به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی طالع ماسوله عصر پنج شنبه در همایش هم اندیشی در سال ۲۰۲۰ که در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر برگزار شد، گفت: یکی از موضوعات و پایه‌های اساسی یک کشور تعامل با یکدیگر در یک جامعه برای پیشرفت است.

وی یکی از عوامل پیشرفت و توسعه کشور ژاپن را تعامل برای رسیدن به این میزان از توسعه دانست و گفت: سه عنصر احترام مردم به دولت، دولت به مردم و مردم به مردم سبب توسعه و پیشرفت کشور ژاپن شد.

طالع با بیان اینکه شروع جنبش جهانی گردشگری از سال ۱۹۵۰ بوده است، افزود: در سال ۱۹۷۹ جنبش گردشگری به صورت رسمی در یک سازمان بین المللی آغاز به کار کرد و این حرکت در ایران نیز از سال ۲۰۰۱ مطرح شد.

وی با تأکید بر لزوم احیای حوزه فرهنگی در ایران، بیان کرد: ۹۲ درصد گردشگرانی که وارد ایران می‌شود اذعان دارند که با معرفی سایر گردشگران ترغیب به سفر به ایران شده اند.

نمایش عزت، عظمت و شاخص‌های فرهنگی گیلان هدف اجرای طرح ۲۰۲۰

پدر گردشگری ایران در ادامه تصریح کرد: باید از ابزارهای موجود به ویژه فضای مجازی برای تبلیغ جاذبه‌های گردشگری ایران به جهان استفاده کنیم.

وی در ادامه به اجرای طرح ۲۰۲۰ گیلان نیز اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف طرح ۲۰۲۰ نمایش عزت و عظمت فرهنگی و معرفی شاخص‌های فرهنگی و گردشگری استان گیلان به جامعه بین الملل است.

طالع ماسوله با بیان اینکه هم اندیشی، همکاری ملی برای توسعه فرابخشی گیلان و همگرایی مشترک در سطح استانی، ملی و بین المللی یکی دیگر از اهداف اجرای طرح ۲۰۲۰ گیلان است، گفت: اندیشه توسعه گردشگری، اعتقاد به صنعت گردشگری، اشتغال، اراده، ارتباط و اعتبار شش محور بنیادی اجرای این طرح است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری موجود در استان گیلان، اظهار کرد: اگر ماسوله نگین غرب گیلان محسوب می‌شود منطقه اشکورات قطب گردشگری شرق این استان است باید با معرفی و برند سازی ظرفیت‌ها نهایت استفاده از ظرفیت‌های موجود شود.

کد خبر 4618729

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

4 درصد کاربران فضای مجازی از سروش استفاده می‌کنند

عضو هیات‌ علمی دانشگاه سوره می‌گوید: طبق آمار ارائه‌شده، کاربران فضای مجازی ۷۱ درصد از تلگرام و ۴۲ درصد از اینستاگرام استفاده می‌کنند و تنها چهار درصد از سروش استفاده می‌کنند که نشان می‌دهد که در زمین دشمن بازی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، امیدعلی مسعودی در نشست سواد رسانه‌ای تولید محتوا و آموزش عمومی، با اشاره به گسترش فناوری تصریح کرد: در عصری زندگی می‌کنیم که نرم‌افزارها و تکنولوژی زندگی را برای ما راحت کرده است و بسیاری از کارهای ما مانند تفسیر اطلاعات را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

وی افزود: واقعیت افزوده از دیگر مواردی است که در عصر جدید به وجود آمده است، واقعیت مجازی زندگی دوم ما است و نمی‌توانیم بگوییم وجود ندارد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه سوره تصریح کرد: تکنولوژی و اینترنت اشیا در دهه ۹۰ بسیار رواج پیدا کرده و به راحتی قابل‌دسترس است.

وی تأکید کرد: در سال‌های آینده اتفاقاتی از قبیل تله‌پاتی و ادغام حواس پنجگانه توسط وب صورت می‌گیرد و تحولات عظیمی از جمله تراشه چشمی، پروتز تمام بدن، کنترل امواج مغزی رخ خواهد داد.

مسعودی بیان کرد: در آینده امکانات وسیعی در اختیار خبرنگاران نیز قرار می‌گیرد و کار را آسان می‌کند، همان‌طور که امروز با حضور شبکه‌های اجتماعی شهروند خبرنگار رونق گرفته است و خبرنگاران بیشتر در قالب سردبیر حاضر می‌شوند.

وی بیان کرد: انتشار اخبار جعلی نیز به‌واسطه فضای مجازی افزایش داشته است، از طرفی مطبوعات و خبرگزاری‌ها رسانه‌های جریان اصلی هستند که اخبار صحیح و موثق را منتشر می‌کنند.

در زمین دشمن بازی می‌کنیم

این پژوهشگر رسانه یادآور شد: اخباری که توسط رسانه‌های رسمی مطرح می‌شود قابل‌پیگیری است اما پیگیری خبرهای فضای مجازی که منبع آن مشخص نیست سخت و زمان‌بر است.

وی تأکید کرد: در شرایط کنونی برخی از شبکه‌های خارجی خبرنگار ندارند و اغلب از شهروند خبرنگار استفاده می‌کنند.

