به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ بهروز اكرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی، مصوبات جلسات را برای تمام مدیران استان لازم الاجر دانست و گفت: بحث های کارشناسی و تخصصی باید در دبیرخانه ها به انجام برسد و شأن اینگونه جلسات، تصمیم گیری است.

معاون استاندار مرکزی با بیان اینکه مهمترین دلیل بی نتیجه بودن جلسات را زمان بر بودن و عدم بررسی و کار کارشناسی است، گفت: مدیران در این جلسات تصمیم گیر، و کارشناسان هم در جلسات دبیرخانه ای مسئول بررسی و تحقیق هستند.

اکرمی ارائه گزارش را هر سه ماه یکبار به کمیته های ذیل شورا لازم و ضروری دانست و گفت:گزارش سالیانه کاری را دوا نمی کند و لازم است مدیران مربوطه و روسای دانشگاه ها در این جلسه حضور فعال داشته باشند.

وی با انتقاد از مدیرانی که در جلسات استانی شرکت نمی کنند، بیان داشت: برخی از مدیران با وجود اینکه مدیر این استان هستند ولی گویا در استان حضور ندارند؛ در این کارگروه های استانی باید مدیران حضور داشته باشند و حضور نمایندگان آنها قابل قبول نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به هفته مواد مخدر در تیرماه گفت: نیاز است برنامه های این هفته در قالب کار کارشناسی شده برگزار شوند و سه موضوع اصلی را دنبال کنند، اول اینکه مردم و خانواده ها را نسبت به آسیب های مواد مخدر آگاه کنند و دوم آنکه تنفر جوانان نسبت به مواد مخدر بیشتر شود.

اکرمی در این خصوص ادامه داد: در هفته مواد مخدر باید راهکارهای عملیاتی برای درمان معتادین بهبود یافته نیز ارائه شود و همه باید مشارکت داشته باشند.

معاون استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه نیازمند ابزاری نو برای مقابله با مواد مخدر هستیم، گفت: برنامه هایمان برای مقابله با این معضل باید رویکرد اجرائی و اثر بخش داشته باشد؛ امروزه مبارزه با مواد مخدر نیازمند ایده پردازی است و بایستی بررسی کنیم که با چه شیوه‌های بهتر می‌تواند، بهترین و اثربخش‌ترین مبارزه را داشته باشد چراکه کارهای روتینی چون سخنرانی و نصب بنر اثر بخش نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی فضای مجازی را ظرفیتی مناسب برای مبارزه با موادمخدر و آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: فضای مجازی یکی از فرصت‌های مغفول مانده در حوزه مبارزه با مواد‌مخدر و سایر معضلات اجتماعی است که از هر واقعیتی واقعی‌تر و نیازمند کار هوشمندانه است.

اکرمی با بیان اینکه از تجربیات انجمن های NA و NGOها هم در حوزه مبارزه با موادمخدر باید استفاده شود، افزود: متأسفانه عمده‌ترین مشکلات محلات حاشیه نشین و آسیب پذیر، خرده فروشی موادمخدر است و مبارزه با آن باید به یک امر مستمر و همیشگی تبدیل شود.

معاون استاندار مرکزی مبارزه با خرده فروشی را نیازمند داشتن برنامه های مستمر و دائمی دانست و گفت: باید ریسک توزیع مواد مخدر را در استان افزایش دهیم.

وی دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر را ملزم به رصد دائمی منظومه مواد مخدر کرد و افزود: مهمترین دلیل معضلات و آسیب های امروز جامعه عدم پیشگیری موثر در حوزه موادمخدر است؛ در صورت به وجود آمدن معضلات و رشد آنها درمان بسیار هزینه بر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی درخصوص معضلاتی که در آرایشگاه های زنانه و باشگاه های بدنسازی وجود دارد، بیان داشت: باید از تجربیات استان های موفق در این حوزه استفاده و راهکار عملیاتی اتخاذ کنیم چراکه با سلامت و فرهنگ مردم نمی توان مماشات کرد.

اکرمی با بیان اینکه کار اتحادیه آرایشگران نظارت بر اینگونه واحدها است، افزود: معضلات موجود در آرایشگاه های زنانه و باشگاه های بدنسازی نشان می دهد که اتحادیه کارش را به خوبی انجام نداده و لازم است اتحادیه مربوطه با همکاری قضایی و انتظامی به شدت برخورد کنند.

