به گزارش خبرنگار مهر، مدیر این هنرستان بعدازظهر پنجشنبه در این مراسم اظهار داشت: این هنرستان فنی و حرفه‌ای در حال حاضر ۶۱۷ دانش‌آموز دارد که سال‌های قبل تا یک هزار و ۱۳۰ دانش‌آموز هم به خود دیده که در هیچ جای کشور این مورد را نداشتیم.

حمید جعفری بیان کرد: با توجه به اینکه این هنرستان ۴۹ سال پیش تأسیس شده نیازمند بازسازی بود چرا که جز مدارس تخریبی به شمار می‌رود و قدمت بالایی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ هزار نفر دانش‌آموز از این مدرسه فارغ‌التحصیل شده اند، تصریح کرد: از زمان پایه‌گذاری منافع مردم در نظر گرفته شده و کارآفرینانی تحویل جامعه دادیم.

مدیر هنرستان فنی امام رضا (ع) یادآور شد: هنرستان امام رضا (ع) از خوشنام‌ترین مداس سطح استان است و همیشه دانش‌آموزان ما رتبه‌های برتر را در المپیادهای علمی و نیز کنکور را کسب کرده‌اند.

جعفری اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به کارکرد بالا، تجهیزات کارگاه این هنرستان که در رشته‌های مکانیک، ساختمان، ماشین‌ابزار، تأسیسات، صنایع شیمیایی و…مورد استفاده قرار گرفته است، نیاز به تعویض دارند.

زهره امین نماینده خانواده امین نیز در این مراسم گفت: برای شادی روح پدرم که می‌خواست کار ایجاد شود و کارها با تخصص پیش بروند، این مجموعه را بنا می‌کنیم.

وی افزود: وقتی می‌خواهیم بسازیم باید همکاری، هماهنگی و طرح و برنامه باشد اگر مسئولان هماهنگ و همکار باشند می‌توانند شهر را بسازند و اگر دنبال قدرت شخصی باشند هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

امین خاطرنشان کرد: ساختمان این مجموعه خیلی ناهماهنگ بوده و باید طرح کلی ارائه شود ما بودجه ساختن یک ساختمان دو هزار متر مربعی را متقبل شدیم و شخص دیگری که می‌خواهد ساختمان دیگری در این مجموعه بنا کند آن طرح باید با ساختمان قبل هماهنگی داشته باشد.

وی بیان کرد: راه نجات ما در یادگیری است بدون یادگیری و با شعار، ساختن ایجاد نمی‌شود رشد در این است که کار درست را بلد باشیم انجام دهیم و باید این مجموعه بتواند ایجاد اشتغال کند.

این هنرستان فنی قرار است در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع در سه طبقه با ۱۷ الی ۱۹ کلاس، با اعتبار پنج میلیارد تومان توسط خیر ظرف مدت ۱۵ ماه به بهره برداری رسد.

کد خبر 4618710

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

افتتاح ۱۵۰۰ میلیارد تومان پروژه‌منطقه آزاد ماکو با حضور رئیس جمهور

همزمان با حضور رئیس‌جمهور در آذربایجان غربی ۲۷ طرح مختلف به ارزش ۴ هزار میلیارد ریال در استان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود که از این مقدار یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به خود سازمان منطقه آزاد ماکو اختصاص پیدا کرده است. ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰ استانها آذربایجان غربی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در شمال غرب ایران با مساحت 500 هزار هکتار و در استان آذربایجان غربی واقع‌شده و دومین منطقه آزاد تجاری بزرگ جهان است که دارای 140 کیلومتر مرز مشترک آبی با جمهوری خودمختار نخجوان (آذربایجان) و 130 کیلومتر مرز آبی و خشکی با کشور ترکیه است.

منطقه آزاد ماکو در مسیر کریدورهای مهم تجاری جهان قرار گرفته و وجود گمرک بازرگان به عنوان بزرگ‌ترین مرز زمینی ایران و ترکیه که دروازه عبور کالا از اروپا و بلعکس به شمار می‌رود و همچنین از طریق گمرک پلدشت با کشور نخجوان و با گمرک ساری سو به ترکیه مرتبط است، در مسیر زمینی این مرز روزانه به‌طور متوسط یک هزار کامیون تردد می‌کنند که جریان انتقال کالا بین مبادی و مقاصد را شکل می‌دهند.

اجرا و افتتاح طرح‌های توسعه و پیشرفت منطقه آزاد ماکو با حضور رئیس‌جمهور در این منطقه افتتاح می‌شود.

افتتاح طرح های 27 گانه در آذربایجان غربی با حضور رئیس جمهور

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر رمضانی رئیس‌جمهور به استان می‌گوید: در سفری که به‌زودی محقق می‌شود طرح‌های 27 گانه ای که افزون بر 4 هزار و 465میلیارد ریال برای آنها سرمایه‌گذاری انجام شده به مرحله افتتاح می‌رسند.

