به گزارش تسنیم، حبیب الله مسعودی فرید اظهار کرد: هم اکنون  ۱۷ هزار مهد کودک، مجوز فعالیت خود را از سازمان بهزیستی کشور دریافت کرده‌اندکه از این  تعداد ۱۷ هزار مهد کودک مجوز دار کشور، ۷ هزار و ۵۰۰ مهد، روستا مهد بوده، هزار و ۲۰۰ مهد در حاشیه شهرها فعالیت می‌کنند و مابقی مهد کودک‌های شهری هستند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با سیاست این سازمان برای  حمایت از خانواده‌های کم برخوردار جهت حضور فرزندان این خانواده‌ها در مهدهای کودک تصریح کرد: سازمان بهزیستی بخشی از هزینه‌های حضور فرزندان خانواده‌های کم برخوردار در مهدهای کودک را تامین می‌کند ضمن اینکه اکنون در روستا مهدها، یک وعده غذای گرم رایگان نیز به کودکان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مهدهای کودک موظفند بر اساس بخشنامه ابلاغ شده اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی کنند، گفت: در صورتی که مهدهای کودک غیر از این بخشنامه‌ها عمل کنند، با آنها برخورد می‌شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: هیچ یک از مهدها حق برگزاری آهنگ‌های غیرمجاز در مهدها را ندارند و خانواده‌ها در صورت مشاهده چنین تخلفاتی را آنها را گزارش دهند.

مسعودی فرید افزود:پخش هر گونه آهنگ غیرمجاز در مهدهای کودک ممنوع است و با متخلفین برخورد می‌شود ضمن اینکه مهدهای کودک موظفند بر اساس بسته‌های آمورشی ابلاغ شده بهزیستی عمل کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بزودی در ارتباط با شهریه‌های جدید مهدهای کودک نیز اطلاع رسانی خواهد شد، اظهار کرد: تا قبل از تعیین شهریه‌های جدید و ابلاغ آن ، افزایش هر گونه شهریه تخلف بوده و با موسسان مهدهای کودک برخورد می‌شود.

 

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

من ایران آباد و آزادم

خانواده‌هایی که مراکز آموزشی مهدقرآن را پناهگاه امنی برای فرزندانشان می‌دانند، این روزها گرد هم آمده و نتایج آموزش‌های این مراکز را در مقطع پیش دبستانی نظاره‌گر هستند.به گزارش بلاغ،اینجا سالن همایش‌های کانون بسیج تبریز است، خانواده‌ها دست در دست فرزندانشان آمده‌اند تا در مراسم اختتامیه مراکز پیش دبستانی مهد قرآن حضور یافته و نتایج آموزش‌های یک ساله فرزندان خود را نظاره‌گر باشند.

معلمان و مربیان مراکز پیش دبستانی با دست پر به مراسم اختتامیه آمده‌اند و کودکان و نونهالان این مراکز هر کدام با اجرای برنامه‌های مختلف ساعات خوشی را برای خانواده‌ها رقم زدند.

 

 مراسم با احترام نظامی و همراهی گارد پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران که توسط پسران نوجوان اجرا شد، آغاز گردید و سرود ملی بر لب‌ها و دل‌های حاضران نقش بست و پس از آن فرشته‌های زمینی که حاملان قرآن بودند به زیبایی تمام، قرآن کریم را در جایگاه مخصوص قرار دادند و نوگل‌های هفت ساله 40 آیه از سوره نباء را با همدیگر همخوانی کردند.

در این مراسم اختتامیه از خوش آمدگویی خشک و رسمی مدیران‌کل و برخی روسا خبری نبود بلکه دختر بچه‌های زیباروی با لباس محلی و با لهجه شیرین ترکی دکلمه‌ای با مضمون خوش آمدگویی به پدران و مادران خود اجرا کردند که بسیار باعث تشویق حاضران شد.

 

بچه‌های قدیم و جدید مقایسه شدند

بعد از مراسم خوش آمدگویی، اجرای نمایش« بچه‌های قدیم و بچه‌های جدید» یکی از نمایش‌هایی بود که طی آن نحوه رفتار و حرف‌ شنوی بچه‌های قدیم و احترام به والدین با چگونگی رفتار بچه‌های عصر امروز که اکثر اوقات با گوشی‌های هوشمند سرگرم گیم و بازی هستند و در شبکه‌های مجازی وقت می‌گذرانند، مقایسه شده بود و اعضای گروه با هماهنگی و اجرای خوب خود موجب تشویق مستمر حاضران شدند.

