در ایالت اوهایوی آمریکا مسئولان یک مدرسه پس از آن که دریافتند به مواد شیمیایی رادیواکتیو آلوده شده، آن را تعطیل کردند.به گفته مقامات، تجهیزات آزمایش هوا در نزدیکی این محل وجود اورانیوم و نپتونیوم ۲۳۷ را در مدرسه کرنر تشخیص داد. این مدرسه در شهر پایکتون در جنوب ایالت اوهایو واقع شده و ۳۰۰ دانش آموز و ۲۵ پرسنل دارد.

تاسیسات هسته‌ای در نزدیکی این مدرسه تا قبل از بسته شدن در سال ۲۰۰۱، اورانیوم با خلوص قابل استفاده در ساخت تسلیحات اتمی برای وزارت انرژی آمریکا تولید می‌کرد.گفته شده که این مدرسه تا زمان مشخص شدن منبع و سطح آلودگی و تاثیرات بالقوه آن بر سلامت عمومی و محیط زیست، تعطیل خواهد بود.این نیروگاه بین سال‌های ۱۹۵۴ تا ۲۰۰۱، برای وزارت انرژی آمریکا و برنامه تسلیحات اتمی این کشور، مواد هسته‌ای تولید می‌کرد.

وزارت انرژی گفته: "پس از جنگ سرد، ساخت تسلیحات ساخته شده با اورانیوم به حال تعلیق درآمد و تاسیسات تولید آن‌ها به بخش خصوصی واگذار شد. "عملیات برای پاکسازی این محل از آلودگی مواد رادیو اکتیو در جریان است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش کرده که دانشمندان دانشگاه آریزونای شمالی، برای تعیین میزان آلودگی منطقه، از هوا، آب و خاک آن نمونه‌برداری کردند.گزارش این دانشمندان به همراه ارزیابی‌های وزارت انرژی، مقامات محلی را به تعطیلی این مدرسه ترغیب کرد.جنیفر چندلر، از مقامات محلی به سی‌ان‌ان گفت که در پنج سال گذشته ۵ نفر از کودکان در این منطقه به سرطان مبتلا شدند که سه نفر از آن‌ها جان باختند.

خانم چندلر گفته: "نمی‌تونید ادعایی بدون مدرک بکنید. چه چیز باعث این مرگ و میر شده؟ آیا دلایل ژنتیکی داشته؟ آیا این سرطان‌ها به محیط زیست مرتبط بوده؟ من درزمینه پزشکی تخصصی ندارم. می‌دونید این یک بازی نیست. این به جان انسان‌ها مربوط می‌شه. "

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ایران کجای مدیریت همبسته آب، غذا و انرژی در جهان ایستاده است؟

پول‌نیوز؛ عبدالصمد محمودی* سال هاست که در ادبیات توسعه جهان، مدیریت همبسته آب، غذا و انرژی تبدیل به یک مفهوم بسیط و پذیرفته شده در اعمال حکمرانی مدرن و موثر شده است. مفهومی که با در نظر داشتن یک رویکرد سیستمی معتقد است که مدیریت، آب، غذا و انرژی، اموری در هم تنیده و لاینفک از یکدیگر هستند، که هیچ یک را گریز از دیگری نیست.
به طوری که اعمال هر سیاستی در هر یک از آن ها، می تواند تأثیری دومینووار بر دیگری داشته باشد.

بنابراین ناکارآمدی و عدم اتخاذ حکمرانی مناسب در هر یک از این بخش ها می تواند تأثیر مستقیم و فاحشی بر سایر حوزه ها داشته باشد.

حال، پرسش این است که؛ در جامعه ما تا چه اندازه به این نوع سیستم حکمرانی توجه شده و چه قدم هایی تاکنون برداشته شده است؟ آیا اصلا ضرورتی دارد که کشور ما به این سمت گام بردارد؟ فراموش نکنیم که کشور ما از یکسو با بحران آب روبروست و از طرف دیگر نیز بخاطر کمبود منابع مالی، تابستان هر سال در زمان پیک مصرف برق با مشکلاتی اساسی در این بخش مواجه می شود.

در بخش کشاورزی نیز تا آنجا که امکان داشته ما از توان زمین ها استفاده کرده ایم به گونه ای که براساس گزارش ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد، «تنها ۴ درصد از زمین های ایران فاقد محدودیت برای کشت هستند که تمام آن ها نیز در حال حاضر برای کشاورزی کشت می شوند».
همه این موارد در حالی اتفاق می افتد که با جمعیت ۸۰ میلیونی مواجه بوده ایم. شاید نگاهی به آمارهای تولید و مصرفِ آب، غذا و انرژی در بخش های گوناگون جهان بتواند تلنگری در حوزه حکمرانی این بخش ها بر ما وارد کند: کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب در جهان است که حدود ۶۹ درصد از آب جهان را مصرف می کند، بخش صنعت و خانگی نیز به ترتیب ۱۹ و ۱۲ درصد از آب جهان را مصرف می کنند.( این میزان در ایران به ترتیب-کشاورزی، خانگی، و صنعت- برابر با ۹۲ درصد، ۲ درصد و ۲ درصد است) تقریبا ۸۰ درصد زمین های زراعی جهان، دیم هستند که حدود ۶۰ درصد از کل غذای جهان را تولید می کند(این در حالی است که در ایران دارای بحران آی تنها ۱۰ درصد از محصولات زراعی و باغی از اراضی دیم تولید می شود).

