به گزارش فارس، بهرام شکوری رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی در نشست کارشناسی «بررسی ابعاد تشکیل وزارت بازرگانی» که دیروز به همت مرکز سیاست پژوهی اقتصاد مقاومتی، در مدرسه حکمرانی شهید بهشتی برگزار گردید، با بیان اینکه مخالف تشکیل وزارت بازرگانی است، گفت: مسئله تعیین ساختارهای بخش تولید و تجارت از سال های قبل از انقلاب تا به حال بارها دچار تغییر و تحول شده است.

در هر مرتبه نیز پژوهش های متعددی صورت گرفته و تغییرات با استناد به پژوهش و مطالعه صورت گرفته است.

شکوری تصریح کرد: امروز نیز بار دیگر دولت به استناد مطالعات و پژوهش های خود به تشکیل وزارت بازرگانی تأکید دارد؛ اما در حال حاضر در بسیاری از کشورها سیاست های مختلفی را در دستور کار قرار داده اند و با استفاده از هر دو مسیر به موفقیت رسیده اند. به همین دلیل مسئله اساسی تفکیک و یا ادغام تولید و تجارت نیست.

*هزینه 2 هزار میلیارد تومانی تشکیل وزارت بازرگانی برای دولت

وی با بیان اینکه مشکل اصلی کشور از حکمرانی نامطلوب نشأت می گیرد، گفت: تشکیل وزارت بازرگانی نیاز به بودجه 2 هزار میلیارد تومانی دارد که به هزینه های کشور در شرایط فعلی دامن خواهد زد.

شکوری در پایان با بیان اینکه رفع مشکلات اساسی کشور معطل تشکیل یا عدم تشکیل وزارت بازرگانی نیست، گفت: تا زمانی که مشکلات اساسی کشور اعم از بزرگ بودن دولت، سیاست گذاری های نامطلوب، تصدی گری بیش از حد دولت، وضعیت نامطلوب نظام مجوزدهی و موارد مشابه وجود داشته باشد، تفکیک یا ادغام بازرگانی و تولید مشکلی را برطرف نخواهد کرد.

      

منبع: اکوفارس

FATF حل نشد، عراق ۵ میلیارد دلار ایران را بلوکه کرد

نامه علی مطهری به آیت‌الله جنتی: ببینید از کجا به کجا رسیده‌ایم| ادامه این رویه منجر به جامعه‌ای دچار اختناق می‌شود| به مردم درباره دلیل ردصلاحیتم چه بگویم؟

ظریف: ایران و امریکا اخیرا نامه‌های تندی رد و بدل کردند| ترامپ مقصر اصلی تنش واشنگتن و تهران است| جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به دولتهای خارجی نخواهیم داد

نوبت به گلکسی A۳۰ و A۵۰ رسید

معاون رئیس جمهور در اسلامشهر: بی تفاوتی در تعیین سرنوشت کشور به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۱۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

بدهی ۱۵۱ میلیارد تومانی مجید عادلیان به بانک سرمایه

نخستین جلسه دور ششم از پرونده بانک سرمایه و رسیدگی به اتهامات مجید عادلیان و احسان خادم روز دوشنبه به ریاست قاضی اسدالله مسعودی مقام در شعبه سوم دادگاه رسیدگی ویژه جرایم اقتصادی برگزار شد.
در ابتدای جلسه، قاضی مسعودی مقام گفت که یکی از متهمان متواری است اما بعد مشخص شد که وی خود را به جلسه دادگاه رسانده و در جلسه حضور دارد.
در ادامه قاضی از نماینده دادستان خواست در جایگاه قرار گیرد و کیفرخواست را قرائت کند.
شاه محمدی، نماینده دادستان گفت: یکی از دریافت کنندگان تسهیلات بانک سرمایه شخصی به نام مجید عادلیان بوده که از طریق غیرقانونی موفق به دریافت وجوه کلان از بانک شده است.
وی با اشاره به قانون اخلال در نظام پولی کشورافزود: در بند الف از ماده نخست قانون اخلال در نظام پولی کشور اشاره شده است که قاچاق عمده ارز به ضرب سکه و جعل اسکناس یا وارد کردن و توزیع آن‌ها به عنوان یکی از جلوه‌های تحقق اخلال در نظام اقتصادی کشور جرم انگاری کرده است. بنابراین پرداخت و تسویه دریافت تسهیلات در نظام بانکی از طرق غیرقانونی اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور محسوب می شود.
شاه محمدی اظهارداشت: متهمان این پرونده به دلیل ارتکاب اعمال مجرمانه فرایند مشروع و قانونی دریافت تسهیلات از نظام بانکی را نقض و موجب اخلال در نظام پولی و بانکی کشور شده اند.

