خبرگزاري آريا - اردبيل - ايرنا - معاون برنامه ريزي و مديريت منابع وزارت راه و شهرسازي وزير راه و شهرسازي گفت: با اجراي عمليات آسفالت راه ارتباطي خلخال - منجيل امسال براي تردد در اختيار مسافران قرار مي گيرد.

به گزارش ايرنا ، امير اميني روز پنجشنبه در بازديد از پروژه راه سازي جاده اصلي خلخال - منجيل افزود: با توجه به آماده بودن قسمت هايي از اين جاده براي آسفالت اقدام لازم براي اجراي عمليات آسفالت بصورتي که اين آسفالت به عنوان لايه زيرين آسفالت اصلي راه در آينده مورد استفاده قرار گيرد، در طول امسال انجام خواهد گرفت.
وي بر لزوم فراهم کردن زمينه عبور خودروها از روي 2 پل احداث شده در مسير راه و همچنين آسفالت مسير بر اساس ترافيک مورد نياز تا زمان تکميل کامل پروژه تاکيد کرد و گفت: هدف از انجام اين کار ايجاد زمينه تردد راحت خودروهاي عبوري از اين جاده بصورت موقت از بخش هاي آسفالت شده راه تا زمان اجراي کامل آسفالت مسير است.
او همچنان به تعيين تکليف پنج کيلومتر از مسير بلاتکليف راه در ميان حوزه استحفاظي استان هاي گيلان و زنجان خبر داد و افزود: براي ادامه عمليات اجرايي در طول پنج کيلومتر از اين مسير دستور لازم به پيمانکار مجري داده شده و اين فاز از جاده نيز بطور همزمان با کار ساير فازهاي در حال اجرا ، زير عمليات اجرايي راه سازي قرار مي گيرد.
معاون وزير راه و شهرسازي با ارزيابي مثبت روند عمليات اجرايي پروژه راه اصلي خلخال ،درام به منجيل گفت: پيشرفت فيزيکي پروژه در حد عالي بوده و همه تلاش ما براي تکميل و بهره برداري از اين پروژه براساس برنامه زمان بندي شده است.
اميني اظهار داشت: در 18 کيلومتر از کل پروژه ياد شده ارتباط به صورت کامل برقرار است و اميدواريم با تزريق اعتبارات لازم 10 کيلومتر باقي مانده که ارتباط آن در بخش هايي به علت وجود ابنيه بزرگ قطع است ، به همراه 4.5 کيلومتر باقي مانده در مرز بين زنجان و اردبيل تا پايان سال جهت عبور مناسب در حد عمليات خاکي آماده و در نهايت در کل مسير بعد از بازگشايي کامل عمليات روسازي انجام شود.
وي در بازديد از جاده خلخال - اسالم نيز با اجراي پروژه احداث تونل در اين مسير با اندکي تغييرات موافقت کرد و افزود: با توجه به غير قابل توجيه بودن احداث تونل 2.5 کيلومتري در اين جاده با کوتاه کردن مسافت تونل ضمن حذف گردنه پرخطر الماس و همچنين کاهش هزينه هاي اجراي يک تونل بزرگ به کوچک زمينه براي اتصال راه پونل و حذف نقاط پرخطر اين مسير نيز فراهم خواهد شد.
او با بيان اينکه مسير قبلي پيشنهادي براي اجراي تونل به طول 2.5 کيلومتر در کنار نداشتن توجيه اقتصادي ، اعتبارات هزينه شده براي تبديل راه فرعي خلخال - اسالم به اصلي در دامنه گردنه الماس و در داخل حوزه استان اردبيل را هدر مي دهد، اظهار کرد: با پايان کار مطالعات مسير جديد اعتبار لازم براي اجراي اين پروژه تامين خواهد شد.
وي همچنين از تامين اعتبار 40 ميليارد ريال اعتبار براي تکميل عمليات مرممت محل رانشي در جاده خلخال - گيوي خبر داد و گفت: تلاش مي کنيم تا پايان امسال اين مسير هم بهسازي و مشکل تردد در آن برطرف شود.
اميني در ادامه از تخصيص 10 ميليارد ريال اعتبار به پروژه در حال اجراي کمربندي شهر خلخال خبر داد و تاکيد کرد: حدود 2.5 کيلومتر از اين پروژه در حال حاضر اجرا شده که با فعاليت پيمانکار و همکاري شهرداري بايد به بهره برداري برسد.
شهرستان خلخال ، استان اردبيل را به استان گيلان متصل مي کند، جاده خلخال -اسالم و خلخال - پونل 2 راه ارتباطي استان هاي اردبيل و گيلان مي باشد.
23 کيلومتر از مسير 70 کيلومتري جاده خلخال به اسالم در حوزه استحفاظي و راهداري اداره راه و شهرسازي خلخال و 47 کيلومتر نيز در حوزه گيلان واقع شده است.
7119/6018
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

