به گزارش خبرگزاری بسیج در سرخه، شهرکی، مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید استان سمنان با بیان اینکه این صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی وابسته به دولت است گفت: اگر دربحث مشاغل خانگی کسی بتواند کسب وکاری برای خود راه اندازی کند تا سقف ۱۵ میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه ۴ ساله تسهیلات پرداخت می‌کنیم.
وی ادامه داد: دربحث خود اشتغالی اگر کسی مغازه‌ای بزند به شرطی که مجوز بگیرد تا سقف ۵۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه ۴ ساله تسهیلات پرداخت می‌کنیم. دربحث کارفرمایی اگر کارگاهی باشد که دو یا سه نفر مشغول کار باشند وبخواهند دستگاهی اضافه کنندویک یا دونفر دیگر را مشغول به کار کنند می‌توانیم تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه تسهیلات پرداخت کنیم.
شهرکی با اشاره به این موضوع که صندوق کار آفرینی امید شعبه سرخه از امروز شروع به کار کرده است عنوان کرد: دربحث روستایی اعتبارات خیلی خوبی در اختیار صندوق قرار داده است. این اعتبارات ۵۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که تا سقف ۴ میلیارد تومان می‌توانیم تسهیلات پرداخت کنیم که به صورت ۸ و ۹ ساله است. یک سال دوره ساخت و ساز و یک سال دوره تنفس دارد ومابقی سال به صورت اقساط تقسیط می‌شود؛ و این فرصت خوبی است که افراد بتوانند در روستا‌ها اشتغال ایجاد کنند و از این تسهیلات استفاده کنند که در طول تاریخ انقلاب اسلامی این چنین اعتبار برای روستا‌ها در نظر گرفته نشده است و کارمزد این تسهیلات ۶ درصد می‌باشد.
شهرکی افزود: برای استفاده مردم از این خدمات، سپرده سرمایه گذاری در صندوق را برای کسبه یا کسانی که می‌خواهند اشتغال ایجاد کنند را داریم که می‌توانند حساب باز کنند، سپرده گذاری کنندو ما با اخذ معدل تسهیلات پرداخت می‌کنیم.
فروشگاهی هم که نیاز به دستگاه پز دارند اگر پر فروشگاهی ما را اخذ کنند با اخذ معدل بالا هم تسهیلات پرداخت می‌کنیم.

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تصویب ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت و بازسازی منازل مناطق سیل‌زده

وزیر کشور گفت: در دولت تصویب شده است که ۱۵ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات به افرادی که خانه‌هایشان در سیل خسارت دیده پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه‌ای که عصر امروز با موضوع بررسی رفع مشکلات موجود در پرداخت تسهیلات بانکی مناطق سیل زده در محل وزارت کشور برگزار شد اظهار کرد: امروز جلسه نوسازی و بازسازی را با حضور مدیر عامل‌های بانک‌ها برگزار کردیم. اخیراً در دولت تصویب شد ۱۵ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات باید به افرادی که خانه‌هایشان خسارت دیده و یا کاملاً تخریب شده است پرداخت شود که برای ۵۰۰۰ میلیارد تومان آن تعیین تکلیف و در بین بانک‌ها تقسیم شده است و بانک‌ها نیز باید آن را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه بحث عقد قرارداد نیز در این جلسه مطرح شد گفت در این جلسه مقرر شد که با همه افراد عقد قرار داد تا آخر خرداد تدوین شود و پرداخت‌ها نیز همزمان با آن صورت گیرد.

به گفته وزیر کشور ، موضوع بعدی مطرح شده در جلسه ۱۰ هزار میلیارد تومان باقی مانده بود که بایستی تأمین شود.در این جلسه اشاره شد در صورتی که بانک مرکزی تأمین و تصویب کند، بانک‌ها در پرداخت آن مشکلی نخواهند داشت در غیر این صورت اگر دولت سود را تضمین کند حاضر هستند که در مقابل آن تعهدی که دارند را انجام دهند. همچنین مقرر شد که بنیاد مسکن این موضوع را پیگیری کند و بانک‌ها نیز با تعیین نماینده در کنار آنها کار را انجام دهند.


رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اضافه کرد: ما در شرایط خاصی قرار گرفته ایم بیش از 5000 روستا و ۲۳۰ شهر دچار آسیب شده اند مردم ما از شرایط سختی که در ایام سیل با آن مواجه بودند گذر کردند و در دوران مقابله کارهای خوبی انجام شد و همه دستگاه‌ها نیز کمک کردند. در حال حاضر نیز در مرحله بازسازی و نوسازی هستیم و بایستی با همان هماهنگی و همکاری کارها را پیگیری کنیم.
وی با اشاره به گزارش‌های اخیر صداوسیما از شرایط نامناسی سیل‌زدگانی که در چادر زندگی می کنند، افزود: همه اقداماتی که بنیاد مسکن، استانداران و دولت می‌بایست انجام می‌داد تا این افراد در دوران موقت در شرایط مطلوب باشند را انجام داده است به عنوان مثال به آنها اجاره‌بها داده ایم تا بتوانند خانه‌ای اجاره کنند براین اساس هرکسی که آمادگی دارد تا خانه‌ای را اجاره کند به آن اجاره‌بها می‌دهیم که رقم آن برای روستاها ۶ میلیون تومان یعنی ماهانه یک میلیون تومان و برای شهرها نیز ۱۲ میلیون تومان است. درکنار آن نیز برخی از خانه‌های مسکن مهر را تحویل داده‌ایم.

