استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با بیان اینکه این حضرت خدیجه(س) تحریم‌های زنان مکه را به جان خرید اما تسلیم دشمن نشد گفت: کسانی که نگاه به بیرون کشور داشته و از دشمن توقع کمک دارند بازنده هستند. ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷ استانها کرمان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیت‌الله احمد شیخ‌بهائی عصر امروز در آئین جمع‌خوانی قرآن کریم در نهمین روز ماه مبارک رمضان در حسینیه ثارالله شهر کرمان با اشاره به آیات جزء دهم قرآن کریم در سوره انفال اظهار داشت: قرآن می‌فرماید آنچه می‌توانید نیرو فراهم کنید تا با آن دشمنان خدا را هراسان کنید.

وی با بیان اینکه نیروی دفاعی در اسلامی نیرویی است که دشمن در برابر آن جرات اقدام نداشته باشد گفت: در زمان ما که بحث موشکی مطرح است به این دلیل است که دشمن ترسیده چرا که ما به وظیفه خود عمل کردیم.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با بیان اینکه از ترس است که دشمن مسئله مذاکره را مطرح می‌کند افزود: دشمن اگر نمی‌ترسید به مذاکره راضی نمیشد و به سوی ما حمله‌ور شده بود.

وی با اشاره به اینکه در تمام زمینه‌ها باید این آمادگی را داشته باشیم که دشمن جرات مقابله با نظام اسلامی را پیدا نکند بیان کرد: مسلمانان باید در تمام حوزه‌ها به وظیفه خود عمل کنند.

کرمان| حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند همت جهادی مسئولان استسرلشکر سلامی: دشمنان ایران از درون دچار پوکی استخوان هستنداقتدار، تنها نسخه برای عقب‌نشینی دشمن

شیخ‌بهائی افزود: خداوند در آیه‌ای دیگر می‌فرماید کسانی که از زندگی در کنار مشرکان دل کندند و سختی هجرت را پذیرفتند و در راه خدا مهاجرت کردند مومن واقعی هستند.

وی با بیان اینکه ایمان، این افراد را به جهاد در راه خدا و مهاجرت وادار می‌کند گفت: کسانی که ایمان دارند اما اهل این کارها نیستند ایمان آنها مطلوب خداوند نیست.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با بیان اینکه خداوند می‌فرماید گمان کردید همین که گفتید ایمان آوردیم به حال خود رها می‌شوید افزود: بدانید که صحنه امتحان فراهم می‌شود تا افرادی که اهل جهاد در راه خدا هستند خود را نشان بدهند.

وی با اشاره به اینکه در صحنه آزمایش الهی کسانی که به دشمن دل می‌بندند و از دشمن توقع کمک دارند بازنده هستند بیان کرد: کسانی که نگاه به بیرون کشور دارند بازنده هستند.

شیخ‌بهائی با تسلیت رحلت حضرت خدیجه(س) افزود: حضرت خدیجه(س) خود را از پیامبر خواستگاری کرد و پاکی او باعث شد ملقب به طاهره شود.

وی با بیان اینکه این بانوی بزرگوار اسلام تحریم‌های زنان مکه را به جان خرید و اسلام آورد گفت: در محاصره اقتصادی شعب ابی طالب آن حضرت جان به جان آفرین تسلیم کرد اما تسلیم دشمن نشد.

انتهای پیام/ ت

R7860/P/S6,67/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برخی جریان‌های سیاسی فقط «نق» می‌زنند!

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در دوازدهمین جلسه تفسیر سوره احزاب در ماه مبارک رمضان، با بیان این‌که تفسیر این سوره به آیات مربوط به جنگ احزاب رسید، اظهار کرد: در جلسه قبل تا آیه ۱۲ بحث شد و امروز از آیه ۱۳ بحث می‌شود که شامل مطالب مشخصی از وقایع جنگ احزاب است.

وی با تأکید بر این‌که قرآن کتاب هدایت است نه کتاب تاریخی، ادامه داد: حتی در مورد موضوعات تاریخی مثل جنگ احزاب، درعین‌حال که قران به اتفاقات تاریخی اشاره دارد، اما به بیان تاریخی آن نمی‌پردازد بلکه به موضوعاتی از آن می‌پردازد که اندیشه را باز کند، خط سیاسی بدهد و جریان حرکتی ما را در مسیر دفاع از اسلام و دین در ارتباطات اجتماعی و بین‌المللی روشن کند.

«بیماردل» در جامعه، مزدور دشمن

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: نکته‌هایی که خداوند در مورد این قسمت از قرآن بیان می‌کند، نکته‌هایی است که مربوط به زندگی امروز ما نیز هست، نه‌تن‌ها مرتبط با یک حادثه مربوط به نظام سیاسی که در ۱۴۰۰ سال قبل در جریان اجرای رسالت پیغمبر اتفاق افتاده است.