علاوه بر آن شیرین زبانی دختربچه‌ها در این مراسم گل لبخند را بر لب پدرها و مادرها می‌نشاند.

 

خانواده‌ها چشم و هم چشمی نکنند

موضوع چشم و هم چشمی و خرید طلا و جواهرات یا خرید از کشور ترکیه موضوع نمایش بعدی بود، اعضای این گروه که دختربچه‌ها و آقا پسرهای 6 ساله بودند در حین اجرای این نمایش یاد گرفتند که چشم و هم چشمی خانواده‌ها را با مشکلات زیاد مواجه کرده و این کار نوعی اسراف محسوب می‌شود، آشنا کرد و به پدر و مادرها نیز گوشزد می‌کرد که از انجام این نوع رفتارها در زندگی پرهیز کنند.

در کنار موضوعات اجتماعی، نوگلان مرکز پیش دبستانی مهد قرآن داستان‌های قرآنی نیز اجرا کردند، یکی از داستان‌های شیوای قرآن کریم داستان حضرت ابراهیم است، آنها به زیبایی داستان حضرت ابراهیم و ستمگر زمان نمرود را با ایفای نقش خود به تصویر کشیدند و آتشی که بر روی حضرت ابراهیم گلستان شد، با خواندن آیه 69 سوره انبیا ( قُلْنَا یَا نَارُ کُونِی بَرْدًا وَسَلَامًا عَلَى إِبْرَاهِیمَ) همراهی گردید و معنویت خاصی ایجاد کرده بود.

 

کمک کن ولی منت نذار

مردی که به دیگران کمک و انفاق می‌کرد ولی کمک‌های خود را با منت گذاشتن و سرزنش کردن همراه کرده و کمک‌های خود را با آب و تاب به دیگران تعریف کرده و آبروی فرد نیازمند را می‌برد و خیال می‌کرد با این نوع کمک کردن خانه و باغ هایی در بهشت دارد، مضمون نمایشی بود با عنوان «به ثمر انفاق» که اعضای این گروه نمایشی با اجرای این نمایش نتیجه‌گیری کردند که  کمک کردن و منت گذاشتن نه تنها مورد قبول نیست بلکه به شدت زشت و ناپسند است.

اجرای حرکات نمایشی ورزشی توسط اعضای مرکز پیش دبستانی امام صادق علیه السلام از دیگر برنامه‌های جذاب مراسم اختتامیه بود که تشویق مداوم حضار را به دنبال داشت.

بعد از گروه ورزش، نوبت میوه‌ها و سبزیجات بود که به معرفی خود بپردازند، کودکانی که لباس میوه‌های مختلف را تن پوش خود کرده بودند، در حضور خانم معلم باکلاس خود با زبان شعر خود را معرفی کرده و از فواید هر کدام از میوه‌ها سخن می‌گفتند.  

 

انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست

 حالا نوبت هنرنمایی گروه نمایشی «زیتون» بود که صحبت از آگاهی سیاسی و بصیرت مردم بود، زنان و مردانی که از اقشار مختلف و با طیف‌های گوناگون سیاسی در صف‌های انتخابات ایستاده و صحبت‌هایی را با هم زمزمه می‌کردند، نمایشی بود که مورد استقبال پرشور حضار قرار گرفت و نوع طراحی چهره و گریم اعضای این گروه نمایشی نیز بسیار طراحی زیبا و جذابی داشت و مادر بزرگی که با قد خمیده بعد از رای دادن شعار« انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست»سر می‌داد.


من ایران آباد و آزادم

اعضای مراکز پیش دبستانی مهدقرآن در یک سال گذشته علاوه بر آموزش‌هایی که داشتند با سایر شهرها و اقوام مختلف ایرانی نیز آشنا شده و به خوبی آنها را می‌شناختند و این موضوع از اجرای نمایش و خواندن سرود اقوام ایرانی به راحتی قابل درک و فهم بود که کودکان با پوشیدن لباس اقوام مختلف، لهجه‌ها و گویش‌های محلی به خوبی آن را اجرا کردند.

اجرای دکلمه با موضوع امام حسین (ع)، اجرای نمایش مشاور، اجرای سرود، اجرای دکلمه با موضوع امام زمان (ع)، اجرای مولودی امام عصر(عج)، اجرای سرود «ای ایران»، نمایش لطایف کلاس درس و ... از دیگر برنامه‌های اجرا شده توسط اعضای مراکز پیش دبستانی مهد قرآن و عترت تبریز بود که با مهارت و توانمندی آنها اجرا گردید و گل لبخند را بر لبان پدر و مادرها، معلمان و مربیان خود نشاند و آنها را برای ادامه این راه مستحکم‌تر کرد.

