ساعت 24- پروتکل توسعه همکاری جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات روز پنجشنبه در پایان دومین کار گروه کارشناسی دو کشور در باکو امضا شد.

این سند از سوی حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران و المار ولی زاده معاون وزیر راه، ارتباطات و فن آوری پیشرفته جمهوری آذربایجان به امضا رسید.

دومین کارگروه دو روزه ایران و جمهوری آذربایجان از روز گذشته (چهارشنبه) با حضور هیات کارشناسی دو کشور آغاز شد.
مذاکرات کارشناسی ایران و جمهوری آذربایجان در قالب 6 کارگروه تخصصی شامل همکاری در حوزه های زیر ساختی ارتباطی، توسعه اینترنت، فضا و ماهواره، امنیت سایبری در فضای مجازی، خدمات پستی و پست مالی، مدیریت فرکانس ها و سیگنال های تلویوزیونی و رادیویی و نیز تلفن های همراه در مناطق مرزی دو کشور انجام گرفت.
بر اساس پروتکل امضا شده طرفین در خصوص مدیریت و جلوگیری از تداخلات متقابل فرکانس ها و سیگنال های تلویزیونی و رادیویی و تلفن های همراه در مناطق مرزی توافق کردند.
ایجاد یک خاب منطقه ای برای همکاری دوجانبه در حوزه خدمات اینترنتی و حوزه صوتی، همکاری در زمینه خدمات پست مالی و خدمات پستی و برگزاری نمایشگاه های مشترک در هر دو کشور برای توسعه این خدمات از دیگر توافق های حاصله در این پروتکل است.
ایران و جمهوری آذربایجان همچنین توافق کردند در حوزه خدمات فضایی و ماهواره ای تبادل تکنولوژی و تجربه و از ظرفیت های دو کشور در این زمینه استفاده کنند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امضای این پروتکل را برای گسترش همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه ارتباطات و فن آوری اطلاعات مهم دانست و گفت: این توافق ها آغاز راه همکاری طولانی مدت میان دو کشور همسایه می باشد.
جوشقانی با اشاره به این که بر اساس توافق ها اقدامات لازم برای گسترش همکاری های فیمابین انجام می گیرد، آمادگی کشورمان برای به اشتراک گذاشتن ظرفیت و تجربیات خود در حوزه ارتباطات و فن آوری اطلاعات با کشور جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.
معاون وزیر راه، ارتباطات و فن آوری پیشرفته جمهوری آذربایجان نیز ضمن ابراز رضایت از نتایج دومین کارگروه کارشناسی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو گفت: در دو روز گذشته مذاکرات ثمربخشی انجام شد که توافق های حاصله در پروتکل منعکس شده است.
ولی زاده افزود: یکی از ویژگی های این مذاکرات توجه دو کشور به اهمیت همکاری و ضرورت برداشتن گام های لازم برای توسعه روابط در این حوزه ها است.
وی با اشاره به توسعه همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های مختلف و اهمیت تقویت روابط در عرصه ارتباطات و فن آوری اطلاعات، تاکید کرد: باکو اولین گام ها در راستای همکاری بزرگ را برمی دارد و هدف عمده رسیدن به همکاری متقابل مفید است.
بر اساس توافق حاصله، سومین کارگروه کارشناسی دو کشور در ایران برگزار خواهد شد که زمان و مکان دقیق آن از طریق کانال های دیپلماتیک مشخص و اعلام خواهد شد.

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

وزیر ارتباطات : فشار اقتصادی دشمن با وحدت و همدلی به رشد حداکثری می انجامد

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی روز شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز افزود: استکبار جهانی با فشارهای اقتصادی در سطح بین المللی به دنبال این بود که کشور ما را از نظر اقتصادی تحت فشار قرار دهد.

وی ادامه داد: دشمن بارها اعلام کرد که فروش نفت ایران را به صفر می‌رساند اما ما نیز در جوابشان گفتیم که رساندن صادرات نفت ایران به صفر غیر ممکن است و نتوانسته اند به این هدف شأن برسند هرچند مشکلاتی برای ما ایجاد کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر این اساس هدف نشست‌های اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد کشور را به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم تا در برابر فشارهای بین المللی آسیب کمتری به اقتصاد کشور وارد شود.

وی ادامه داد: دشمنان دل به فشار اقتصادی بسته اند که این فشار اقتصادی با ابزار همدلی و استقامت می‌تواند تبدیل به رشد حداکثری شود.

آذری جهرمی یکی از مشکلات کنونی اقتصاد کشور را، موضوع بعدی فرار مالیاتی دانست و گفت: مالیات‌ها بیشتر از فعالیت‌های بخش خصوصی و بعد از آن گمرکات اخذ می‌شود، وقتی که برای فروش نفت دچار مشکل می‌شویم باید جایگزینی برای آن پیدا کنیم که جایگزین نفت، مالیات است.

این عضو کابینه دولت افزود: این بدین معنی است که فشاری به بخش خصوصی وارد می‌شود که برای شکستن این حلقه نیاز به این داریم تا اقداماتی از جمله رفع موانع تولید بخش خصوصی انجام دهیم.

وی اظهار داشت: در زمانی که برایمان در فروش نقت مشکل ایجاد می‌کنند و باید به ابزاری از جمله مالیات روی بیاوریم نیازمند این است که رفع موانع بخش خصوصی را در دستور کار قرار دهیم.

آذری جهرمی افزود: مردم نعمت مسئولان هستند، دشمن دل به فشار حداکثری بسته و پارامترش را برجنگ اقتصادی گذاشته است آن در کشور و نظامی که خودشان می‌دانند که چه توانایی‌هایی داریم.

