خبرگزاري آريا - آبادان - ايرنا - معاون استاندار خوزستان و فرماندار ويژه آبادان گفت: سازمان منطقه آزاد اروند عوارض دريافتي از فاز 2 پالايشگاه آبادان را بايد به شهرداري پرداخت کند.

به گزارش ايرنا سيدزين العابدين موسوي روز پنجشنبه اظهار داشت: همه اشخاص حقيقي و حقوقي مکلف به پرداخت مطالبات شهرداري هستند، مطالبات شهرداري مطالبات عمومي و غيرقابل انکار است.
وي با بيان اينکه همه افراد و دستگاه ها بايد به تعهد خود نسبت به شهرداري عمل کنند گفت: شهرداري مطالبه عمومي و دولتي است همه دستگاه ها مکلف به همکاري با اين نهاد عمومي هستند.
موسوي تصريح کرد: تذکراتي که به شهرداري آبادان داده شد مربوط به ناهماهنگي است که انتظار مي رفت از ابتدا فرمانداري را در جريان مي گذاشتند و اين موضوع هيچ ربطي به مطالبات شهرداري از دستگاه ها ندارد.
وي با اشاره به اجازه ندادن ورود تجهيزات نفتي به فاز 2 پالايشگاه آبادان از سوي شهرداري گفت: مطالبات شهرداري با حساسيت دنبال مي شو و فرمانداري تا پرداخت آنها به شهرداري پيگير خواهد بود.
فرماندار ويژه آبادان افزود: متاسفانه برخي اظهار نظرها صرفا به دليل عدم اشراف به قانون، احساسي و مغرضانه است.
موسوي اظهار داشت: در محدوده مناطق آزاد و به موجب قانون تمام فعاليت هايي که براي شروع نياز به مجوز دارند مجوزشان از سوي سازمان منطقه آزاد صادر مي شود و عوارض بايد الزاما به منطقه آزاد پرداخت شود.
وي تصريح کرد: يکي از اين فعاليت ها پروژه فاز ٢ پالايشگاه آبادان است که در زمان و جغرافياي محدوده منطقه آزاد اروند شروع شد، و عوارض آن بايد به منطقه آزاد پرداخت شود.
فرماندار ويژه آبادان گفت: اين موضوع باعث نمي شود که وقتي خدمات لازم را شهرداري به فاز 2مي دهد شهرداري از عوارض آن محروم باشد و سازمان منطقه آزاد اروند الزاما در خصوص خدمات شهرداري بايد عوارض دريافتي از فاز 2 را به حساب شهرداري واريز نمايد.
موسوي گفت: طرف حساب شهرداري آبادان، فاز ٢ پالايشگاه نيست بلکه منطقه آزاد است و به همين دليل تا کنون منطقه آزاد مبالغي را به شهرداري پرداخته است.
وي افزود: فاز ٢ پالاشگاه آبادان فقط مکلف به پرداخت عوارض به يکي از سازمانهاست و آن سازمان هم سازمان منطقه آزاد اروند است.
موسوي اظهار داشت: منطقه آزاد اروند بايد به موجب تفاهمنامه اي وجوه دريافتي بابت عوارض را به شهرداري آبادان بپردازد زيرا دريافت عوارض در مقابل خدمات است که اين خدمات را شهرداري به فاز دوم اراه مي دهد.
وي افزود: اينکه توقع داشته باشيم عوارض فاز 2 پالايشگاه مستقيم به حساب شهرداري واريز شود انتظاري غيرقانوني است ولي سازمان منطقه آزاد اروند مي تواند به شهرداري تفويض اختيار کند.
فرماندار ويژه آبادان در عين حال گفت: شهرداري مجاز نيست جلوي انتقال تجهيزات يک پروژه ملي را بگيرد، زيرا طرف شهرداري سازماني ديگر است.
موسوي افزود: پرداخت اين قبيل عوارض از طرف سازمان منطقه آزاد اروند به شهرداري منطقه آزاد را از باب کمک هاي عمراني ديگر به شهرداري معاف نمي کند و به دستور مدير عامل اين سازمان دهها ميليارد تحت عنوان پروژه هاي عمراني به شهرداري پرداخت شده که جداي از عوارض فاز 2 پالايشگاه است.
وي مديران فاز 2 پالايشگاه آبادان را ملزم به پرداخت بدهي به شهرداري کرد و گفت: فاز دوم به کنسرسيوم در انجام پروژه تعهد زماني دارد و بخاطر يک روز تاخير در نصب تجهيزات بايد مبالغ گزافي بپردازد مصلحت نيست با جلوگيري از انتقال تجهيزات، خودمان باعث پرداخت جريمه به بيگانه شويم.
موسوي افزود: پالايشگاه آبادان مکلف است در ازاي آسيب هاي ناشي از تردد ماشين آلات سنگين، خطوط لوله محصولات و سر و صدا و دود حاصله براي رضايت عمومي، به شهرداري بيش از پيش کمک کند اين يک مطالبه مردمي است.
فرماندار ويژه آبادان با تاکيد بر پرداخت حق آلايندگي توسط پالايشگاه گفت: حق آلايندگي براي جبران اين همه خسارت کافي نيست زيرا شهر دچار آسيب هاي فراواني شده است.
وي افزود: فاز دوم پالايشگاه آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند هرچه سريعتر تکليف شهرداري را تعيين کنند زيرا شهرداري محتاج به توجه بيشتر است تا بتواند به شهروندان خدمات مناسب تري ارائه دهد.
فرماندار ويژه آبادان گفت: جداي از تذکرات قانوني و انتقاداتي که به عملکرد برخي مديران وجود دارد ولي مکلف به حمايت قاطع از نهاد عمومي هستيم و حتما مطالبات شهرداري پيگيري مي شود.
موسوي با تاکيد بر پرداخت عوارض ساير ارگان ها به دستگاه هاي اجرايي آبادان اظهار داشت: تاکيد مي شود همه دستگاه هاي دولتي که به شهرداري و حتي آب و فاضلاب، برق و مخابرات بدهي دارند سريعا برنامه پرداخت خود را تنظيم و به فرمانداري اعلام کنند تا خللي در ارائه خدمات عمومي ايجاد نشود.
بامداد چهارشنبه هفته جاري شهرداري آبادان به دليل پرداخت نشدن 600 ميليارد ريال طلب خود بابت عوارض شهرداري از ورود تجهيزات نفتي به فاز 2 پالايشگاه آبادان ممانعت کرد.
عمليات اجرايي احداث فاز 2 پالايشگاه آبادان بهمن ماه سال 1395 آغاز شد.
با اجراي اين پروژه واحدهاي مدرن در پالايشگاه احداث مي شود.
ارتقاء سطح کيفي محصولات به يورو 4 و 5 ، ارتقاء سطح زيست محيطي منطقه ، نوسازي و سوددهي پالايشگاه از دستاوردهاي اين پروژه بزرگ است.
7104/6068
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کشف ۲۲ کیلوگرم مواد مخدر در آبادان