مطالعه و تجربیات جهان از نقاط مختلف نشان می دهد که انجام آبیاری های مکمل در مناطق دیم باعث ۲ تا ۳ برابر شدن بازدهی زمین در هر هکتار خواهد شد؛ بویژه این امر برای محصولاتی چون گندم و ذرت مصداق خواهد داشت. حدود ۷۴ درصد از کل برداشت کنونی آب در بخش صنعتی، برای تولید انرژی است. تولید غذا و زنجیره تامین آن سهم ۳۰ درصدی از مصرف انرژی در جهان را برعهده دارد ۹۰ درصد از تولید برق جهان به منابع آب وابسته است.


پیش بینی می شود تقاضای جهانی برای آب در سال ۲۰۵۰ حدود ۵۵ درصد افزایش یابد که بخش اعظمی از آن بخاطر رشد تقاضای ۴۰۰ درصدی در بخش صنعت خواهد بود. پیش بینی می شود ۴۰ درصد از جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ در مناطقی زندگی کنند که دچار تنش آبی هستند(هم اکنون بیش از ۳۴ میلیون نفر از جمعیت ۸۰ میلیونی کشور در مناطق دچار تنش آبی زندگی می کنند).
سیستم های خُنک کننده نیروگاهی در اروپا مسئول برداشت بیش از ۴۳ درصد از کل آب این قاره به شمار می روند(این رقم برابر با بیش از ۵۰ درصد از مصرف آب چندین کشور است). همچنین این رقم برابر با نزدیک به ۵۰ درصد از کل برداشت آب در ایالات متحده آمریکاو بیش از ۱۰ درصد کل آب تجدیدپذیر چین است.
تا سال ۲۰۳۵، برداشت آب برای تولید انرژی در جهان حدود ۲۰ درصد، و مصرف آب برای سیستم های گرمایشی و سرمایشی تا ۸۵ درصد افزایش می یابد؛ این امر بدلیل افزایش کارآیی انرژی نیروگاه ­ها ناشی از نصب سیستم های خنک کننده پیشرفته و افزایش ظرفیت تولید برق زیست توده خواهد بود(بنابراین در این سال پیش بینی می شود ما با کاهش برداشت آب و در عین حال افزایش مصرف انرژی روبرو خواهیم بود).

به طور معمول ۳ تا ۵ هزار لیتر آب برای تولید یک کیلوگرم برنج، ۲ هزار لیتر برای تولید یک کیلوگرم سویا، ۹۰۰ لیتر برای تولید یک کیلوگرم گندم و ۵۰۰ لیتر برای تولید یک کیلوگرم سیب زمینی لازم است.

جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد نفر افزایش می یابد و برای تأمین غذای این جمعیت باید ظرفیت تولید غذا بیش از ۵۰ درصد میزان کنونی افزایش می یابد( پیش بینی می شود جمعیت کشور در سال ۱۴۲۰ به ۱۰۶ میلیون نفر برسد و این جمعیت برای پایداری اولیه نیازمند ۱۳۰ میلیارد مترمکعب آب است و این در حالی است که کل آب تجدیدپذیر کشور در مقطع کنونی کمتر از ۹۰ میلیارد مترمکعب است و بنابراین ما در تولید غذا با مشکلی اساسی روبرو خواهیم بود) . این در حالی است که هم اکنون در جهان ۸۰۰ میلیون نفر در جهان گرسنه هستند.
دکتری ارنباطات

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی!

کلیدواژه: آلودگی زیست محیطی مواد رادیو اکتیو رادیواکتیو اوهایو

منبع این خبر، وبسایت parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۹۹۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اَبَر آلودگی که نیازمند چاره‌اندیشی ملی است +عکس
 • نفس عسلویه گرفت/ اَبَر آلودگی که نیازمند چاره‌اندیشی ملی است
 • کشتی عربستانی حمل سلاح به بندر جده باز می گردد
 • کمیته شهروندان انگلیس فروش تسلیحات به عربستان را به بحث می‌گذارد
 • غرب باز هم در سوریه رسوا شد
 • حمله پهپادی به انبار تسلیحات فرودگاه نجران
 • حمله پهپادی به انبار تسلیحات فرودگاه نجران عربستان
 • تاکید دادستان نظرآباد بر تسریع روند اصلاح تصفیه خانه و کنترل آلودگی ناشی از فاضلاب
 • ظریف: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن
 • سخنگوی سازمان انرژی اتمی: تولید اورانیوم خود را ٤ برابر کردیم/ کمتر از دوماه دیگر، مازاد اورانیوم تبدیل نشده از سقف تعیین شده در چارجوب برجام عبور کند
 • تولید غنی‌سازی اورانیوم کشور 4 برابر شد| سخنگوی سازمان انرژی اتمی: ایران به اندازه کافی صبر کرد| از برجام خارج نمی‌شویم| طرف‌های مقابل برجام را به جایگاه خود برگردانند
 • کشتی جنجالی سعودی، در ایتالیا هم خبرساز شد
 • تولید انرژی از ضایعات؛ تجربه موفق بین‌المللی
 • دستورات خلیفه حفتر برای ممانعت از رسیدن سلاح به دست نیروهای دولت توافق ملی
 • کشف و ضبط مقادیری از تسلیحات تکفیری‌ها توسط ارتش سوریه
 • ترامپ: با ایران سر جنگ ندارم/ به ایران اجازه نخواهم داد تسلیحات هسته‌ای داشته باشد/ من کسی نیستم که بخواهد وارد جنگ بشود، چون جنگ به اقتصادها لطمه می‌زند و مهم‌تر از همه جنگ باعث کشته شدن انسان‌ها می‌شود
 • ترامپ: نمی‌خواهم بجنگم
 • ترامپ: کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شود
 • لابی‎گری با واشنگتن برای مرگ؛ تامین کنندگان سلاح عربستان در جنگ یمن چه شرکت‎هایی هستند؟