خبرگزاری فارس: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به ادعاهای «ایاد علاوی» نخست‌وزیر اسبق عراق در خصوص استقرار موشک‌های بالستیک در نواز غزه فلسطین واکنش نشان داد.

بازی «ایاد علاوی» در زمین آمریکا

«صلاح البردویل» عضو عضو دفتر سیاسی این جنبش در واکنش به این ادعا، علاوی را «سیاهی‌لشکر شکست‌خورده» خواند که آنچه را که «کارگردان صهیونیست» درباره موشک‌های حماس به وی دیکته می‌کند، انجام می‌دهد.

این عضو جنبش حماس در حساب توییتری خود با بیان اینکه «ما سلاح خود را به سمت خودمان نشانه نمی‌رویم»، ادعای رئیس ائتلاف ملی عراق را تکذیب کرد.

ایاد علاوی اخیرا در مصاحبه زنده با شبکه تلویزیونی «الشرقیه» عراق مدعی شد بود که مقام‌های آمریکایی به او خبر داده‌اند که سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی سکوهای پرتاب موشک‌های بالستیک را که در ایران، سوریه و غزه به سمت کشورهای عرب خلیج فارس نشانه رفته‌اند، رصد کرده‌اند.

این مقام سابق عراقی همچنین مدعی شده است که تل‌آویو تصاویر این سکوها را در اختیار ایالات متحده آمریکا قرار داده و علت لغو سفر «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا به آلمان و سفر او به عراق نیز به همین علت بوده است.

نخست‌وزیر اسبق عراق مدعی شده است که این تصاویر نه با ماهواره بلکه با دوربین‌های عکاسی گرفته شده است و مأموران موساد اسرائیل آن‌ها را تهیه کرده‌اند.

این ادعاهای علاوی در حالی مطرح می‌شود که مقام‌های عراقی وجود هرگونه تحولات نگران کننده‌ای را که آمریکا و محور این کشور در منطقه مدعی رصد آن هستند، رد و تکذیب کرده‌اند.

وزارت خارجه عراق دیروز چهارشنبه در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر خارج کردن کارکنان غیرضروری سفارت خود در بغداد به بهانه نا امن بودن عراق، این گونه ادعاها را رد کرد و گفت که عراق امن است و هیچ تهدیدی در این کشور متوجه نیروهای آمریکایی نیست.

 

ادعای علاوی درباره موشک های ایران مایه تمسخر شد

ایرنا - عراقی ها و فلسطینی ها یک رهبر سیاسی عراقی را به خاطر استناد به گزارش کذب رژیم صهیونیستی در خصوص وجود موشک های بالستیک ایران در غزه و بصره برای هدف قرار دادن کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، به سخره گرفتند.

«ایاد علاوی» نخست وزیر پیشین و رهبر فراکسیون الوطنیه در پارلمان عراق به تازگی در یک گفت وگوی تلویزیونی با استناد به یک گزارش کذب رژیم صهیونیستی مدعی شد که ایران موشک های بالستیک خود را در غزه فلسطین و بصره عراق برای هدف قرار دادن کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مستقر کرده است.

 