وی با بیان اینکه مجموعه استانی البرز دغدغه این استان را دارند و تلاش استاندار بر باز کردن گره‌های مختلف معطوف است، بیان داشت: باید ظرفیت اقتصاد مقاومتی را قوی‌تر کنیم.

آذری جهرمی گفت: سرمایه گذاری و اینکه وضع منابع چگونه باید باشد نیازمند ابزاری از جمله هم افزایی است که لازمه این هم افزایی وحدت و همدلی است.

وی ادامه داد: موضوع بعدی اولویت بندی است که باید اولویت‌های هر منطقه مشخص و سپس شاخص گذاری انجام دهیم که تا پایان سال برای این اولویت‌ها چه اقداماتی صورت گرفته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تا پایان امسال چهار نشست اقتصاد مقاومتی در البرز برگزار خواهیم کرد، گفت: خدمت رسانی ما به مردم تکمیل کننده حضور مردم در صحنه و نه گفتن آنها به استکبار جهانی و ناامید کردن دشمنان در رسیدن به اهدافشان است.

وی با بیان اینکه باید جلوی فرارهای مالیاتی به صورت جدی جلوی گرفته شود افزود: موضوع شعاع ۱۲۰ کیلومتری صنایع یکی از موضوعاتی بود که چندین بار در هیأت دولت مطرح کردیم اما سازمان حفاظت محیط زیست معتقد بود که این طرح برای حفظ محیط زیست است.

وزیر ارتباطات گفت: محیط زیست همچنان بر این مساله پافشاری می‌کندو ما نیز پافشاری می‌کنیم که چرا که کسی که از روز اول آمده در یک منطقه سرمایه گذاری کند در قرارداد کلمه فاصله هوایی قید نشده است.

آذری جهرمی بیان داشت: امروز یک موضوع به دلیل اشتباهات برخی مدیران در ذهن مردم مبنی بر اینکه مدیران ما بی درد هستند، شکل گرفته که باید این مساله اصلاح شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: مدت زیادی به دنبال این بودیم تا سیستم عامل اندروید را در گوشی‌های ایرانی با هدف حمایت از استارتاپ های ایرانی تغییر دهیم، این مساله پیش نرفت و همدلی صورت نگرفت تا اینکه دشمنان اپلیکیشن‌های داخلی را حذف کردند.

جهرمی گفت: در این خصوص همدلی ایجاد شده و در آینده نزدیک نتیجه کار را اعلام خواهیم کرد و اکنون در خصوص آن صحبت نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: خانواده‌ها امروز در فشار اقتصادی قرار دارند که سبب شده تا از پارامترهای خانواده استاندارد خارج شوند که در این شرایط باید به ترویج زندگی سالم و الگو سازی بپردازیم و در کنار مردم باشیم.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع فرودگاه پیام البرز اشاره کرد و گفت: در این رابطه مساله ایمنی این فرودگاه به دلیل مجاورت آن با فرودگاه فتح مطرح است که می‌تواند خطرات ایمنی به همراه داشته باشد، اگر چه این مساله در دنیا بی نظیر نیست.

جهرمی افزود: مسئولان فرودگاه امام خمینی (ره) معتقد هستند که اگر پرواز بین المللی در پیام صورت گیرد این فرودگاه از رونق می‌افتد، اما بین این ۲ فاصله زیادی است.

وی ادامه داد: باید استانداردهای پروازی رعایت شود و تا زمانی که این استانداردها لحاظ نشود من هم راضی نیستم که بخش مسافری فرودگاه پیام دوباره راه اندازی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملکرد استاندار و دستگاه‌های اجرایی استان البرز در امداد رسانی به سیل زدگان کشور قدردانی کرد.

۷۴۱۴/‏‬ ۶۱۵۵

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: ايران و آذربايجان

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۳۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پروتکل HTTP چیست و چه کاربردی دارد؟
 • همه اسناد اقتصادی مورد نیاز در روابط ایران و روسیه امضا شده است
 • امضای اسناد مهم اقتصادی بین ایران و روسیه
 • همه اسناد مهم اقتصادی ایران و روسیه امضا شده
 • سفیر ایران در روسیه: همه اسناد اقتصادی مورد نیاز در روابط ایران و روسیه امضا شده است
 • همه اسناد مهم اقتصادی میان ایران و روسیه امضا شده است
 • مهدی سنایی: همه اسناد اقتصادی مورد نیاز در روابط ایران و روسیه امضا شده است
 • همکاری ایران و قفقاز شمالی درحوزه گردشگری و مرمت آثار تاریخی
 • امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و چند مرکز علمی دانشگاهی هند
 • ترافیک اینترنت اروپا برای به مدت دو ساعت از چین رد می‌شد
 • همکاری ایران و روسیه در زمینه هوش مصنوعی
 • پروتکل جامع پیشگیری و مداخله در خودکشی تدوین شده / ابلاغ، پس از اعلام نظر دانشگاه‌ها
 • پروتکل جامع پیشگیری و مداخله در خودکشی تدوین شده/ ابلاغ، پس از اعلام نظرات دانشگاه‌ها
 • دلایل خودکشی‌های دو دهه اخیر
 • وزیر ارتباطات: فضای مجازی، مساله سیاسی نیست
 • چراغ سبز همکاری ایران و اتریش
 • چراغ سبز همکاری ایران و اتریش پس از ۴ سال
 • مدیریت شهری قزوین درحوزه زیست محیطی بامشارکت شهروندان نتیجه دارد
 • روسیه و آذربایجان پروتکلی برای تقسیم منابع رودخانه سامور امضا کردند