به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، اهورا گلیاری، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو با بیان این که فروش فوری روزانه ایران خودرو با برنامه و محاسبه دقیق است، گفت: فروش فوری به عنوان ابزاری برای کنترل وضعیت بازار نشان داد که می‌تواند مؤثر عمل کند، همانطور که افزایش لجام گسیخته قیمت در بازار اسفندماه سال گذشته، با اتخاذ و ابلاغ و اجرای این سیاست کنترل شد. اعداد و ارقام بازار نیز موید این موضوع بود.

وی ادامه داد: ۲۰ درصد از تولید روزانه ایران خودرو برای تعهدات جدید فروش فوری اختصاص دارد و بقیه برای تعهدات معوق است. وقتی واسطه‌ها و افرادی که خودرو را با هدف سرمایه وارد بازار می‌کنند تا نهایت سود را ببرند، تنها عرضه کننده خودرو در بازار بوده و رقیبی برای آنان وجود نداشته باشد نمی‌توان انتظار داشت که قیمت بازار کنترل شود یا کاهش یابد.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو اجرای طرح فروش فوری در اسفندماه گذشته را موفق ارزیابی کرد و افزود: ما موفق شدیم در اسفندماه سال ۹۷ قیمت‌ها را کنترل کرده و کاهش دهیم. مقایسه قیمت بازار در خودروهایی که به تعداد کمتر عرضه شد نشان می‌دهد این سیاست درست بوده است. دسته‌ای از مشتریان افرادی هستند که در صف انتظار تحویل خودرو هستند، دسته‌ای از مشتریان نیز نیاز روز به خودرو دارند. اگر طرح فروش خودرو توسط خودروساز اجرا نشود، مشتری برای رفع نیاز خود ناچار به مراجعه به واسطه گران است. با اجرای طرح فروش فوری، صدای دیگری به جز صدای واسطه گران در بازار شنیده می‌شود.

گلیاری از کنترل کد ملی، عدم خرید در ۱۸ ماه گذشته یا سن افراد که بالای ۱۸ ثبت نام کنندگان و یا حذف کدهای ملی خرید از سایپا را به عنوان ابزار در اختیار خودروساز برای جدا کردن مصرف کننده واقعی از سرمایه گذاران نام برد و گفت: استفاده از این ابزارها توانسته به میزان بسیار زیادی مداخله واسطه گران را کاهش دهد. زمانی جذابیت برای خرید کم می‌شود که فاصله قیمت کارخانه و بازار کم‌تر شود و در آن زمان فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش‌های دیگری ایجاد می‌شود.

این مقام مسؤول روند فعلی قیمت‌ها در بازار را کاهشی دانست و گفت: طبق تحلیل‌های بازار و اعداد و ارقام موجود، اندازه فعلی بازار مشخص و به اندازه نیاز واقعی مصرف کننده نیست. وقتی به خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای نگاه شود، شرایط متفاوت خواهد بود.

وی درباره تعهدات معوق گفت: تعداد بسیار ناچیزی از تعهدات محصول ۲۰۰۸ میلادی از سال ۹۶ باقی مانده که در همین روزهای آینده اجرا خواهد شد، ایران خودرو تعهدات سال گذشته را نیز به ماه‌های پایانی رسانده است.

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو ضمن رد امکان ثبت نام چند دستگاه خودرو توسط یک کد ملی گفت: به هیچ عنوان امکان ثبت نام تکراری جهت یک فرد در سامانه ثبت نام شرکت ایران خودرو وجود ندارد و این موضوع به صورت کامل کنترل می‌شود.

گلیاری کارخانه خودروسازی را یک فرآیند در حال حرکت توصیف کرد و گفت: برای این که بتوانیم تعهدات معوق را ایفا کنیم و به خواسته مشتریان برسیم باید چرخ کارخانه‌ها در حال چرخش باشد.

این مقام مسؤول ایفای تعهدات معوق را دغدغه اصلی مدیریت ارشد شرکت ایران خودرو اعلام کرد. از سویی دیگر طرح ساماندهی بازار خودرو را می‌توان عاملی برای بهبود وضعیت بازار خودرو دانست و با تمهیداتی که اندیشیده شده و روند افزایشی تولیدی و البته اجرای با قوت طرح، قطعاً صنعت خودرو در شرایط بهتری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع: اتاق خبر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اطلاعاتی از تاسیسات هسته‌ای اراک/ ایران کدام تعهدات هسته‌ای را کاهش می‌دهد؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که تنها ۲۰ روز تا پایان فرصت دوماهه ایران به اروپا باقی مانده حدود ۷۰ خبرنگار صبح امروز راهی تاسیسات اراک شده‌اند تا اقدامات جدید در روند کاهش تعهدات هسته‌ای ایران اعلام شود.

