خبرگزاری فارس: پس از آنکه یک ژنرال ارشد انگلیسی دو روز پیش ارزیابی ادعایی آمریکا مبنی بر «افزایش تهدید ایران در منطقه» را رد کرد، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس امروز به حمایت از موضع واشنگتن پرداخت.

هانت با اشاره به گفت‌وگوهایی که اخیرا با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره ایران داشته، در توییتر نوشته است: «ما درباره تهدید افزایش‌یافته برآمده از ایران، ارزیابی مشترکی داریم. مثل همیشه، به همکاری نزدیک با ایالات متحده ادامه می‌دهیم.»

روز سه‌شنبه ژنرال «کریستوفر کیگا» معاون انگلیسی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه و عراق با رد ادعای آمریکا مبنی بر اینکه در روزهای اخیر تهدید ایران افزایش یافته، گفت اطلاعاتی دال بر صحت این ادعا مشاهده نکرده است.

در پی این اظهارات، در رخدادی غیرمعمول مقر مرکزی نیروهای آمریکایی در منطقه با صدور بیانیه‌ای اظهارات این ژنرال بلندپایه یک کشور متحد آمریکا را مورد انتقاد قرار داد. به نوشته رسانه‌های آمریکایی، در پی ناخرسندی واشنگتن از اظهارات کیگا، لندن به دنبال راهی برای جبران این موضع‌گیری بوده است.

در روزهای گذشته همزمان با شکل‌گیری فضایی تنش‌آلود در منطقه به واسطه اقدامات و موضع‌گیری‌های مقام‌های آمریکایی، رسانه‌های آمریکایی درباره خودداری متحدان آمریکا از حمایت از این کشور هشدار داده‌اند. روز گذشته اسپانیا اعلام کرد کشتی جنگی خود را از ناوگروه تحت رهبری ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» که در مسیر غرب آسیا قرار دارد، جدا کرده است. انگلیس، آلمان و چند متحد دیگر آمریکا هم که به نوشته روزنامه «نیویورک‌تایمز» از ارزیابی واشنگتن در قبال ایران متقاعد نشده‌اند، درباره تبعات تنش در منطقه، هشدار داده‌اند.

منبع: فردا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

واکنش ها در آمريکا به توييت تهديد آميز ترامپ عليه ايران/ آمريکا نبايد براي اقدام نظامي عليه ايران ريسک کند

خبرگزاري آريا- توييت تهديدآميز `دونالد ترامپ` رييس جمهوري آمريکا عليه ايران با واکنش گسترده مقام هاي آمريکايي همراه شد.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، يکي از سناتورهاي آمريکايي، توييت تهديدآميز `دونالد ترامپ` رييس جمهوري آمريکا عليه ايران را در حد کودکان دبستاني دانست.
`کريس مورفي` سناتور دمکرات ايالت کنتيکت با نقل توييت تهديد آميز ترامپ در صفحه توييت خود نوشت: اگر فرزند کلاس چهارم من فرمانده کل قوا بود چنين چيزي مي نوشت.
دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا بامداد امروز به وقت تهران و پس از حمله راکتي به نزديکي سفارت آمريکا در منطقه سبز بغداد، در پيامي توئيتري تهديد کرد که اگر ايران خواهان جنگ باشد، پايان رسمي اين کشور خواهد بود.
ترامپ نوشت: اگر ايران مي خواهد بجنگد، اين پايان رسمي ايران خواهد بود. هرگز دوباره ايالات متحده را تهديد نکنيد.

هرگز تهديد نکنيد
`وندي شرمن` مقام سابق وزارت امور خارجه و عضو تيم مذاکرات هسته اي آمريکا نيز در توئيتي به پيام تهديد آميز ترامپ واکنش نشان داد و خطاب به رئيس جمهوري آمريکا تصريح کرد: «هرگز تهديد نکنيد» سال قبل تکرار شد. شايد فکر مي کني که «آتش و خشم» مربوط به رويکرد (آمريکا) در برابر کره شمالي اينجا و در مورد ايران نيز جواب مي دهد تا با تو ملاقات کنند. چنين اتفاق نمي افتد و قمار کره شمالي هم چندان خوب از آب درنيامد، اين طور نيست؟

