پيامبر اعظم(ص)، رحلت حضرت خدیجه (س) را مصيبتی عظيم خواند و سال رحلت این بانوی عظیم الشأن و حامی بزرگ ديگر خود يعنی حضرت ابوطالب (ع) را عام الحزن يعنی سال اندوه ناميد.به گزارش بلاغ،دهم ماه مبارک رمضان سالروز وفات بزرگ بانویی است که پیامبر خاتم (ص) همواره از او به نیکی یاد می‌کردند. به گونه‌ای که از ام‌سلمه نقل شده است: «فلما ذکرنا خدیجة بکی رسول الله ثم قال خدیجة و أین مثل خدیجة صدقتنی حین کذبنی الناس و وازرتنی على دین الله و أعاننی علیه بمالها إن الله عز و جل أمرنی أن أبشر خدیجة ببیت فی الجنة من نصب الزمرد لا صخب فیه و لا نصب»؛ هر وقت ذکر حضرت خدیجه (س) می‌کردیم، رسول خدا(ص) گریان می‌شد و سپس می‌فرمود: خدیجه و کجاست مثل خدیجه؟ او در آن هنگام که مردم مرا تکذیب کردند، مرا تصدیق کرد و مرا با ثروت خود برای پیشرفت دین خدا یاری نمود. خدا به من دستور داد خدیجه را به قصر زمردی که در بهشت قرار دارد و هیچ رنج و زحمتی در آن نیست بشارت دهم. (بحار الانوار، علامه مجلسی رضوان، جلد ۴۳، صفحه ۱۳۱). به مناسبت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) به معرفی برخی کتاب‌ها پیرامون ویژگی‌های شخصیتی، سیره و جایگاه ایشان در ادامه می‌پردازیم:

 

 

*کتاب «مقام حضرت خدیجه در پیشگاه خدا و رسول اکرم» اثری از سید جواد حسینی

هدف از معرفی این کتاب، بیان مقامات خدیجه کبرى، بانوی فداکار و صبور اسـلام، در پیشـگاه الهی و نزد پیامبراکرم است.(دریافت )

*کتاب «بر کرانه فضائل خدیجه (س)» اثری از علی امامی

هدف از معرفی این کتاب، نگاهی گذرا به فضائل خدیجه کبری بانوی فداکار است.(دریافت )

*کتاب «۱۶۰ پیشنهاد برای بزرگداشت حضرت خدیجه (س)» اثری از سید مجید نبوی

هدف از معرفی این کتاب، این است که با توجه به اینکه همه ما مدیون مادر مومنان حضـرت خدیجه (س) از نظر معنوی و مادی هستیم. حداقل کاری که می‌توانیم به پاس زحمات ایشان انجام دهیم: حدود ۱۰۰ سال است حرم مطهر ایشان در قبرستان ابوطالب توسط وهابیان تخریب شده است، اگر تاکنون هیچ اقدامی برای ساخت این حرم نشده است. نشان دهنده عدم اطلاع و شـناخت کافی مسلمانان از قدر و شأن و منزلت آن بانوی بزرگوار است.
بر این اساس ندای مظلومیت آن بانو را به گوش همه مسلمانان برسانیم.(دریافت )

*کتاب «نگاهی به آموزه‌های تربیتی در زندگی حضرت خدیجه (س)» اثری از عبدالکریم پاک‌نیا

هدف از معرفی این کتاب، بیان نقش این بانوی خجسته در گسترش آموزه‌های مکتب تربیتی اسـلام می‌باشد.(دریافت )

*کتاب «سیمای حضرت خدیجه (س)» اثری از عطیه تحقیقی(دریافت )

*کتاب «و کجاست مثل خدیجه...» جمعی از نویسندگان

هدف از معرفی این کتاب، بررسی نقاط حساس زندگانی وی که می‌تواند ما را در دستیابی به الگوی مثبت یاری دهد و برای همه گروه‌های جامعه، به ویژه زنانکه دوران جاهلیت‌ها، تعصب‌ها و هجوم فرهنگ‌های بیگانه را تجربه کرده‌اند، سودمند باشد.(دریافت )

*کتاب «ویژگی‌های شخصیتی حضرت خدیجه(س)» اثری از مهدی وزنه

هدف از معرفی این کتاب، بیان برخی از ویژگی‌های شخصـیتی حضرت خدیجه در مسـیر زندگی مشترکش با رسول خدا است.(دریافت )

*کتاب «دانشنامه حضرت خدیجه (س)» کاری از واحد تحقیقات مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان

در مسیر تدوین و گردآوری این کتاب، بیش از ۱۲۰۰ جلد کتاب مورد بررسی قرار گرفته است که از میان آنها مطالب مربوط به حضرت خدیجه (س) از میان ۴۰۰ جلدکتاب، استخراج و فیش‌برداری شده که در مجموعه دانشنامه ارائه شده است و هدف از معرفی این کتاب، پاسخ به بسیاری از شبهات پیرامون آن بزرگوار می‌باشد.(دریافت )

*کتاب «سیری در زندگانی ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری (س)» اثری از مهدی آقابابائی

هدف از معرفی این کتاب، بیان قسمت‌هایی از زندگانی بانوی اسلام، نخستین حامی پیامبر، سرچشمه
کوثر ام المؤمنین حضـرت خدیجه کبری (س) و پاسخ به شبهاتی درباره زندگانی حضرت خدیجه (س)
می‌باشد.(دریافت )

منبع: بلاغ مازندران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مازندران همچنان از فقدان صنایع مادر رنج می‌برد

استاندار مازندران با تاکید بر توسعه صنایع تبدیلی در استان، گفت: مازندران همچنان از فقدان صنایع مادر رنج می‌برد. ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴ استانها مازندران نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سوادکوه شمالی، احمدحسین زادگان شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مازندران در شهرک صنعتی بشل سوادکوه اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با رایزنی‌های ملی، صنایع پتروشیمی و فولاد را در استان راه اندازی کنیم.

