سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، جنگ را گزینه ایران ندانست و گفت: ما علاقه ای به تشنج یا تنش در منطقه خود نداریم اما برای دفاع از خودمان آماده هستیم.

به گزارش ایلنا، مجید تخت روانچی صبح پنج شنبه به وقت محلی در گفت‌وگو با رادیو ان پی آر نیویورک این مطلب را مطرح کرد و افزود: باید بگویم که ما به دنبال تنش یا تشنج در منطقه نیستیم چرا که اگر هر چیز اشتباهی رخ دهد، همه اعم از ایران، آمریکا و همه کشورهای منطقه بازنده خواهند بود.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: ما علاقه‌ای به جنگ نداریم، برنامه‌ای هم نداریم و گزینه ای برای ایران نیست. اما ما باید برای دفاع در برابر هر گونه اقدامی علیه حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی آماده باشیم.

تخت روانچی با تاکید بر اینکه هرکار ممکنی را برای کاهش تنش در منطقه انجام می‌دهیم، اظهار کرد: متاسفانه بعضی افراد در واشنگتن و منطقه ما هستند که به افزایش تنش و تحریک علاقمندند اما من معتقدم منافع همه در این است که از اینگونه رخدادها جلوگیری کنند.

وی به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد که فرمودند ایران علاقه‌ای به جنگ ندارد، افزود: ما قصد نداریم چیزی را برای درگیری فراهم کنیم. این چیزی است که در بالاترین سطح نظام ما گفته شده است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: ما باید برای دفاع از خودمان آماده باشیم. ما علاقه ای به تحریک و انجام هرکاری که به تهاجم تعبیر شود نداریم اما در عین حال این حق را داریم که برای دفاع از خودمان آماده باشیم.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد درباره عکس ادعایی نیویورک تایمز مبنی بر تجهیز قایق های ایرانی به سلاح، گفت: این ادعاها بخشی از ادعاهای جعلی است که علیه ایران هدایت می‌شوند تا برای درگیری با جنگ آماده سازی کنند.

تخت روانچی درباره تصمیمهای ایران برای خروج از برخی محدودیت‌های برجام افزود: این اقدام علیه توافق هسته‌ای نیست، در واقع ما دقیقا برای حفظ برجام این کار را کرده‌ایم. این اقدام بر اساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام است.

منبع: عصر ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

«نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و نخستین نمایشگاه گردشگری تبریز» برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری «نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و نخستین نمایشگاه گردشگری تبریز» خبر داد و گفت: این نمایشگاه از 11 تا 15 تیر ماه از ساعت 16 الی 22 در نمایشگاه بین المللی تبریز برپا می‌شود.

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش ایسنا، مرتضی آبدار در نشست خبری با اصحاب رسانه استان در خصوص برگزاری «نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و نخستین نمایشگاه گردشگری تبریز» اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه جزو برنامه‌هایی است که در راستای توسعه، ترویج و رشد حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی استان پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که اداره کل میراث فرهنگی استان به صورت منظم و برنامه محور فعالیت‌های خود را پیش می‌برد، افزود: بر اساس سند تدبیر و توسعه گردشگری اول، حدود ۱۶۳ قرارداد با ۸۰۷ پروژه در استان در حال اجراست.

وی با بیان این‌که در حوزه سرمایه گذاری نیز ۶۲ پروژه سرمایه گذاری با دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه توسط بخش خصوصی در استان در حال اجراست، گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان تا پایان افق ۱۴۰۰ دارای سند و برنامه بوده و این برنامه‌ها در شورای اداری استان به تصویب رسیده و ملاک عمل استان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در قالب این سند ۲۱ مگا پروژه با ۶۵۵ زیر پروژه در استان تعیین شده که باید تا سال ۱۴۰۰ عملیاتی و اجرایی شود.

وی با تاکید بر این‌که آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری حرف زیادی برای گفتن دارد، افزود: در مهرماه سال ۹۷ اعلام شد که آذربایجان شرقی جزو پنج استان برتر کشور در پنج آیتم تخصصی "آموزش، بوم گردی، استانداردسازی، تشکیل انجمن‌ها و استفاده از توان بخش خصوصی و بازاریابی و تبلیغ" قرار دارد.

آبدار در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند یا خیر؟ پاسخ داد: بنده نزدیک ۳۵ سال سابقه خدمت دارم؛ این موضوع از سوی سازمان قطار شهری تبریز از صندوق بازنشستگی کشوری استعلام شد که گفته شد بنده ۳۴ سال و ۴ ماه سابقه خدمت دارم، از این رو سازمان قطار شهری موضوع را از استانداری استعلام کرده و در نهایت استاندار نیز نامه‌ای به تهران ارسال کردند تا موضوع مشخص شود و مقرر است موضع تعیین تکلیف شود.

