خبرگزاری میزان- ترکیب تیم فوتبال استقلال تهران برای بازی با سپیدرود در هفته پایانی لیگ برتر اعلام شد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در هفته پایانی لیگ برتر فوتبال ایران امشب از ساعت ۲۱:۳۰ تیم‌های استقلال تهران و سپیدرود رشت در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم می‌روند.

فرهاد مجیدی ترکیب استقلال را بر این بازی به شرح زیر مشخص کرد:

سیدحسین حسینی، میلاد زکی‌پور، آرمین سهرابیان، پژمان منتظری،‌ وریا غفوری، روزبه چشمی، علی کریمی، آیاندا پاتوسی، مهدی قائدی، روح الله باقری و مرتضی تبریزی.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قلعه‌نویی: این فرهنگ است که در یک بازی آسیایی به من توهین کنند؟/ پدر استقلال را یک سری صفحات فیک در فضای مجازی در آورده‌اند

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از باشگاه سپاهان، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: جا دارد از مجموعه سپاهان تشکر کنم. ما امسال سال خیلی خوبی داشتیم. باشگاه سپاهان به واقع باشگاه است. نه کلمه فرهنگی را به یدک می‌کشد و نه کلمه باشگاه را. این باشگاه حدود ۲ هزار ورزشکار دارد و من فکر می‌کنم کمتر باشگاهی باشد یا اصلا نباشد در ایران که چنین ساختاری داشته باشد. در چند رشته قهرمانی داشته باشد چه در آقایان و چه در بانوان. واقعا باشگاه سپاهان به ورزش ما خدمت می‌کند. جا دارد از مدیرعامل محترم کارخانه تشکر کنیم که یکی از دغدغه‌های اصلی اش باشگاه سپاهان است.

فوتبال ما با ناعدالتی‌ها به بیراهه می‌رود

قلعه نویی در مورد بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس گفت: ما لیگ را با فراز و نشیب و ناعدالتی‌هایی که نمی‌خواهم در این شب‌های عزیز به آن بپردازم پشت سر گذاشتیم. کم لطفی‌هایی به ما شد و همه مردم متوجه شدند. واقعا نگاه‌ها، نگاه عدالت محور در فوتبال ما نبود. شما ببینید سیاوش یزدانی را تعلیق می‌کنند یک بازی ما نمی‌توانیم از او استفاده کنیم، اما می‌بینید راجع به تیم‌های دیگر این مدلی نیست. فوتبال ما به بیراهه می‌رود. این رفتار‌ها و این ناعدالتی‌ها و این برگزاری مسابقات به فوتبال ما کمک نمی‌کند. مردم هم همه چیز را متوجه شدند. ما قضاوت را به عهده آن‌ها می‌گذاریم.

آیا فرهنگ این است که در یک بازی آسیایی به من فحش بدهند؟

او ادامه داد: ما کارمان را می‌کنیم و وظیفه مان را انجام می‌دهیم. همه این جوان‌ها متعلق به این مملکت هستند. جوری رفتار کنیم که خدای نکرده خون از دماغ کسی نریزد. اصلا این فوتبال ارزشش را ندارد. من قبلا گفته ام هر چقدر می‌خواهند به من توهین کنند، اما به هم سنگ نزنند. این چه فرهنگی است؟ آیا شما این را فرهنگ و منطق می‌دانید که در یک بازی آسیایی به من توهین کنند؟!

در زندگی ام به جز خدا و اهل بیت به هیچ شخصی باج ندادم

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست یک بار برای همیشه، همه این مسائلی که در مورد امیرقلعه نویی مطرح می‌شود را خودش پاسخ بدهد، گفت: چه مسائلی مطرح می‌شود؟ نه کمیته انضباطی، نه کمیته اخلاق، نه کمیته‌های دیگر هیچ وقت روی امیرقلعه نویی نگاه عدالت محور نداشتند. در این چندسال اخیر چقدر کمیته انضباطی علیه امیر قلعه نویی حکم داده است؟ همه آن‌ها هم قطعی و جریمه! این همه رفتار‌ها علیه من شد چرا حسن زاده ورود نکرد. کافی است در مورد یک نفر دیگر باشد. من می‌دانم چرا، چون در زندگیم راهم را درست می‌روم. در زندگیم جز خدا و اهل بیت به کسی باج ندادم. آن‌ها آدم‌های این مدلی را نمی‌توانند تحمل کنند.

