به گزارش خبرگزاری بسیج در سرخه، شهرکی، مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید استان سمنان با بیان اینکه این صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی وابسته به دولت است گفت: اگر دربحث مشاغل خانگی کسی بتواند کسب وکاری برای خود راه اندازی کند تا سقف ۱۵ میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه ۴ ساله تسهیلات پرداخت می‌کنیم.
وی ادامه داد: دربحث خود اشتغالی اگر کسی مغازه‌ای بزند به شرطی که مجوز بگیرد تا سقف ۵۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه ۴ ساله تسهیلات پرداخت می‌کنیم. دربحث کارفرمایی اگر کارگاهی باشد که دو یا سه نفر مشغول کار باشند وبخواهند دستگاهی اضافه کنندویک یا دونفر دیگر را مشغول به کار کنند می‌توانیم تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه تسهیلات پرداخت کنیم.
شهرکی با اشاره به این موضوع که صندوق کار آفرینی امید شعبه سرخه از امروز شروع به کار کرده است عنوان کرد: دربحث روستایی اعتبارات خیلی خوبی در اختیار صندوق قرار داده است. این اعتبارات ۵۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که تا سقف ۴ میلیارد تومان می‌توانیم تسهیلات پرداخت کنیم که به صورت ۸ و ۹ ساله است. یک سال دوره ساخت و ساز و یک سال دوره تنفس دارد ومابقی سال به صورت اقساط تقسیط می‌شود؛ و این فرصت خوبی است که افراد بتوانند در روستا‌ها اشتغال ایجاد کنند و از این تسهیلات استفاده کنند که در طول تاریخ انقلاب اسلامی این چنین اعتبار برای روستا‌ها در نظر گرفته نشده است و کارمزد این تسهیلات ۶ درصد می‌باشد.
شهرکی افزود: برای استفاده مردم از این خدمات، سپرده سرمایه گذاری در صندوق را برای کسبه یا کسانی که می‌خواهند اشتغال ایجاد کنند را داریم که می‌توانند حساب باز کنند، سپرده گذاری کنندو ما با اخذ معدل تسهیلات پرداخت می‌کنیم.
فروشگاهی هم که نیاز به دستگاه پز دارند اگر پر فروشگاهی ما را اخذ کنند با اخذ معدل بالا هم تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات مورد نیاز را به صندوق نوآوری اعلام کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در نشست با شرکت‌های دانش بنیان پیشگام فعال در حوزه معدن، متالوژی و فولاد، صندوق نوآوری و شکوفایی را یک سازمان جوان خواند که عمر کوتاهی از فعالیت آن سپری شده است و گفت: به دلیل اهمیت شرکت‌های دانش بنیان بزرگ، خط ویژه‌ای در صندوق برای آنها در نظر گرفته‌ایم تا از این طریق بتوانیم نیازهایشان را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه به بیان ساده‌تر ما منطبق بر نیازهای آنها سرویس‌های ارائه خدمات را تعریف می‌کنیم، بیان کرد: از همین رو شرکت‌های کوچک را به سوی صندوق‌های پژوهش و فناوری که در حال حاضر نزدیک به ۲۰ صندوق فعال هستند، هدایت کرده‌ایم.

رفع نیاز شرکت‌های دانش بنیان یکی از اساسی‌ترین مأموریت‌های صندوق است

وحدت، نبود سرویس‌های موازی را امری ضروری دانست و گفت: در حوزه مأموریت با شرکت‌های بزرگ، به دنبال تعریف سرویس‌های موازی نیستیم، به این معنی که تلاش داریم دریابیم که در کنار حیات مالی شرکت‌ها، ما چه نقشی می‌توانیم داشته باشیم؟ از همین رو برخی سرویس‌ها را تصحیح و برخی را تسریع کردیم، چرا که رفع نیاز شرکت‌های دانش بنیان یکی از اساسی‌ترین مأموریت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با اشاره به تسهیلات و خدمات این صندوق به شرکت‌های بزرگ دانش بنیان، گفت: بحث اول مربوط به ضمانت‌نامه‌هاست که باید یک سرویس با دسترسی بسیار آسان و سهل باشد.

وی با اشاره به همکاری شبکه بانکی برای ارائه خدمات ضمانت‌نامه به شرکت‌های دانش بنیان گفت: زمانی که بخش خصوصی طرف قرارداد شرکت‌هاست، ضمانت‌نامه‌های صادر شده از جانب بانک‌ها، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که همان ضمانت‌نامه بانکی معمول است. یکی از اقدامات اساسی، در این زمینه استقرار چندین بانک در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برای سهولت کار و رفع نیازهای شرکت‌های بزرگ است.