وی با بیان این‌که به آیه دوازدهم این سوره «وَ لَوْ دُخِلَتْ عَلَیْهِمْ مِنْ أَقْطارِها ثُمَّ سُئِلُوا الْفِتْنَةَ لَآتَوْها وَ ما تَلَبَّثُوا بِها إِلاَّ یَسیراً» رسیدیم، خاطرنشان کرد: در جنگ احزاب مسلمانان به دو دسته اقلیت و اکثریت تقسیم شدند، خداوند ابتدا وضعیت اقلیت را بیان می‌کند، در رأس این اقلیت منافقین بودند و بعضی جریان‌های دیگر داخل جامعه اسلامی که به عناصر همکار، همرنگ و همراه با منافقین تبدیل‌شده بودند، خدا آنان را به کسانی که دل بیمار داشتند تعبیر می‌کند.

برخی جریان‌های سیاسی فقط «نق» می‌زنند!

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: خداوند می‌فرماید این جریان اجتماعی جریانی است که اگر روزی احزاب پیروز شدند و شهر مدینه را گرفتند، این‌ها چه می‌کنند؟ امروز در جریان‌های سیاسی خودمان آدم‌هایی داریم که «نق» می‌زنند، می‌گویند چرا با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم و مبارزه می‌کنیم؟ چرا با دنیا درافتادیم؟ وضع زندگی و معیشتمان به هم خورد، قدرت دشمن را روزبه‌روز برجسته می‌کنند و پیروز جلوه می‌دهند، بیشتر این‌هایی که این‌طور حرف می‌زنند، «فی قلوبهم مرض» هستند، یعنی یک ناباوری نسبت به وعده‌های خدا و پیغمبر دارند، باورمندی‌شان به خدا قاطع نیست.

وی تصریح کرد: خداوند در این آیه تحلیل دارد که «بیماردل»‌های جامعه، ایادی و ابزار دشمن هستند، خداوند در این آیه به پیامبر می‌گوید اگر بنا شد این احزاب و دشمنانی که به جنگ تو آمدند توانستند به شهر مدینه نفوذ کنند و شهر را بگیرند، خودشان نمی‌توانند کاری انجام دهند، اما اگر بخواهند در مدینه بمانند، احتیاج به نیرو‌هایی دارند که بین مسلمانان فتنه کرده و به‌طرف آنان بکشند و این بیماردل‌ها، مزدور دشمن در اجرای طرح آنان می‌شود.

نفوذ در جامعه خطرناک‌تر از سلطه فیزیکی

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که این افراد در خط دین‌داری تحملشان بسیار کم است، افزود: زمانی خود دشمن وارد شهر می‌شود و گاهی نفوذ دشمن؛ آنچه در مسائل اجتماعی امروز نسبت به آن مسئله‌داریم، نفوذ دشمن در جامعه هست، این‌که در رگه‌های اجتماعی ما نفوذ کند؛ دشمن نه جرأت جنگ نظامی دارد و نمی‌تواند وارد شود، سلطه بر جامعه ما برای دشمن امکان ندارد، اما آنچه مهم است و مقام معظم رهبری بار‌ها اعلام‌خطر کردند، نفوذ دشمن در جامعه ماست.

وی اضافه کرد: امروز نیز عوامل آمریکا در حرکت نفوذی‌اش در جامعه، همین کسانی هستند که در مقابل حمله دشمن، در مقابل تهاجم اقتصادی و ایجاد هراس دشمن، نق می‌زنند، دشمن از این‌ها برای خود سربازگیری می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که مسلمانان با پیغمبر عهدی بسته بودند، ادامه داد: خداوند در آیه ۱۴ این سوره می‌فرماید «وَ لَقَدْ کانُوا عاهَدُوا اللَّهَ مِنْ قَبْلُ لا یُوَلُّونَ الْأَدْبارَ وَ کانَ عَهْدُ اللَّهِ مَسْؤُلاً»، «این‌ها آدم‌هایی هستند که قبلاً با خدا پیمان بسته بودند که اگر جنگی صورت گرفت و دشمن حمله کرد، از پیغمبر و دین دفاع کنند».