وی وجود چنین معضلاتی در جامعه را نشان از عدم نظارت کافی در آن بخش دانست و گفت: در امر مبارزه با مواد مخدر شیوه های قبلی پاسخگو نیست و راهکارهای گذشته دیگر جوابگو نیستند و باید به روز رسانی شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با بیان اینکه عملکرد و اقداماتمان باید عمل گرا باشند و اثرات و دستاوردهای آن برای مردم ملموس باشد، افزود: در همه حوزه ها به خصوص آسیب های اجتماعی باید روش هایمان را به روز رسانی کنیم چراکه راهکارهای سی سال پیش دیگر پاسخگوی شرایط امروزی نیست.

اکرمی در پایان خاطرنشان کرد: مسائل اجتماعی فرآیندی زمان بر هستند ولی اگر اقدامات درست باشند قطعا پاسخگو و اثر بخش خواهند بود.

انتهای پیام/ 

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تخلف و هنجار شکنی در اماکن عمومی ناشی از ضعف نظارتی است

سرهنگ حسین جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به هنجارشکنی در یکی از مهدکودک‌های خراسان شمالی، اظهار کرد: مهد هنجار شکن و غیر هنجار شکن در خراسان شمالی وجود ندارد چرا که فعالیت تمام مهدها زیر نظر بهزیستی و برای انجام فعالیت‌های خاص از فرهنگ و ارشاد مجوز دریافت می‌کنند.

جعفری وقوع هنجارشکنی‌ها در اماکن عمومی را به دلیل ضعف نظارتی اعلام کرد و افزود: ضعف نظارتی یکی از موضوعات جدی در حوزه‌های آموزشی است چرا که مؤسسات برای انجام فرایند طولانی مدت از نهاد مربوطه مجوز اخذ می‌کنند اما خارج از ضوابط عمل می‌کنند.

وی در ادامه به سختگیری‌های مؤسسات مجوزم لازم را از نهاد مربوطه دریافت می‌کنند اما به دلیل نبود نظارت کافی از ریل خارج می‌شوند بیش از حد در امر اخذ مجوز مؤسسات فرهنگی، آموزشی، علمی و تفریحی اشاره کرد و گفت: باوجود اینکه در امر صدور مجوز سختگیری می‌شود اما مجوز را به عنوان فعالیت در تمام ابعاد قلمداد می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان شمالی بیان کرد: چنانچه پس از صدور مجوز به طور مستمر و قانونمند بر امور مؤسسات نظارت شود کمتر شاهد تخلف و هنجارشکنی خواهیم بود.

جعفری اظهار کرد: معمولاً اماکن عمومی که فاقد مجوز رسمی و پروانه فعالیت بوده، مرتکب تخلف و هنجارشکنی می‌شوند.

وی با بیان اینکه هنجارشکنی اخیر در یکی از مهدکودک‌های بجنورد توسط عموم مردم به دستگاه قضائی اطلاع رسانی شد، گفت: مهد کودک مربوط با تغییر شیوه و موضوع نسبت به امر آموزش کودکان اقدام کرده بود که دستگاه قضائی و نیروی انتظامی به عنوان ضابط برای مدیریت در این اقدام مهم ورود پیدا کردند.

این مقام انتظامی مطرح کرد: چنانچه شیوه آموزشی مهد کودک‌ها خارج از عرف جامعه باشد، کودکان در سنین بالا دچار آسیب اجتماعی می‌شوند.

جعفری بیان کرد: بعضاً مؤسسات مجوزم لازم را از نهاد مربوطه دریافت می‌کنند اما به دلیل نبود نظارت کافی از ریل خارج می‌شوند که دستگاه قضا و نیروی انتظامی برای مقابله با هنجارشکنی ورود پیدا می‌کند.

وی اعلام کرد: با ورود دستگاه قضائی و نیروی انتظامی دغدغه‌ای که خانواده‌ها در جریان این هنجارشکنی اخیر توسط یکی از مهد کودک‌های بجنورد داشتند، در حال برطرف شدن است.

رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان شمالی بر مطالبه گری به ویژه به لحاظ محتوایی توسط دستگاه‌های صادر کننده مجوز برای فعالیت‌های آموزشی کودکان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: بسیاری از مؤسسات و مهدکودک‌ها به لحاظ فیزیکی استاندارهای لازم را دارند اما کنترل محتوایی موضوعات آموزشی آنان بسیار حائز اهمیت است.

جعفری اظهار کرد: بعضاً خانواده‌ها از محتوای آموزشی خارج از عرف رضایت دارند اما رضایت آنان به تنهایی شرط نیست چرا که مطابقت مطالب با قوانین، هنجارها و عرف جامعه اسلامی ضروری است.