وحدت تصریح کرد: برای ضمانت‌نامه بانکی نیاز است تا یک بار حد اعتباری شرکت‌ها برای صندوق مشخص شود. تعیین حد اعتباری صندوق با حد اعتباری بانک‌ها تفاوت زیادی دارد. دلیل آن هم این است که صندوق نوآوری سوابق فنی شرکت‌ها را به طور جدی مورد بررسی قرار می‌دهد. این نوع ضمانت‌نامه‌ها معمولاً یک روزه صادر می‌شوند.

وی سرویس لیزینگ را از دیگر خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: اگر شرکت‌های بزرگ تعامل مناسبی با ما داشته باشند، این سرویس ابزار خوبی برای تحریک تقاضاست، چرا که اگر محصول با یک بسته مالی همراه شود، می‌تواند جذابیت آن را برای خریدار چند برابر کند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات نمونه‌سازی را نیز به عنوان یکی دیگر از خدمات این صندوق برشمرد و گفت: گاهی نمی‌توانیم به بخش تحقیق و توسعه کمک کنیم، لذا به آنها تسهیلات نمونه‌سازی می‌دهیم. در شرکت‌های بزرگ ما به صورت قرض‌الحسنه برای هزینه‌هایی که در بخش تحقیق و توسعه دارند، خدمات ارائه می‌دهیم. این سرویس عملاً به تحقیق و توسعه شرکت‌های بزرگ کمک می‌کند.

وی ادامه داد: خدمت دیگر سرمایه در گردش است که بانک‌ها به سه صورت یک ساله، دو ساله و سه ساله با نرخ سود متفاوت ارائه می‌دهند که در صورت معرفی ما به بانک، آنها الزام به پرداخت دارند و ما ورود فنی به این درخواست‌ها نخواهیم داشت. علاوه بر این، تسهیلات دیگری هم برای خرید، ساخت و یا توسعه دفتر یا محل کارخانه و کارگاه در نظر گرفته‌ایم که شرکت‌ها در صورت تمایل می‌توانند از آن استفاده کنند.

شرکت‌های دانش بنیان خدمات مورد نیاز خود را به صندوق منعکس کنند

وحدت در خطاب به شرکت‌های دانش بنیان گفت: چنانچه خدمتی دیگر مدنظر شرکت‌های دانش‌بنیان است می‌توانند آن را به ما منعکس کنند چرا که ما به دنبال تعامل دو سویه با شرکت‌های دانش بنیان و فناور هستیم. در این حوزه فرض ما بر این است که ما با حدود کمتر از ۵۰۰ شرکت دانش بنیان بزرگ روبه‌رو هستیم، لذا اساس کار ما بر این است که نیاز این ۵۰۰ شرکت را به صورت تک‌تک بررسی کرده و آنها را رفع کنیم. تمام این اقدامات زمان می‌برد و همان‌طور که می‌دانید، اصلاح فرهنگ یک سازمان نیز کار راحتی نیست اما تمام پرسنل صندوق نوآوری و شکوفایی تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم به کار می‌برند.

کد خبر 4645064 میترا سعیدی کیا

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۰۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مسیل‌ زباله‌دانی نیست!
 • چرا در خودرو توسعه نایافته ایم؛ دیدگاه و راه حل نهادگرایان چیست؟/ 40 درصد مالکیت را به خارجی واگذار کنید
 • تشریح خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی
 • رفع نیاز شرکت‌های دانش بنیان یکی از اساسی‌ترین ماموریت‌های صندوق نوآوری است
 • شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات توانمندسازی بلاعوض دریافت می‌کنند/ فعالیت ۳ صندوق نوآوری در حوزه سلامت
 • اختصاص هزار میلیارد تومان خط اعتباری به صندوق‌های پژوهش/ تعدادی بانک در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر می‌شوند
 • مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت تبریز افتتاح شد
 • بهره برداری از زمین چمن مصنوعی شهرستان سرخه
 • پرداخت تسهیلات پنج میلیارد تومانی به هنرمندان صنایع دستی
 • پرداخت ۲۴ میلیون تومان تسهیلات به بخش کشاورزی مناطق سیل زده
 • اجرای طرح جوانه های صالحین در سرخه
 • حضور عضو حزب الله لبنان در سرخه
 • ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان ‌بوشهر پرداخت می‌شود‌
 • آغاز پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن روستایی
 • افتتاح مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس
 • مرکز رشد و فناوری ارس افتتاح شد
 • ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی کارآفرینی برای ایثارگران در سال ۹۷
 • ارائه تسهیلات برای پرداخت آسان مالیات صاحبان صنوف
 • صندوق کارآفرینی امید، بنگاه اقتصادی نیست