شیخ «صالح المغامسی» خطیب و امام جماعت مسجد قبا در شهر مدینه منوره، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه را دشمن آشکار عربستان خواند.

المغامسی در گفت‌وگو با کانال تلویزیونی ماهواره‌ای «ام‌بی‌سی» درباره رئیس جمهور ترکیه گفت: «اردوغان دشمن آشکار عربستان است، او همیشه به مقامات و رهبران و کشور ما توهین و تعرض می‌کند و درصدد است اعتبار اسلام را از ما سلب کند.»

به نوشته وبگاه خبری القدس العربی این مبلغ سعودی که از نزدیکان به »محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی شمرده می‌شود، افزود: «اردوغان فرد عجیبی است. او خود را دوستدار اسلام و برادران مسلمان نشان می‌دهد و از آنجایی که اکثریت مردم ترکیه دارای احساسات دینی هستند، هنگامی که برای عمره به عربستان آمد از مقامات خواست که در خانه خدا را برایش باز کنند و مقامات هم به دلیل موقعیت اردوغان و قدردانی از ملت ترکیه به درخواست اردوغان پاسخ مثبت دادند.»

المغامسی ادامه داد: «برای بار اول او درخواست داد وارد حجره نبوی شود و به وی اجازه داده شد، بعدا گفت همسرم را هم می‌خواهم به داخل ببرم که امیر مدینه گفت که ملک عبدالله، شاه وقت سعودی اجازه داده به تنهایی از آنجا دیدن کنی بنابراین در حالی که تصویربرداران با او به داخل حجره نبوی رفتند از او عکس و فیلم گرفتند.»

المغامسی گفت: «این مسئله مربوط به قبل از انتخابات ترکیه می‌شود که خود را به عنوان نامزدی معرفی کرد که وارد خانه خدا و حضرت رسول شده است، از همین رو بدیهی است که مردم ترکیه می‌خواهند جانشان را هم فدایش کنند، چون او را نماینده اسلام می‌دانند اما ای کاش این گونه بود.»

المغامسی با دفاع از موضع کشورش در قبال مسئله قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در کنسولگری کشورش در استانبول گفت: «اردوغان پرونده قتل خاشقچی را دست گرفت و هر جای دنیا که رفت آن را جار زد. آیا عقلانی است که تیر اتهامات این مسئله را متوجه عربستان کنید؟»

وی افزود: «بخدا قسم اگرچه اردوغان با این پرونده دنیا را دور زد، اما هرگز نتوانست آنها را متقاعد کند چون هرچه خدا بخواهد همان می‌شود و این مسئله جمع شد.»

این شیخ وهابی در ادامه سخنان خود ایران را هم به تسلط بر عراق پس از سرنگونی رژیم صدام حسین متهم کرد و گفت: «درست است کسانی که بر عراق حکومت می‌کنند، عرب‌های عراق هستند، اما تصمیم‌هایشان از تهران صادر می‌شود و چنین چیزی را بخصوص در دولت‌های نخستین نظیر دولت [نوری] المالکی [نخست‌وزیر سابق عراق] و غیره نمی‌توان رد کرد.»

وی بدون استناد به دلیلی شیعیان و الحشد الشعبی در عراق را به آزار شیعیان متهم کرد. این در حالی است که طی سال‌های گذشته این نیروها در همه مناطق اعم از شیعه یا سنی نشین با داعش مبارزه کرده و آنجا را از وجود تروریسم برای بازگشت مردمانشان به خانه‌هایشان پاکسازی کردند.

المغامسی پیش از این هم فتوایی مغایر با خیلی دیگر از شیوخ وهابی داشته است. او گفته است زیارت مسجد الاقصی در سایه اشغالگری صهیونیست‌ها منع شرعی ندارد.

به نظر می‌رسد اظهارات المغامسی حلقه‌ای از زنجیره اظهارات و اشارات شخصیت‌های نویسنده یا مبلغ سعودی برای عادی‌سازی آشکار روابط کشورشان با رژیم اشغالگر است، همان‌گونه که ولی‌عهد سعودی گفت: «این حق اسرائیل است که با صلح در خاک خود زندگی کند.»

