در نیم‌فصل لیگ برتر جاری برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس روی نام برخی از بازیکنانش خط قرمز کشید تا این بازیکنان از این تیم جدا شوند که شاهین عباسیان بازیکن جوان این تیم هم از جمله بازیکنانی بود که نامش در لیست بازیکنان خروجی پرسپولیس قرار داشت.

به گزارش تابناک ورزشی، حالا عباسیان با وجود گذشت چند ماه هنوز نتوانسته مطالباتش را از این باشگاه بگیرد و این مسئله حالا با واکنش تند این بازیکن روبه‌رو شده است. عباسیان در خصوص دریافت نکردن مطالباتش گفت: همان زمان که بحث جدایی من از پرسپولیس مطرح شد من دو پیشنهاد از پدیده و ماشین‌سازی داشتم، اما برای گرفتن مطالباتم به باشگاه رفتم و مسئولان باشگاه به من گفتند که مبلغ قراردادت را ببخش تا رضایت‌نامه تو را بدهیم. طلب من با آپشن‌ها رقمی در حدود ۲۵۰ میلیون تومان بود. من به احترام پرسپولیس از بخش عمده‌ای از مطالباتم گذشتم و قرار شد ۶۰ میلیون تومان بگیرم، اما هنوز که هنوز است این پول را به من ندادند و همیشه امروز و فردا کردند.

این بازیکن جوان ادامه داد: یک روز می‌گفتند پول نداریم، یک روز می‌گفتند منتظر پاداش آسیایی هستیم و روز‌های دیگر هم بهانه های دیگر مطرح می‌شد، اما روز گذشته به باشگاه رفتم تا با آقای عرب صحبت کنم، اما او حتی به من احترام نگذاشت و وقتی من با او حرف می‌زدم او با شخص دیگری صحبت می‌کرد. بعد از اینکه به او گفتم پولم را بدهید ، گفت: پول نیست و همین است که هست! من اگر قصد شکایت از پرسپولیس را داشتم آن زمان که ۲۵۰ میلیون طلب داشتم شکایت می‌کردم نه الان که ۶۰ میلیون طلب دارم.

وی ادامه داد: من به آن‌ها گفتم حالا که پولم را نمی‌دهید این پول نوش‌جان تان!. من بچه سرپل‌ذهاب هستم و در زلزله خانه ما ویران شد و برای ساختن آن پول کم آوردیم به طوریکه می‌خواستم از این پول برای ساخت خانه خودمان در شهرم استفاده کنم، اما حتی پول خودم را هم نمی‌دهند. اوضاع مالی ما خراب است و این مسئله باعث شد تا با اعصاب خراب از باشگاه بیرون بیایم. آنقدر به من فشار آمده که مجبور شدم این حرف‌ها را بزنم هر چند که کلی با خودم کلنجار رفتم، اما باید حرف می‌زدم تا بلکه صحبت‌هایم به گوش کسی برسد. من حتی در این مدت مصاحبه هم نکردم تا پولم را بدهند، اما این اتفاق رخ نداد.

عباسیان تصریح کرد: فقط به من وعده و وعید دادند. برای من در گذشته نامه زدند تا به بخش مالی باشگاه بروم، اما جالب است که نامه من در این باشگاه گم شد! مگر می‌شود یک نامه در این باشگاه گم شود؟ سه هفته قبل دوباره به باشگاه رفتم و گفتند تا ۱۰ روز دیگر پول تو را می‌دهیم که این اتفاق رخ نداد. حتی پول آسیایی هم آمد، اما باز هم به من پول ندادند و آخرش این شد که آقای عرب حتی دو کلام هم با من صحبت نکرد در نهایت دیروز به من گفت که ببینیم برایت چه می‌کنیم و می‌خواستند این ۶۰ میلیون تومان را قسط‌بندی کنند! من بعد از این مدت برای گرفتن ۶۰ میلیون هم باید منتظر بمانم، اما به آن‌ها گفتم این پول هم نوش جان تان. حتی بازیکنان بزرگ‌تر پرسپولیس قرار بود مطالبات من را پیگیری کنند، اما نمی‌دانم این کار را کردند یا نه؟

وی در خصوص سایر بازیکنان جوان جدا شده از این تیم افزود: احمد بهاروندی هم شرایطی نزدیک به من دارد و او هم هنوز پولش را نگرفته و این در حالی است که قرار بود از پاداش آسیایی حدوداً نفری ۸۰، ۹۰ میلیون تومان به ما بدهند که آن را هم ندادند و حتی پول قرارداد ما را هم نمی‌دهند. من نمی‌دانم که چرا من را اذیت می‌کنند، اما من این را می‌گویم که آقای عرب! شما یک مدرسه را هم نمی‌توانید مدیریت کنید چه برسد به باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس. شما حتی برای کسی که با شما حرف می‌زند هم ارزش قائل نیستید و من نمی‌دانم که شما چطور مدیری هستید که اینگونه با من رفتار کردید.