نسبت به هر انتخاب و رأی مسؤولید

وی به بیان مصداق امروزی این آیه پرداخت و گفت: وقتی بنا شد در جریان‌های مختلف نظام و با مشارکت سیاسی]در سرنوشت کشور دخالت کردید، در انتخابات، رأی به قانون اساسی و رأی به نظام دخالت کردید، عهدی است که با خدا بستید، چون این نظام، نظام دینی است و در رأسش حجت امام زمان است، وقتی با نظام پیمان بستید یعنی با خدا پیمان بستید که به آن پشت نکنید؛ نمی‌شود صندوق بگذارند، یک برگه داخلش بیندازید و بروید، شما در برابر این عمل مسؤول هستید، نتیجه رأی شما چه شد؟ آخر کار شما به کجا رسید؟

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که خداوند استراتژی پشت کردن به دین در مواقع سختی را باطل توصیف کرد و افزود: خداوند این استراتژی که هر وقت دین وسط آمد، به آن پشت کنیم را محکوم می‌کند، در دین‌داری همه‌چیز هست، نماز بی‌زحمت دارد، یک روزه گرفتن و دهان بستن ۱۶، ۱۷ ساعته دارد و جان دادن هم دارد.

وی خاطرنشان کرد: این‌که بگوییم نماز بی‌دردسرش را می‌خوانیم، عمره‌ای که به هتل بسیار زیبا برویم و ناهار و شام منظم باشد را هم می‌رویم، کربلای بی‌دردسری هم که برای ما مشکلی نداشته باشد را هم می‌رویم، اما آنجایی که باید جان بدهیم، جان نداریم! در دوره دفاع مقدس عده‌ای نه‌تن‌ها در جبهه شرکت نکردند بلکه علیه‌اش هم حرف زدند، اما وقتی جاده کربلا باز شد، از همه جلوتر برای رفتن به کربلا قرار داشتند.

وجه اشتراک دشمنان اسلام و پشت کنندگان به حق

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که چنین افرادی تنها پای تکالیف بی‌دردسر اسلام می‌ایستند، یادآور شد: اگر آدم بخواهد از خدا و حوادثی که در اثر دین‌داری برای او حاصل می‌شود فرار کند، دو صورت بیشتر ندارد، یا در کنار دین و یا در مقابل دین؛ در صحرای کربلا آدم‌ها سه قسم شدند، اقل قلیلی خدمت سیدالشهدا ماندند، ۱۲۰ هزار نفر مقابل سیدالشهدا، حدود هزار نفر هم شب عاشورا کربلا را ترک کردند، آنان که رفتند با آنان که مقابل سیدالشهدا جنگیدند، در پشت کردن به حجت خدا مشترک بودند.
وی تصریح کرد: «معوق» یعنی کسانی که در جامعه سم‌پاشی می‌کنند و افراد را از حرکت بازمی‌دارند، کسانی که به برادران و هم‌فکران سیاسی خود می‌گویند «دنبال سر ما بیایید» و آنان را در پشت کردن به دین و خدا پشت سر خود راه می‌اندازند، می‌گویند «اگر خط ما را پیش بگیرید، به شما ضربه وارد نمی‌شود، اما اگر پشت سر کسانی که از دین حرف می‌زنند حرکت کنید، بیچاره‌تان می‌کنند».

امام‌جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که چهار نوع برادری داریم، افزود: یک نوع برادری، برادری حضرت موسی و هارون که برادر پدر و مادری بود، برادری دوم، برادر دینی است که خداوند در می‌فرماید «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ...»؛ یک برادری، برادری رفتاری است، آدم با طرف هیچ ارتباطی هم ندارد، اما در رفتار، درست عین او هست که خداوند در سوره اسرا آن را معرفی می‌فرماید «إِنَّ الْمُبَذِّرینَ کانُوا إِخْوانَ الشَّیاطینِ...»، اما افرادی که در یک جناح و جریان سیاسی قرار دارند طبق آیه ۱۶۸ سوره آل‌عمران «الَّذینَ قالُوا لِإِخْوانِهِمْ وَ قَعَدُوا لَوْ أَطاعُونا ...»، برادران سیاسی‌اند.

برادران سیاسی خود را بشناسید

وی ادامه داد: ببین در زندگی‌ات با چه کسی برادری سیاسی داری، این‌که یک چیز را بگویی خوب، یک چیز را بگویی بد، یک جا به یک نفر رأی بدهی و به یک نفر رأی ندهی، این‌ها برادری سیاسی محسوب می‌شود، ببینید با چه جریانی برادری سیاسی دارید، خداوند در قرآن بیان می‌کند با ضد انقلاب، کفار و عناصر ضد دین برادری پیدا نکنید.