محمدمهدی شهریاری می‌گوید: افتتاح خطوط شبکه آبیاری و زهکشی سدهای کرم آباد و سیلوه از مهم‌ترین طرح‌های افتتاحی رئیس‌جمهور در حوزه آب وخاکاست که در کنار آن آبگیری سد کرم آباد پلدشت نیز آغازشده و افتتاح سرریز، تونل آب‌رسان، سیستم انحراف، برج آبگیر سد سردشت و تصفیه‌خانه‌های آب شرب این شهر و بند بویلاپوش نیز انجام می‌گیرد.

وی تصریح می‌کند: رئیس‌جمهور برای دومین بار در شش ماه اخیر به این استان سفر می‌کند و با حضور وی طرح‌های متنوع آب‌ و خاک که سرمایه‌گذاری 6 هزارمیلیارد تومانی دولت در آن انجام شده در کنار طرح‌های و چهار هزار و 700 میلیارد تومانی در حوزه احیای دریاچه ارومیه به بهره‌برداری می‌رسند.

به گفته شهریاری در منطقه آزاد ماکو طرح های مختلفی به ارزش یک هزار و 500 میلیارد تومان افتتاح می شود که به شهرهای شوط، پلدشت و ماکو مبوط می شود. 

افتتاح و کلنگ زنی طرح های زیر ساختی و اشتغال زایی 44 هزار میلیاردی در منطقه ازاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو می‌گوید: طرح‌های زیرساختی و اشتغال‌زایی با اعتبار 44 هزار و 750 میلیارد ریال همزمان با سفر رئیس جمهور به منطقه آزاد ماکو در سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت اجرا می‌شوند که مجموع طرح‌های قابل‌ افتتاح 18 هزار و 772 میلیارد ریال و اعتبار پیش‌بینی شده برای طرح‌های کلنگ زنی 25 هزار و 981 میلیارد ریال است.

غلامرضا سلیمانی با اشاره به طرح‌های افتتاحی در این منطقه می‌گوید: طرح پایاب و سد مخزنی کرم آباد شهرستان پلدشت با 17 هزار میلیارد ریال هزینه و اشتغال‌زایی برای 6 هزار و500 نفر آماده بهره برداری است، احداث این سد مخزنی با حجم تنظیمی 57.3 میلیون مترمکعب و تأسیسات انتقال آب به سد و شبکه آب‌رسانی پایاب در دولت تدبیر و امید انجام شده است همچنین  تصفیه خانه و آب شیرین کن شهر پلدشت با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو از دیگر طرح‌هایی بوده که با 50 میلیارد ریال هزینه آماده بهره برداری است.

رئیس جمهور برای افتتاح 27 طرح در شمال آذربایجان غربی به ماکو سفر می‌کنددبیر شورایعالی مناطق آزاد در ارومیه: 124 میلیارد تومان برای احداث فرودگاه ماکو هزینه شد

وی با اشاره به طرح‌های افتتاحی با سرمایه‌گذاری خصوصی در این منطقه بیان می‌کند: فاز نخست کارخانه سیمان مهر ماکو توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی با یک هزار و 313 میلیارد و918 میلیون ریال هزینه آماده بهره برداری است که ظرفیت تولید این کارخانه یک میلیون و 300هزار تن در سال بوده و برای 80 نفر اشتغال زایی می‌کند و بهره برداری از کلینیک دندانپزشکی دیجیتال با 400 میلیارد ریال هزینه از دیگر طرح‌ها بوده که با هدف گردشگری سلامت با به روز ترین دستگاه‌های دیجیتالی احداث شده است.

سلیمانی با اشاره به اینکه مرکز نوآوری، رشد و شتاب دهی هوشمند منطقه آزاد ماکو از دیگر طرح‌های افتتاحی است، می‌افزاید: این طرح به منظور تقویت اکوسیستم کارآفرینی و شتاب دهی به رشد استارت آپ ها توسط سازمان منطقه آزاد ماکو با 2 میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه و با اشتغال‌زایی هشت نفر در مساحت 900 متر مربع اجرا شده است و همچنین افتتاح دفتر پلیس مهاجرت و اتباع خارجی منطقه آزاد ماکو به منظور تسهیل و بهبود امور گذرنامه‌ای و مهاجرتی اتباع خارجی با استفاده از مدرن‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات اداری توسط سازمان منطقه آزاد با اعتبار 6 میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی 12 نفر از دیگر طرح‌های افتتاحی است.

افتتاح طرح های عمرانی در منطقه آزاد ماکو 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو می‌گوید: در این سفر کلنگ احداث مجموعه کشت و صنعت شهرستان پلدشت با 10 هزار میلیارد ریال اعتبار و اشتغال‌زایی برای 2 هزار نفر به منظور ایجاد گلخانه سبزی و صیفی جات، مجتمع دام‌پروری دام سبک 50 هزار راسی و کشت علوفه با یک هزار هکتار مساحت و کارخانه 300 تنی محصولات لبنی بر زمین زده می‌شود.