وزیر کشور این را هم گفت: قطعاً این هموطنان در شرایط مناسبی نسبت به قبل سیل نیستند بنابراین به جای اینکه دنبال این باشیم تا نارضایتی‌ها را پخش کنیم افرادی را پیدا کنیم که مشارکت می‌کنند تا کار بهتر پیش رود و وحدت و همدلی شکل گیرد. انتظار ما از رسانه‌ها این است که مانند همان دوره مقابله همکاری و مشارکت‌ها را تقویت کنند، هوایی مردم را داشته باشند تا این موضوع حل شود و موجب نشود که با مشکلاتی که خود مردم دارند و بیان و تحریک و تهییج آن خدایی نکرده مورد سوء استفاده‌های رسانه‌های خارجی قرار گیرد.


وزیر کشور در ادامه گفت: من امروز دیدم که رسانه‌های خارجی توییت زده بودند و اطلاع داده بودند که همه کسانی که در این مناطق مشکلات دارند برای ما بفرستند تا ما آنها را پخش کنیم. با این موضوع حتماً ناراحتی مردم زیاد خواهد شد در حالی که روند کار به خوبی پیش می‌رود. امروز نیز بنیاد مسکن اعلام کرد که امکانات ارسالی در انبارها در مناطق است و در صورتی که افراد خانه‌هایشان را تحویل بگیرند این وسایل نیز به آنها تحویل داده خواهد شد و در حال حاضر نیز اگر درخواست کنند این وسایل به آنها تحویل داده می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رحمانی فضلی بااشاره به تسهیلات اختصاص یافته برای سیل زدگان، گفت: حدود ۵ هزار میلیارد تومان بلاعوض در دولت تصویب شده است که ۲,۵۰۰ میلیارد تومان برای مسکن و 2500 میلیارد تومان برای کشاورزی در نظر گرفته شده است. همچنین پرداخت خسارت‌های بلاعوض مسکن و پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات نیز شروع شده است.

وی افزود: البته هنوز ۱۰ هزار میلیارد تومان مشکل داریم که البته با همان ۵ هزار میلیارد تومان تا دو سه ماه می‌توانیم کار را پیش ببریم ولی در خصوص این ۱۰ هزار میلیارد تومان امروز در جلسه بانک‌ها توافق کردند که در صورت تضمین دولت تأمین آن را انجام خواهند داد.
وزیر کشور در پایان گفت: باید هم به مردم و هم به مسئولین و دستگاه ها ی اجرایی اعم از بسیج، سپاه، ارتش، هلال احمر، کمیته امداد و … افتخار کنیم که همگی تا به امروز پای کار آمده اند.خواهش ما از رسانه ها این است که فعالیت‌های‌شان موجب تقویت وحدت در بین مردم شود.

انتهای پیام

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

اعتراض شدید روزنامه اطلاعات به روس‌ها؛ آقای پوتین! آتش بیار معرکه علیه ایران شده‌ای!

عوارض رابطه جنسی زیاد

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۲۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مهمترین سرمایه برای توسعه، مغز جوانان و امید آفرینی آنهاست/ در عرض ۲ سال ۱۱۳۰ نفر از تحصیلکرده‌های دانشگاه‌های برتر دنیا به کشور بازگشته‌اند
 • مهمترین سرمایه برای توسعه، مغز جوانان و امید آفرینی آنهاست
 • وفاق و امید آفرینی برای مشارکت حداکثری در انتخابات ضروری است
 • با تکیه بر سرمایه‌های داخلی، اثر تحریم در اقتصاد کمرنگ‌تر می‌شود
 • نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در سرخه
 • پرداخت ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده
 • زیبایی‌آفرینی در غزل‌های عبید زاکانی بررسی می‌شود
 • اولویت صندوق توسعه ملی پرداخت تسهیلات به کشاورزی است
 • پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به فعالان حوزه دریا
 • نیاز امروز جامعه، امید به آینده و نشاط است
 • 224 میلیارد ریال تسهیلات امداد ولایت در استان مرکزی پرداخت شد
 • دیدار با خانواده شهدای ارتش در سرخه
 • اختصاص تسهیلات به تمام بنا‌های واقع در بافت فرسوده
 • وزیر کشور از اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت منازل مناطق سیل‌زده
 • پرداخت ۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان
 • پرداخت ۴.۶ میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد
 • تسهیلات قرض الحسنه امداد ولایت گره گشایی بسیاری از مشکلات نیازمندان
 • روابط عمومی ها در امید آفرینی و افزایش همدلی بین دولت و جامعه نقش مهمی دارند
 • تسهیلات اشتغال زایی صندوق کارآفرینی امید به دو هزار میلیارد تومان می رسد