خبرگزاري آريا - مسکو - ايرنا - معاون وزير امور خارجه روسيه و مذاکره کننده ارشد هسته اي اين کشور اعلام کرد که ما نمي دانيم تشديد تنش ميان تهران و واشنگتن به کجا خواهد کشيد اما مي دانيم سياست فشار حداکثري واشنگتن نتيجه بخش نيست و محاسبات واشنگتن در اين زمينه ساده لوحانه است.

به گزارش ايرنا، سرگئي ريابکوف روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرگزاري دولتي تاس، در پاسخ به اين پرسش که آيا آمريکا به دنبال درگيري با ايران است، اين مطلب را بيان کرد و افزود: براي ما معلوم نيست که آيا واقعا واشنگتن اميدوار است که سياست فشار حداکثري در نهايت منجر به آن شود که ايران نه فقط براي مذاکرات بلکه براي پذيرش خواسته هاي اين کشور آماده باشد؛ من معتقدم که اين محاسبه ساده لوحانه است.
وي در واکنش به اين پرسش که آيا ايران محور اصلي گفت وگوهاي مقامات روسيه و آمريکا در سوچي بود نيز گفت: من با اين ديدگاه که ايران موضوع اصلي در مذاکرات سوچي بود موافق نيستم اما اين موضوع مورد بحث قرار گرفت و بديهي است اين رويدادها نگراني ما را برانگيخته است.
مايک پمپئو وزير امور خارجه آمريکا روز سه شنبه با ولاديمير پوتين رئيس جمهور و سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه در شهر بندري سوچي در ساحل درياي سياه ديدار و گفت وگو کرد.
ديپلمات بلند پايه روس اظهار داشت: ما همچنان پس از ديدار با پمپئو نمي توانيم تصور کنيم که آمريکا استراتژي سنجيده اي براي بهبود وضعيت داشته باشد.
وي ادامه داد: وضعيت کنوني هدفمندانه از سوي آمريکا ايجاد شده است چرا که يک سال پيش آمريکا از برجام خارج شد و در پي آن به تشديد تحريم ها عليه ايران پرداخت.
**احتمال افزايش مناقشه بيشتر شده است
ريابکوف در ادامه سخنان خود گفت: ما مي دانيم که احتمال تشديد بيشتر رويارويي بين ايران و آمريکا و ريسک آغاز مناقشه مسلحانه با ادامه اقدامات آمريکا وجود دارد.
مقام روس افزود: روساي ما (پوتين و لاوروف) وزير خارجه آمريکا را از چنين سناريويي و سوق دادن خاورميانه به سوي يک بحران بزرگ برحذر داشتند.
وي خاطرنشان کرد: به او (پمپئو) نشان داديم که همانند بسياري موارد از جمله مساله کره شمالي، نبايد همه سياست خود را به ضربه زدن به طرف مقابل معطوف کرد و براي رفع مسائل نياز به مشوق هم وجود دارد؛ اميدواريم که پمپئو اين پيام دقيق مسکو را درک کرده باشد.
**موضوع کنترل تسليحات محور مذاکرات بود
ريابکوف خاطرنشان کرد: به اعتقاد من بحث اصلي ميان روسيه و آمريکا در ديدار اخير با پمپئو، کنترل تسليحات و عدم انتشار سلاح هاي هسته اي، بحران در اين سيستم و دورنماي روابط دوجانبه بين مسکو واشنگتن بود.
معاون وزير خارجه روسيه گفت: در اين عرصه پيشرفت معيني وجود دارد اما بديهي است که همچنان کافي نيست.
وي افزود: ما پس از ديدار وزير خارجه آمريکا تلاش خواهيم کرد که زمينه اي بوجود بياوريم که مذاکرات براي ثبات راهبردي ميان روسيه و آمريکا از سر گرفته شود.
**سخن گفتن از بهبود روابط زود است
ريابکوف خاطرنشان کرد: سخن گفتن از ترميم و بهبودي روابط روسيه و آمريکا زود است زيرا که طرف آمريکايي بيشتر از انجام اقدامات مشخص، حرف مي زند.
وي افزود: اما ما همواره مي گوييم و تکرار مي کنيم که باتوجه به مجموعه عوامل ازجمله نبود اعتماد بين مسکو و واشنگتن، فقط با اعمال مي توان قضاوت کرد.
معاون وزير امور خارجه روسيه خاطرنشان کرد: طرف آمريکايي درک مي کند که وضعيت در روابط دو کشور آن گونه که در سال هاي اخير بوجود آمده از جمله از ديدگاه اولويت هاي سياست خارجي آمريکا غيرقابل قبول است.
وي افزود: روسيه هرچند که در اسناد دکترين هاي آمريکا کشور متخاصم معرفي شده اما بخش جدايي ناپذير حيات بين المللي است.
ريابکوف تصريح کرد: به همين دليل غيرقابل جايگزين بودن گفت وگو در روابط روسيه و آمريکا يک هدف تلقي مي شود.
**شمار مخالفان روابط روسيه و آمريکا زياد است
ريابکوف با بيان اينکه ما به مواضع همه سياستمداران آمريکايي توجه داريم، افزود: بديهي است که به اين نکته توجه داريم که رئيس جمهوري آمريکا سياست اين کشور را تعيين مي کند و خط مشي را مشخص و دستورالعمل ها را صادر مي کند.
وي افزود: با اين حال من نمي خواهم که تصورپردازي کنم زيرا که واقعا تعداد مخالفان و افرادي که مي خواهد اين دستاوردها برباد برود، زياد است؛ بويژه در بين قانونگذاران آمريکا، چنين سياستمداراني زياد هستند.
**اختلافات در کنترل تسليحات همچنان باقي مانده است
معاون وزير خارجه روسيه گفت: اختلافات و مسائل در عرصه کنترل تسليحات بين روسيه و آمريکا حفظ شده است.
وي افزود: من فکر نمي کنم که زمينه اي براي ارزيابي هاي خوش بينانه وجود داشته باشد، يا اينکه ارزيابي ها خوش بينانه تر از گذشته باشد، اما اين را مي دانيم که زمان در حال حرکت است و مساله تمديد پيمان استارت-2 (پيمان کاهش تسليحات تهاجمي راهبردي) هر روز پيچيده تر مي شود.
اروپام*391*1346**
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آغاز بررسی تحقیق و تفحص از شستا در مجلس

