به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مایعات مختلفی اطراف هستند که نقش به سزایی در زندگی انسان ها دارند و از آنها به عنوان گرانترین مایعات یاد شده است مایعاتی  که هر کدام با وجود کارآیی مهم می توانند اهمیت خود را نمایان کنند با ما همراه باشید تا با این مایعات گران آشنا شوید.

بیشتربخوانید : گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان را بشناسید

زهر عقرب

عقرب ها حشرات به شدّت سمی هستند و در مناطق بیابانی زندگی می کنند. ۲۰۰ نوع عقرب در جهان وجود دارد که زهر هر کدام با دیگری فرق می کند و درجات خطرناک بودن آنها هم با متفاوت است. زهر عقرب یکی از گرانترین مایعات جهان است و هر لیتر از آن ۱۰ هزار دلار قیمت دارد. دلیل گرانقیمت بودن این مایع سمی، به دلیل میزان خطرناک بودن شغل افرادی است که از این عقرب های خطرناک زهر جمع می کنند.

عقرب حاوی پروتئین هایی است که می تواند برای درمان بیماری های از جمله روماتیسم مفصلی ( آرتریت روماتوئید)، بیماری های التهاب روده و بیماری اسکلروز متعدد استفاده شود. این بیماری ها که بسیاری از افراد را به ستوه آورده اند، می توانند حداقل تا حدودی با این موجودات ترسناک درمان شوند.

اسید گاما هیدروکسی بوتیریک GHB

قیمت یک لیتر از این ماده ۶۰۰ دلار است، و این ماده ای است که داخل مغز انسان به مقدار کمی تولید می شود. نقش مهمی در تنظیم فعالیت های جسمانی روزانه و تنظیم خواب بازی می کند.

اما متأسفانه مجرمین از خواص این ماده برای بیهوش کردن قربانیان برای ربودن و یا زندانی کردنشان استفاده می کنند، همانطور که معتادان از آن مصرف می کنند. این ماده به صورت صنعتی برای فرآیندهای بیهوشی و درمان اعتیاد و یا درمان برخی بیماری های عصبی استفاده می شود.

جیوه

عنصر نادر موجود در طبیعت، به مقدار خیلی کمی در پوسته زمین وجود دارد. گرانقیمت است و هر لیتر آن حدود ۹۰۰ دلار می باشد. این مادّه به شدت سمی است اما کاربردهای پزشکی دارد، از آن دماسنج می سازند زیرا قابلیت کشیده شدن و امتداد یافتن دارد، در ساخت کلیدهای جیوه ای و دستگاه های سنجش فشارخون نیز استفاده می شود.

خون خرچنگ نعل‌اسبی

خون خرچنگ نعل اسبی دارای ماده هیموسیانین است. هموسیانین همانند هموگلوبین پروتئینی محتوی یک فلز است و اکسیژن را منتقل می کند. هموسیانین پروتئین فلزی است که محتوی اتم مس است.

این ماده در حالت اکسیژن دار به رنگ آبی و در شکل بدون اکسیژن بی رنگ است. هر مولکول هموسیانین محتوی دو اتم مس است که با هم به یک مولکول اکسیژن متصل می شوند؛ اتصال اکسیژن به هموسیانین برگشت پذیر است.

هموسیانین در انواع نرم تنان مانند حلزون، صدف خوراکی، اُختاپوس و بند پایان مانند خرچنگ ها و عنکبوت ها و خرچنگ های دریایی وجود دارد.

خرچنگ های نعل اسبی در صدها سال در معرض صید افسار گسیخته قرار گرفتند، با این حال بسیاری از مناطق برای نگهداری از این خرچنگ های در معرض انقراض وجود دارد و همزمان با محافظت از خرچنگ ها از خون آبی رنگ کمیاب آن نیز بهره می برند.

خون خرچنگ نعل اسبی بسیار گرانقیمت و هر لیتر آن ۱۶ هزار دلار است. دلیل این موضوع این است که حاوی مواد آنتی باکتریاست و یکی از قوی ترین و نتیجه بخش ترین انواع واکسن هاست.

اسید لایسرجیک دی اتیل آمید (LSD)

استفاده از LSD در دهه شصت و هفتاد میلادی به وسیله هیپی ها رواج پیدا کرد. استفاده از این داروی روان گردان و تجربه توهمات ناشی از آن به بخش اصلی حرکت ضد فرهنگی هیپی ها تبدیل شده بود. قیمت این ماده که هنوز هم از آن استفاده می شود نسبتاً گران است.

