ساعت 24- نماینده مردم همدان در مجلس گفت: ۱۴ میلیارد تومان برای تامین کالاهای اساسی مردم در بودجه قرار داده‌ایم چرا که ما امسال اولویتی بالاتر از اینکه به وضع معیشتی مردم بپردازیم، نداریم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی پیش از ظهر امروز در همایش جهادگران، خیران و فعالان عرصه محرومیت‌زدایی اظهار داشت: انقلاب اسلامی، انقلابیوی با بیان اینکه باید بپذیریم در کشور نمی‌توانیم محکم بگویید عدالت حکمفرماست، افزود: ما در زمینه عدالت ضعف داریم به همین دلیل است که می‌گویم محرومیت‌زدایی نیاز به محرومیت باوری دارد در حالی که برخی تفکرات در کشور به این موضوع به معنای واقعی اعتقاد ندارند.

نماینده مردم همدان در مجلس با تاکید بر اینکه محرومیت باوری نیازمند چشیدن محرومیت است، چرا که اگر کسی محرومیت را نچشیده باشد به دنبال محرومیت زدایی نیز نمی‌رود، گفت: واقعیت حکومت اسلامی کمک به محرومان است.

وی با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم عدالت برقرار شود باید انسان‌های عدالت محور و عدالت باور در جامعه مسئول شوند، ابراز کرد: اگر چنین اتفاقی در کشور رخ دهد ما در زمینه قانون نیز مشکلی پیدا نمی‌کنیم هرچند باید اعلام کنم که هم اکنون هیچ قانونی در کشور وجود ندارد که جلوی محرومیت زدایی را بگیرد.

حاجی بابایی با اعلام اینکه ما همه امکانات برای کمک به محرومان را داریم ابراز کرد: همدان چهارمین استان در بین استان‌های آسیب دیده است و اگرچه ما توانستیم در زمان بارندگی وضعیت موجود را مدیریت کنیم، اما شان مردم ما این نیست که مشکلات شان به مسئولان کشوری منعکس نشود.

وی با اشاره به اینکه باید از همه توان برای کمک‌رسانی به مردم استفاده کنیم، عنوان کرد: با توجه به آسیب‌هایی که استان در زمان بارندگی دیده است لازم است مسئولان تمام توان خود را به داخل استان معطوف کنند و استان‌های دیگر که آسیب ندیده‌اند به یاری دیگر استان‌های آسیب‌دیده بشتابند.

نماینده مردم همدان در مجلس با اعلام اینکه ما ۱۴ میلیارد تومان برای تامین کالاهای اساسی مردم در بودجه قرار داده‌ایم اعلام کرد: با بررسی‌های مجدد در تلاشیم که در سال ۹۸ این میزان بودجه صرفاً به معیشت مردم اختصاص یابد چرا که ما امسال اولویتی بالاتر از اینکه به وضع معیشتی مردم بپردازیم، نداریم.

وی با بیان اینکه ما در برنامه ششم توسعه و در مفاد ۲۶، ۲۷، ۶۱ و ۶۲ مجوز تام را به استان‌ها داده‌ایم تا از اعتباراتشان برای اشتغال روستایی استفاده کنند، افزود: طبق این برنامه باید هر سال ۵۰۰۰۵ هزار روستا در کشور دارای طرح اقتصادی شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه مطابق برنامه ششم توسعه ۹۸ منطقه اشتغالزایی و کسب و کار باید در کشور تعریف شود، ابراز کرد: راه‌های تامین اعتبار برای این برنامه‌ها را در بودجه پیش بینی کرده‌ایم به گونه‌ای که باید بیش از یک میلیون شغل از محل این چهار ماده در کشور ایجاد شود.

وی با قدردانی از اقدامات سپاه در عرصه‌های اقتصادی و محرومیت زدایی تصریح کرد: متاسفانه وضعیت حاشیه شهر همدان و دیگر شهرستان‌ها به دلیل مهاجر پذیر بودن مناسب نیست به همین دلیل ما در قانون برای احیای بافت‌های فرسوده مقرر کردیم ۳۰ درصد از این بافت‌ها در مدت ۵ سال احیا شود.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا و کشورهای اروپایی در رابطه با برجام نیز گفت:خروج آمریکا و باقی ماندن کشورهای اروپایی در برجام یک نقشه بود تا آن‌ها ما را در برجام نگه دارند و تحریم‌های بیشتری را علیه ما اعمال کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان تا امروز هر کاری که می‌توانستند علیه جمهوری اسلامی انجام دادند و امروز در تلاشند از داخل اقدامی انجام دهند، ابراز کرد: با توجه مسئولان به مسائل اقتصادی و رونق تولید می‌توانیم سختی‌هایی که مردم متحمل شدند را جبران کنیم.

حاجی بابایی خطاب به مسئولان افزود: از شما می‌خواهم در ایام ماه مبارک رمضان از برگزاری مراسم‌های افطاری پرهیز کرده و به جای آن این هزینه را در مناطق محروم و در راستای کمک به مستضعفان هزینه کنید.

باشگاه خبرنگاران

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فرمانده سپاه ناحیه عشایری اردبیل: ۱۸۵ طرح محرومیت‌زدایی در اردبیل اجرا می‌شود

خبرگزاری میزان- فرمانده بسیج عشایری استان اردبیل گفت: در راستای برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور ۱۸۵ طرح محرومیت زدایی بنام ۱۸۵ شهید بسیج عشایری استان اردبیل اجرا می‌شود و به ازای نام هر شهید در رویکرد‌های به مردم خدمات رسانی خواهد شد.