وی با اشاره به  دیگر طرح‌های آماده کلنگ زنی در منطقه می‌گوید: سایت ساماندهی صنوف مزاحم با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو با 190 میلیارد ریال اعتبار، اشتغال‌زایی 200 نفر و در زمینی به مساحت 1.6 هکتار توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و سایت کارتینگ در راستای جذب توریست ورزشی، ترویج این ورزش و شکوفایی استعداد و توانمندی‌های جوانان منطقه با 110 میلیارد ریال اعتبار و با اشتغال‌زایی 70 نفر توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیز از طرح‌های آماده کلنگ زنی است.

سلیمانی از احداث سایت بازیافت زباله خبر داده بیان می‌کند: این سایت به‌ منظور کنترل حجم زباله‌های تولید روزانه و حفظ محیط زیست، با 230 میلیاردریال اعتبار و با اشتغال‌زایی برای 72 نفر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی کلنگ زنی می‌شود.

وی می‌گوید: پیست اسکی و تله کابین این شهرستان با 600 میلیارد ریال اعتبار و با اشتغال‌زایی برای 40 نفر توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی با هدف استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر زمستانی، جاذبه‌های طبیعی، توسعه ورزش و صنعت گردشگری منطقه کلنگ زنی می‌شود و همچنین پردیس سینمایی امید با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریالی در محل بوستان امام به مساحت یکی هزار مترمربع توسط سرمایه گذاربخش خصوصی از دیگر طرح‌هایی است که احداث می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان شوط خبر داده می‌گوید: این طرح به منظور تولید برق خورشیدی در زمینی به مساحت 14 هکتار و با 443 میلیارد و 147 میلیون ریال اعتبار با ایجاد اشتغال برای 20 نفر و توسط سرمایه گذار خصوصی کلنگ زنی می‌شود.

وی بیان می‌کند: کارخانه تولید کربنات کلسیم و پودر کربنات کلسیم در شهرستان شوط با ظرفیت تولید 80 هزار تن در سال با 368 میلیارد ریال اعتبار و با اشتغال‌زایی برای 97 نفر در زمینی به مساحت 14 هزار متر از دیگر طرح‌های آماده کلنگ زنی است.

به گفته سلیمانی عملیات اجرایی قطعه سوم آزادراه بازرگان ـ مرند نیز با ده هزار میلیارد ریال اعتبار و با سرمایه‌گذاری 65 درصدی بخش خصوصی و 35 درصدی دولت به طول 70 کیلومتر از شهر بازرگان تا گیت ورودی منطقه آزاد ماکو آغاز شده که تملک اراضی توسط سازمان منطقه آزاد ماکو در حال انجام بوده و با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی می‌شود.

گزارش از ثمین کاظمی

انتهای پیام/ن

R41361/P/S6,48/CT7

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

کلیدواژه: حمید جعفری آموزش و پرورش کرمان خیران مدرسه ساز رفسنجان

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۷۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گزارش تصویری/آیین کلنگ‌زنی ساخت 20 هزار واحد مسکونی مناطق سیل‌زده
 • زمینه اخذ تسهیلات و اشتغال هنرجویان فراهم می‌شود
 • گام بلند در حوزه زیرساختی خراسان جنوبی
 • گلستان| آغاز کلنگ‌زنی ۲۰ هزار واحد مسکونی خسارت‌دیده از سیل توسط سپاه پاسداران
 • برگزاری سی‌امین دوره یونیورسیاد ۲۰۱۹ با حضور ۸ هزار دانشجو
 • ساختمان بنیاد فرهنگی امام مهدی تبریز وقف شد
 • آیین افتتاح و کلنگ زنی 20 هزار واحد مسکونی مناطق سیل زده سراسر کشور
 • دارندگان مدارک فنی و حرفه ای در استان مرکزی تسهیلات و مجوز صنفی دریافت می‌کنند
 • اتفاقی عجیب در ساختمان مسکن مهر! +تصاویر
 • مورد عجیب یک ساختمان مسکن مهر!
 • راهیابی هنرجویان اهوازی به آزمون علمی - کاربردی هنرستان‌های کاردانش
 • ۲۴۰ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان رفسنجان قرار دارند
 • ۲۴۰ خانواده زندانی تحت حمایت انجمن زندانیان رفسنجان هستند
 • مشروح سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییهحسین هدایتی به ۲۰ سال حبس و شلاق در انظار عمومی محکوم شد/برداشت ناقص از سخنان دادستان اصفهان درباره دوچرخه‌سواری بانوان/در رسیدگی به اموال مسئولان اگر به جرم یا تخلفی برسیم، اعلام می‌کنیم/همه محور‌های سند تحول برنامه
 • حمله به ساختمان پارلمان یونان
 • حکم محکومیت حسین هدایتی صادر شد /آخرین وضعیت پرونده عراقچی و آقاخان /آخرین وضعیت پرونده رئیس سازمان خصوصی‌سازی
 • کلنگ احداث ساختمان اداری و موزه مردم‌شناسی آبیک به زمین زده شد
 • اسماعیلی: دستگاه‌های متولی پیش فروش ساختمان قانون را رعایت کنند
 • نیازسنجی، آموزش های فنی و حرفه ای را اثربخش تر می کند