حق علی دایی وزیر یا رئیس فدراسیون شدن است

قلعه نویی گفت: من اصلا به برخورد‌های باشگاه کاری ندارم و اصلا هم به من ربطی ندارد. آن‌ها مسائل درون خانوادگی خودشان را دارند. در دنیا چند علی دایی داریم؟ او یا حقش است وزیر این مملکت شود یا حداقل رئیس فدراسیون شود و باید این‌ها پله‌ای شوند که علی دایی رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شود. من امیر قلعه نویی که کوچک هستم، اما می‌خواهم بگویم این رفتار‌ها خوب نیست. اصلا من بدترین آدم روی زمین، چه ربطی دارد که در بازی آسیایی این رفتار‌ها انجام شود؟

اگر به ناموس تورک و حسن زاده هم توهین شود آن‌ها تحمل می‌کنند؟

سرمربی سپاهان اضافه کرد: کدام مسئول ورود کرده است؟ حسن زاده ورود کرد یا آقای تورک؟ اصلا من چیزی نگویم، کدام یک از این آقایان ورود کرد؟ اگر یکی از این کلمات را به خود آقای تورک یا آقای حسن زاده بگویند چه واکنشی نشان می‌دهند؟ وریا غفوری یک چیزی در مورد آقای حسن زاده گفت چند دفعه جوابش راداد؟! اگر به ناموس دوستان توهین کنند می‌توانند تحمل کنند؟ در آخر هم به جای اینکه به من تقدیرنامه بدهند و از من تشکر کنند که با همه این توهین‌ها خویشتن داری کردم، من را خواستند که چرا به کنفرانس نرفته ام؟!

استقلالی که قرارداد مربی اش ۱۸ میلیارد تومان است برای آقایان

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا فصل آینده در استقلال خواهد بود، گفت: استقلال جزو خاطرات زندگی من است. افتخارم این است که زمان‌هایی که استقلال پول نداشت، من و چند نفر دیگر ایستادیم و کمک کردیم استقلال شرایط آرمانی پیدا کرد. حالا که استقلال پول دارد بگذارید برای آقایان باشد. تیمی که یک قرارداد مربیش ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار است، که به الان حساب کنید ۱۸ میلیارد می‌شود، این استقلال مال آقایان باشد. آن استقلالی که قبلا پول نداشت و مشکلات داشت و کسی از ۱۰ کیلیومتری آن رد نمی‌شد برای ما. من خوشحالم زمانی استقلال را گرفتیم که پول نداشت. اعتبار داشتیم. به خاطر اعتبار مردم، باشگاه، مدیر عاملان وقت و کمی هم بنده توانستیم تیم را با کمترین هزینه پنجاه و پنجم جهان و در آسیا سوم کنیم. ما بازیکن آوردیم، اما پول ندادیم. یعنی نداشتیم که بدهیم.

هرکجا می‌رویم نهالش را می‌کاریم، اما بقیه دوستان میوه اش را بر می‌دارند

او در مورد اینکه آیا اگر همین حالا باشگاه پیشنهاد سرمربیگری استقلال را به او بدهد قبول می‌کند، گفت:من تمام فکر و ذکرم سپاهان است. اولویت من سپاهان است. دوست دارم با همه وجود بمانم و این نهالی که کاشتم را بزرگ کنم. هر کجا می‌رویم نهالش را می‌کاریم، اما بقیه دوستان میوه اش را بر می‌دارند، این هم اشکال ندارد. من وطیفه ام است که هرجا می‌روم اول ساختار سازی کنم. تیم‌هایی هم که رفته ام، حداقل یکی - ۲ سال شرایط خوبی داشته و نتایج خوبی گرفته است. برای اینکه دنبال ساختار سازی بودم. امسال هم دوست دارم در سپاهان بمانم.