خروج ۹۰ میلیارد تومان از بانک سرمایه به روش‌های مجرمانه
نماینده  دادستان افزود: متهمان با خروج حدود ۹۰ میلیارد تومان از بانک سرمایه به روش‌های مجرمانه، متقلبانه و فساد آمیز همچنین مصرف وجوه یاد شده در امور شخصی، موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی شده اند.
وی گفت: با توجه به اینکه کشور در شرایط تحریم‌های ظالمانه بین المللی است و مشکلات همچون نرخ بالای بیکاری و تعطیلی کارخانه‌ها و محدودیت منابع ارزان‌قیمت وجود داشته است، برخی اشخاص فرصت طلب و سودجو مانند متهم مجید عادلیان از طریق ارتباط گیری با مدیران خائن بانک سرمایه بدون اعتبار سنجی تسهیلات گرفته اند و منابع کلان نقدینگی را در سال ۹۲ از بانک خارج و صرف امور شخصی کرده اند.
نماینده دادستان افزود: با وجود عضو  نبودن عادلیان در هیئت مدیره شرکت اقتصاد جهان صنعت و نظر به اظهارات متهم احسان خادم به عنوان مدیرعامل وقت شرکت همچنین براساس اقرارهای متهم مجید عادلیان و سایر قرائن در پرونده، مالک شرکت اقتصاد جهان صنعت شخص مجید عادلیان است.
شاه محمدی گفت: مجید عادلیان در قالب چهار فقره چک، مبلغ ۵۹ میلیارد تومان بابت خرید پره‌های توربین دریافت می‌کند و ردیابی تسهیلات دریافتی و اقرارهای متهم حکایت از مصرف مبلغ در غیر از محل قرارداد است.
وی با اشاره به مشخصات متهمان گفت: متهم ردیف اول مجید عادلیان با تودیع وثیقه آزاد و فاقد محکومیت کیفری است و به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با مدیران وقت بانک سرمایه از طریق تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۶۰ میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان و خیانت در امانت متهم است.
نماینده دادستان اضافه کرد: متهم با گماردن اشخاصی همچون احسان خادم در هیئت مدیره شرکت اقتصاد صنعت موفق شد از طریق تودیع چک و سفته به عنوان تنها ضمانت دریافت تسهیلات مبلغ ۶۰ میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان از طرق غیرقانونی و بدون رعایت ضوابط قانونی در قالب قراردادهای مشارکت مدنی و بدون ضمانت نامه از بانک سرمایه خارج کند.
وی گفت: نظر به اتهامات یادشده اقدام وی به تحصیل مال نامشروع محرز است همچنین پیرو جوابیه بانک مرکزی و اقرارهای متهم، اقدام وی به خیانت در امانت و مشارکت با مدیران فقط بانک سرمایه نیز محرز شده است.
نماینده دادستان درباره متهم ردیف دوم پرونده اظهارداشت: احسان خادم فرزند خیر الله به اتهام معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و معاونت تحصیل مال نامشروع متهم است.
شاه محمدی افزود: متهم خادم مدیرعامل شرکت اقتصاد جهان صنعت بوده و به نقش موثری در خروج ۶۰ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از بانک داشته و نظر به وحدت قصد بین دو نفر اتهام وی معاونت در اخلال در نظام اقتصادی معاونت و تحصیل مال نامشروع محرز است.
ادامه دارد...

برچسب‌ها دادگاه بانک سرمایه قوه قضاییه دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی

دیگر خبرها

 • رئیس جمهور تونس از احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام خبر داد
 • سودآوری ۳هزار میلیارد تومانی سازمان بنادر برای صنعت دریایی کشور
 • رئیس مرکز آمار: تصویر درستی از وضعیت اقتصادی کشور منتشر می‌کنیم/ بزرگترین مشکل شرکت‌های آمریکایی فعال در چین/ ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی تامین شد/ نرخ پایانی دلار در بازار امروز
 • رئیس مرکز آمار: فقط تصویر درستی از وضعیت اقتصادی کشور منتشر می‌کنیم/ بزرگترین مشکل شرکت‌های آمریکایی فعال در چین/ ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی تامین شد/ نرخ پایانی دلار در بازار امروز
 • یک بام و دو هوای دولت در حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی
 • صرفه جویی روزانه ۶۸۸ میلیون تومانی با حذف کارتن تخم مرغ در کشور
 • برای واردات کالاهای اساسی ضروری چقدر هزینه شده است؟ +فیلم
 • بودجه 6 هزار میلیارد تومانی شهرداری اصفهان تصویب شد
 • کمک ۲۴ میلیارد تومانی حامیان به ایتام و فرزندان محسنین در گیلان
 • شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اولین شرکت صد هزار میلیاردی تومانی بازار سرمایه
 • یک بام و دو هوایِ دولت در حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی
 • فوتبال پیشکسوتان جام شکوری؛ چهره تیم‌های قهرمان مشخص شد
 • ژاپنی‌ها ریاست‌جمهوری دوباره ترامپ را حامل تاثیراتی نامطلوب برای کشورشان می‌دانند
 • شکوری‌راد: جریان احمدی‌نژاد خیلی چراغ خاموش آمده است | لیست انتخاباتی نمی‌دهیم
 • شکوری‌راد: در تهران لیست انتخاباتی نمی‌دهیم اما غایب صحنه نخواهیم بود
 • ۳ سؤال اساسی از نامزدهای انتخابات مجلس/ پاسخ‌ها در رسانه‌ها منتشر می‌شود
 • 170 میلیارد تومان بودجه فقط ابتدایی‌ترین نیازهای دانشگاه را یرآورده می‌کند
 • شکوری‌راد:جنس جریان قالیباف و احمدی نژاد بهم نزدیک است/از موجودیت نظام دفاع می‌کنیم/لیست انتخاباتی نمی‌دهیم /در صحنه انتخابات غایب نخواهیم بود
 • فقط 4 میلیارد تومان برای سیمرغ هزینه کردیم!
?>