به گزارش جهان نيوز، محمد رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی( شستا )با اشاره به اینکه با استقرار وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آبان ماه 1397 و به تبع آن مسئولیت اینجانب در جایگاه مدیرعامل جدید شستا، از همان ابتدا "شفافیت" و ارائه اطلاعات به هنگام و قابل اتکا به عنوان یک برنامه اساسی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: بر همین اساس در همان روزهای اول لیست کلیه اعضای هیات مدیره منتشر و نیز صورت های مالی شستا در همان روزهای نخستین در سامانه کدال بارگذاری شد.

 رضوانی فر در ادامه عنوان کرد: فارغ از اینکه شستا به دلیل عدم دریافت بودجه دولتی مشمول ورود و حسابرسی دیوان محاسبات می شود یا نه در اقدامی داوطلبانه با همکاری و تعامل سازنده با دیوان محاسبات ضمن ارسال اطلاعات همه شرکت‌ها به دیوان محاسبات، برای نخستین بار دیوان محاسبات در حال استقرار در پاره‌ای از شرکت‌های شستا است.

مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه موضوع تحقیق و تفحص از شستا در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اظهار داشت: تمام مواردی که هم اکنون در موضوع تحقیق و تفحص مورد توجه است مربوط به پرونده‌های سنواتی دوره‌های گذشته مدیریت در وزارتخانه و شستا می‌باشد.

رضوانی‌فر با استقبال از پیگیری مجلس عنوان کرد: زمینه شکل گیری کلیه پرونده‌های حقوقی و مدیرانی که مسبب بوجود آمدن هر پرونده بوده‌اند کاملا مشخص است بنابراین شفاف شدن و علنی شدن این پرونده‌ها کاملا مورد حمایت و درخواست اینجانب است چرا که معتقدم با ورود مجلس ظرفیت پیگیری موارد در سیستم قضایی کشور تقویت خواهد شد.

مدیرعامل شستا در پایان با تاکید بر اینکه همراهی نمایندگان سبب می‌شود ابعاد ضعف عملکرد گذشته شستا و دلایل آن کامل روشن شود، عنوان کرد: در دوره جدید مدیریت شستا حسب رهنمودها و حمایت‌های جناب آقای دکتر شریعتمداری شاهد بهبود معنادار شاخص عملکردی در تمام زمینه‌ها در مجموعه‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه خواهیم بود.  کپی متن خبر

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

طرح «تعویق کنکور» هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۶۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۴ سال است میزبان همت خیرین ماه رمضان هستیم/ برگزاری افطاری ساده در هادی‌آباد
 • برگزاری ضیافت افطاری ساده در همدان
 • اولویت اصلی شستا شفافیت است/ ارائه اطلاعات به روز و قابل اتکا اساسی ترین برنامه در شستا است
 • فرمول محاسبات «حقوق»برای بازنشستگان کشوری
 • بررسی تفریغ بودجه سال ۹۶
 • دور همی زیبای یک محله با افطاری ساده + فیلم
 • استاندار کرمانشاه خواستار نظارت بر پرداخت مناسب و سریع تر وام های اشتغال زایی شد
 • کرمانشاه| نظارت دیوان محاسبات عاملی برای کاهش انحرافات در تسهیلات اشتغال‌زاست
 • تفریغ بودجه سال ۹۶ با حضور نمایندگان دیوان محاسبات بررسی شد
 • بجنورد| آیین افطاری ساده در خیابان های بجنورد به روایت تصاویر
 • تخلفات خصوصی‌سازی‌ از نظر دیوان محاسبات قطعی است
 • دیوان محاسبات: پرونده تخلفات خصوصی سازی‌ها تا ۶ ماه آینده نهایی می‌شود
 • وزیر اقتصاد:‌ مهلت ارائه صورت‌های مالی سال ۹۷ شرکت‌های دولتی تا ۳۱ خرداد
 • برگزاری ضیافت ساده ۳ هزار نفری کریمه اهل بیت در شاهرود
 • جوابیه سازمان اداری و استخدامی کشور به اظهارات رئیس دیوان محاسبات
 • برگزاری افطاری ساده روزه اولی ها در روستای ابرسج شاهرود+ تصاویر
 • برگزاری مسابقه عکاسی از سفره‌های ساده افطاری
 • روسای دیوان محاسبات ایران و قزاقستان یادداشت تفاهم امضا کردند
 • روسیه: بسته جدید تحریمی آمریکا را بدون پاسخ نمی گذاریم