 وی افزود: تولیداتی در تراز ملی در استان وجود دارد که در برخی مواقع به تولیدکننده کاری نداشته باشیم و مانع آنها نباشیم، مفید است.

استاندار مازندران با بیان اینکه راه اندازی واحدهای راکد و تملیک شده از سوی بانک‌ها در راستای رونق تولید در دستور کار استان قرار دارد، تصریح کرد: پیگیری امور فعالان اقتصادی را منوط به ملاقات‌های عمومی نکرده و در زمان‌های مختلف پیگیر مسائل و مشکلات آنان هستیم.

وی افزود: در پیگیری امور تولیدکنندگان، بانک‌های خصوصی همکاری لازم را ندارند و مجبور می‌شویم که مصوبات خاص جهت حمایت از تولیدکنندگان صادر کنیم.

استاندار مازندران درباره برخی واحدهای بزرگ و قدیمی استان نیز گفت: نساجی مازندران، نساجی قائم‌شهر و شرکت چوب و کاغذ به هر دلیلی به واسطه تزریق بیش از نیاز نیروی کار در دولت‌های مختلف به شرایط بدی رسیده اند. چوب و کاغذ به جایی رسیده که تنها بتواند خود را اداره کند. مشکلات نساجی را در سطح ملی در حال پیگیری هستیم.

زمینه توسعه صنایع مادر در خراسان رضوی فراهم می‌شودصنایع مادر و پایه خراسان‌رضوی ضعیف استاستاندار خوزستان: مشکلات صنایع مادر در خوزستان هر چه سریع‌تر برطرف شودتسهیلات ایجاد صنایع مادر به مازندران اختصاص یابد

حسین زادگان تاکید کرد: تحول در تولید و رونق آن نیازمند عزم و همت همه دستگاه‌ها، نهادها و بانک‌ها است و هر کسی باید برای تحقق رونق تولید نقش خود را بدرستی ایفا کند.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی توانمندی در مازندران وجود دارد، گفت: زیرساخت‌های اقتصادی خوبی نظیر سه بندر در استان به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده و سعی کردیم براساس مزیت‌های موجود، به دنبال استفاده از ظرفیت‌های استان نظیر فرودگاه‌ها و بنادر باشیم. 

حسین زادگان با اشاره به اینکه ایجاد منطقه آزاد شروع خوبی برای رونق اقتصادی استان است، تصریح کرد: موانعی در حوزه اقتصادی داریم و از داشتن صنایع مادر به دلیل محدودیت‌های زیست محیطی محروم هستیم.

وی گفت: شاید بتوان اذعان کرد این نظر صحیح است که اگر توجه کافی به کشاورزی و صنایع تبدیلی بشود، نیاز به صنایع بزرگ رفع می‌شود اما به آن بخش نیز توجه خوبی نشده است.

انتهای پیام/ ت

R41358/P/S6,74/CT11

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

طرح «تعویق کنکور» هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

منبع این خبر، وبسایت www.bloghnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۵۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کاهش ورودی پرونده‌های قضایی با تصویب لایحه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی
 • فرمانده سپاه ناحیه خاتم درگذشت مادر شهید یزدانی را تسلیت گفت
 • توصیه‌های مفید برای سرماخوردگی مادر شیرده
 • افشاگری مولف کتاب صد سال از اعلامیه بالفور/ هدف بالفور پنهان‌سازی پدیده امپریالیسم درپس نقاب صهیونیسم بود
 • حضرت خدیجه یار همیشه همراه پیامبر اسلام (ص)
 • حضرت خدیجه(س) در ابعاد گوناگون انسانی، شخصیتی والا و ارزشمند داشت
 • برگزاری نشست معرفی کتاب به مناسبت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی
 • هدف «سامورایی در برلین»، چیزی غیر از سرگرمی بدون ابتذال نبود
 • معنویت رمضان بهترین فرصت برای اصلاح سبک زندگی است / روزه در دین یهود جهت توبه از گناهان بود
 • اندیشه بلند و فکر عمیق و بصیرت بالا از ویزگی های حضرت خدیه بود
 • فیلم سینمایی «حضرت خدیجه (س)» در پی سرمایه‌گذار
 • سوگواره خدیجه مادر امت در بقاع متبرکه استان کردستان برگزار شد
 • گلایه یک مترجم از سارقان ترجمه در بازار/آثاری که هر سی سال یکبار باید ترجمه شوند
 • تفاوت الهام گرفتن وکپی کردن در آثار هنری
 • ‌نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در همدان برگزار می‌شود
 • توضیح نهاوندیان درباره احتمال تهاتر نفت با کالا‌های اساسی
 • کتاب‌هایم مثل بچه‌هایم می‌مانند / آرزو دارم بچه های زیادی داشته باشم تا برای ظهور امام زمان(عج) تربیتشان کنم
 • انتشار اثری تازه از بهناز ضرابی‌زاده/«ساجی» خواندنی شد
 • مراسم وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها