خبرگزاري آريا - اروميه- ايرنا- رييس مجمع دانش آموختگان ايران اسلامي (مجديران) در آذربايجان غربي گفت: ترامپ به دنبال مذاکره مجدد بر سر مساله هسته اي ايران و جايگزيني يک توافق جديد به جاي برجام است.

«نادر عليزاده» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينکه دومين هدف اين کشور تبديل ايران به يک کشور خنثي در منطقه خاورميانه است، افزود: سران اين کشور با تحميل خواسته هاي خود به دنبال احياي ابهت از دست رفته خود در منطقه و جهان هستند.
وي اضافه کرد: يکي از فايده هاي خروج ترامپ از برجام و ايران ستيزي وي، متحد شدن دو جريان فکري در داخل کشور بوده و در شرايط کنوني اصلاح طلبان و اصولگرايان بيش از هر زمان ديگر به هم نزديک تر هستند و اين همان «جنگ اميد» مدنظر دکتر روحاني است.
وي رمز پيروزي ايران در مقابل ترامپ را درايت دولتمردان ايران دانست و اظهار داشت: درايت و تدبير واقعي باعث خواهد شد تا هيچ جنگي روي ندهد و ملت ايران در اين شرايط بد اقتصادي وارد يک بحران ديگر نشود.
وي با تاکيد بر اينکه تعامل با جهان بايد بيشتر از گذشته دنبال شود، بيان کرد: ايران مي توانست از اختلاف بين آمريکا و اروپا به بهترين شکل ممکن بهره برداري کند.
دبير شوراي هماهنگي اصلاح طلبان آذربايجان غربي نياز به گفت و گوي ملي در جامعه سياسي ايران را يک نياز دائمي بيان کرد و گفت: اين گفت و گو هيچ مغايرتي با رقابت‌هاي سياسي ندارد و هيچگاه به بهانه مشترکات انقلابي و ملي از رقابت سليقه‌ها بي‌نياز نيستيم.
وي با تاکيد بر اينکه همبستگي و گفت و گوهاي سازنده بايد در اولويت قرار گيرد، ادامه داد: نبايد به بهانه اختلاف هاي سياسي همديگر را حذف کنيم و رد صلاحيت هاي مغرضانه بايد کنار گذاشته شود.
وي بيان کرد: براي جلب اعتماد مردم نيز بايد با اختلاس ها به صورت قاطعانه برخورد شود و از کساني که احساس مي کنند به آنان ظلم شده، دلجويي شود تا مردم به نظام و مسوولان اعتماد وافر داشته باشند.
«عليزاده» بر شکل گيري احزاب قدرتمند در کشور تاکيد کرد و افزود: خرده احزاب نمي توانند اثربخشي مفيدي براي جامعه داشته باشند و احزاب بايد چه راست سنتي مانند جبهه پايداري و حزب موتلفه و چه چپ مانند حزب اعتماد ملي و حزب کارگزاران بايد تفکر حذفي را کنار بگذارند و با کمک به دولت در ايجاد آرامش در کارهاي اجرايي باعث شوند که دولت با فراغ بال به سياست هاي خارجي و داخلي رسيدگي کند و حمايت همه جانبه از دولتمردان داشته باشند.
به گزارش ايرنا، مجمع دانش آموختگان ايران اسلامي داراي 164 عضو در آذربايجان غربي است.
8135/3072
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تولید بذر هسته‌های مقاوم در برابر آفات

محققان ایرانی توانستند بذر هسته ای گیاهان روغنی مقاوم در برابر بیماری ها و آفت ها را تولید کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  مدیر مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، وابسته به مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، از تولید بذر هسته‌های اولیه گیاهان روغنی سویا و کلزا و تجاری‌سازی آن‌ها خبر داد و گفت: خصوصیات این بذر جدید عملکرد بالا، مقاوم بودن به بیماری‌ها، مقاوم بودن به آفات و شرایط آب‌ماندگی است.

محسن باقری با اشاره به اینکه این مرکز مجموع ۱۸ شرکت، واحد و هسته فناور را تحت پوشش قرار داده است، افزود: از این تعداد ۵ شرکت دانش‌بنیان هستند و ۸ واحد فناور و ۵ هسته فناور نیز زیر نظر این مرکز بوده و در زمینه‌های مربوط به کشاورزی فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این شرکت‌ها و واحدهای فناور در زمینه های دام، زراعت، باغبانی، کشت باغ، درختان مثمر و غیرمثمر، گیاهان زراعی و گیاهان مرتعی فعالیت می کنند، افزود: رقم، تیپ یا کولتیوار به انواعی از گونه‌های یک گیاه خاص می‌گویند که با شرایط محیطی به‌طور طبیعی یا مصنوعی منطبق شده و از این طریق بازده یا مقاومت آن‌ها نسبت به دیگر همگونه‌هایشان افزایش یافته است.

باقری با اشاره به اینکه هر شخص یا مؤسسه‌ای می‌تواند رقم موردنظر خود را تربیت و ثبت کند و حق انحصاریِ پرورش آن گیاه را در دست گیرد، اظهار کرد: معمولاً بر روی آزادسازی ارقام و تجاری‌سازی آن‌ها کار می‌کنیم و سعی داریم ارقامی که ظرفیت بالایی برای استان دارند را آزاد کرده و در اختیار کشاورزان قرار دهیم.

وی دو گیاه شاخص در بین گیاهان روغنی را "سویا" و "کلزا" نام برد و افزود: به‌خصوص گیاه روغنی کلزا سطح زیر کشت فراوانی دارد و در سال زراعی فعلی در استان گلستان حدود ۸۵ تا ۱۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت دارد.

مدیر مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی گلستان با بیان اینکه یکی از استان‌های اول در تولید دانه‌های روغنی از جمله سویا و کلزا استان گلستان است، ادامه داد: این استان در زمینه کشت آفتابگردان هم مقام اول را داشت؛ اما چند سالی است که آفتابگردان به حاشیه رفته و در حال حاضر استان گلستان به لحاظ سطح زیر کشت گیاه روغنی سویا و کلزا حائز رتبه اول در کشور است.

باقری با اشاره به اینکه شرکت فعال در زمینه تولید هسته‌های اولیه گیاهان روغنی متشکل از اعضای هیات علمی است، تشریح کرد: در این شرکت دورگ‌گیری گیاهان انجام شده و طی این فرآیند، دو گیاه والد پدری و مادر تلاقی داده می‌شوند. این سیکل حدود ۱۲ سال طول می‌کشد و پس از آن به لاینی تبدیل می‌شود که نسبت به شاهد منطقه برتری دارد.

وی اضافه کرد: بعد از طی شدن این سیکل، لاینی حاصل می‌شود که نسبت به شاهد منطقه ارزیابی شده و اگر برتری داشته باشد، به جامعه کشاورزی ارائه می‌شود.

مدیر مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، یادآور شد: خصوصیات این لاین عملکرد بالا، مقاوم بودن به بیماری‌ها، مقاوم بودن به آفات و شرایط آب‌ماندگی در استان است. بنابراین ما بر روی این زمینه‌ها کار می‌کنیم و بذر را از مرحله‌ای که محدود است، به مقدار زیاد و در حالت تجاری تولید می‌کنیم و در اختیار کشاورزان منطقه قرار می‌دهیم.

باقری خاطرنشان کرد: اگر دامنه تولید وسیع باشد، محصول را به استان‌هایی که اقلیم آن‌ها مشابه اقلیم گلستان است هم عرضه می‌کنیم.

وی در پایان ریسک‌پذیری بخش کشاورزی را یادآور شد و اظهار کرد: سیلی که در استان گلستان آمد، خیلی از محصولات را زیر آب برد؛ بنابراین نمی‌توان گفت که درآمد خالص شما سوددهی دارد یا خیر و این موضوع بستگی به شرایط محیطی دارد. شرکت‌های دانش‌بنیان یا واحدهای فناور که بخواهند محصولی را تولید و تجاری کنند، معمولاً باید ۵ تا ۶ سال از خودشان مایه بگذارند تا محصولشان به مرحله تجاری‌سازی برسد و به بازارهای هدف دست پیدا کنند.

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۰۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خروج از برجام؛ پوچ ترین تصمیم آمریکا
 • کشتی یخ شکن هسته‌ای روسیه به آب انداخته شد
 • کجا را نشانه گرفته اند؟! /خطای خدمت به خود! / عایدی مشاوران از آشفتگی بازار مسکن
 • هشدار تند "سی‌ان‌ان" به ترامپ
 • هشدار CNN به ترامپ درباره ایران و معامله قرن
 • ابراز نگرانی رسانه آمریکایی درباره تحولات منطقه غرب آسیا
 • هشدار تند «سی‌ان‌ان» به ترامپ درباره ایران
 • هشدار تند «سی‌ان‌ان» به ترامپ درباره ایران و «معامله قرن»
 • تأکید «الحلبوسی» بر لزوم مقابله با هسته‌های خفته داعش
 • امکان‌سنجی گفت‌وگوی دیپلماتیک با آمریکا
 • کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه +عکس
 • کشتی یخ‌شکن هسته‌ای جدید روسیه به آب انداخته شد
 • کتاب کاربرد روش مونت کارلو در محاسبات هسته‌ای منتشر شد
 • اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر
 • «دایان فاینستاین» اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ضیافت ظریف به صرف شام کیست؟ + تصاویر
 • رقیب ترامپ وعده بازگشت به برجام داد
 • تحول مدیریتی با جوانان متعهد/ به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم/ هنر تغییر محاسبات
 • بی‌تدبیری ارزی دولت چند هزار صادرکننده قلابی درست کرد؟/ دشمنان دنبال تجزیه‌طلبی هستند خاتمی دنبال چیست؟/ آغاز حسابرسی از وضعیت مدیران ۲ شغله
 • ایزدی: تنش در منطقه جنگ‌روانی است/ مسیر مذاکره باز نیست/ نه آمریکا، نه ایران جنگ نمی‌خواهند