ترکیب تیم فوتبال استقلال برای دیدار برابر سپیدرود رشت مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال استقلال و سپیدرود رشت از ساعت 21:30 امروز (پنجشنبه) در چارچوب هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال و در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند.

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال، تیمش را با ترکیب سیدحسین حسینی، میلاد زکی‌پور، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری،‌ وریا غفوری، روزبه چشمی، علی کریمی، آیاندا پاتوسی، مهدی قائدی، روح الله باقری و مرتضی تبریزی به مصاف سپیدرود می‌فرستد.

علیرضا فغانی قضاوت این مسابقه را بر عهده خواهد داشت.

منبع: عصر ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رشت| نشست تخصصی نقش اصحاب رسانه در دفاع مقدس برگزار شد

نشست تخصصی نقش اصحاب رسانه در دفاع مقدس به‌مناسبت بزرگداشت فتح خرمشهر و به‌منظور بررسی نقش ویژه رسانه در این دوران در رشت برگزار شد. ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶ استانها گیلان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، نشست تخصصی نقش اصحاب رسانه در دفاع مقدس پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان، مدیران خبرگزاری‌ها و مستندسازان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در رشت برگزار شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان در این مراسم ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: رسانه‌ها در طول 8 سال دفاع مقدس نقش بسیار برجسته‌ای ایفا کردند.

سرهنگ پاسدار عباس بایرامی به نقش برجسته رزمندگان گیلانی در عملیات بیت‌المقدس اشاره کرد و ابراز داشت: رزمندگان گیلانی نیز در این عملیات حضور گرم و مؤثری در 9 یگان ویژه داشتند و در این راستا 260 شهید از این استان در این عملیات تقدیم شد.

بررسی نقش رسانه در دوران دفاع مقدسنشست «خبر و دفاع مقدس» در کرمان به روایت تصویر5 عنوان کتاب دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری رونمایی شد

وی افزود: زمانی که ارتش عراق به مرزهای ایران آمد همه سرخورده بودند اما شهیدجهان‌آرا در آن زمان به یاران خود دلگرمی می‌داد و در همین راستا شخصی صدای امواج و گلوله‌هایی جنگی که به زمین فرود می‌آمد ضبط می‌کرد و اشاره می‌کرد که زمانی خواهد رسید که این صداها برای ثبت خاطرات مؤثر باشد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با اشاره به برخی برنامه‌های امسال که به مناسبت ایام گرامیداشت فتح خرمشهر در رشت برگزار می‌شود گفت: در این راستا گلباران گلزار شهدا و برگزاری یادواره 260 شهید استان گیلان در عملیات بیت‌المقدس در گلزار شهدای رشت برگزار می‌شود.

بایرامی به آغاز پروژه موزه دفاع مقدس در روزهای آتی خبر داد و افزود: با وجود شرایط مختلف اما کارها و برنامه‌های مربوط به موزه دفاع مقدس انجام شده و در روزهای آتی با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان، پیشکسوتان حوزه دفاع مقدس و دیگر مسئولان استان، عملیات کلنگ‌زنی این موزه در رشت آغاز می‌شود.

یکی از مستندسازان دوران دفاع مقدس در حوزه رسانه نیز در این مراسم گفت: زمانی که رژیم بعثی، رسماً تجاوز خود را آغاز کرده و به سمت خرمشهر حرکت کرد، تعدادی از گیلانی‌ها جلسه‌ای با فرمانده سپاه غرب برگزار کردند که بعد از آن جلسه، نخستین گروه به سمت پل ذهاب برای مقابله با دشمن شتافتند.

انصاری با بیان اینکه از خرداد ماه سال 1359 جنگ به طور پراکنده در خرمشهر آغاز شد ابراز داشت: رزمندگان گیلانی از همان اوایل جنگ از مقاومت خرمشهر تا فتح و آزادسازی خرمشهر همواره نقش ویژه و برجسته‌ای در این مسیر ایفا کردند.

وی با اشاره به اینکه بعد از سقوط خرمشهر تعدادی از رزمندگان گیلانی بیش از 500 روز در خرمشهر سنگرسازی کرده و نقش ایفا کردند خاطرنشان کرد: رزمندگان گیلانی در اوایل جنگ چه در غرب کشور و چه در جنوب کشور نقش بسزایی داشتند.

این مستندساز و پیشکسوت دوران دفاع مقدس در حوزه رسانه به عملکرد مطلوب رسانه‌های آن زمان‌ در طول 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و ابراز داشت: رسانه‌ها در دوران دفاع مقدس به خوبی حق جمهوری اسلامی را تبلیغ کرده و رساندند اما این رسانه‌ها بعد از جنگ به نوعی عقب‌نشینی کردند.