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جاذبه و دافعه شهید شهبازی برگرفته از نهج البلاغه بود/بصیرت حاج محمود خیانت بنی صدر را آشکار کرد

خواهر شهید شهبازی با بیان اینکه جاذبه و دافعه علمدار گمنام فتح خونین شهر برگرفته از نهج البلاغه بود، گفت: حاج محمود لایه های پنهان خیانت های بنی صدر را شناخته بود و با بصیرت خاص خود از آن پرده بر می داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، دیروزز دوم خرداد ماه سی و هفتمین سالروز شهادت علمدار گمنام  فتح خونین شهر شهید محمود شهبازی فرمانده سپاه همدان، جانشین لشکر 27 محمد رسول الله(ص) و دانشجوی شهید پیرو خط امام(ره) بود.
سردار شهید محمود شهبازی که پس از انقلاب در مقابله با اشرار، منافقین و فتح لانه جاسوسی نقش بسزایی ایفا کرد، او در عملیات الی بیت‌المقدس به جمع شهدا پیوست.
از این رو بر آن شدیم تا با مهین شهبازی خواهر شهید شهبازی به گفت بنشینیم.
وی در گفت و گو با خبرنگار نافع گفت: هنگام شهادت حاج محمود دانش آموز مقطع راهنمایی بودم و 10سال از او کوچکتر، قدرت نفوذ کلام برادرم در بین اقوام و آشنایان زبانزد بود و به طور عمده همیشه برای حل مشکلات راه حلی داشت و عمده فامیل از او برای گره گشایی کسب تکلیف می کردند.
خواهر شهید شهبازی با بیان اینکه حاج محمود از هوش بالایی برخوردار بود و جزء رتبه های برتر دانشگاه علم و صنعت تهران، اظهار کرد: او قبل از انقلاب با افرادی چون سردار فرجیان زاه و جاویدالاثر متوسلیان هم دانشگاهی بود و همه شهید را به فروتنی می شناختند.
شهبازی افزود: روزهای دانشگاه برادرم با توزیع اعلامیه حضرت امام(ره)، پیروزی انقلاب و بعد انقلاب فرهنگی در دانشگاه سپری شد و با شروع جنگ هشت ساله صدام علیه ملت ایران از آنجا که همیشه خود را خدمت رسان به مردم و آب و خاک کشورمان می دانست دل را به دریا زد تا در برابر دشمنان اسلام و انقلاب جانفشانی کند.
وی گفت: سردار فرجیان زاده همرزم برادرم هم بود او که جزء آزادگان است 14 سال پس از شهادت برادرم به خانه ما آمد و درخصوص شهید شهبازی مواردی گفت که ما حتی فکرش را نمی کردیم اصلا حاج محمود اینقدر در پاسداری از اسلام در خط مقدم باشد.
خواهر شهید شهبازی تصریح کرد: سردار فرجیان زاده در آن دیدار از رشادت های شهید شهبازی در تمامی صحنه انقلابی گفت آنجا که در دوران رژیم ستم شاهی جزء سردسته های جنبش دانشگاهی برای روشنگری درخصوص جنایات پهلوی بود و از هر فرصتی برای برملا کردن سرسپردگی شاه بهره می گرفت.
شهبازی گفت: حاج محمود در دوران تحصیل دانشگاه بارها اتفاق افتاده بود که از سالن غذاخوری هم برای شروع یک تظاهرات ضد ستم شاهی بهره می گرفت تا جایی که حتی ضربه اول غاشق را او بر روی میز می زد  و تداوم کار با خود شهید بود تا یک تظاهرات گسترده شکل بگیرد.
وی افزود: فکر و ذکر شهید شهبازی توسل به ائمه در تمامی امور بود و همیشه سعی می کرد با الگوگیری از مولای متقیان امام علی(ع) در مسیر عدالت گام بردارد.
خواهر شهید شهبازی با تأکید بر اینکه جاذبه و دافعه برادرم در برخورد با دوست و دشمن برگرفته از مطالعه عمیق او در حوزه قرآن و نهج البلاغه بود، عنوان کرد: شهیدشهبازی همیشه سعی می کرد همچون امام اول شیعیان رفتار کند و دوستان بسیاری داشت، در کار جدی بود و اما آن متانت و ملایمت خاص خودش را هم نشان می داد، او جزء عابدان شب بود و مجاهدان فی سبیل الله در روز.
شهبازی ادامه داد: تا روز شهادتش هیچ کدام از خانواده و اقوام نمی دانستیم که حاج محمود از فرماندهان سپاه است زمانی که پرچم های عزا را بر در خانه زدند تازه متوجه شدیم.
وی از بصیرت نافذ برادر خود هم حرف ها برای گفتن بسیار داشت و اظهار کرد: از همرزمان برادرم شنیدم که روزی در دوره فرماندهی اش در سپاه همدان، بنی صدر خائل به اسلام و ملت به همدان سفر می کند، با وجود آنکه بنی صدر رئیس جمهور بود و تصمیم به دیدار با فرمانده سپاه همدان را می گیرد اما حاج محمود با توجه به عمق شناختی که از فتنه انگیزی و روحیه خیانکارانه بنی صدر داشت اجازه دیدار از سپاه را به این خائن نداد.
خواهر شهید شهبازی تصریح کرد: حاج محمود لایه های پنهان خیانت های بنی صدر را شناخته بود و با بصیرت خاص خود از آن پرده بر می داشت.
شهبازی با اشاره به سخنانی از امام راحل که فرمودند شهادت هنر مردان خداست، گفت: همان گونه که شهید مطهری عنوان کرده قداست شهدا دو دلیل دارد یکی راهشان که فی سبیل الله است و دیگری انتخاب آگاهانه همین مسیرشان است.
وی ابراز امیدواری کرد جوانان خصوصیت های بارز شهدا را بشناسند و ادامه دهنده راه آنان باشند.