منبع: تابناک

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فشارهای بدهکاران بانک سرمایه بر صندوق ذخیره فرهنگیان/ با هیچکدام مذاکره نکردم!

نیکدل با اشاره به فشارهای بدهکاران بانکی بر مدیران موسسه و بانک سرمایه گفت: خیلی‌ها خواستند با من جلسه بگذارند و واسطه‌هایی را فرستادند دفتر موسسه اما من با هیچکدام مذاکره نکردم!

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، «مهدی نیکدل» در جمع مدیران ارشد آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه شفافیت یکی از ارکان اصلی فعالیت موسسه است، اظهار کرد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های بزرگی که در این صندوق انجام شده است، سودهای قابل توجهی نصیب اعضا خواهد شد و هرچه میزان واریزی اعضا به موسسه بیشتر باشد به همان نسبت از سودآوری حاصله سهم بیشتری دریافت خواهند کرد. 

هجمه به صندوق ذخیره برای فروپاشی 

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش درباره هدف و نیت هجمه‌کنندگان به صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: همان طور که آقای بطحایی به درستی اشاره کرد هجمه به صندوق در راستای فروپاشی صندوق بوده و هجمه‌کنندگان قصد دیگری نداشتند.

نیکدل افزود: البته هجمه‌ها بسیار سنگین بود و ابعاد بسیار مختلفی داشت و حتی برخی ارگان‌ها و نهادها هم از آنان حمایت می‌کردند و ما وقتی یک مصاحبه را پاسخ می‌دادیم فردای آن روز چند مصاحبه به نقل از آنان چاپ می‌شد اما با کمک  افراد دلسوز صندوق و تیمی که مسئولیت مدیریت موسسه را قبول کردند مشکلات را تا حدودی پشت سر گذاشتیم.

سوءاستفاده در بانک سرمایه در غیاب شفافیت رخ داد

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه از زمان شروع به کار در موسسه یک هدف اصلی داشتیم و آن شفافیت بود، تصریح کرد: شفافیت، باور ما بود نه اینکه بخواهیم شعار بدهیم زیرا معتقدیم در غیاب شفافیت است که اتفاقات سوء رخ می‌دهد و رانت خواری‌ها اتفاق می‌افتد، به طوری که بسیاری از اتفاقات و سوء استفاده‌هایی که در بانک سرمایه افتاده بود در غیاب شفافیت و نظارت بوده است. 

وی افزود: شفافیت دارای دو رکن داخلی و خارجی است. شفافیت داخلی مربوط به ساز و کارهای داخلی نظیر آیین‌نامه‌ها و رویه‌ها و نظام حاکمیت شرکت است. بطور مثال، تنظیم آیین‌نامه تنظیمی مربوط به حقوق و مزایای مدیران شرکت‌های تابعه از طرف بازرسی کل کشور مورد تقدیر واقع شد.

نیکدل دومین رکن شفافیت را اطلاع‌رسانی در خصوص فعالیت‌های موسسه به ذینفعان و افکار عمومی عنوان کرد و گفت: اگرچه در دوره‌هایی در صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه اطلاع‌رسانی ضعیف عمل شده اما تلاش می‌کنیم با تک‌تک فرهنگیان و بدنه آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگ داشته باشیم.

هفت شرکت صندوق ذخیره 47 درصد سهام بانک سرمایه را دارند

وی با اشاره به اینکه در شرکت‌های اقتصادی و بنگاه‌های تجاری، مسئولیت اصلی با هیئت مدیره است و سهامدار هیچ مسئولیتی ندارد، تصریح کرد: هفت شرکت اقماری صندوق ذخیره فرهنگیان، 47 درصد سهام بانک سرمایه را دارند و اصلا خود صندوق سهامدار بانک سرمایه نیست؛ کل قیمت تمام شده سهام بانک 218 میلیارد تومان است در حالی که در طول این سال‌ها 167 میلیارد تومان سود دریافت شده است و اگر این مبلغ را از قیمت تمام شده کسر کنیم 51 میلیارد تومان اختلافشان است. 51 میلیارد تومان در مقابل 5000 میلیارد تومان ارزش دفتری دارایی‌های موسسه یک درصد بیشتر نیست بنابراین می‌خواستند بخاطر یک درصد دارایی صندوق در بانک سرمایه 99 درصد مابقی سرمایه آن را از بین ببرند. 

