اراک -ایرنا - معاون امور استان های ستاد دیه کشور گفت: هشت هزار و 650 نفر زندانی غیر عمد در ندامتگاه های کشور در انتظار کمک خیران برای آزادی هستند.

به گزارش ایرنا، «مهدی محمدی» عصر رو پنجشنبه در آیین گلریزان ستاد دیه ویژه زندانیان جرایم غیر عمد استان مرکزی، افزود،: 196 نفر این مددجویان جرایم غیرعمد زن و بقیه مرد هستند.
وی ادامه داد : 6 هزار و 400 نفر از زندانیان غیر عمد کشور را محکومان مالی و 250 نفررا محکومان دیه، حوادث رانندگی و اتفاقات کارگاهی تشکیل می دهند.
معاون امور استان های ستاد دیه کشور گفت: استان فارس با یکهزار و 277 نفر بیشترین و استان هرمزگان با 73 نفر کمترین محکومان جرایم غیر عمد در کشور را دارند.
محمدی یاد آور شد: 300 آیین گلریزان در ماه مبارک رمضان امسال در سطح کشوربرگزار می شود و با توجه به جاری شدن سیل در برخی استان های کشور این آیین در مناطق آسیب دیده حذف شده است.
وی ادامه داد:مقام معظم رهبری در سی و دومین آیین ستاد دیه کشور که در تهران برگزار شد چهار میلیارد ریال، رئیس جمهور 2 میلیارد و 700 میلیون ریال، رئیس قوه قضائیه 500 میلیون ریال، رئیس مجلس شورای اسلامی 300 میلیون ریال و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز 200 میلیون ریال به زندانیان جرایم غیر عمد کمک کردند.
معاون امور استان های ستاد دیه کشور خاطرنشان کرد: 121 هزار زندانی در طول فعالیت ستاد دیه کشور توسط این ستاد آزاد شده اند.
محمدی گفت: هفت هزار و 932 زندانی جرایم غیر عمد سال گذشته توسط ستاد دیه کشور آزاد شدند که 260 نفر این افراد را بانوان و هفت هزار و 672 نفر را مردان تشکیل دادند.
وی افزود: پنج هزار و 20 نفر این افراد را محکومان مالی، 2 هزار و 243 نفر محکومان مهریه و 669 نفر را محکومان دیه حوادث رانندگی و کار گاهی بوده اند.
معاون امور استان های ستاد دیه کشور گفت: میزان بدهی مددجویان جرایم غیرعمد کشور پارسال 15 میلیارد و 900 میلیون ریال بود که هفت میلیارد و 500 میلیون ریال معادل 48 درصد این بدهی با دعوت از شاکیان و اخذ رضایت تامین شد.
محمدی افزود: یکهزار و 770 پرونده توسط ستاد دیه کشور تکمیل شد و یکهزار و 660 نفر با پرداخت 17 میلیارد و 300 میلیون ریال توسط ستاد دیه از زندان آزاد شدند.
وی ادامه داد: 140 نفر زندانی حوادث رانندگی در زندان های کشور وجود دارد که رهایی این افراد تا پایان امسال از برنامه های ستاد دیه کشور است
معاون امور استان ستاد دیه کشور گفت: 2 نفر از زندانیان حوادث رانندگی در زندان های استان مرکزی هستند.
رئیس کل دادگستری و رئیس،ستاد دیه استان مرکزی گفت: بدهی زندانیان غیر عمد و مالی این استان 560 میلیارد ریال است.
حجت الاسلام «قاسم عبداللهی» افزود : 250 نفر بدهکار مالی در استان مرکزی وجود دارد که 183 نفر آنان از شرایط دریافت کمک های ستاد دیه استان برخوردار هستند.
وی ادامه داد: 74 نفر از زندانیان بدهکار مالی و جرایم غیر عمد استان مرکزی را محکومان مهریه تشکیل می دهند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد : 417 نفر از زندانیان مالی و جریان غیر عمد استان سال گذشته با کمک خیران و ستاد دیه استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.
حجت الاسلام عبداللهی افزود: 60 میلیارد ریال از بدهی محکومان مالی آزاد شده در سال گذشته با گذشت طلبکاران و 44میلیارد ریال نیز توسط ستاد دیه استان مرکزی تامین شد.
چهار میلیارد و 500 میلیون ریال امسال در ستاد دیه شهرستان های ساوه و دلیجان جمع آوری شده است.
خیران استان مرکزی در جشن گلریزان اراک 12 میلیارد ریال برای کمک به زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.
6013/1955/