سرهنگ پاسدار «حسین حسین زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی، از برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور خبر داد و گفت: در این راستا بسیج عشایری استان اردبیل تعداد ۱۸۵ شهید والامقام تقدیم نظام کرده است و در این زمینه بنام هر شهید طرح محرومیت زدایی در مناطق محروم روستایی و قشلاقات شهرستان اصلاندوز اجرا خواهد شد.

وی اجرای پروژه آبرسانی به امیرخانلو توسط بسیج سازندگی و مرمت و بهسازی مسکن محرومین را از جمله طرح‌های محرومیت زدایی در قالب این کنگره ملی عنوان کرد و افزود:خدمت رسانی به مردم و حل مشکلات آن‌ها با توجه به اقتضائات مناطق عشایری سطح استان باید در صدر برنامه ریزی برای یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا قرار گیرند.

فرمانده بسیج عشایری استان اردبیل هدف از این یادواره را ترویج و تثبیت فرهنگ جهاد و شهادت، تبیین اندیشه والای شهیدان و گسترش فرهنگ دینی و احیا روحیه جهادی و انقلابی در جامعه عشایری کشور عنوان کرد و گفت:یادواره‌های شهدای عشایر باید با بیان موفقیت‌ها و دستاورد‌های انقلاب اسلامی، به مرکز تولید امید در جامعه عشایری تبدیل شود.

حسین زاده رویکرد کنگره شهدای عشایری کشور را فرهنگی، محرومیت زدایی، خدمت رسانی و تقویت وحدت اقوام و مذاهب اعلام کرد و گفت:به منظور هم افزایی اقشار بسیج از تمام ظرفیت‌ها و بستر‌های اقشار بسیج استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب شهدا مایه رونق حیات معنوی در کشور هستند افزود:با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری در جذب و بکارگیری جوانان، باید زمینه حضور پرشور و حداکثری جوانان عشایر و ایفای نقش و بکارگیری آنان در امورات مربوط به محافل شهداء ایجاد گردد.

وی اضافه کرد: پس از اجرای خدمات رسانی در کل کشور یعنی اجرای ۱۰ هزار طرح در مناطق عشایری و قشلاقات کشور و اراده گزارش به محضر مقام معظم رهبری در سال آتی کنگرده بزرگ شهدای بسیج عشایری برگزار خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت: یک باب خانه محروم در روستای بودجه سفلی حضور سرهنگ حسین زاده فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان اردبیل، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، گروه جهادی شهید رجایی و به همت بسیج سازندگی ناحیه عشایری اصلاندوز افتتاح گردید.

فرمانده سپاه شهرستان اصلاندوز تصریح کرد: این طرح در راستای محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مناطق محروم به همت بسیج سازندگی و با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) اصلاندوز بنام شهید مهمان نواز در قالب کنگره ۱۰ هزار شهید بسیج عشایری کشور با زیربنای ۴۷ متر مربعی با اعتبار ۴۰ میلیون تومان احداث شده است.

انتهای پیام/

هرکس گول بخورد وثوق‌الدوله این دوره می‌شود/از کجا معلوم مذاکرات به نتیجه برسد حرم امام رضا، بقیع نشود؟/اینکه مدام میانجی می‌فرستند برای همین است که ما در برجام باقی بمانیم

اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل گروگان ماست/همه جاده‌ها برای آقای روحانی صاف است/اصلا نفت نفروشیم، چرا فکر می‌کنید مملکت گیر می‌کند؟/چند نفر از بخش خصوصی متخلف را بگیرند و اعدام کنند

آغاز مذاکره با سه گزینه خارجی/دومربی داخلی مدنظر مسئولان پرسپولیس

کلیدواژه: نماینده مجلس احمدی نژاد

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۹۷۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۲.۴ میلیون تن کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) در حال تخلیه است
 • اخبار مجلس/انتقاد مطهری از دولت برای تأمین نکردن کالاهای اساسی
 • انتقاد علی مطهری از دولت برای تأمین نکردن کالاهای اساسی
 • کد دستوری رای شروین حاجی آقاپور و شکوفه عزیزی در قسمت نهم عصر جدید
 • 10 روز از پایان مهلت رهبر معظم انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه گذشت/ حاجی دلیگانی: هنوز لایحه اصلاح ساختار بودجه کشور به مجلس نرسیده است
 • تاخیر دولت در تامین کالاهای اساسی
 • ورزشکاران نگران حقوق ماهیانه ستاد عالی بازی‌ها نباشند
 • ماراتن افزایش قیمت کالاهای اساسی/گرانی در بروجرد بیداد می‌کند
 • انتقاد از سخنان حاجی بابایی/ پیگیری افزایش حقوق دانشجو‌معلمان ادامه دارد
 • کمبودی در زمینه کالاهای اساسی در کرمان وجود ندارد
 • تقابل جمنا و شورای وحدت
 • دولت، مخالف اصلی احیای کوپن در کشور است/ نحوه اختصاص 14 هزار میلیارد دلار برای کالاهای اساسی هنوز مشخص نیست
 • ◄ روند ترخیص کالاهای اساسی از بنادر سریع و مناسب است
 • امیر خلبان سعید فتاح فرمانده پایگاه شکاری شهید بابایی نهاجا شد
 • دولت یا کالاهای را کوپنی کند یا ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان یارانه به هر ایرانی پرداخت کند
 • داستان یک دوستی ۱۵ ساله؛ اینجا همه نگران حاجی‌لک‌لک هستند
 • بررسی وضعیت کالاهای اساسی و نحوه سامان‌مندی توزیع آن در جلسه غیرعلنی
 • جمنا به نفع شورای وحدت کنار می‌رود؟ /حاجی‌بابایی: فعلا کالبدشکافی نکنید
 • رفع محرومیت از شهرستان آوج در اولویت فرمانداری قرار دارد