امريکا مخاصمه را ترک کند
سندرز گفت: امريکا مخاصمه را ترک و عربستان نيز با ايران مذاکره کند.
برني سندرز سناتور دموکرات آمريکا تاکيد کرد که براي بازگشت آرامش کامل به خليج فارس، آمريکا از رويکرد تخاصمي عليه ايران اجتناب کند و بازيگران منطقه اي چون عربستان نيز بجاي بدتر کردن اوضاع، راه مذاکره با ايران را پيش بگيرند.
برني سندرز نامزد احتمالي انتخابات رياست جمهوري 2020 آمريکا در گفت‌وگو با روزنامه نيويورک تايمز افزود: من مخالف جدي جنگ هاي آمريکا در خليج فارس بودم. هر کاري لازم بود انجام دادم تا آمريکا را از جنگ يمن بيرون بکشم. جنگي که ويراني غير قابل جبراني در اين کشور به بار آورده است.
وي ادامه داد: اکنون هر چه در توان داشته باشم براي جلوگيري از ورود آمريکا به جنگي ديگر به کار خواهم بست.
سندرز ادامه داد: ضروري است که به عربستان سعودي – که يک رژيم مستبد و آدم کش است – بگوييم که باب مذاکره با ايران را باز کند تا در منطقه صلح برقرار شود، نه اينکه اين وضعيت حساس را بدتر کنند.

ايران از رياست جمهوري ترامپ سالم گذر خواهد کرد
`مايک مک فال`سفير پيشين آمريکا در روسيه نيز در واکنش به توييت تهديدآميز ترامپ بامداد دوشنبه نوشت: ايران هزاران سال است که «رسما» وجود دارد و از رياست جمهوري ترامپ سالم گذر خواهد کرد.چرا بايد فکر کنيد که ايرانيان در صورت «حمله پيشگيرانه» ما به آن ها واکنش مشابهي نخواهد داشت؟ سخنان درشت ولي توخالي کافي است.

نکته موثر و سازنده اي درتهديد جديد ترامپ عليه ايران وجود ندارد
نشريه«نيويورک مگزين» لفاظي جديد ترامپ عليه ايران را زير سوال برد و نوشت: به طور دقيق معلوم نيست که منظور ترامپ از پايان «رسمي» کشوري با قدمت بيش از 2500 سال و با جمعيتي بيش از 81 ميليون نفر چه بوده است. اين در حاليست که هنوز معلوم نيست تهديد ايران دقيقا چه بوده است.
اين نشريه نوشت: با اين حال لحن ترامپ در مقايسه با تهديد توييتري ديگر او در ماه ژوئيه (تير 97)خطاب به رئيس جمهوري ايران آرام تر بود.ترامپ ژوييه گذشته با کلمات درشت در صفحه کاربري اش در توئيتر نوشت: هرگز هرگز دوباره ايالات متحده را تهديد نکنيد.اين تهديد در واکنش به سخنان رئيس جمهوري ايران بود که خطاب به آمريکا گفت: با دم شير بازي نکنيد.
مجله نيويورک مگزين به نقل ازگزارش هفته گذشته روزنامه نيويورک تايمز درباره طرح هاي احتمالي دولت ترامپ و دستور پمپئو درباره تخليه بخشي ازسفارت آمريکا در بغداد و به ويژه لفاظي هاي ترامپ نوشت: کنگره و دست اندرکاران سياست خارجي آمريکا دچار ابهام و ترديد هستند.
اين گزارش افزود:به نظر مي رسد نکته موثر و سازنده اي درتهديد جديد ترامپ عليه ايران وجود ندارد و اين امر انتقاد تحليلگران را برانگيخته است .
اين اظهارات مقام هاي پيشين و برخي سناتورها نشان مي دهد، اساسا سياست خارجي ترامپ پذيرش چنداني در کانون سياست گذاري خارجي ندارد و ترديد در اقدامات و سياست ها موج مي زند.

ترامپ با تيم ديپلماسي خود هماهنگ نيست
تحليلگر شبکه تلويزيوني سي ان ان با اشاره به توييت هاي ضد و نقيض دونالد ترامپ درباره ايران گفت که واکنش ترامپ درباره ايران نشان مي دهد که وي با تيم ديپلماسي خود هماهنگ نيست.
`سامانتا وينوگراد`کارشناس حوزه امنيت ملي آمريکا تاکيد کرد: واکنش هاي توييتري ترامپ در روزهاي اخير نشان مي دهد که وي کاملا به تنهايي عمل مي کند و به هيچ عنوان با تيم ديپلماسي خود همخوان نيست.

آمريکا نبايد براي اقدام نظامي عليه ايران ريسک کند
يک روزنامه آمريکايي با اشاره به توانمندي‌هاي ايران براي مقابله با هرگونه اقدامات تحريک‌آميز آمريکا، تأکيد کرد که آمريکا نبايد براي اقدام نظامي عليه ايران ريسک کند زيرا جنگ با ايران مادر تمام باتلاق‌ها خواهد بود.
روزنامه آمريکايي واشنگتن‌پست در گزارشي به تنش‌هاي اخير در منطقه غرب آسيا اشاره کرد و نوشت که درگيري نظامي با ايران «مادر تمام باتلاق‌ها» خواهد بود.
در اين گزارش آمده است که «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا به طور موقت از تنش‌ها عليه ايران در روزهاي گذشته کم کرده بود که در اقدامي، مجدداً با انتشار توييتي بر اين تنش‌ها دامن زد.
ترامپ روز يکشنبه هفته جاري، در يک پيام توييتري تهديدآميز نوشت: «اگر ايران خواستار جنگ باشد، پايان رسمي ايران خواهد بود. هرگز ديگر آمريکا را تهديد نکنيد».
طبق اين گزارش، طرفداران سياست‌هاي ترامپ در قبال ايران، در پي انتشار اين توييت تهديد‌‌آميز، واکنش‌هاي هولناکي از خود نشان دادند به طوريکه سناتور «مارکو روبيو» از ايالت «فلوريدا» هشدار داد: «حمله = پاسخ قطعي».
«تام کاتن» سناتور جمهوري‌خواه که مواضع تندي در قبال ايران دارد نيز در پي پيام توييتري ترامپ تصريح کرد: «اگر ايران عليه آمريکا يا همپيمانان ما در منطقه اقدام نظامي انجام دهد، قطعاً انتظار يک واکنش مخرب عليه ايران را خواهم داشت».
واشنگتن‌پست سپس با اشاره به تمامي اين لفاظي‌هاي جنگ‌طلبانه مقامات آمريکايي ادامه داد که اين رجزخواني‌ها، تند و سخت از واقعيت به دور است.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: لندن واشنگتن تهدید ایران

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۰۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ژنرال حفتر: شرایط آتش‌بس در لیبی فعلا مهیا نیست
 • ژنرال حفتر: شرایط آتش‌بس فعلا مهیا نیست
 • داعش لندن را تهدید کرد+تصویر
 • آیا مقدمات جنگ ایران و آمریکا فراهم است؟ +تصاویر و فیلم
 • بقایای «مرد فیلی» در یک قبر بدون اسم در لندن کشف شد
 • ژنرال بازنشسته آلمانی: فروپاشی آی‌ان‌اف فاجعه‌ای برای اروپاست
 • خباز: «شورای پشتیبانی جنگ اقتصادی» تشکیل شود/مردم را ناامید نکنیم
 • سرقت از جواهر فروشی لندن
 • خباز: «شورای پشتیبانی» جنگ اقتصادی تشکیل شود/شرایط بدتر از دوران جنگ است
 • لغو مشکوک سفر ژنرال دانفورد به اروپا
 • وزیر دفاع انگلیس: فعالیت‌های منطقه‌ای ایران تنش‌زاست
 • حمله یک گروه موتورسوار به جواهر فروشی در غرب لندن/ ۵ سارق دستگیرشدند
 • دستگیری ۵ سارق جواهر فروشی در لندن
 • جولان سارقان در خیابان‌های لندن با قمه و چکش!
 • دومين پيام تهديد آميز ترامپ عليه ايران/ واکنش ايران به تهديدهاي رئيس جمهور آمريکا
 • توصیف واشنگتن‌پست از جنگ آمریکا با ایران
 • عارف یا لاریجانی؟
 • انگلیس به جنگ روانی آمریکا علیه ایران پیوست
 • وزیر دفاع انگلیس ایران را تهدید کرد