این دومین تور هسته‌ای برای خبرنگاران رسانه‌هاست که سازمان انرژی اتمی بعد از بیانیه ۱۸اردیبهشت‌ماه شورای‌عالی امنیت ملی برگزار می‌کند.

پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام طرف‌های دیگر این توافق بین‌المللی هم نتوانستند به تعهدات خود در این رابطه عمل کنند و یک سال انتظار ایران برای اقدامات آن‌ها به ویژه از سوی اروپا بی‌نتیجه ماند. به همین خاطر روز ۱۸ اردیبهشت این به صورت رسمی کاهش تعهدات خود را بر اساس برجام اعلام کرد.

روز ۳۰ اردیبهشت اعلام شد که ضمن حفظ درصد غنی‌سازی بر اساس برجام، میزان تولید اورانیوم با غنای پایین به چهار برابر افزایش پیدا می‌کند. در بیانیه شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان که طی نامه‌های جداگانه از سوی حسن روحانی رئیس‌جمهور و رئیس شورای‌عالی امنیت ملی به سران کشور‌های عضو برجام اعلام شد به کشور‌های باقیمانده در برجام ۶۰ روز برای اجرای تعهدات خود به‌ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی فرصت داده شده است.

در این بیانیه تاکید شده که در هر زمان که خواسته‌های ایران تامین شود، کشور ما نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهد گرفت. در غیراین صورت، جمهوری اسلامی ایران مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف خواهد کرد. از این مهلت که ایران تاکید کرده غیر قابل تمدید است تنها ۲۰ روز باقی مانده است.

پیگیری روند کاهش تعهدات

مقام‌های سازمان انرژی اتمی پیش از این اعلام کرده بودند که اگر اروپا برای حفظ برجام اقدامی انجام ندهد، ایران میزان غنی‌سازی اورانیوم را به بالاتر از ۳.۶ درصد می‌رساند و درباره راکتور آب سنگین اراک نیز تصمیم خواهد گرفت. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی، هم گفته بود که ایران علاوه بر افزایش غنی‌سازی، راکتور اراک را تکمیل خواهد کرد. بر همین اساس توقف تعهدات مربوط به سقف تولید اورانیوم غنی شده و همچنین تولید بدون محدودیت آب سنگین در تأسیسات اراک دو اقدامی است که طی ۶۰ روز در گام اول تصمیم اخیر ایران اعلام شد. در جریان بازدید ماه گذشته خبرنگاران از تاسیسات نطنز، ظرفیت غنی‌سازی ایران ۴برابر شد.

بیشتر بخوانید:چه کسانی می‌گفتند انرژی هسته‌ای نمی‌خواهیم؟

اکنون در مرحله‌ای جدید به احتمال زیاد اقداماتی برای بازطراحی رآکتور اراک توسط مقام‌های سازمان انرژی اتمی رونمایی خواهد شد. ایران پیش از این اعلام کرده بود چنانچه در مرحله اول اروپایی‌ها نتوانند خواسته‌های ایران را تأمین کنند، در مرحله دوم رعایت محدودیت‌های مربوط به سطح غنی‌سازی اورانیوم و اقدامات مربوط به مدرن‌سازی رآکتور آب سنگین اراک را نیز متوقف خواهد کرد.