​​​​مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از دستورکارهای موسسه را اعتمادسازی عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از ادامه بی‌اعتمادی به موسسه و اعتمادسازی در بین اعضا و فرهنگیان، در اسرع وقت سهم‌الشرکه بازنشستگان را پرداخت کرده‌ایم؛ هر کسی وسط دوره انصراف داده پولش را دادیم حتی هر بازنشسته‌ای که به موسسه مراجعه کرد و هنوز پرونده‌اش تکمیل نشده بود پولش را به صورت علی‌الحساب پرداخت کردیم تا مبادا خدشه‌ای به اعتماد معلمان نسبت به صندوق وارد شود. 

نیکدل افزود: در طول سه سال گذشته هر سال حدود 600 میلیارد تومان به معلمان بازنشسته پرداخت کرده‌ایم در صورتی‌که ورودی موسسه از محل واریزی اعضا سالی حدود 220 میلیارد تومان بوده و پرداختی دولت هم در این سال‌ها صفر بوده است.

200 میلیارد تومان ورودی و 600 میلیارد تومان خروجی از صندوق 

 وی با اشاره به برخی تبلیغات سنگین علیه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: می‌گویند پول و سرمایه فرهنگیان غارت شده است؛ اگر این‌طور است چطور پول فرهنگیان بازنشسته را به موقع پرداخت می‌کنیم؟ باید دقت کنیم ورودی 220 میلیارد تومان در سال از میان اعضای جدید و خروجی 600 میلیارد تومان به بازنشستگان معادله نابرابری است ضمن اینکه ما برای سرمایه‌گذاری‌هایمان هم نیاز به پول داشتیم و البته در همین دوره توانستیم 51 درصد از سهام پتروشیمی انرژی سپهر را خریداری کنیم که بزرگترین سرمایه‌گذاری موسسه تاکنون بوده است. این چه غارتی است که هم پول معلم را به موقع و با سود قابل قبول می‌پردازد و هم سرمایه‌گذاری‌های بزرگ برای آینده می‌کند؟

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: باید دقت کنید موسسه‌ای که دچار هجمه شده و با این فشار روبرو شده بود اگر تیمی ‌نبود که دست یاری به هم بدهند و کمک کنند و فداکاری کنند، نمی‌توانستیم این هجمه را جمع کنیم. واقعا هیات مدیره‌ای که در بانک سرمایه داریم یکی از شجاع ترین هیئت مدیره‌های بانکی کشور هستند. آنها برای معرفی بدهکارها از جاهای مختلف تحت فشار بودند اما به وظیفه قانونی و اخلاقی خود عمل کردند.

فشار بدهکاران بانکی برای جلسه با صندوق ذخیره

نیکدل با اشاره به فشارهای بدهکاران بانکی بر مدیران موسسه و بانک سرمایه گفت: خیلی‌ها خواستند با من جلسه بگذارند و واسطه‌هایی را فرستادند دفتر موسسه اما من با هیچکدام مذاکره نکردم و گفتم از بانک سرمایه تسهیلات دریافت کردید به همان شعبه مراجعه کنید و بدهی‌تان را بپردازید.

وی افزود: من در یک نشست به خبرنگاران گفتم شما که همه جا به اختلاس از صندوق ذخیره اشاره می‌کنید پس چرا در گزارش تحقیق و تفحص یک بار کلمه اختلاس نیامده است؟ حتی در جاهایی هم که مساله بانک سرمایه مطرح بود به طور عمد به جای آن صندوق ذخیره فرهنگیان را قرار می‌دادند.

فرهنگیان ماهانه پول یک پرس غذا را به صندوق پرداخت می‌کنند

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: فرهنگیان ماهانه پولی معادل یک پرس غذا را به موسسه پرداخت می‌کنند! درست است که جمع آن طی سنوات خدمت عدد بالایی می‌شود اما باید گفت این پول به صورت یکجا در صندوق نبوده بلکه طی 24 سال واریز شده است، با آن کار شده و سودش توزیع شده است.

نیکدل یکی دیگر از اقدامات بسیار مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را بحث بر سر محاسبه ارزش افزوده عنوان کرد و گفت: شورای استراتژیک صندوق ذخیره فرهنگیان به وزارتخانه نامه زده است. باید راهکارهایی قانونی برای محاسبه ارزش افزوده پیدا کنیم. درحال حاضر در صندوق راهکار قانونی برای توزیع ارزش افزوده وجود ندارد و فقط سود حسابداری را می‌توانیم توزیع کنیم. برای توزیع ارزش افزوده مسائل حقوقی زیادی وجود دارد اما در حال پیگیری هستیم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه و سودآور برای اعضای موسسه افزود: ما پول فرهنگیان را در بانک نمی‌گذاریم که ارزش آن کاهش پیدا کند بلکه به دارایی تبدیل شده است که نمونه آن سرمایه‌گذاری عظیم در صنعت انرژی و پتروشیمی است که سودآوری آن در سال‌های آینده کام فرهنگیان را شیرین خواهد کرد. 
نیکدل با درخواست از بازنشسته‌ها برای ادامه عضویت در موسسه تصریح کرد: از بازنشسته‌ها می‌خواهم هنگام بازنشسته شدن، پول شان را از صندوق نگیرند و نروند زیرا از حالا به بعد هر سال یک پتروشیمی ‌افتتاح می‌شود و پیش‌بینی شده که به قیمت ثابت امروز در سال 1402 سود صندوق ذخیره فرهنگیان بالای 5700 میلیارد تومان خواهد بود.