وی بیان کرد: در حوزه آموزش و پرورش کمتر با فعالیت‌های خارج از قوانین و مقررات جامعه روبرو می‌شویم و آنچه که رخ می‌دهد به دور از چشم مربیان مرکز آموزشی و توسط خود دانش آموزان انجام می‌شود.

نشاط اجتماعی جز ضروریات جامعه است

رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان شمالی در ادامه نشاط اجتماعی را جز ضروریات جامعه عنوان کرد و گفت: استراتژی نشاط اجتماعی بهترین روش برای نگهداری نسل جوان در عصر کنونی است اما این امر تکنیک‌های خاصی دارد که باید بر آن اساس پیش برده شود.

جعفری اضافه کرد: تکنیک آموزشی هر جامعه‌ای متفاوت است، بنابراین نمی‌توان با روش و ابزار جامعه دیگر نشاط اجتماعی ایجاد کرد چرا که کاملاً اشتباه است.

تکنیک آموزشی هر جامعه‌ای متفاوت است، بنابراین نمی‌توان با روش و ابزار جامعه دیگر نشاط اجتماعی ایجاد کرد چرا که کاملاً اشتباه است وی تاکید کرد: افرادی که در حوزه فرهنگی و نشاط اجتماعی فعالیت دارند باید از تخصص لازم برخوردار و همچنین دغدغه و دید درستی نسبت به هنجارهای جامعه داشته باشند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: چنانچه فردی نسبت به عرف و هنجارهای جامعه شناخت لازم را نداشته باشد قطعاً با تکنیک‌های غلط آموزش را منتقل می‌کند که تأثیر جبران ناپذیری به همراه دارد.

جعفری گفت: نشاط اجتماعی یکی از ضروریات جامعه است به ویژه در استان جوانی همچون خراسان شمالی که مردمی بانشاط دارد و مهد موسیقی، بوم گردی و طبیعت گردی است، بنابراین ورود افراد متخصص در این حیطه ضروری بوده تا هنجارشکنی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: همچنین خراسان شمالی در حوزه موسیقی، تفریحات و ورزش از پتانسیل‌های بالایی برخوردار است اما غالب افرادی که در این حوزه‌ها ورود پیدا می‌کنند شناخت درستی از فرهنگ ندارند و تخصص غیر مرتبت داشته و در نهایت مشاوره نادرست ارائه می‌دهند.

رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان شمالی تاکید کرد: حوزه نشاط اجتماعی جوانان و نوجوانان بسیار حساس است و کوچک‌ترین خطا سبب زاویه گرفتن از عرف جامعه می‌شود.

کد خبر 4622789 الهام یزدان پناه

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی!

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۹۹۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اونای امری: گواردیولا؟ او تاثیر بالاتری نسبت به مسائل مالی دارد؛ اختلاف 19 امتیازی رئال مادرید با بارسلونا شگفت آور است
 • کشف محموله ۴۰میلیاردی شیشه از هواپیمای بم
 • شیوع فشارخون در خراسان جنوبی پایین‌تر از میانگین کشوری است
 • اونای امری: کیلیان ام باپه چشم بسته از میان رئال مادرید و بارسلونا، کهکشانی ها را انتخاب کرده بود اما او را راضی به ماندن در پاری سن ژرمن کردم
 • امری: امباپه می‌خواست رئالی شود، من نگذاشتم
 • کشف محموله ۴۰ میلیارد ریالی شیشه از قسمت بار هواپیمایی بم ـ تهران
 • ضبط 50 کیلوگرم شیشه از پرواز بم
 • کشف محموله ۴۰ میلیاردی شیشه از بار هواپیما
 • کشف یک محموله ۴۰ میلیاردی شیشه از بار هواپیمای بم –تهران
 • کشف یک محموله ۴۰ میلیاردی ماده مخدر شیشه از بار هواپیمای بم –تهران / چهار نفر از پرسنل فرودگاه بم بازداشت شدند/ احضار مسئولان فرودگاه
 • انهدام ۷ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در استان مرکزی
 • بیش از 200 معتاد متجاهر و خرده فروش در مشهد جمع آوری شدند
 • ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند
 • روند نزولی مصرف روانگردان‌ها و افزایش 35 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان مرکزی
 • مرند رتبه برتر مبارزه با مواد مخدر را در آذربایجان شرقی دارد
 • آموزش‌های پیشگیری از شیوع مواد مخدر در سطح مدارس ملموس‌تر باشد
 • انتقاد نمایندگان از گرانی نجومی کاغذ
 • پیشگیری مهمترین راه مقابله با شیوع اعتیاد است
 • دولت برای مدیریت گرانی‌های بازار ورود جدی داشته باشد