ایران در اجرای برجام قلب رآکتور اراک را از آن خارج و لوله‌های آن را با سیمان پر کرده بود، اما علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، سال گذشته در گفت و گویی فاش کرده بود که ایران تعدادی دیگر از آن لوله‌ها را در اختیار دارد و اگر طرفین برجام به تعهداتشان عمل نکنند ایران تصمیم لازم را خواهد گرفت.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که احتمالا در جریان بازدید امروز خبرنگاران از کارخانه آب سنگین اراک قرار بود ظرفیت تولید آب سنگین ایران افزایش یابد. ایران طبق برجام ملزم بود اورانیوم ۳.۶۷درصد را زیر ۳۰۰کیلوگرم و آب سنگین را در سقف ۱۳۰تن نگه‌داری کند. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز ۱۰ خرداد در گزارش فصلی خود اعلام کرده بود که غنی‌سازی و ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران همچنان در حد تعیین‌شده قرار دارد و تهران به تعهدات خود در توافق هسته‌ای موسوم به برجام پایبند است.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده‌اند که کاهش تعهدات هسته‌ای ایران بر اساس مفاد برجام از جمله ماده‌های ۲۶ و ۳۶ صورت می‌گیرد و ایران هم چنان پایبند به این توافق هسته‌ای است. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، اما به تازگی در نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (سیکا) اعلام کرد اگر باقی امضاکنندگان برجام به تعهدات خود عمل نکنند «ایران به صورت یک طرفه نمی‌تواند تنها طرف متعهد به برجام باقی بماند». طرف‌های دیگر برجام هر چند از زمان خروج آمریکا از این توافق بین‌المللی که قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل آن را تضمین کرده را در حرف تعهد خود به این توافق را اعلام کرده‌اند، اما در عمل نتوانسته‌اند خواسته‌های ایران را در مقابل تحریم‌های آمریکا تامین کنند.

عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه هم در ملاقات اخیر خود با هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران اعلام کرد که مهلت ۶۰ روزه به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و ایران اقدامات بعدی یا همان گام دوم را اجرایی می‌کند مگر اینکه آن‌ها خواسته‌ها کشور ما تامین شود.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری تائید کرد که از امروز شمارش معکوس برای عبور از ذخیره ۳۰۰ کیلو اورانیوم غنی شده آغاز می‌شود و تا ۱۰ روز دیگر یعنی ۲۷ ژوئن (۶ تیرماه) از این سقف عبور می‌کنیم. او همچنین اعلام کرده که ایران طی دو و نیم ماه آینده برای عرضه تولیدات می‌توانیم تا ۱۳۰ تن آب سنگین هم افزایش دهد که در اینجا هم نقض برجام صورت نمی‌گیرد.

منبع:خبرآنلاین

انتهای پیام/

همه چیز درباره بازدید امروز خبرنگاران از تاسیسات هسته ای اراک

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

کلیدواژه: قیمت خودرو خودروسازان صنعت خودروسازی ایران خودرو

منبع این خبر، وبسایت www.otaghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۹۷۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قیمت خودرو در بازار +جدول
 • بلومبرگ: روحانی می گوید کاهش برخی تعهدات برجامی حداقل اقدام ایران است
 • روحانی: کاهش تعهدات برجامی حداقل اقدام تهران است
 • راه‌اندازی سیستم اطلاعاتی کنترل خرید خودرو، راهکاری برای پیشگیری از رشد نامتعارف قیمت‌ها
 • کاهش تعهدات ایران تا زمانی که برجام نقض شود، ادامه می‌یابد/ چرا رهبری به نامه اوباما پاسخ دادند، اما به نامه ترامپ نه؟ / آیا ایران از روسیه اس ۴۰۰ می‌خرد؟
 • اقدامات ایران در تعلیق تعهدات برجامی قابل بازگشت نیست
 • کاهش تعهدات ایران تا زمانی که برجام نقض شود، ادامه می‌یابد/ چرا رهبری به نامه اوباما پاسخ دادند، اما به نامه ترامپ نه؟/ آیا ایران از روسیه اس400 می‌خرد؟
 • تصمیم ایران برای کاهش تعهدات برجامی‌اش هدفمند است
 • اقدامات ایران در تعلیق تعهدات برجامی قابل بازگشت نیست/ طبق منویات رهبری و قانون مجلس عمل میکنیم
 • مهلت به طرف‌های برجام قابل تمدید نیست/برنامه متوازن کردن تعهدات ایران ادامه دارد
 • قیمت پراید در بازار امروز ۲۹ خرداد ۹۸؛ پراید ۵۱،۲۰۰،۰۰۰ تومان!
 • جدول/ ثبات قیمت ها در بازار خودروهای داخلی
 • برای کنترل قیمت خودرو باید تنها مصرف کنندگان واقعی وارد بازار شوند
 • به‌روزرسانی برخی قوانین از اولویت‌های دستگاه قضایی است
 • واکنش های بین المللی به دور جدید کاهش تعهدات برجامی ایران
 • واکنش ها به شوک برجامي ايران؛ کاهش تعهدات توافق هسته اي کليد خورد
 • ایران با کاهش تعهدات برجامی خود به سمت راه سوم می‌رود؟
 • کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟
 • مکرون: ایران به تعهدات خود پایبند بوده است/ هر کاری که بتوانیم انجام می‌دهیم تا ایران را منصرف کنیم