وی افزود: در همین حال توصیه می‌کنم هر فرهنگی که عضو موسسه نیست عضو شود و اعضای فعلی سهم پرداختی یک درصد را حداقل به سه تا پنج درصد برسانند تا هم از سهم کامل دولت برخوردار شوند و هم میزان دریافتی آنها در زمان بازنشستگی چشمگیر باشد.

هجمه برخی سریال‌ها به صندوق

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در خاتمه با اشاره به هجمه‌هایی که در زبان و قلم و اخیرا برخی سریال‌ها علیه این موسسه جاری است، گفت: به زبان‌های مختلف سعی می‌کنیم توضیح دهیم تا اعتمادها را بیهوده از بین نبرند. از بین بردن اعتماد آن هم بر اساس تصورات خطا و بدون گوش کردن به توضیحات و دستمایه برخی اغراض سیاسی شدن، آفت فسادستیزی است؛ دروغ، خود بزرگ‌ترین فساد است؛ اعتمادسوزی فساد است. ضایع کردن زحمت کسانی که واقعا خدمت می‌کنند، فساد است. بی مدرک و سند حرف زدن و تحقیر زحمتکشان فساد است. در کنار همه اینها، دزدی هم فساد است و باید برخورد شود اما یک جایی باید در کنار گرفتن دزدها، سراغ دروغ‌گوها هم رفت. سراغ کسانی که اعتمادها را از بین می‌برند و بستر اصلی رشد و توسعه را می‌سوزانند. از همه خواهش می‌کنم هرکس سوال و ابهامی درباره عملکرد صندوق دارد، تحقیق کند. خود ما و مدیرانمان در خدمت همه اهالی رسانه و پرسش‌گران و هرگونه پرسش‌گری هستیم. متقابلا انتظار داریم که در قضاوت‌ها و نظر دادن‌ها و نوشتن‌ها و گفتن‌ها و فیلم ساختن‌ها، تقوا را هم در نظر بگیرند. 

پایان پیام/260

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دستیاران ویلموتس در تیم ملی ایران مشخص شدند

کلیدواژه: پرسپولیس برانکو ایوانکویچ مارک ویلموتس سردار فدوی شاخص فلاکت بهنام صفوی توزیع کاغذ بمباران صنعا پرسپولیس سپاهان

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۱۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حقایق جالب در مورد پول
 • رسانه لهستانی از جدایی احمدزاده خبر داد/بازیکن سابق پرسپولیس به ایران باز می‌گردد
 • بازیکن سابق پرسپولیس به ایران باز می‌گردد
 • مدیرعامل پرسپولیس جنحال به پا کرد؛ نمی‌خواهند ما قهرمان جام حذفی بشویم
 • تاکید مدیرعامل بانک توسعه صادرات بر شناسنامه دار کردن گردش پول
 • واکنش مدیرعامل به احتکار و توزیع برنج ناخالص در این فروشگاه
 • توضیحات مدیرعامل شرکت «شهروند» در خصوص برنج‌های ناخالص
 • توضیحات مدیرعامل فروشگاه شهروند درباره فروش برنج مخلوط ایرانی و پاکستانی
 • غذا‌ی تند بخورید، خوش اندام شوید/ اکسیری برای خلاصی از چربی دور شکم/ گوجه‌فرنگی را جایگزین قرص آسپرین کنید
 • شوخی جالب بی‌ام‌و با بازنشستگی مدیرعامل بنز +فیلم
 • واکنش مدیر برنامه‌ های افشین قطبی به ادعای مدیرعامل باشگاه فولاد
 • مدیرعامل پرسپولیس: مشکل بیرانوند حل شد
 • باشگاه پرسپولیس: رفع سو تفاهم با پیگیری مدیرعامل پرسپولیس؛ علیرضا بیرانوند در راه کمیته اخلاق
 • واکنش مدیر برنامه‌های قطبی به ادعای مدیرعامل باشگاه فولاد
 • پرسپولیس به پول فروش بیرانوند نیاز دارد!
 • بازدید مدیرعامل بانک کارآفرین از 2 شعبه در تهران
 • از مدیرعامل جدید تامین اجتماعی چه می‌خواهیم؟
 • انتقاد تند از رفتار برخی فوتبالیستها
 • تعجب پرسپولیسی‌ها از لژیونر شدن بازیکن سپاهان