰۰ با تخلفات منجر به احداث طبقات اضافی در محدوده مذکور با صدور آرای قلع بنا برخورد نمایند.

در پایان این مصوبه آمده است: در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه وعمران، دستور فرمایید اسناد مربوطه با اعمال اصلاحات مطابق مصوبه حداکثر ظرف مدت ۲ ماه جهت ابلاغ به مراجع ذیربط به دبیرخانه شورای‌عالی ارسال شود.

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۹۷۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تأثیر بخشنامه‌های شبانه و ارز دولتی در رکود تولید/ دادستان‌ها جلوی تعطیلی کارخانه‌ها را می‌گیرند
 • کاهش قيمت‌ها در بازار خرده فروشي سکه و طلا
 • سکه و طلا ارزان شد/ دلار 13 هزار و 250 تومان+ جدول
 • راه‌اندازی سیستم اطلاعاتی کنترل خرید خودرو، راهکاری برای پیشگیری از رشد نامتعارف قیمت‌ها
 • دستور وزیر نیرو برای تزریق نقدینگی جامعه به طرح های آب و برق/ تا ۳ ماه آینده روش ها اعلام می شود
 • قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۳/۲۹
 • جذب نقدینگی کشور در صنعت آب و برق
 • نرخ سکه و طلا امروز (۹۸/۳/۲۹) / سکه به ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید + جدول
 • آمادگی وزارت نیرو برای جذب نقدینگی در کشور
 • قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸
 • لابی دو شرکت آمریکایی برای کاهش تحریم‌های هوآوی/ کاهش ارزش دلار به کمترین میزان در سه ماه گذشته/ شش عامل جهش قیمت مسکن در اردیبهشت/ بازار داغ اجاره حساب‌های بانکی
 • کاهش قیمت ارز در بازار بین بانکی/ سکه ارزان شد/ توقف شاخص در پله ۲۳۷ هزار واحدی
 • قیمت انواع سکه ۲۸ خرداد ۹۸/ ثبات قیمت‌ها در بازار تهران/ بهای جهانی طلا افزایش یافت
 • سکه و طلا یکه تاز میدان/ دلار 13هزار و 400 تومان+ جدول
 • قیمت سکه و طلا کاهش یافت
 • نرخ سکه و طلا در ۲۸ خرداد ۹۸ / قیمت طلای ۱۸ عیار ۴۲۸ هزار تومان شد
 • قیمت سکه و قیمت طلا در بازار امروز سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۹۸
 • نرخ ارز گلوگاه تولید در ایران -۶ (پایانی)
 • برگزاري نشست ستاد احياء امر به معروف پاکدشت در شهرداري فرون آباد