از تحقق آرزوی 14 ساله مردم (کلنگ زنی راه آهن) تا ایمن سازی جاده ها دستاورد سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به استان خراسان جنوبی فردا به همراه معاونین تخصصی در حالی انجام می شود که کلنگزنی ایستاگاه راه آهن بیرجند به یونسی بعد از 14 سال انتظار به زمین زده خواهد شد 

 در سفر وزیر محترم راه و شهرسازی 20 پروژه با مبلغ 670 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می شود.-مهمترین این پروژه ها افتتاح رسمی 124 کیلومتر باند دوم در سطح استان، افتتاح 798 واحد مسکن مهر تعاونی ارتش، اختتامیه  30000 واحد مسکن مهر استان خراسان جنوبی، افتتاح و شروع عملیات ایمن سازی سه نقطه پرحادثه، شروع عملیات سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند با مبلغ 19 میلیارد تومان، شروع عملیات راه آهن آنتنی فردوس، شروع عملیات 60 کیلومتر باند دوم (قطعات جدید)، شروع عملیات مسکن خیرین مسکن ساز و خانه محله 17 شهریور در مرکز استان بخشی از برنامه های اسلامی است.

 در این سفر وزیر راه در مرکز استان حضور خواهند داشت و معاونین ایشان در شهرستانهای نهبندان – طبس – فردوس و درمیان حضور خواهند داشت. پروژه هایی اعم از باند های دوم افتتاح در محور دیهوک – راور و دیهوک – فردوس بطول 58 کیلومتر، بیرجند – زاهدان بطول 17 کیلومتر ، اسدیه – بیرجند بطول 16 کیلومتر وسه راهی روم – آفریز بطول 12 کیلومتر وبیرجند – قاین بطول 25 کیلومتر و طبس – یزد 6 کیلومتر می باشد.  باندهای دوم که شروع عملیات آن خواهد بود شوسف – نهبندان بطول 17 کیلومتر ، دیهوک – فردوس 18 کیلومتر و طبس یزد بطول 25 کیلومتر،  یکی دیگر از برنامه های مهم وزیر افتتاح و بازدید از پروژه های بازآفرینی شهری است که در راستای افزایش خدمات بیشتر به بافت های فرسوده و سکونتگاهها احداث خانه محله - کتابخانه – سالن ورزشی- ساخت مسکن – آسفالت معابر در محلات می باشد

در این خصوص سالن ورزشی در انتهای محله موسی بن جعفر برای دانش آموزان ساخته شده که با حضور وزیر محترم به بهره برداری خواهد رسید و از پروژه در دست اجرا و اجرا شده در این محلات بازدید خواهد شد.  همچنین شروع عملیات ساخت مسکن توسط خیرین مسکن ساز و عملیات احداث و شروع در شمال شهر بیرجند و شهر فردوس را خواهیم داشت.

 یکی از پروژه های مهم و درخواست بحق مردم فردوس شروع عملیات اجرایی آنتنی راه آهن فردوس بطول 73 کیلومتر می باشد. زیرسازی راه آهن آنتنی به شهرستان فردوس با مبلغ 101 میلیارد تومان پیمانکار پروژه مشخص و تجهیز کارگاه انجام و عملیات اجرایی پروژه بصورت رسمی از فردا 30 اردیبهشت انجام خواهد شد.

 پروژه راه آهن زاهدان – بیرجند و اتصال به راه آهن سراسری بافق – مشهد یکی از مهمترین پروژه های سطح کشور است. این پروژه از پروژه های با اولویت وزارت راه و شهرسازی است.

