حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا در احکام جداگانه‌ای سردار دریادار پاسدار علی فدوی را به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه و سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی را به سمت معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.

به گزارش ایسنا، متن احکام فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار دریادار پاسدار علی فدوی

بنا به پیشنهاد فرمانده کل سپاه و نظر به تجارب ارزنده و شایستگی، شما را به سمتِ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می‌کنم.

ایفای نقش جهادی و انقلابی در ارتقای سطح آمادگی‌های عملیاتی و پیشرفت مقتدارانه مأموریتهای سپاه با نظر فرمانده کل سپاه مورد انتظار است.

توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی

بنا به پیشنهاد فرمانده کل سپاه و نظر به تجارب ارزنده در سپاه و بسیج و شایستگی، شما را به سمت معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می‌کنم.

ارتقای ظرفیتهای کارشناسی و کارآمدی ستاد سپاه با بهره‌گیری از توانمندیها و قابلیت‌های نخبگی و جهادی سپاه و بسیج در نیل به پیشرفت و کسب آمادگیهای همه‌جانبه در پاسداری از انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن در تعاملی سازنده و هم‌افزا با ستادکل و سایر سازمانهای نیروهای مسلح با لحاظ تدابیر فرمانده کل سپاه مورد انتظار است.

توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فرمانده سپاه لرستان: اصحاب رسانه سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه امروزه در جنگ‌ها به‌جای توپ و تانک از فرهنگ، اقتصاد و رسانه استفاده می‌کنند، گفت: اصحاب رسانه سربازان خط مقدم انقلاب اسلامی هستند. ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴ استانها لرستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در نشست رسانه، مقاومت و دفاع مقدس که در سالن جلسات سپاه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی معجزه قرن است اظهار داشت: انقلاب اسلامی از نظر شکل، انگیزه، هدف و رهبری برخلاف جریان طبیعی و واقعی جهان آن روزها اتفاق افتاد چراکه در آن روزها جهان دو قطبی مادی بود، دین را به حاشیه برده بودند و به‌عنوان یک کارکرد اجتماعی مطلق مطرح نبود.

وی افزود: بنای جهان غرب این بود که اجازه ندهند انقلاب اسلامی شکل بگیرد ولی شعار انقلاب اسلامی آن روزها شعاری ساختارشکن بود چراکه در زمانی که همه در سلطه شرق و غرب بودند انقلاب اسلامی خواهان استقلال و حاکمیت دین بود، برهمین اساس با کودتا ‌جنگ‌های محلی و منطقه‌ای  می‌خواستند از انقلاب اسلامی را جلوگیری کنند که در نهایت جنگ هشت ساله را به راه انداختند، شعارشان این بود که 6روزه جنگ را تمام کنند ولی همان 48ساعت اولیه براساس اسناد پشیمان شدند و روز ششم نیز اظهار علاقه کردند که صلح کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس مردم ایران هیچ‌گونه تجهیزاتی نداشتند و تنها قدرت ایستادگی داشتند، بر همین اساس بنا شد ارتش، سپاه و مردم تنها بایستند و با هر وسیله‌ای دفاع کنند، از همان ابتدای جنگ رسانه نیز با وسایل ابتدایی و اولیه در جنگ حضور داشتند.

وی بیان کرد: دنیا که نتوانست ایستادگی امام راحل و ملت را بشکند به جنگ شهرها، نفت‌کش‌ها و جنگ شیمیایی روی آورد ولی ایستادگی مردم نتیجه داد، سبب شد از پیشروی دشمن جلوگیری شود و سال‌های بعد شروع به پس‌گیری مناطق کردیم.

کشکولی گفت: به تعبیر آیت‌الله جوادی آملی جنگ هشت ساله دفاع مقدس جنگ جهانی سوم بود و یک طرف این جنگ تمام جهان بود و طرف دیگر ایران بود ولی ایستادگی و مقاومت مردم ایران نتیجه داد، ولی امپراتور رسانه‌ای غرب اجازه نمی‌داد منطق ایستادگی و مظلومیت ایران به آن سوی مرزها برسد این درحالی بود که رسانه ایران آن روزها ضعیف بود ولی در تهییج مردم به جبهه و مقاومت بسیار مؤثر بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی خوش‌‍بختانه ایران شبکه رسانه‌ای در منطقه و جهان داریم و اگر امروز توانسته‌ایم بین شورای امنیت سازمان ملل شکاف ایجاد کنیم و رسانه سهم بسیار زیادی در این شکاف داشته و خوش‌بختانه در جهان حرفی برای گفتن داریم.

وی افزود: در گذشته جنگ نظامی اصل بود و رسانه این جنگ را منعکس می‌کرد ولی الان در فضایی هستیم که اصل جنگ، جنگ رسانه‌ای و روانی است ولی باید برای این جنگ رسانه‌‍‌ای پُز نظامی بگیرند تا اراده‌ها و ذهن‌ها را به شکست برسانند، در همین راستا در بحث داعش مدام دولت اسلامی را می‌گفتند و از طریق رسانه به دل مردم وحشت انداخته بودند که همین امرسبب شد با رعب و وحشت رسانه‌ای موصل را بگیرند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: خوشبختانه امروز ترفند رسانه‌ای دشمن برای انقلاب اسلامی عیان شده و مقام معظم رهبری به زیبایی در یک جمله ترفند دشمنان را پاسخ می‌دهند و می‌گویند امروز جنگ نمی‌شود، مذاکره نمی‌کنیم ولی جنگ اراده‌هاست، ما در این جنگ پیروز هستیم چون خداوند با ماست و اراده ما نیز قوی‌تر است.