زهر «شاه کبرا»

زهر شاه کبرا در دو کیسه پشت دندانهای شاه کبرا قرار گرفته و برای از پا انداختن یک فیل کافی است.

شاه کبرا در هند و جنوب آسیا زندگی می کند و حدود ۴.۵ متر طول دارد.

روی گردن مار تزیینات و نقش و نگارهایی وجود دارد. معمولاً به انسان حمله نمی کند مگر اینکه احساس خطر کند.

مردم محلی از صدای شاه کبرا به وجودش پی می برند و اگر در معرض دید او قرار نداشته باشید و برایش خطری درست نکنید معمولاً راهش را می گیرد و می رود، در غیر اینصورت با دندان هایش بدن شما را چند بار می گزد که درد شدیدی تولید می کند و نیاز مبرمی به پادزهر وجود دارد.

سم این مار به نخاع حمله می کند، سپس به مغز می رسد و باعث درد و سردردهای شدیدی می شود.

این گزیدگی باعث فلج دستگاه تنفسی فرد گزیده شده و کمای قبل از مرگ او می شود. اهمیّت این زهر به خاطر این است که از آن پادزهر می سازند تا زندگی مارگزیدگان را نجات دهند.

زهر شاه کبرا در ترکیب تعدادی از پادزهرهای مختلف برای درمان بسیاری از بیماری های خطرناک استفاده می شود.

به دلیل خطرناک بودن دستیابی به زهر مار کبرا، این ماده بسیار گرانقیمت است و قیمت هر لیتر از آن ۴۰ هزار دلار است.

خون انسان

قیمت یک لیتر خون انسان 400 دلار است، خون مایع زندگی انسان است.

این مایع غذای تمیز برای انسان فراهم و بدن را از آلودگی ها، اضافات و سموم محافظت می کند و بسیاری از کارکردهای مهم و حساس بدن را انجام می دهد.

قربانیان حوادث جاده ای به چیزی معادل 40 اهدا کننده خون نیاز دارند تا زنده بمانند و ادامه حیات دهند.

مراکز اهدای خون در سراسر جهان وجود دارند؛ هرچند بیشتر اهدا کنندگان برای کمک مالی خود پول دریافت نمی کنند، با این حال، نگه داشتن خون سالم برای مدت زمان طولانی هزینه زیادی می خواهد، برای همین خون انسان یکی از گرانترین مایعات جهان است.

جوهر چاپگر

شما باور نکنید که قیمت چاپگر‌ها می‌تواند از قیمت خود چاپگر فراتر برود و قیمت جوهر چاپگر گاهی ۷۲۰ دلار به ازای هر لیتر است، بنابراین یکی از گران‌ترین مواد برای چاپ به شمار می‌رود.

تولید کنندگان چاپگر عمدا قیمت چاپگر را بیش از حد بالا نمی‌برند، بلکه خریدار را با قیمت ارزان‌تر تحریک می‌کنند. شرکت‌ها می‌دانند که سود واقعی آن‌ها در قیمت جوهر استفاده شده در چاپگر خواهد بود.

سود حاصل برای شرکت‌ها از آن جهت است که مشتری نمی‌تواند نوع جوهر را در چاپگر تغییر دهد و مجبور است از جوهر شرکت تولید کننده استفاده کند در نتیجه سود عظیمی برای شرکت تولید کننده چاپگر به همراه دارد.

 

انسولین

انسولین هورمون بسیار پر اهمیّت برای انسان است، و پانکراس آن را برای تبدیل کربوهیدرات غذاهایی که می خوریم به قندهای لازم آزاد می کند. قند به دست آمده انرژی برای انجام وظایف و فعالیت های حیاتی را در اختیار انسان قرار می دهد.

وقتی میزان قند خون مختل می شود، با تزریق انسولین که انواع قیمت های مختلف و متعددی دارد آن را جبران می کنند.

با توجه به اهمیت تزریق انسولین برای بیماران دیابتی قیمت آن همواره در حال افزایش است، به گونه ای که یک لیتر انسولین حدود چهار هزار دلار قیمت دارد.

