در نخسین جلسه کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مطرح شد که فرهنگ‌سازی در مقابله با قاچاق کالا در کردستان مغفول مانده و باید مردم و مسئولان باجدیت بیشتری پای کار بیایند. ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷ استانها کردستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، نخسین جلسه کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بعد از ظهر امروز در این شهر برگزار شد؛ در این نشست مطرح شد که فرهنگ‌سازی در مقابله با قاچاق کالا در کردستان مغفول مانده و باید مردم و مسئولان باجدیت بیشتری پای کار بیایند.

طرح‌های فرهنگی برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در کردستان حمایت شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این جلسه اظهار داشت: دستگاه‌های مختلفی در معقوله شکل‌گیری و ایجاد فرهنگ در سیستم کشور، نقش دارند و اگر این دستگاه‌ها پای کار نیایند و اعتماد و سرمایه اجتماعی در جامعه فراهم نکنند، به نتیجه‌ای مطلوب نخواهیم رسید.

شعبان سپهر افزود: باید جامعه روحانیون، اساتید، ورزشکاران، سازمان تبلیغات، رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی در راستای گسترش و شکل‌گیری فرهنگ و تحقق شعار سال همکاری لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: نباید برخی افراد با تصویه حساب‌های سیاسی اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی کشور و استان را نابود نکنند بلکه باید همه با هم یکدل و یکصدا در راستای رونق و توسعه کردستان تلاش کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: باید طرح‌های فرهنگی برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز مورد حمایت قرار گیرد و با اعتمادسازی و فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولیدات داخلی این موضع در جامعه گسترش یابد.

مبارزه با قاچاق کالا با رویکرد فرهنگی دنبال شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کردستان نیز در ادامه با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا سبب رونق تولید و افزایش اشتغال در جامعه می‌شود، اظهار داشت: متأسفانه فرهنگ‌سازی در مقابله با قاچاق کالا مغفول مانده و روی این موضوع بسیار کم کار شده است.

مهدی آلبوغبیش برگزاری جلسات با اقشار مختلف جامعه، اصناف و تولیدکنندگان در راستای ارتقاء سطح فرهنگی جامعه را مؤثر عنوان کرد و افزود: باید در این نشست‌های مختلف پیشنهادات و راهکار ارائه و به فکر ترویج فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا و استفاده از کالای داخلی باشیم.

وی با بیان اینکه برای مبارزه با قاچاق کالا باید با رویکرد فرهنگی عمل کرد، گفت: کار فرهنگی موثرترین کار در حوزه اقدامات پیشگیرانه و آگاه‌سازی مردم است.

فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا با حمایت از تولیدات داخلی در کردستان ترویج شود9 میلیارد ریال قرص خارجی غیرمجاز در نوار مرزی بانه کشف شدسرنوشت نامعلوم 50 کانتینر یخچال وارداتی قاچاق

اذعان معاون فرهنگی ارشاد کردستان به عملکرد ناموفق خود

معاون فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز اظهار داشت: «همه ما خود را فرهنگی دانسته اما عملکرد فرهنگی نداریم»، بنابراین تشکیل جلسات کارشناسی ویژه و آسیب‌شناسی برای اعضای اصلی و تصمیم‌گیرندگان حوزه فرهنگی استان بسیار ضروری و مهم است.

عبید رستمی به اقدامات انجام شده در راستای جلوگیری از قاچاق کالا در استان اشاره کرد و افزود: افزایش قیمت کاغذ ضربه زیادی به روزنامه‌ها زده و سبب کاهش صحفات و تعلیق نیروه شده که با ارائه ارز دولتی و جلوگیری از قاچاق کاغذ از این بخش حمایت کرده‌ایم.

وی گفت: طراحی سامانه ثبت‌نام برای ناشران کتاب و ارائه ارز دولتی و رفع نیازهای کاغذ، تعامل با چاپخانه‌ها و کانون‌های آگهی و تبلبغات در راستای جلوگیری از کالاهای خارجی، برپای همایش استانی در سال‌جاری برای کانون‌های آگاهی و تبلیغاتی با هدف لینک کردن به بازار بانه و تبلیغ کالاهای ایرانی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان است.

اعلام آمادگی برای تولید برنامه‌های مبارزه با قاچاق کالا در کردستان

معاون صدا و سیمای مرکز کردستان نیز در این جلسه یادآورد شد: در شش ماهه دوم سال گذشته حدود 30 ساعت برنامه‌های مختلف در راستای مبارزه با قاچاق، شعار سال و رونق تولید در استان پخش شد.