رسانه‌ها در خط مقدم جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار دارندنصیرزاده: در زمان جنگ نرم تمام کشور خط مقدم استخاطرات شجاعی مهر از خط مقدم جبهه جنگ و نفوذ گروهک‌ها در صداوسیما/ امروز رسانه‌ها فرزندان جامعه را تربیت می‌کنند+ فیلم

وی بیان کرد: جنگ‌های قدیم جنگ‌های علنی و ظاهری بود ولی امروزه در جنگ‌ها به‌جای توپ و تانک از فرهنگ، اقتصاد و رسانه استفاده می‌کنند که وظیفه رسانه تنها ایجاد رعب است.

کشکولی گفت: امروز در مملکت و منطقه ما به لطف خداوند نقش رسانه خیلی خوب معرفی شده به گونه‌ای که در جنگ 33روزه لبنان طرح فیبر نوری از بمب هسته‌ای برای دشمنان خطرناک‌تر بود چراکه آنها می‌خواستند ارتباط تلویزیونی و رسانه‌ای سیدحسن نصرالله با جهان قطع شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه سرباز خط مقدم انقلاب اسلامی هستند، انقلاب اسلامی کشور کوچکی نیست و قابل مقایسه با بعضی کشورها نیست چراکه ما رسالت جهانی داریم و می‌خواهیم در دنیا تمدن ایجاد و معجزاتی همچون استقلال، آزادی و مردم‌سالاری دینی ایجاد کنیم و یا اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم نظریه انقلابی را مطرح کردند که بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: مقام  معظم رهبری می‌فرمایند نظریه نظام انقلابی تا ابد قابل دفاع است بر همین اساس این نظریه نیازمند رسانه‌ای در شأن است که مفاهیم را درک و روی این مفاهیم کار کند چراکه حرف و منطق انقلاب اسلامی با فطرت مردم می‌خواند، برهمین اساس اگر یک جوی باریک از یک خبر رسانه‌ای ما با وجود تمام سانسورهای جهانی رد شود و به گوش هرکسی در دنیا برسد آن‌ها را متحول می‌کند.

کشکولی  با بیان اینکه شعارهای انقلاب اسلامی جهانی است و تاریخ انقضا ندارند اظهار داشت: اینکه ما نمی‌خواهیم زیر بار زور برویم با ظالم می‌جنگیم و می‌خواهیم عدالت باشد از جمله شعارهای انقلاب اسلامی است، آن چیزی که انقلاب اسلامی را در سطح بعضی کشورها گسترش داده علاوه بر مقاومت تلاش رسانه‌ای بود که منطق انسانی و بشردوستانه انقلاب اسلامی را به گوش مردم این کشورها رسانده‌است.

وی افزود: چنانچه اصحاب رسانه بتوانند یک خط خبر را به آن سوی مرزها که دشمنان اجازه نمی‌دهند برسانند از خمپاره و موشک مؤثرتر است در همین راستا اصحاب رسانه سربازان خط مقدم هستند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه کار رسانه‌ای شغل نیست عنوان کرد: کار رسانه‌ای رسالت است و بسیار ظلم است اگر بگوییم کار رسانه شغل است بر همین اساس اگر کار رسانه را تکلیف بشری، شرعی و انقلابی بدانیم موضوعاتی که دنبال می‌کنیم بسیار متفاوت است و باید عکس، خبر، فیلم و گزارشی که تهیه می‌کنیم مردم را ارتقا بدهد.

انتهای پیام/ش

R41450/P/S6,72/CT11

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۹۹۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سردار فدوی: حلاوت اعلام آزادی خرمشهر از یادها فراموش نمی‌شود
 • در آستانه سوم خرداد؛ فرماندهان نیروهای مسلح با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند
 • شهید شهبازی یک روز قبل از آزادسازی خرمشهر شهید شد
 • 800 واحد مسکونی توسط سپاه پاسداران تعمیر و بازسازی می شود/ به نیروهای جهادی متخصص نیازمندیم
 • میزهای خدمات جهادی در مصلی‌های سراسر گیلان برپا می‌شود
 • تحقق دستور وزیر کشور در انتصاب بانوان به سمت معاون استاندار
 • فرمانده سپاه اصفهان: آمریکایی‌ها به‌دنبال فشار سنگین اقتصادی به ایران هستند
 • شهید شهبازی در بعد بصیرتی الگویی برای همگان بود/ نتوانسته ایم شهید فاتح خرمشهر را به همگان معرفی کنیم
 • گزارش تصویری/ بازدید سردار غیب‌پرور از روند بازسازی خانه‌های سیل‌زده مازندران
 • در آستانه سوم خرداد؛ فرماندهان نیرو‌های مسلح با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند
 • نشست خبری جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان با اصحاب رسانه
 • سردار فدوی: ناوهای آمریکا در منطقه تحت کنترل کامل ارتش و سپاه هستند؛ جای نگرانی نیست| نمی‌توانند به آب های ساحلی ما نزدیک شوند
 • سردار فدوی: دشمن در غزه و یمن ضعف خود را نشان داد
 • سردار فدوی:‌ مردم پای انقلاب ایستاده‌اند
 • پیام تبریک وزیر اطلاعات در پی انتصاب مجدد حجت الاسلام طائب به عنوان رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 • تبریک وزیر‌اطلاعات در‌پی انتصاب حجت‌الاسلام طائب
 • تبریک وزیر اطلاعات به مناسبت انتصاب مجدد حجت الاسلام طائب
 • وزیر اطلاعات انتصاب مجدد طائب را تبریک گفت
 • سردار فدوی: انقلاب اسلامی بسیار توانمندتر از گذشته است