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،مهم‌ترین حوادث امروز (چهار شنبه بیست و نهم خردادماه سال ۹۸) را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دستگیری ۶ قاچاقچی و کشف مواد مخدر

سرهنگ سید محسن نقی زاده فرمانده انتظامی شهرستان آبادان گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر و به منظور ضربه زدن به باندهای قاچاق، کار شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ که در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر فعالیت دارند به صورت ویژه در دستور کار پلیس آبادان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر آبادان با انجام کار اطلاعاتی دقیق مخفیگاه ۶ نفر از قاچاقچیان مواد مخدر را در محور شطیط به اروندکنار شناسایی کردند که پس از هماهنگی با مرجع قضائی و بازرسی از محل مورد نظر، مقدار ۱۵ کیلو مواد مخدر از نوع تریاک و ۷کیلو کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش و در مجموع ۲۲ کیلوگرم مواد مخدر به صورت بسته بندی شده به همراه یک قبضه سلاح شکاری، هفت عدد فشنگ شکاری غیر مجاز، دوش قبضه سلاح سرد کشف شد.

انتهای پیام/ د

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۹۷۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نصر اصفهانی:هیأت مدیره جدید نفت‌آبادان به زودی معرفی می‌شود/ به عیسی‌زاده گفته‌ام با قدرت ادامه دهد
 • ۱۵ میلیارد ریال به اجرای طرح پاکسازی شهر آبادان اختصاص یافت
 • اهواز|مدیرعامل باشگاه نفت آبادان منصوب شد
 • پس از جدایی پائولو سرجیو؛ آغاز مذاکرات باشگاه صنعت نفت آبادان با دراگان اسکوچیچ
 • نصر اصفهانی: به عیسی‌ زاده گفته‌ام با قدرت ادامه دهد؛ هیأت مدیره جدید نفت‌ آبادان به زودی معرفی می‌ شود
 • علیرضا اردلان مدیرعامل صنعت نفت آبادان شد
 • اردلان مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان شد
 • موفقیت های زیست محیطی در پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی
 • مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان انتخاب شد
 • شهرداری آبادان به بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای ارائه خدمات شهری نیاز دارد
 • فاز ۱۱ پارس جنوبی پا در هوا ماند، چون مرغ توتال را غاز پنداشتند
 • پالایشگاه گاز ایلام سالانه ۲۵ هزار مگاوات برق ترزیق می کند
 • پیشرفت ۸۰ درصدی فاز اول اتصال آبدانان به آزادراه پل زال
 • تخفیف عوارض ساختمان شهرداری شیراز تا ۳۱ خرداد
 • فاز ۱۱ پارس جنوبی پا در هوا ماند
 • پرداخت بدون توقف عوارض آزادراه‌ها خدمتی دیگر از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
 • آماده‌سازی پالایشگاه سرخس برای تولید پایدار گاز در زمستان
 • پالایشگاه گاز ایلام امسال بیش از ۲۵ هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق می کند
 • مشکلی برای تأمین قطعات در پالایشگاه اول پارس جنوبی نداریم