اسماعیل شریفیان با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی مبارزه با قاچاق کالا، مصرف کالای داخلی و پرهیز از انعکاس اخبار غیرواقعی افزود: باید رسانه‌ها واقعیت‌ها را به مردم منعکس کنند.

وی با ابراز گله‌مندی از برخی مدیران که اظهارات خلاف واقعیت را به مردم منعکس می‌کنند، گفت: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در برنامه گفتمان صدا و سیمای مرکز کردستان اعلام کردند که هیچ مشکلی در بخش واحدهای تولیدی وجود ندارد در حالیکه با تحقیق و بررسی از واحد‌های تولیدی، مشکلات و معضلات بسیاری وجود داشت، بنابراین رسانه‌ها نمی‌توانند از این‌گونه تناقضات چشم‌پوشی و فرهنگ‌سازی کنند چراکه رسانه‌ها باید در راستای معرفی واقعیت‌های جامعه تبلیغ کنند.

معاون صدا و سیمای مرکز کردستان تصریح کرد: برای تولید برنامه‌ها و سریال‌های حوزه مبارزه با قاچاق کالا آمادگی هر گونه همکاری را داریم اما بشرطیکه برنامه با حضور کارشناسان و با مدرک و سند موضوعات بررسی و از دروغ‌گفتن به مردم پرهیز شود.

انتهی پیام/ ت

R7848/P/S6,66/CT7

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قاچاق کالا تولید ملی را تضعیف می کند

به گزارش خبرنگار مهر، میکائیل سلمانی صبح دوشنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به پیامدهای اقتصادی قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: قاچاق کالا در حوزه اقتصادی می‌تواند در کوتاه مدت باعث پایین آمدن میزان اشتغال و تضعیف تولید ملی شود.

وی افزود: تشویق مردم به استفاده از کالاهای ساخت داخل را از مأموریت‌های مهم اعضای کمیسیون و عموم مردم دانست و خواستار برنامه ریزی در این خصوص شد.

سلمانی با اشاره به ضرورت شناسایی و ساماندهی انبارهای سطح شهرستان و پیشگیری از نگهداری کالای غیر مجاز گفت: نظارت در این خصوص با حساسیت و دقت بیشتری صورت گیرد.

معاون سیاسی فرماندار البرز هم چنین اطلاع رسانی از طریق بخشداری‌ها به کشاورزانی که ماشین آلات کشاورزی فاقد کارت سوخت هستند را الزام کرده تا این مورد نیز پیگیری لازم صورت پذیرد.

سلمانی در پایان با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد: پیشگیری از قاچاق کالا و استفاده از کالای قاچاق، الزام درونی خود و عموم جامعه به استفاده از کالاهای ساخت داخل در رونق تولید سهم مؤثری خواهد داشت.

کد خبر 4642932

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۰۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مبارزه با اقتصاد قاچاق کالای دخانی ضروری است
 • کشف انبار کالا و مواد غذایی قاچاق
 • کشف کالا و مواد غذایی قاچاق در جنوب پایتخت
 • معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان مغفول مانده است
 • انفورماتیک پزشکی، حوزه مغفول‎مانده در سرمایه‎گذاری
 • مبارزه‌ی ناقص با قاچاق کالا و ارز در کشور
 • کادر سازی در کارکرد و فعالیت احزاب مغفول مانده است
 • معاون وزیر دادگستری: پازل مقابله با قاچاق ناقص است
 • معاون ستاد مبارزه با قاچاق: کد رهگیری کالای دخانی امسال عملیاتی می شود
 • ظرفیت‌های دانشگاهی و مراکز علمی برای مبارزه با قاچاق مورد توجه قرار گیرد
 • میزان حجم قاچاق کالا و ارز در کشور: 12.5 میلیارد دلار در سال
 • کمبود بودجه؛ چالش پیش‌روی طرح‌های پژوهشی مبارزه با قاچاق کالا در کردستان
 • سالانه چقدر کالا قاچاق می شود؟
 • آموزش و پرورش فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا را نهادینه کند
 • رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز‌: حجم قاچاق کالا و ارز در ایران به ۱۲.۵ میلیارد دلار رسید
 • کمبود اعتبار بهانه‌ای برای مغفول ماندن مناسب‌سازی نباشد
 • آمار قاچاق کالای کشور به بیش از ۱۲ میلیارد دلار رسیده است/برخی از خلاءهای قانونی منجر به افزایش قاچاق می‌شود
 • آمار قاچاق کالای کشور به بیش از ۱۲ میلیارد دلار رسیده است
 • افتتاح همایش «اقتصاد پنهان» با حضور پنج استان غربی کشور در کردستان