مسعودی تصریح کرد: خبرنگار باید مجهز به سواد رسانه‌ای باشد تا بتواند کنترل رسانه‌ای داشته باشد، هدف سواد رسانه‌ای تقویت توانایی و تشخیص خبر درست از نادرست است.

وی یادآور شد: اخبار جعلی اگر کنترل نشوند بحران ایجاد می‌کنند، درحالی‌که جریان‌های اصلی قدرت کنترل دارند و قابل‌اعتماد هستند و گزینشگری انجام می‌دهند.

مسعودی بیان کرد: دروازه‌بانی خبر موردی است که بعد از سواد رسانه‌ای باید مورد توجه قرار بگیرد و در مدارس آموزش داده شود.

وی یادآور شد: طبق آمار ارائه‌شده کاربران فضای مجازی ۷۱ درصد از تلگرام و ۴۲ درصد از اینستاگرام استفاده می‌کنند و تنها چهار درصد از سروش استفاده می‌کنند که نشان می‌دهد که در زمین دشمن بازی می‌کنیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه سوره خاطرنشان کرد: عموم مردم پیامی را که دریافت می‌کنند می‌پذیرند بدون اینکه منافع فرستنده را دریابند، وظیفه اصحاب رسانه است که نیازها را شناسایی و دسته‌بندی کنند و به مخاطبان اطلاعات موردنیاز را بدهیم.

وی بیان کرد: سواد رسانه‌ای می‌تواند سبک زندگی را تعیین کند بنابراین باید مورد توجه قرار بگیرد و مهارت‌های سواد رسانه‌ای ایجاد شود.

مسعودی اظهار کرد: وقتی وارد عرصه شبکه‌های اجتماعی می‌شویم باید مخاطبان را شناسایی کنیم و مطابق نیاز آن‌ها محتوا تولید کنیم.

نوآوری و جذابیت مورد توجه رسانه‌ها باشد

وی تأکید کرد: همگرایی رسانه‌ای مهارتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد، باید توجه داشت کاربران چه چیزهایی دوست دارند در این دوره مخاطبان مطالب کوتاه و انتقادی می‌پذیرند، که در بحث انتقاد باید انتقاد سلطه را در دستور کار قرار دهیم.

این استاد دانشگاه یادآور شد: اصحاب رسانه باید به سمت گزارش تحقیقی حرکت کنیم، نوآوری و جذابیت مورد دیگری است که باید در رسانه‌ها موردتوجه قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: لینک‌ها یکی از عناصر اخبار هستند باید بررسی کنید که کدام لینک بیشتر منتشر می‌شود و طبق ذائقه مخاطب مطالب را بیان کند، در این میان تیتر اهمیت زیادی دارد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه سوره بیان کرد: استفاده از کلیدواژه، زمان کوتاه برای ویدیوها، انتشار عکس‌ها با وضوح‌بالا، استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

کلیدواژه: گردشگری استان گیلان رودسر

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۲۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استفاده از ظرفیت های فضای مجازی برای همگانی کردن ورزش و ترغیب مردم به آن ضروری است
 • کرمانشاه در یک قدمی میزبانی رویداد جهانی گردشگری 2020
 • ۲۰۰ طرح تأسیسات گردشگری در گیلان احداث می‌شود
 • تشکیل۹۷۰ پرونده درباره فضای مجازی در سال گذشته
 • جشنواره تولیدات فضای مجازی ضحی در بوشهر برگزار می‌شود
 • کلاهبرداری از طریق فروش نمونه‎سؤالات امتحانی در فضای مجازی
 • معرفی پرهزینه ترین تیم‌های فصل 2020 - 2019 فوتبال اروپا
 • نبود مدیریت بر فضای مجازی، زمینه‌ساز فحشا در جامعه است
 • عدم مدیریت فضای مجازی، زمینه‌ساز فحشا در جامعه است
 • عموم مردم نسبت به آسیب‌های فضای مجازی حساس شوند
 • بارزترین مصداق امر به معروف ونهی از منکر، کنترل فضای مجازی است
 • واکنش کابران فضای مجازی به پست انتخاباتی مشاور امور ایثارگران استاندار+تصاویر
 • معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی: پیشرفت چشمگیر وزارت ارتباطات در گسترش شبکه ملی اطلاعات طی ۲ سال اخیر/ متولیان لایه‌های خدمات و محتوای شبکه ملی اطلاعات ضرورت مساله را باور نکرده‌اند
 • پیشرفت گیلان نیازمند وفاق و همدلی است
 • سرمایه‌گذاران در کلانشهرها در انتظار زمینِ رایگان نباشند/ تهران به چند هتل ۵ ستاره نیاز دارد/ طرح ۵۰۰ نقطه برای ساخت هتل، بدون زمان و بدون مکان
 • مهاجرت‌ بی‌ضابطه غیربومیان به بهره‌برداری از فرصت‌های گیلان آسیب می‌رساند
 • حضور ظریف در جلسه «راهبردهای منطقه‌ای و معرفی ظرفیت‌ها و قابلیتهای بندر چابهار»
 • مهاجرت بی ضابطه به بهره‌برداری از فرصت‌های گیلان آسیب می زند
 • سفینه فضایی مریخ نورد ۲۰۲۰ وارد فاز آزمایشی می‌شود