رضایت خانواده‌ها را به خوبی می‌توان از چهره‌ها و نوع تشویق‌های آنان دریافت کرد، خانواده‌هایی که از نوع آموزش‌های مراکز آموزشی مهد قرآن رضایت داشتند، تصمیم گرفته‌اند ادامه مسیر تربیت دینی، قرآنی و تحصیلی فرزندان خود را به مدارس مهدقرآن بسپارند و انتظار دارند فرزندانشان در ادامه این راه نیز موفق‌تر از همیشه باشند.

 

مربیان مهدقرآن به فرزندانمان ارزش قائل هستند

خانم انصاراللهی که به همراه علیرضا فرزند نوجوانش در این مراسم حضور یافته بود، به فارس گفت: یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های مراکز آموزشی مهدقرآن با سایر مدارس در نوع آموزش آن است، وقتی فرزندم در این مرکز به آموزش قرآن کریم مشغول است، اصول روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم را به صورت علمی یاد گرفته و دیگر مشکلی در این زمینه ندارد.

وی یادآور شد: پسرم در ایام تحصیل یک روز و در تعطیلات هفته‌ای سه روز به آموزش قرآن مشغول است.

فاطمه مولایی، یکی دیگر از اولیایی است که با اطمینان کامل دخترش را در شهرک اندیشه در مهد قرآن امام صادق علیه السلام ثبت‌نام کرده و درباره علت این انتخابش می‌گوید: مهم‌ترین علت نوع رفتار معلمان این مدرسه است، به قدری از مدیریت و معلمان این مرکز راضی هستم که نمی‌توانم آن را شرح دهم.

وی ادامه داد: آنها برای دانش‌آموزان ارزش قائل بوده و تنها به خاطر پول و شهریه نیست که بخواهند به هر کدام از دانش‌آموزان احترام بگذارند.

مولایی با تشکر از معلمان و مربیان مراکز پیش دبستانی مهدقرآن آموزش‌های غیر درسی، نوع رفتار مربیان با اولیای دانش‌آموزان را از نکات قابل توجه معلمان این مراکز ذکر کرد.

  فاطمه رحمانی که به همراه دختر هشت ساله‌اش در مراسم اختتامیه حضور دارد، می‌گوید: در حال حاضر توجه به تربیت دینی فرزندان دغدغه مهم خانواده‌هاست و متاسفانه اولیا نمی‌توانند به مراکز آموزشی که هیچ شناختی از آن ندارند، اعتماد کنند ولی فعالیت‌های مهدقرآن چه در حوزه آموزش قرآن و چه در آموزش سایر دروس نشان می‌دهد که خانواده‌ها پناهگاه مطمئن و امنی دارند که بتوانند فرزندان خود را به این موسسه قرآنی و آموزشی بسپارند.

وی با اشاره به اینکه باید حمایت‌های همه جانبه‌ای از سوی مسوولان صورت گیرد تا مراکز آموزشی مهدقرآن در سطح شهر تبریز افزایش یابد، گفت: تلاش معلمان و مربیان مهدقرآن که توانمند و متعهد هستند، قابل تقدیر است، بنابراین چنین مجموعه‌هایی باید حمایت شوند تا خانواده‌ها با اعتماد و اعتقاد بیشتری فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به مدارس و مراکز مهدقرآن و عترت آذربایجان‌شرفی بفرستند.

 

فعالیت 15 مرکز آموزشی مهدقرآن در تبریز

موسسه مهدقرآن و عترت آذربایجان‌شرقی در راستای رسالت آموزش دینی و قرآنی خود با تاسیس 15 مرکز آموزشی پناهگاه و مامن امنی برای خانواده‌ها ایجاد کرده است تا آنها بتوانند تربیت دینی و قرآنی فرزندان خود را به این مراکز بسپارند.

رحیم وظیفه شعاع، مدیر موسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم اختتامیه و در مورد ضرورت تاسیس مراکز پیش دبستانی و مدارس صدرای مهدقرآن گفت: حساس‌ترین زمان تربیتی فرزندان دوران کودکی است مخصوصا وقتی که وارد مدرسه می‌شوند و دو سال قبل یعنی مرحله آمادگی زیربنای اصلی کودکان در امر تعلیم و تربیت است.