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

گلریزان؛ جشنی که آبرو می‌خرد/ 328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انتظار کمک‌های مردم هست

گلریزان به واقع ریختن گل زندگی و امید در چلّه سرمای رنج و سختی و گرفتاری همنوعان و همراهانمان است که با ریختن گلی از شاخسار زندگی خود باغ بقا و بهار وصل را به خانواده‌های در رنج هدیه می‌کنند و زندانیان جرائم غیرعمدی را که از بد حادثه گرفتار شده‌اند، نجات می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، در عرصه خبر گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که هر چه بزرگ و توانمند هم که باشی نوشتن برات سخت می‌شود نمی‌توانی و نمی‌دانی از کدام یک بنویسی. نمی‌توانی دلت را با رشته احساسات یکی کنی و در این حال است که نوشتن و وصف کردن برایت سخت می‌شود. 

وقتی می‌خواهی از کودکی بگویی که از غم دوری پدر شبها در خواب صحبت می‌کند و عکس پدر را می‌بوسد یا نه وقتی قرار است که از مادری بگویی که برای فرزندانش هم مادر و هم پدر است و دستان پینه بسته‌اش حکایت از این دارد که بار یک زندگی را خود به تنهایی بر دوش می‌کشد.

وقتی قرار است از پدر و مادر مریض و سالمندی بنویسی که تنها آروزی زنده ماندنشان آزاد شدن فرزندش از زندان است. وقتی قرار است از تازه عروسی بنویسی که جهیزیه خود را می‌فروشد تا همسرش در بندهای زندان نباشد.

 

 

آری اینها قصه نیست بلکه مشکلات و دردهایی است که مردم این شهر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند،  مشکلاتی که من و تویی که همیشه ادعای مهربانی و عاطفه داریم اما چه خاموش از کنار کودکانی می‌گذریم که نیازمند کمک هستند.

گاهی هر چقدر هم که بلند و بزرگ باشی باید خم شوی تا دست یکی را بگیری تا او را بلند کنی.

گلریزان ریختن گل زندگی و امید برای ناامیدان و نیازمندان است

گلریزان به واقع ریختن گل زندگی و امید در چلّه سرمای رنج و سختی و گرفتاری همنوعان و همراهانمان است که با ریختن گلی از شاخسار زندگی خود باغ بقا و بهار وصل را به خانواده‌های در رنج هدیه می‌کنند و زندانیان جرائم غیرعمدی را که از بد حادثه گرفتار شده‌اند، نجات می‌دهند.

در ایام ماه مبارک رمضان سنت زیبا و دیرینه گلریزان و جشن آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به همت ستاد دیه عصر روز گذشته برگزار شد تا باری دیگر مردم خیر استان کردستان نشان دهند که برای آزادی زندانیان و خوشحالی خانواده هایشان هیچگاه دست روی دست نخواهند گذاشت.

خیرین و نیکوکاران با کمک یکدیگر به آزاد کردن زندانیان نیازمندی که ممکن است حتی برای ۵۰۰هزارتومان در بند باشند، کمک می‌کنند.

دیدن این مراسم هم حال و هوای خاص خود را دارد، همه در این بزم مهربانی حاضرند جانشان را به بالاترین قیمت بفروشند تا به نفع آزادی زندانیان و خوشحالی خانواده هایشان هزینه شود.

 

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انتظار کمک های مردم هستند

رئیس هیئت امنای ستاد دیه کردستان گفت: در حال حاضر 328 زندانی جرائم مالی غیر عمد در حال تحمل حبس در زندان های استان هستند که برای آزادی چشم به دستان مردم خیر کردستان دارند.

علی رشیدی شامگاه چهارشنبه در مراسم جشن گل‌ریزان که با حضور مسئولان و خیران نیک‌اندیش استان کردستان در سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: ستاد دیه استان کردستان از سال 80 به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده که تاکنون زمینه آزادی دو هزار و 916 زندانی جرایم مالی غیرعمد را فراهم کرده است.