- در دیدار که استاندار محترم با وزیر محترم راه و شهرسازی و معاون وزیر محترم راه و شهرسازی داشتند استاندار محترم برای تسریع در این پروژه تأکید کردند.

 مطالبات این پروژه بطول حدود 900 کیلومتر انجام شد و تاکنون عملیات اجرای پروژه در محدوده گناباد بطول 50 کیلومتر و زابل نیز شروع شده است با مبلغ 150 میلیارد و  اسناد مناقصه نیز از سمت بیرجند به قاین و گناباد بطول 32 کیلومتر و مبلغ 90 میلیارد تومان تهیه شده که مشکل اصلی پروژه مبلغ پایین ردیف اعتبار پروژه است که البته در سال 98 ردیف اعتبار آن سه برابر شده  و علاوه بر ردیف اعتبارات پروژه از دو محل دیگر پیگیری می شود.

پروژه بعدی حدفاصل بیرجند به ایستگاه یونسی کنسرسیوم شرکت سرمایه گذاری ریلی خراسان جنوبی تشکیل شده و بعد از تعیین بانک عامل و تصویب در هیئت دولت از محل صندوق توسعه ملی به این پروژه کمک خواهد شد.

 در خصوص راه آهن بیرجند – زابل – زاهدان نیز شرکت ساخت و زیربناهای حمل و نقل کشورباشرکت ساینوهیدرو کشورچین در حال مذاکره است که از محل فایناس خارجی برای این پروژه کمک شود.

 بحث بهره برداری از 798 واحد مسکن مهر تعاونی ارتش در بلوار شهید ناصری است که با تحویل این پروژه که با کیفیت مناسب انجام شده مراسم اختتامیه مسکن مهر استان بجز تعداد محدود واحد در سطح استان می باشد در شهرهای زیر 25 هزار نفر 60 واحد باقی مانده که در مراجع قضایی پروژه آن قرار دارد و باید دادگاه تصمیم گیری نماید و 33 واحد نیز مربوط به شرکت توسعه و عمران موقوفات در حال اجراست و حدود 18 واحد نیز که خود اعضا برای تحویل واحد علیرغم اظهارنامه برای تعیین تکلیف واحدشان مراجعه نمی کنند.

همچنین 6 پروژه ایمن سازی نقاط پرحادثه نیز در برنامه های سفر می باشد که سه نقطه به بهره برداری رسیده و سه نقطه جدید عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

 

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

کنکور به تعویق افتاد؟

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۱۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 17 کیلومتر از باند دوم محور نهبندان - شوسف افتتاح شد
 • سال گذشته 14.5 کیلومتر مسیر دوچرخه در قزوین احداث شد
 • پیشرفت ۶۵ درصدی زیرسازی پروژه راه‌آهن کرمانشاه- اسلام‌آبادغرب
 • وزير راه از روند دوبانده شدن جاده بيرجند - قاين ديدن کرد
 • افتتاح رسمی ۱۷ کیلومتر از باند‌های دوم جاده ترانزیتی نهبندان
 • سرما هزار و 270 میلیارد ریال به گردوکاران خلخال خسارت زد
 • وزير راه از روند دوبانده سازي جاده بيرجند - قاين بازديد کرد
 • اجرای ۳۰ کیلومتر روکش اسفالت گرم در شهرستان طبس
 • پیشرفت بیش از ۶۵ درصدی پروژه راه‌آهن کرمانشاه- اسلام‌آبادغرب
 • بیش از 14 کیلومتر مسیر دوچرخه در قزوین احداث شد
 • 29 زندانی جرایم غیدعمد خلخال در انتظار آزادی هستند
 • سه میلیون متر مربع روکش آسفالت امسال در مشهد عملیاتی می شود
 • اتمام ۷ کیلومتر روکش آسفالت گرم در محور طبس- اصفهان
 • خسارت ۱۲۷ میلیارد تومانی سرمازدگی به باغات گردوی خلخال
 • ◄ ترمیم جاده ارتباطی 6 روستا در مشکین شهر
 • ◄ تیغ زنی در 380 کیلومتر از محورهای شهرستان گرمی انجام شد
 • حال جاده‌های فارس خوب نیست
 • آغاز عملیات اجرایی آسفالت ۴ روستا در بخش اسماعیلیه
 • روستای توربین‌های بادی منجیل (عکس)