انتهای پیام/

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

کلیدواژه: مبلغ سعودی اردوغان عربستان

منبع این خبر، وبسایت parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۲۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستورِ اعدام سه حامی صلح عربستان با قطر از سوی بن سلمان/ حفظ قدرت شاهزاده سعودی با کمک بی خردان دلارپرست
 • نشریات ترکیه در یک نگاه|رکوردزنی در دریافت بیمه بیکاری/ سران پ.ک.ک در قندیل: به امام اوغلو رای بدهید
 • پشت پرده موج جديد اعدام مخالفان در عربستان/ قتل عام واقعي با اجراي «نظريه ادامه سکوت»
 • حملات هوایی ارتش ترکیه علیه مواضع «پ.ک.ک» در شمال عراق
 • برکناری فردی که در قوه قضائیه فساد آشکار کرده کافی نیست
 • زاکانی: برکناری فردی که در قوه قضائیه فساد آشکار کرده کافی نیست
 • تسهیلات اقتصادی عربستان سعودی به پاکستان
 • اردوغان: مسلمانان مسئول اوضاع نابسامان خود هستند
 • متن کامل دعای جوشن کبیر + ترجمه
 • طرح عربستان سعودی برای اشغال بزرگ‌ترین میدانی گازی جهان در قطر
 • دعای جوشن کبیر +متن و ترجمه
 • 50 تن خرما هدیه عربستان سعودی به تاجیکستان
 • یادداشت|ادامه اختلافات اوجالان با قندیل
 • اظهارات اردوغان درباره دنیای اسلام
 • اردوغان: دنیای اسلام به آرامش و صلح نیاز دارد
 • حمله انصارالله یمن به سامانه پاتریوت عربستان سعودی در فرودگاه نجران+ جزئیات
 • شهردار برکنار شده استانبول حزب اردوغان را به دروغگویی متهم کرد
 • اردوغان در سایه تحریم های پیش روی آمریکا علیه ترکیه چه گزینه های دارد؟
 • احتمال دیدار اردوغان و ترامپ قوت گرفت