این اظهارات علاوی موجی از تمسخر و واکنش ها را در بین کاربران فلسطینی و عراقی در سطح شبکه های اجتماعی به دنبال داشته و برخی از جریان های سیاسی و شخصیت های فلسطینی و عراقی را نیز به موضع گیری واداشته است.
یک کاربر فلسطینی به نام 'محمد الکحلوت' از غزه با انتشار تصویری از یکی از میادین غزه که در آن یک المان مقاومت به همراه موشک نصب شده است، به طنز گفته، حتما منظور علاوی همین موشک است.
در همین راستا جنبش «احرار فلسطین» با انتشار بیانیه ای، ادعای علاوی را در خصوص اینکه مقاومت فلسطین موشک های بالستیک در اختیار دارد، نادرست خوانده و گفته است که علاوی برای منافع شخصی این ادعاها را مطرح کرده است.
این گروه مقاومت فلسطینی افزوده است که این گونه اظهارات، میزان تمایل شدید برخی از رهبران سیاسی عرب را نه تنها برای عادی سازی با رژیم صهیونیستی بلکه کسب رضایت کامل خاطر صهیونیست ها و آمریکایی ها را نشان می دهد.
بیانیه اضافه کرده است که ایاد علاوی می کوشد که تا از طریق غزه و حمله به گروه های مقاومت فلسطینی و تحریک علیه آنها، خود را به عنوان شخصیت بین المللی معرفی کند.
به نوشته بیانیه، این اظهارات قهقرای اخلاقی و ارزشی که علاوی هم در سطح سیاسی در عراق و هم جهان عرب به آن رسیده است، نشان می دهد.
این جنبش مقاومت فلسطینی تاکید کرده است که جنگ ما (فلسطین) با رژیم اشغالگر اسراییل - به عنوان دشمن ما و دشمن امت اسلامی - است و هرگز سلاح و موشک های مقاومت جز به سمت قلب دشمن صهیونیستی به جای دیگری نشان نمی رود.
در بیانیه اشاره شده است که مقاومت فلسطنی یک مقاومت مشروع است و کل تسلیحاتش، بومی است و همه کسانی که اوضاع غزه را دنبال می کنند می دانند که اتهامات علاوی نادرست و برای کسب منافع شخصی است.
در همین راستا عضو دفتر سیاسی جنبش حماس نیز در صفحه شخصی خود در توییتر با کاربرد یک ضرب المثل مشهور عربی با اندکی تغییر، نسبت به ادعاهای ایاد علاوی واکنش نشان داده است.
«صلاح البردویل» نوشته است که «ایاد علاوی یک عمر سکوت کرد و وقتی خواست حرف بزند، رسوایی برای خودش به باور آورد!»
اصل ضرب المثل عربی این است که 'سکت دهرا ونطق کفرا' (عمری سکوت کرد اما وقتی به زبان آمد کفر گفت).
این شخصیت سیاسی فلسطینی با نام بردن از علاوی به عنوان «سیاهی لشکر شکست خورده سیاست» اضافه کرده است که ایاد علاوی آنچه که کارگردان صهیونیستی بر او در خصوص موشک های حماس برضد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دیکته کرده، همان را تکرار کرده است.
البردویل افزوده است: «چه بر سر مزدوران عرب آمده است؟ شاید پستی (افراد) را باد فتنه به حرکت در آورد تا خداوند سره را از ناسره برای ما آشکار کند، آقای علاوی! ما سلاح را به سمت سینه های خود (کشورهای عربی) نمی گیریم.»
«فیصل الاشمر» یکی از کاربران فلسطینی نیز نوشته است که فاصله از غزه تا عربستان سعودی بیش از یک هزار و 400 کیلومتر است، موشک های بالستیک ایران برای هدف قرار دادن کشورهای عربی حوزه خلیج فارس چرا باید در غزه نصب شوند!؟
کاربر دیگری به تمسخر گفته است که موشک های بالستیک چگونه از زیر دید اسرائیلی ها عبور کرده و به غزه رسیده تا علیه کشورهای عربی نصب شوند.
یک کاربر فلسطینی دیگر نیز به نام «انا» به تمسخر خطاب به علاوی گفته است که ایاد علاوی احتمالا از طریق برنامه «گوگل ارث» مکان سکوهای موشک های بالستیک ایران را در غزه رصد کرده است!
در کنار کاربران شبکه های اجتماعی در عراق، «آنطوان سنان» شاعر و نویسنده عراقی از اقلیت مسیحی نیز به طنز خطاب به علاوی گفته است که ایاد علاوی که همواره در برابر هر سوالی سخن معروف خود را می گوید که: (والله ما ادری) (به خدا نمی دانم) چی شد که الان راجع به موشک های بالستیک در غزه همه چیز را می داند!»
علاوی به رغم خشم و انزجار و طنزی که اظهاراتش درباره موشک های بالستیک ایران در غزه در بین افکار عمومی فلسطینی و عراقی ایجاد کرده است، هنوز به امر واکنش نشان نداده است.
ادعاهای عجیب ایاد علاوی در حالی بیان شد که کشورهای منطقه و بویژه عراق به خودی خود نگران تبعات فشارها و تهدیدات واشنگتن علیه تهران و جنگ روانی تیم ب هستند.
ناظران مسائل منطقه، جوسازی های اخیر آمریکا علیه ایران و همچنین طرح ادعاهایی در مورد ناامنی در عراق و تشدید آن را با هدف زیر فشار قرار دادن عراقی ها برای همراهی با سیاست های ضدایرانی و جنگ طلبانه خود و افزایش فضای فشار، تحریک و تنش برای بهره برداری های بعدی و یا بهانه جویی برای تجاوزهای احتمالی جدید در منطقه ارزیابی می کنند.