وی افزود: در امر تعلیم و تربیت اگر فضا خوب و مناسب باشد، کودکان این آمادگی را دارند که رشد کرده و روند تربیتی و آموزش خوبی را سپری کنند بنابراین مهدقرآن و عترت آذربایجان‌شرقی نیز از این امرمهم غافل نشد و از مقطع پیش دبستانی  شروع کرد و اکنون  20 سال است مدارس مهدقرآن را از مقطع پیش دبستانی شروع کرده‌ایم و این فعالیت‌ها ادامه‌دار است .

وظیفه شعاع ادامه داد: در محیط مناسب استعدادهای فرزندان شناخته می‌شود، بدآموزی  وجود ندارد و فرزندان در محیط کاملا توحیدی و فضایی صمیمی مشغول علم‌آموزی، ایمان‌آموزی و ادب‌آموزی هستند.

وی با اشاره به تعداد مراکز فعال مهدقرآن در سطح شهر تبریز گفت: در حال حاضر مهدقرآن با ۱۵ مرکز آموزشی در سطح شهر تبریز فعالیت می‌کند که هشت مرکز به صورت پیش دبستانی مستقل و هفت مرکز نیز به صورت دبستان و دوره اول متوسطه  فعال هستند، ما در قالب این مدارس و مراکز آموزشی سعی کرده‌ایم برای خانواده‌ها مامن و پناهگاه امن ایجاد کنیم.

مدیر موسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان‌شرقی، با تشریح فعالیت‌های آموزشی مدارس صدرا مهدقرآن ادامه داد: با وجود همه مشکلات و دردسرهای ایجاد مدرسه ما فقط با انگیزه تربیت دینی و قرآنی کودکان به این کار اقدام کردیم.

وظیفه شعاع  با اشاره به تاثیر انس با قرآن در زندگی روزمره نیز گفت: برای انس ظاهری با قرآن حداقل دو صفحه در روز نیز می‌تواند در ایجاد روحیه معنوی در اعضای خانواده مفید و موثر باشد.

وی در پایان صحبت‌های خود یک توصیه به والدین هم داشت, تاکید کرد: خانواده‌ها اگر در مقطع دبستان هم با مهدقرآن همراهی داشته باشند که چه بهتر اما اگر به هر علتی نتوانسته‌اند همراه مراکز آموزشی مهدقرآن باشند، توصیه می‌کنم از آموزش قرآن کریم به فرزندان خود غافل نشوند.در چند نقطه شهر از جمله در مهدقرآن خواهران کلاس‌های آموزش قرآن کریم دایر است، لطفا آموزش قرآنی فرزندانتان را متوقف نکرده و ادامه دهید.


گزارش از معصومه درخشان

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۴۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جزئیات هولناک یک کودک‌آزاری| پدر تحت تعقیب
 • دانلود آهنگ جديد محمدرضا همامي نيا (همام) بنام پدر
 • دانلود آهنگ جديد علي راموز بنام حالم بده
 • کسب مقام نخست استانی؛ بهزیستی لامرد در تامین مسکن مددجویان
 • استقبال از مهد کودک های شهری در آذربایجان غربی کاهش یافته است
 • مهدها به دلیل شرایط نا مناسب در صدد مرخصی چندین ماهه و یا تعطیلی هستند
 • نگاهی به وضعیت کودکان کار در یزد؛ کودکانی که پشت چراغ قرمز زندگی متوقف شده‌اند
 • رئیس سازمان بهزیستی: آزمایش غربالگری ژنتیکی پیش از ازدواج ‌اجباری می‌شود‌
 • منوی آهنگ‌های غیرمجاز در اتوبوس/ ماجرا چیست؟
 • منوی آهنگ‌های غیرمجاز در اتوبوس!
 • فعالیت ۱۵ مرکز آموزشی مهد قرآن در تبریز
 • افزایش ارتباط خانواده‌های مازندرانی با مهد‌های کودک تحت نظارت بهزیستی در سامانه کیتا
 • منوی آهنگ‌های غیرمجاز زن و مرد لس آنجلسی در اتوبوس!
 • مصدومیت ۸۵۷ نفر در هفته گذشته/ افزایش بالاتر از نرخ تورم شهریه‌های جدید مهد‌های کودک
 • لوایح تصویب‌شده حوزه زنان که بر زمین‌مانده
 • فعالیت استخرهای مختلط در مهدها صحت دارد؟
 • فعالیت استخرهای مختلط در مهدها صحت ندارد/ مهد متخلف پلمب می شود
 • سازمان بهزیستی: شهریه‌های جدید مهدهای کودک قطعا بیش از نرخ تورم است
 • کیفیت خدمت‌رسانی به نیازمندان و مددجویان سازمان بهزیستی در استان ارتقا پیدا می‌کند