انصاری با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در معرفی و تبیین مفاهیم دوران دفاع مقدس تصریح کرد: در دوران دفاع، حدود 20 درصد از جوانان گیلانی تجربه حضور در جبهه داشتند و در این مسیر استان گیلان، 2 هزار و 600 آزاده و 22 هزار جانباز و 8 هزار شهید تقدیم کرد.

مدیر خبرگزاری فارس استان گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: با توجه به سبک تجاوز دشمن در دوران دفاع مقدس، رسانه‌ها به قید فوریت با وجه ورود به صحنه جهت افزایش احساسات مردم نسبت به اوضاع جنگ و افزایش انگیزه مردم برای حضور در جبهه نقش ایفا کردند.

ابراهیم افشاری با بیان اینکه این اقدامات از طریق تعدادی از روزنامه‌های داخلی و رسانه ملی صدا و سیما معمولاً انجام می‌شد افزود: امروز هم در رسانه‌ها باید همواره نگاهی به تعریف جامعه داشته باشیم چون امروز شاهد جنگ نرم دشمن هم هستیم.

وی به تأثیرپذیری نوجوانان از حماسه شهید حسین فهمیده در دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد و ابراز داشت: زمانی ما می‌توانیم از نوجوانان انتظار دفاع از مفاهیمی که به آنان انتقال داده می‌شود، داشته باشیم که این مفاهیم به نحو مطلوب به آنان انتقال داده شده و قانع شوند.

مدیر خبرگزاری فارس استان گیلان با بیان اینکه در بخش رسانه در راستای تبلیغ سیره شهدا و دفاع مقدس عملکرد مناسبی در حیطه جوانان صورت نگرفته است گفت: قشر جوان با مفاهیم دوران دفاع مقدس بیگانه نیست بلکه به‌شدت هم استقبال می‌کند بنابراین نوع انتقال مفاهیم به آنان اهمیت دارد.

مدیر خبرگزاری تسنیم گیلان نیز در این نشست گفت: در حوزه دفاع مقدس همواره اقدامات و فعالیت‌هایی در استان گیلان انجام شده و تحولاتی نیز در این زمینه مشاهده شده و در شرایط فعلی کشور نیز انعکاس اتفاقات و مفاهیم دوران دفاع مقدس موجب ایجاد یک نوع هراس و شرمندگی در دشمن می‌شود.

علیرضا خاکپور به اهمیت و ضروری بودن نقش زینب‌وار رسانه‌ها در حوزه دفاع مقدس تأکید کرد و ابراز داشت: اصحاب رسانه در دوران دفاع مقدس همواره در این مسیر نقش‌ ایفا کردند اما امروز رسانه‌ها به‌عنوان بازماندگان آن دوره از نقش پررنگ‌تری برخوردار هستند.

رئیس مجمع عالی بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه باید نقش رسانه‌ها را به فراخور میزان توانمندی و استانداردهای آنان مشاهده کرد اظهار داشت: بنابراین ضروری است که اطلاعات درستی به خبرگزاری‌ها به عنوان منابع خبری رسانده شود تا نقش مؤثر خود را در این زمینه نشان دهند.

مدیر خبرگزاری تسنیم استان گیلان با بیان اینکه دیگر رسانه‌های مکتوب، سایت‌ها یا صدا و سیما نیز به فراخور توانمندی خود باید دیده شوند افزود: بنابراین رسانه‌ها امروز باید بتوانند واقعیت‌های آشکار و اتفاق افتاده جامعه را به درستی انعکاس دهند و بزرگنمایی خاص در این حوزه نباید بروز دهد.

خاکپور خواستار تشکیل یک کمیته تخصصی کوچک ذیل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان جهت ایفای نقش رسانه‌ای در این حوزه شد و افزود: در این کمیته حداقل یک نماینده از رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری‌های استان و دیگر رسانه‌ها می‌توانند حضور داشته و در حوزه مذکور تأثیرگذار باشند.

مسئول خبرگزاری بسیج استان گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: قائدتاً امروز نقش رسانه‌ها با توجه به اتفاقات کشور و جنگ روانی دشمن بر کسی پوشیده نیست و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که خرمشهرهای بسیاری در پیش روی جمهوری اسلامی قرار دارد.

علی دارا رسانه را یکی از ابزار‌های فتح خرمشهرهای پیش روی جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: امروز وظیفه اصلی رسانه‌ها به نوعی مقابله و پاتک در برابر حملات دشمن است.

وی به نقش تأثیرگذار و مهم جوانان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دوران دفاع مقدس، جوانان 19 یا حتی 20‌ ساله، فرماندهی یک لشکر و گردان را بر عهده می‌گرفتند و حماسه‌های زیادی آفریدند البته امروز هم می‌توان از ظرفیت جوانان ایرانی، فکر و ایده این جوانان به خوبی استفاده کرد.