به دلیل توهین‌هایی که به من شده الان تمایلی برای آمدن به استقلال ندارم

قلعه نویی تصریح کرد: هیچ پیشنهادی به من نشده و اگر هم بشود به آن فکر نمی‌کنم مگر اینکه با سپاهان به توافق نرسم. اما آن تمایلی که الان به استقلال بیایم را ندارم. فقط و فقط به خاطر آن توهین‌هایی که شد. از رویانیان بپرسید. از صدرمحمدی بپرسید که دوباره مدیرعامل مس کرمان شد و من به او تبریک می‌گویم. مطمئنم در آینده نزدیک مس کرمان را در لیگ برتر خواهید دید. ببینید من چه پیشنهاداتی را به خاطر استقلال رد کردم. حداقل این ۲ بزرگوار بیایند شهادت بدهند. آن موقع عشق و علاقه داشتم، اما وقتی در ۲، سه نوبت توهین شد دیگر آن عشق و علاقه را ندارم. انشاالله نیرو‌های جوان و انرژیک بیایند. همانطور که نسل بازیگری تمام می‌شود، نسل مربیگری هم بالاخره تمام می‌شود. باید نیرو‌های جوانتر بیایند. من امیدوارم استقلال به خاطر هواداران موفق باشد.

پدر استقلال را صفحات فیک مجازی درآورده است

سرمربی اسبق استقلال در ادامه اظهار داشت: پژمان منتظری حرف‌هایی زد که من نمی‌خواهم آن‌ها را باز کنم. پدر استقلال را یک سری صفحات فیک در فضای مجازی درآورده است. کسانی که آمدند در فضای مجازی استقلال را به این روز انداختند. با این بودجه، با بودجه ۱۰۰ میلیاردی آسیا که هیچ شما باید فراتر از آسیا تیمت مطرح بشود، اما، چون در فضای مجازی بودند، تیم استقلال را یکسری در همین فضای مجازی نابود کردند. متاسفم آن مواقع که من حرف حق زدم و با این آقایان درگیر شدم، هیچ کسی پشت من نیامد.

مربی شدن مانند پدر شدن است

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا می‌شود ترکیب امیرقلعه نویی به عنوان سرمربی و فرهاد مجیدی به عنوان دستیار را در استقلال تصور کرد، گفت: مربی شدن مانند پدر شدن است. کسی که پدر نباشد هر چقدر از مهر پدری و فرزندی بگویید شاید ۱۰ درصد متوجه شود. مربیگری هم یک بخشش باید به عنوان نفر دوم آن فشار را تحمل کنید و آبدیده شوید تا نفر اول بشوید. خود من در کشاورز، برق تهران، استقلال اهواز که دعا می‌کنم هرچه زودتر به لیگ برتر برگردد، از اینجا‌ها شروع و فشار‌ها را تحمل کردم. بحث دوم این است که هر کسی مسئولیت قبول می‌کند به عنوان نفر اول، بالاخره یکسری همکار‌های خودش را دارد و اینکه بخواهد با کسی ترکیب باشد، من می‌گویم نه. هرکسی که سرمربی است باید با نفرات خودش و آن‌هایی که با هم راحت‌تر هستند کار کند. برای فرهادمجیدی به عنوان مربی آرزوی موفقیت می‌کنم. به هرحال خوشحالم الان نسل مربیان جوان و استقلالی دارد به این چرخه اضافه می‌شود.

در ۸ سال اخیر چارچوب فدراسیون فوتبال مشخص نبود

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد ارزیابی اش از حضور مارک ویلموتس روی نیمکت تیم ملی گفت: این سوال را باید کمیته فنی و آن‌هایی که با او قرارداد بستند پاسخ بدهند. اما در کل باید بگویم، امیدواریم مسئولان فدراسیون چارچوب‌ها را تعریف کنند. در ۸ سال گذشته و خصوصا ۴ سال پیش ما چارچوب نداشتیم که جایگاه رئیس فدراسیون، دبیر کل و سرمربی درست برعکس بود، اما امیدوارم این بار این اتفاق نیفتد. ویلموتس هم رزومه خوبی دارد. او مربی تیم ملی بلژیک بوده است. در ۴ سال گذشته چارچوب در بخش فدراسیون فوتبال و سرمربی فوتبال مشخص نبود. شما ببینید او چقدر همکار تغییر داد، چند دبیر کل تغییر دادیم، چند سرپرست تغییر دادیم و این‌ها به نظر من هم وجهه فدراسیون را زیر سوال برد و هم انرژی را از سرمربی تیم ملی گرفت.