منبع: تابناک باتو

انتهای پیام/

گران ترین مایعات جهان؛ از زهر عقرب تا خون خرچنگ نعل آبی

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

صحنه‌ای باورنکردنی که سگ وفادار در یک دانشگاه رقم زد! +فیلم///////////////////پنجشنبه صبح

 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سگ ولگرد با حضور در دانشگاهی که دوستش زمانی در آن تدریس می‌کرد صحنه‌ای باورنکردنی را در مقابل چشمان دانشجویان و استادان رقم زد. " کارملیتو مارسلو" ۵۸ ساله که یک استاد دانشگاه بود در خیابان با این سگ ولگرد آشنا شده بود و طی مدت بیش از ۲ سال همیشه به این سگ آب و غذا می‌داد. این سگ دو وعده صبحانه و ناهار از این استاد دانشگاه حیوان‌دوست دریافت می‌کرد.

اما دوستی این استاد دانشگاه با این سگ ولگرد زیاد طول نکشید. کارملیتو اوایل ماه گذشته و هنگامی که دچار حمله قلبی شد دیگر نتوانست در دانشگاه حاضر شود و روز شنبه تاریخ ۱۸ می‌ چشم از جهان فرو بست. مرگ این استاد موجب شد تا دوست وفادارش با حضور در دانشگاهی که او به تدریس مشغول بود صحنه‌ای باورنکردنی را رقم بزند.

ویدئویی که توسط دوربین تلفن همراه و توسط یکی از شاهدان عینی تهیه شده است، این سگ در حالی نشان می‌دهد که قصد دارد با دست درب کلاسی را که کارملیتو در آن تدریس می‌کرد را باز کند. این سگ پس از باز کردن درب در حالی که در بیرون از کلاس به امید دیدن کارملیتو پشت درب ایستاده است، دیده می‌شود.

گفته می‌شود؛ این سگ در مراسم تدفین کارملیتو نیز حضور پیدا کرده بود. تعدادی از دانشجویان کارملیتو تصمیم گرفته بودند دوست وفادار او را نیز در مراسم تدفین با خود به همراه ببرند. در یکی از تصاویری که از مراسم تدفین این استاد دانشگاه منتشر شده این سگ ولگرد را در کنار تابوت او نشان می‌دهد. این اتفاق در دانشکده مابالاکات واقع در شهر " پامپانگا" فیلیپین رخ داد.

گفتنی است؛ وفاداری باورنکردنی این سگ در حالی خبرساز می وشد که سال گذشته نیز یک سگ وفادار در یکی از خیابان های چین صحنه ای عجیب را رقم زده بود. این سگ پس از آنکه صاحبش توسط آمبولانس بعد از سکته مغزی به بیمارستان منتقل می شد تمام طول مسیر را به دنبال خودروی آمبولانس دویده بود.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

انتهای پیام/

وفاداری عجیب یک سگ به استاد دانشگاهی که به آن غذا می داد!

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دستیاران ویلموتس در تیم ملی ایران مشخص شدند

کلیدواژه: دانستنی ها خواندنی جالبترین ها

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۱۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حقایق جالب در مورد پول
 • ناگفته‌های عظیمی‌نژاد از اشتباهی که قطعه «آمده‌ام ای شاه» را ماندگار کرد! +فیلم
 • اولین خرید برانکو لو رفت؛ انتقام عجیب و باورنکردنی پرسپولیس از استقلال
 • عجیب و باورنکردنی؛ مواد مخدر، دلیل قطع همکاری کی‌روش با ایران+ عکس
 • طغیان آفات پیامد حذف عقرب از طبیعت است
 • روشنفکران درباری علیه دین و مردم!
 • گران فروشی از آفت های کسب روزی حلال است
 • شوخی جالب بی‌ام‌و با بازنشستگی مدیرعامل بنز +فیلم
 • موقعیت جدید معامله‌گران دلار
 • ۸ مورد از حقایق جالب کشور ارمنستان
 • صحنه‌ای باورنکردنی که سگ وفادار در یک دانشگاه رقم زد! +فیلم
 • استناد سازمان حمایت به قانونی منسوخ در توجیه گران‌فروشی خودرو!
 • آیفون در کدام کشورها گران تر است؟
 • انسان زمانی به صلح دست می‌یابد که جهان را مظهر صفات الهی بداند
 • فعلا مجوزی برای پرورش عقرب در کشور صادر نمی شود
 • سازمان محیط زیست برای پرورش عقرب مجوز نمی‌دهد
 • ارتباط جالب بین باکتری‌های روده و سلامت روان!
 • کاهش یک تا ۳ میلیونی قیمت خودرو‌ در هر روز/ آمار تجارت خارجی ایران با کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس/ CNG از دیشب گران شد/ راه اندازی بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد/ کاهش ادامه دار قیمت مرغ و تخم‌مرغ
 • تغییر مسیر دلار در روز آخر| ۵ عامل بازگشت قیمت دلار