وی با تاکید بر این‌که بنده تابع تصمیماتی هستم که در این رابطه گرفته می‌شود، افزود: اکنون نامه در سازمان مرکزی است و تاکنون جوابی نیامده و فعلاً به عنوان مدیر کل در سمت خود فعالیت می‌کنم تا تصمیمات گرفته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: طی ۴۰ ماه اخیر کارها و اقداماتی انجام شده که طی ۴۰ سال انجام نشده بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اقدامات شاخص انجام شده در طول مدیریت خود گفت: پنج برابر شدن بودجه استانی میراث فرهنگی و همچنین دوبرابر شدن میزان تخت‌های هتل‌های استان از دیگر اقدامات بوده است، چرا که میزان تخت هتل‌ها از ۷۴۰۰ تخت به ۱۰ هزار و ۶۸۰ تخت افزایش یافته است، البته با احتساب هتل‌های در دست ساخت و همچنین مراکز اقامتی سایر دستگاه‌های استان که در حال استانداردسازی هستند، این میزان به ۲۵ هزار تخت خواهد رسید.

وی گسترش صنعت بوم گردی را از دیگر اقدامات برشمرد و اظهار کرد: تا قبل از سال ۹۶ فعالیتی در این رابطه در استان انجام نمی‌شد اما اکنون ۱۹۷ مورد بوم گردی در استان ثبت شده و فعالیت دارند و همچنین ۲۰۰ مسیر طبیعت گردی نیز در استان تعیین شده که گردشگران می‌توانند با اپلیکیشن طبیعت مِستر تریپ (آقای سفر) از مسیرهای طبیعت گردی استان مطلع شوند.

آبدار در ادامه افزود: مجموعه حسن پادشاه و همچنین ربع رشیدی نیز بعد از سال‌ها، فعالیت‌های مرمت و باستان شناسی خود را شروع کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در رابطه با آخرین وضعیت بازار ایکی قاپیلی تبریز نیز اظهار کرد: مساحت زمین ایکی قاپیلی نزدیک ۱۲۵۰ متر بوده و با احتساب طبقه دوم برابر با ۲۵۰۰ متر می‌شود؛ البته با محیط پیرامونی این مساحت دو برابر می‌شود؛ برای مرمت این بازار پیمانکار گرفته‌ایم و در محل مستقر هستند که طی دو سه روز اخیر نیز فعالیت‌های خود را شروع کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان این‌که تا دیروز فرآیند نخاله برداری از این مکان ادامه داشت، افزود: هیأت امنای این بازار نیز در بحث بهسازی و بازسازی مشارکت می‌کنند و اقداماتی که گفته شده در حال انجام است.

وی با تاکید بر این‌که بازار ایکی قاپیلی بر اساس نقشه‌های میراث فرهنگی و به همان شکل اولیه خود بازسازی می‌شود، گفت: البته سازه‌هایی نیز بصورت اضافی و غیرقانونی در این مکان نصب شده بودند که در فرآیند مرمت حذف می‌شوند و بازار بر اساس نقشه میراث فرهنگی به حالت اولیه خود بازسازی خواهد شد.

گفتنی است، در پایان این نشست پوستر «نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و نخستین نمایشگاه گردشگری تبریز» رونمایی شد.


انتهای پیام

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

کلیدواژه: جنگ تخت روانچی

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۹۷۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تخت گاز پیکان در نقل و انتقالات با 5 خرید
 • مهمترین چالش در مراکز درمانی، مدیریت تخت است
 • وست هم در واکنش به ابراز علاقه منچسترسیتی و یونایتد: دکلان رایس امسال فروشی نیست
 • ساماندهی نادرست بیمار منجر به مرگ بیشتر می‌شود
 • چه سرویس خوابی برای بچه‌ها بخریم؟
 • قم با کمبود ۹ هزار تخت اقامتی روبه‌رو است
 • ۴۷درصد بیمارستانی های کشور کمتر از ۱۰۰ تخت دارند
 • تنش ایران و آمریکا و دو سناریوی خطرناک؛ هشدار درباره بازگشت به دوران جنگ نفتکش‌ها در خلیج فارس
 • معرفی پتانسیل های گردشگری تخت فولاد در نمایشگاه
 • تخت روانچی: آمریکا به حضور غیرقانونی خود در سوریه پایان دهد
 • دولت سوريه حق دارد با تروريستها مقابله کند
 • جابجایی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج غیر قابل اجرا
 • با این تخت‌خواب بادی از کوه آویزان شوید و بخوابید +عکس
 • برگزاری نهمین نمایشگاه صنایع دستی و نخستین نمایشگاه گردشگری تبریز
 • مرمت کاخ تچر و شورا در تخت جمشید
 • اگر ستاد‌های دانشگاهی را لاغر نکنیم چرخ بیمارستان‌ها به خوبی نمی‌چرخد/ مدیریت تخت‌های بیمارستانی یکی از مشکلات جدی ماست
 • آزمون گیری از فوتبالیست‌های علاقه‌مند به حضور در شاهین بوشهر
 • کاخ تچر و شورا در تخت جمشید توسط مرمتگران بدون مرز مرمت می‌شود
 • نگاه رسانه های عربی به دغدغه جنگ طلبان منطقه