منبع: فردا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اصابت یک راکت دیگر نزدیک یک شرکت نفتی در عراق

منابع خبری از اصابت یک فروند راکت جدید به نزدیکی مقر شرکت نفتی «بی‌پی‌» انگلیس در استان بصره عراق خبر دادند.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، یک فروند راکت عصر امروز چهارشنبه به منطقه «الرملیه» استان بصره واقع در جنوب عراق اصابت کرد.

در همین ارتباط، شبکه خبری الغدیر به نقل از منابع آگاه گزارش داد که این موشک به نزدیکی مقر شرکت نفتی «بی‌پی» انگلیس در الرملیه اصابت کرد.

این حمله موشکی جدید ساعاتی پس از حمله راکتی به مقر عملیات چند شرکت بزرگ نفتی خارجی در شهر بصره در جنوب شرق عراق صورت گرفت.

به گفته پلیس بصره، صبح روز چهارشنبه (۱۹ ژوئن) یک موشک کاتیوشا به مقر عملیاتی چند شرکت بزرگ نفتی از جمله شرکت «اکسوموبیل» ایالات متحده در منطقه البرجسیه بصره برخورد کرده که به زخمی شدن سه کارگر عراقی انجامید.

یک مقام امنیتی عراق گفت که در پی این اتفاق، شرکت اکسوموبیل برای خروج ۲۰ کارمند خارجی خود از عراق آماده می‌شود.

شب گذشته نیز یک فروند موشک کاتیوشا به یک پایگاه نظامی در موصل اصابت کرده بود. به گزارش رویترز این حادثه تلفاتی در پی نداشته و هیچ گروهی نیز مسئولیت آنها را بر عهده نگرفته است.

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

کلیدواژه: ایاد علاوی موشک های بالستیک غزه

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۰۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اصابت راکت به نزدیکی یک شرکت نفتی در بصره عراق
 • حماس: حق بازگشت فلسطینی ها غیر قابل چشم پوشی است
 • (تصاویر) تصادف شدید دختر مشهور فلسطینی
 • زخمی شدن سه کارگر عراقی در اثر حمله موشک به مقر دفاتر نفتی خارجی
 • شستشوی یک اسب در ساحل باریکه غزه
 • اصابت موشک به موضع شرکت‌های نفتی خارجی در بصره
 • شهادت مرد ۶۰ ساله فلسطینی به دلیل ضرب و شتم یگان «مستعربین»
 • شهادت مَرد ۶۰ ساله فلسطینی به دلیل ضرب و شتم یگان «مستعربین» +فیلم
 • (تصاویر) خشم زنان فلسطینی از بحرین
 • شليک موشک به مقر شرکت نفت اکسون موبيل در بصره/ حمله موشکي به شرق موصل
 • شلیک موشک به مقر شرکت نفت اکسون موبیل در بصره
 • اصابت موشک به کاخ ریاست‌جمهوری عراق +تصاویر
 • اصابت موشک به محل استقرار مشاوران نظامی آمریکا در موصل
 • کاخ ریاست جمهوری عراق هدف موشک قرار گرفت+تصویر
 • حماس از مرحله جدیدی از تفاهم‌ها با رژیم صهیونیستی در غزه خبر داد
 • ارتش اسرائیل بخشی‌ از مساحت سواحل غزه را در مقابل ماهیگیران فلسطین باز کرد
 • بازداشت شمار دیگری از شهروندان فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به کرانه باختری
 • شماری از شهروندان فلسطینی توسط صهیونیست‌ها بازداشت شدند
 • اصابت ۳ موشک به پایگاه التاجی در شمال عراق