افراد بی‌ایمان جامعه از منظر قرآن

آیت‌الله علم‌الهدی به طبقه‌بندی اجتماعی دوره پیامبر که امروز نیز این طبقه‌بندی دیده می‌شود اشاره کرد و گفت: طبقه‌بندی اجتماعی وجود دارد که مربوط به زمان پیغمبر است و امروز نیز این آدم‌ها هستند؛ خداوند می‌فرماید «ای پیامبر، وقتی بنای فداکاری می‌شود بخل می‌ورزند نسبت به جان خودشان، حاضر نیستند در راه دین یک خراش بر بدن آنان وارد شود، برای دین از زندگی، دنیا، درآمد نامشروع و لذت‌ها دست برنمی‌دارد».

وی اظهار کرد: خداوند در ادامه می‌فرماید اگر دشمن حمله اقتصادی کند، تهدید کند، عربده بکشد یا خطری متوجه آنان بشود، تو را مقصر می‌دانند و از تو طلبکارند، حالا این بحران تمام شد، از تو طلبکارند که این چه بدبختی بود بر سر ما آوردی، چرا با دشمن نساختی، چرا او را تهدید کردی، با زبان برنده‌ای با تو روبرو می‌شوند که اگر منفعتی هم برسد، آنان خود را جلو می‌اندازند تا در دستیابی به آن منفعت از دیگران جلوتر باشند، این آدم‌ها ایمان ندارند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که امروز در جامعه از این افراد زیاد می‌بینیم، خاطرنشان کرد: این افراد اگر کار خوبی هم بکنند، نماز بخوانند و عبادت کنند، اعمال آنان دچار حبط می‌شود، خدا در این قضیه ضرر نمی‌کند و دچار مشکل نمی‌شود، آنجایی که خدا اراده کند نظام جلو می‌رود، اسلام پیشروی می‌کند، انقلاب حاکم می‌شود و آنان ضرر می‌کنند.

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۶۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • معاون اول قوه قضائیه:چرا از انجام امربه‌معروف و نهی از منکر می‌ترسیم؟/ چرا از کسانی که به دنبال بی‌عفتی هستند، فیلم نمی‌گیریم و برای مقامات قضائی نمی‌فرستیم؟
 • چرا از انجام امربه‌معروف و نهی از منکر می‌ترسیم؟/ چرا از کسانی که به دنبال بی‌عفتی هستند، فیلم نمی‌گیریم و برای مقامات قضائی نمی‌فرستیم؟
 • هشدار مدیرکل اطلاعات کرمان نسبت ‌به تحرکات معاندین و اپوزوسیون‌ها در کشور‌ / ضدانقلاب پشت پرده قرار دار‌د
 • اژه‌ای: چرا از کسانی که به دنبال قانون‌گریزی و بی‌عفتی هستند، فیلم نمی‌گیریم؟
 • محسنی‌اژه‌ای: چرا از کسانی که به دنبال قانون‌گریزی و بی‌عفتی هستند، فیلم نمی‌گیریم؟
 • باید به حال کسانی که از فلسفه زندگی در عصر ظهور بی‌خبرند، تأسف خورد
 • با کسانی که ارز صادراتی را به کشور بر نگرداندند برخورد شود!
 • قوامی: قوه قضائیه با کسانی که ارز صادراتی را به کشور بر نگرداندند برخورد کند
 • اگر در منطقه اتفاقی بیفتد اول کسانی ضرر می کنند که افسارشان دست آمریکاست
 • قوه قضائیه با کسانی که ارز صادراتی را به کشور بر نگرداندند برخورد کند
 • بیش از ۲۸ میلیارد ریال به خانواده‌های زندانیان استان کرمان کمک شد
 • نمی‌خواهم کسی بازنده باشد
 • هر تحریم آمریکا یک رفتار جنگی است و باید هزینه آن را بپردازد/ ملت دنبال تعامل سازنده است نه بازنده
 • دانشگاه و استادان بسیجی مانع ارائه تحلیل‌های غلط شوند / ما به دنبال تعامل سازنده‌ایم نه تعاملی که در آن بازنده باشیم
 • جلیلی: ملت ایران بدنبال تعامل سازنده است نه بازنده
 • ملت ایران بدنبال تعامل سازنده است نه بازنده
 • آدرس غلط از یک صلح/ مصادیق انقلابی‌گری امام حسن(ع)/ عمروعاصی بر سر میز مذاکره/ از نقش خواص تا دلایل صلح امام/ بعضی وقت‌ها باید صبوری کرد/ این مردم آن مردم نیستند
 • آیت‌الله علم‌الهدی: دشمن جرأت جنگ نظامی ندارد
 • علم‌الهدی: دشمن جرأت جنگ نظامی ندارد| می‌گویند وضع زندگی و معیشتمان به هم خورد، چرا با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم؟| وقتی با نظام پیمان بستید یعنی با خدا پیمان بستید که به آن پشت نکنید