مسئول خبرگزاری بسیج استان گیلان با اشاره به اهمیت تطبیق دستاوردهای دوران دفاع مقدس با ظرفیت‌های امروز تصریح کرد: اگر دستاوردهای انقلاب را با شیوه‌هایی که در دوران دفاع مقدس مورد استفاده قرار می‌گرفت در نظر بگیریم باید در این مسیر بیشتر عمل شود و حرف و شعار را کاهش داد.

علی دارا مقایسه شرایط دوران دفاع مقدس با شرایط امروز کشور را جزء مهم‌ترین وظایف اصحاب رسانه دانست و افزود: اگر شیوه‌های مدیریتی دوران دفاع مقدس و امروز را در کنار هم قرار داده و بررسی کنیم می‌توانیم به یک الگوی مناسب برسیم که البته باز هم جوانان می‌توانند در این مسیر بسیار مؤثر باشند.

رئیس مؤسسه برهان عقل و اشراق نیز در این مراسم اظهار داشت: روزنامه کیهان، اطلاعات و روزنامه جمهوری اسلامی روزنامه‌هایی بودند که در دوران دفاع مقدس در ایران در حوزه جنگ کار می‌کردند و در آن دوران نزدیک به 50 شبکه رادیویی به نفع رژیم بعث و بر علیه جمهوری اسلامی کار می‌کرد.

مظفر نامدار با بیان اینکه جنگ عراق و ایران یک جنگ مهندسی بود ابراز داشت: بنده جزء نخستین نفراتی بودم که در سال‌های اولیه جنگ برای ثبت وقایع جنگ تحمیلی و حماسه‌های رزمندگان ایرانی و گیلانی به همراه دیگر دوستان خود به منطقه جنگی رفته و اسناد را تهیه کردم.

وی افزود: اصحاب رسانه وظیفه ابلاغ دارند و منتظر رساندن محتوا نمی‌مانند بلکه باید به دنبال محتوا و کشف وقایع مختلف جامعه بگردند و ناگفته‌ها را کشف کنند و در همان راستا مفاهیم و محتوای تولید شده را نیز ابلاغ کنند بنابراین رسانه حلقه واسط بین تولیدکننده محتوا و مصرف‌کننده آن است.

رئیس مؤسسه برهان عقل و اشراق با اشاره به برخی "سیاسیت‌های رسانه‌ای شده" گفت: برخی از این سیاست‌های رسانه‌ای شده در دوران دفاع مقدس بر علیه جمهوری اسلامی به‌کار گرفته شد و این سیاست‌ها به ورود ناخوانده برخی روابط عمومی‌ها، نخبگان حرفه‌ای تبلیغ و جنجال‌سازان در این حوزه برمی‌گردد.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم از تعدادی مستندساز و پیشکسوت دوران دفاع مقدس در حوزه رسانه تقدیر و قدردانی شد.

انتهای پیام/ن

R7877/P/S6,71/CT7

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دستیاران ویلموتس در تیم ملی ایران مشخص شدند

کلیدواژه: استقلال سپیدرود

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۱۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ویلموتس در ایران هازارد، کورتوآ، دی بروین و ... می‌خواهد!
 • خیلی ها در حمایت از سپیدرود تنها لب و دهان بودند/ این تیم هیأت مدیره واقعی ندارد
 • امام جمعه رشت: روایات قرآن از حوادث تاریخ برای عبرت‌‌آموزی امت اسلامی است
 • بازدید معاون استاندار از پروژه جمع آوری فاضلاب مسکن مهر رشت
 • فرماندار رشت: دستگاه ها فرصت های کارآفرینی را شناسایی کنند
 • سپیدرود رشت به وسیله باشگاه پیکان محکوم شد
 • محکومیت ملوان، سپیدرود و ماشین‌سازی در آرای جدید کمیته تعیین وضعیت
 • ترکیب تیم ملی ریکرو برای حضور در مسابقات جهانی مشخص شد
 • ترکیب تیم ریکرو مردان برای حضور در مسابقات جهانی مشخص شد
 • چرا فوتبال برای نمایندگان مجلس در اولویت است؟
 • شنبه، جلسه سرنوشت ساز سپیدرودی‌ها در رشت
 • شخصیت مشهور فوتبال ایران که با آرزوی رئیس‌جمهور شدن از دنیا رفت + عکس
 • ورود مجلس به فوتبال
 • مصاف زرد و سبز در دربی نصف جهان
 • تیم ملی اسلحه سابر ایران به مصاف رقبای خود می‌رود
 • مسئولان خودشان خواستند سپیدرود سقوط کند/ بعید است در سپیدرود بمانم
 • دو خبر کوتاه از آستارا و رشت
 • مصاف صعودکنندگان گروه B برنده نداشت
 • برتری تشریفاتی الزوراء عراق مقابل الوصل امارات