امیدوارم تیم ملی با حضور ویلموتس و مشخص شدن چارچوب‌ها عملکرد بهتری داشته باشد

او افزود: به نظرم اگر جایگاه‌ها مشخص باشد خیلی راحت‌تر می‌توانیم کار کنیم. امیدوارم این بار با آمدن ویلموتس و مشخص شدن چارچوب‌ها عملکرد بهتری داشته باشیم. البته این دوره جام جهانی خیلی دوره آسانی خواهد بود و ما باید انرژی مان را برای تیم ملی المپیک بگذاریم و اولویت یک فدراسیون فوتبال ما باید تیم ملی امید باشد. ما نفرات خوبی داریم و امیدواریم این بار تیم امیدمان به المپیک برود. چون رفتن به جام جهانی این دوره آسان است. به هرحال فدراسون فوتبال زحمت خودش را کشید، اما در مورد لیگ هیچ عدالتی اجرا نشد.

به من توهین کنید، اما سنگ پرتاب نکنید

قلعه نویی در مورد اینکه مشخص شد قصد بازگشت به استقلال ندارد و اگر این اتفاق بیفتد، کادرفنی که خودش انتخاب می‌کند همراهش خواهد بود، گفت: نه امیر قلعه نویی بلکه هر مربی دیگری باشد همکاران خودش را می‌برد. انشاالله برویم به سمتی که از فوتبال لذت ببریم. خواهشم از طرفداران، آن‌هایی که می‌آیند به من توهین می‌کنند این است که بازهم توهین کنید، اما به هم سنگ پرتاب نکنید. خدای نکرده اتفاقی بیفتد پدر و مادر‌ها چکار کنند؟

وی در واکنش به این جمله که در فضایی که به سرمربی رقیب توهین شود، همه این اتفاقات می‌افتند، گفت: کار از این حرف‌ها گذشته است. در یک بازی آسیایی به من توهین شد، شما ببینید چه خبر است.

انتهای پیام/

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دستیاران ویلموتس در تیم ملی ایران مشخص شدند

کلیدواژه: لیگ برتر میزان استقلال مجیدی سپیدرود

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۱۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گل مهدی ترابی در جمع برترین گل‌های هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2019
 • خیلی ها در حمایت از سپیدرود تنها لب و دهان بودند/ این تیم هیأت مدیره واقعی ندارد
 • ترین‌های لیگ برتر فوتبال ایران، دوره هجدهم
 • زمان قرعه‌کشی لیگ برتر فوتسال مشخص شد
 • محکومیت ملوان، سپیدرود و ماشین‌سازی در آرای جدید کمیته تعیین وضعیت
 • ترکیب تیم ملی ریکرو برای حضور در مسابقات جهانی مشخص شد
 • ترکیب تیم ریکرو مردان برای حضور در مسابقات جهانی مشخص شد
 • شکست در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور
 • باخت شهرداری سمنان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ساحلی
 • بهترین نتایج تراکتورسازی در لیگ هجدهم با سرمربی موقت/ افت محسوس لیکنز در هفته‌های پایانی+ جدول
 • 16 تیم صعود کننده به دور یک‌ هشتم پایانی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدند؛ ذوب‌آهن تنها نماینده ایران
 • برنامه هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان/ دربی حساس اصفهانی‌ها
 • چرا فوتبال برای نمایندگان مجلس در اولویت است؟
 • محمدحسین کنعانی زادگان: از ۴ تیم اول جدول لیگ برتر و لژیا ورشو پیشنهاد‌ دارم؛ کی روش فوتبال ایران را به تمام جهان نشان داد
 • ورود مجلس به فوتبال
 • پیشنهاد استقلال و پرسپولیس به پدیده لیگ برتر
 • هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان؛ ذوب‌آهن با ۳ تعلیقی در شهرآورد فوتبال اصفهان
 • تاریخ جدید شروع لیگ برتر فوتبال
 • مسئولان خودشان خواستند سپیدرود سقوط کند/ بعید است در سپیدرود بمانم