وی افزود: در سال 96 تعداد 277 زندانی با جمع‌آوری مبلغ 16 میلیارد و 215 میلیون تومان از حبس آزاد شده و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند که این تعداد در سال گذشته نیز با جمع‌آوری 16 میلیارد و 637 میلیون تومان 201 نفر بود.

رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان کردستان ادامه داد: رقم قابل توجهی از این میزان را شکات از حق و حقوق خود گذشت کردند و در سال 96 شکات مبلغ هفت میلیارد و 967 میلیون تومان و در سال 97 نیز مبلغ هفت میلیارد و 712 میلیون تومان را به زندانیان بدهکار بخشیدند.

رشیدی یادآور شد: همچنین از مبالغ ذکر شده سال 97 یک میلیارد و 72 میلیون تومان و در سال 96 نیز یک میلیارد و 401 میلیون تومان آن توسط ستاد دیه استان از محل جمع‌آوری جشن‌های گل‌ریزان تأمین شد و یک میلیارد و 623 میلیون تومان در سال 97 و یک میلیارد و 215 میلیون تومان نیز از محل کمک ستاد دیه کشور تأمین شد که به صورت بلاعوض پرداخت شد.

جشنی برای عرضه دل‌های مهربان

مسوولان، بازاریان، کارمندان، دانش‌آموزان، زنان و مردان، سالمند و جوان جشن گلریزان را به جشن بخشش و مهر ریزان مبدل کردند و امید را به دلهای خانواده زندانیان هدیه دادند.

محفل ۱۶ رمضان سال ۱۴۴۰ علاوه بر اجرای خوانندگان نامدار سنندج برای شادی دلهای مردم خیر و نیک‌اندیش کردستان با حضور هنرمندانی همچون فردین صادق ایوبی و صابر صابر همراه بود که آثار خود را در این مراسم جشن برای کمک به خانواده زندانیان غیرعمد به مزایده گذاشتند.

اینجا میدان سبقت گرفتن است، سبقت نیکی و خیر و خوبی از هم، صف کشیده‌اند تا امید دلهای خانواده زندانیان جرائم غیرعمد را زنده نگه دارند و با حضورشان دلگرمیشان دهند.

انتهای پیام/

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

کلیدواژه: اجتماعي قضايي زندانيان غيرعمد اراك

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۶۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زندانیان جرائم غیر عمد افراد هنجار شکن نیستند/ آزادی هایی که با گلریزان انجام می‌شود، شامل هنجارشکنان نیست
 • ۱۳ هزار و ۴۶۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های کشور/آزادی ۷ هزار زندانی در سال گذشته
 • خیران بانه‌ای ۷۴۰ میلیون ریال به آزادی زندانیان کمک کردند
 • مردم تفت 1.5 میلیارد ریال به زندانیان کمک کردند
 • مسئولان عالی انقلاب و نظام چقدر به ستاد دیه کشور کمک کردند
 • حدود ۵۶۰ زندانی جرائم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد چشم انتظار خیرین
 • برگزاری ۱۱ جشن گلریزان در کردستان؛ آزادی ۳۲۸ زندانی جرائم غیرعمد نیازمند ۴۰۰ میلیارد ریال است
 • هزار و 412 زندانی مالی غیرعمد 15 سال گذشته در یزد آزاد شدند
 • آزادی ۸۲ زندانی جرائم غیرعمد از سوی ستاد دیه استان ایلام انجام شد
 • 109 زندانی جرائم غیرعمد استان چشم انتظار کمک های مردمی هستند
 • ۱۵۶ زندانی غیر عمد در استان زنجان منتظر آزادی هستند
 • خیران چابهار 688 میلیون تومان برای آزادی زندانیان تعهد کردند
 • آزادی ۴۳ زندانی غیر عمد درشهرستان هشترود
 • کازرونی‌ها گل کاشتند/۶۸۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در جشن گلریزان کازرون جمع آوری شد
 • 680 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در کازرون جمع آوری شد
 • مردم ابرکوه افزون بر چهار میلیارد ریال به زندانیان کمک کردند
 • خیران برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد۵۷۰ میلیون ریال کمک کردند
 • 12 زن زندانی جرائم غیر عمد در گیلان آزاد شدند
 • 127 زندانی جرایم غیرعمد در استان بوشهر نیازمند مساعدت هستند